Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Způsobil nemoci ryb BALAKRYL UNI na mém 3D pozadí?

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Způsobil nemoci ryb BALAKRYL UNI na mém 3D pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2011 12:06 Milinko Re: Kacoo
Neobsahuje balakryl hliník? Hodnota obsahu Al podle normy pro pitnou vodu, zabíjí úhoře do 48 hodin. Samozřejmě je Al závadný i pro ostatní ryby.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 10:11 miso21 Re: Kacoo
urcite nie ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 01:00 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: jarda
Jeste bych k tomu dodal ze rybicky by uz nebyli mezi nami kdyby to byl balakryl .. no nadale se jen muzeme pokouset hadat co dat vic info o akva,hodnotach vody

taky ten rozpad telicek muze byt zpusoben i rozvinutim treba nakterialniho rozpadu ploutvi tak me napada jak casto odkalujete ? a cistite akvarium ?

Bakteriální rozpad ploutví
Příčinou je zanedbané akvárium s vysokým obsahem odpadních látek. Příznakem této nemoci je třepení ploutví a jejich postupný rozpad. Tato nemoc je častá zejména u samečků pavích oček, kteří v noci zpravidla leží na dně akvária.
Léčba
Izolace napadených jedinců, malachitová zeleň, metylénová modř, speciální léčiva na bázi antibiotik prodávaná v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2010 21:05 Jarda Re: Dahak
Díky za reakce. Aspon uz ted vim, ze balakryl muzu vyloucit - ten nemoc nezpusobil ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:15 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Jarda
Balakryl to nebude mám ho na pozadí taky už od jara a vše je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 21:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Jarda
Na balakryl bych to neschazoval, spíš jestly se ti nezhoršily podmínky v akváriu ;-)
A pokud by to bylo z barvy tak určitě ne po půl roce, ale zjistil bys to hodně rychle :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2010 20:57 Jarda – Způsobil nemoci ryb BALAKRYL UNI na mém 3D pozadí?
Ahoj,
mám v akváriu cca. půl roku 3D pozadí vlastní výroby (bílý polystyren upravený pájkou a natřený 2 vrstvami barvy Balakryl UNI matný černý a posypané pískem) a asi před měsícem vypukla v akváriu z ničeho nic (žádné nové ryby ani rostliny, žádný větší zásah do AQ) pravá epidemie ryb. Jednalo se o vícero druhů nemocí, které se však vyskytly najednou - děrová nemoc (díry v hlavě=nedostatek vitaminu) a šedé fleky na kůži ryb (nepodařilo se mi zjistit bližší identifikaci).

Jaké jsou vaše zkušenosti s BALAKRYLEM UNI v akváriu? Myslíte, že je možné, aby tato epidemie vznikla díky této barvě, přestože má atestaci na styk s vodou a neměla by být zdraví škodlivá.

Předem moc díky za jakýkoliv příspěvek.

abych doplnil: děrová nemoc, která se u mne vyskytla, je způsobena nedostatkem minerálů a vitamínů, takže se vyskytuje u akvárií, kde je používána voda destilovaná nebo dešťová. Ovšem já používám vodu vodovodní již několik let a potud bylo vše OK.
Krmím kvalitními vločkovými krmivy.
Takže proto padlo podezření na onu barvu balakryl

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 1376x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14071