Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Problém s filtrem

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Problém s filtrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:08 tomas405
tak jsem pořádně vyčistil hlavu filtru a už to nasává :) u motoru tam toho bylo strašně moc
díky moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:06 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas405
Takovej filtr jsem měla (ten nejmenší z té řady) a moc spokojená jsem s ním nebyla, velký výkon, málo filtrační hmoty, regulace skoro k ničemu. Želvy toho hodně "nadělají", jestli by nebylo lepší pořídit k nim nějakou účinější filtraci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 19:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Haimdol
ajo, to jsem přehlídla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:50 R Muž Silent [5949] Re: katterinecka
Psal to níže. Atman AT F302.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:39 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas405
jaký je to typ filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:28 R Muž Silent [5949] Re: tomas405
Špinavý filtr = malý průtok = nevzduchuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:07 tomas405
okysličuju vodu aby ta voda vydržela déla...
ano filtr je už špinaví, zkusím ho pořádně vyčistit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 17:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomas405
je možný že se snížil průtok tím že je teď ten filtr víc zanesený než nazačátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 16:58 R Muž Silent [5949] Re: tomas405
Tam se nemá co uloupnout. Pokud je všechno sesazené jak má, všechno průchodné a proud dostatečný nenapadá mně nic proč by to nemělo jít. Na druhou stranu proč potřebuješ v želváriu vzduchovat? Pokud je vyústění filtru v blízkosti hladiny tak proud vody vycházející z filtru vodu dostatečně prokysličuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 16:50 tomas405
filtr mám v želvárku takže ho nemůžu dát víš nebo níž, je tam přesně jako hladina (16cm)
s tou hadičkou sem to zkoušel a furt to nejde... ani průtok to být nemůže protože to předtím fungovalo...nemohlo se třeba něco uloupnout u toho vyústění filtru žeby to nešlo kvůli tomu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 16:09 R Muž Silent [5949] Re: tomas405
Buď je slabý proud který nedokáže vzduch dostatečně strhávat nebo je uzavřená čepička vzduchového regulátoru co bývá na konci hadičky. Případně výška usazení filtru. Jiná možnost mně nenapadá. Zkus nasadit hadičku bez koncového regulátoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 16:08 Muž Yirka [9136] Re: tomas405
Pokud je vše průchozí, zkus si pohrát s výškou uchycení filtříku v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 15:58 tomas405 – Filtr
Zdravím, mám filtr atman AT F302 a k tomu mám hadičku aby to vzduchovalo jenže nevzduchuje, nevíte proč? zkoušel jsem i tu hadičku vyměnit a stejně to nenasává vzduch. ucpaný to není
děkuju mockrát za jakoukoliv odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:52 Libcin Re: Sid
Já mám hladinový sběrač Eheim, tak že problém se zeleným povlakem na hladině již pominul. Spíše když roslinky hodně vyrostou, objeví se hnědá řasa. Teď přemýšlím, kde bych tu čerpací hlavu dal, když mám pár věcí schovaných v takové přepážce, kde už není místo! No mám o čem přemýšlet! Jinak díky za tip!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:31 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Libcin
Jestli jde jen o zvýšení intenzity proudění vody v akva, mohla by ke stávajícímu filtru stačit čerpací hlava. Já na 300 l akva vedle EHEIMu 2217, který nestíhá, používám ještě ATMAN At201 napojený na hladinový skimmer. Tedy téměř žádný odpor průtoku vody čerpadlem a současně vyřešený problém s opakovaně se tvořícím povlakem na hladině vinou používání všemožných aerosolů v místnosti... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:26 Libcin Re: Sid
No právě bych potřeboval jakoukoliv radu! Jaké navrhujete řešení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:23 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Libcin
...roztočím alespoň vodu...
K tomu nepotřebujete čerpadlo napojovat na rozstřikovací rampu filtru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 18:05 Libcin Re: GP
Dělal jsem už pokus s čerpadlem a filtrem v sérii a neklaplo to. Další možnost mě napadla čerpadlo vést mimo filtr, a přímo do rostřikovací rampy společně s vývodem od filtru. Sice průtok filtrem nezvětším, ale roztočím alespoň vodu. Co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:53 GP Re: Libcin
pokud jste chtel cerpadlo umistit do serie s filtrem, tak to bych osobne nedelal, pokud k tomu nemate opravdu duvod (hodne rezistentni vstup/vystup z filtru, dlouhe uzke hadice) a i tak se to da resit efektivneji. jinak hloubka umisteni filtru nema na jeho vykon vliv - to byste tam musel mit vodopad. (muzete otestovat vyzvednutim a pozorovanim zmeny)
jinak samozrejme lze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2012 17:21 Libcin – Filtr
Zdravím, potřeboval bych radu. Mám akva 500l a filtr JBL 1500 umístěný v místnosti pod akváriem u stropu. Filtr tlačí do cca 170cm výšky a chtěl bych mu pomoci čerpadlem, protože na kytkách je znát nedostatečná cirkulace vody.(když se hodně rozrostou, tak se cirkulace vody zpomalí). Co by jste poradili? Jak silné čerpadlo a kde ho umístit? I kvůli reaktoru CO2, který je umístěn na vývodu filtru.(Tak aby se vrtulky pořádně točily).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 20:16 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: katterinecka
tak jakýmsi zázrakem filtr zase funguje :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 19:21 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – pokažený filtr
Co se může rozbít na filtru? :-( Mám Eheim pick up 2010, normálně jsem ho vyčistila jako vždycky, zapojím ho zpátky do zásuvky, chvilu jel a pak nic :-(
Myslíte že tam půjde něco vyměnit nebo budu muset pořídit nový filtr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2011 09:51 MP Re: Haimdol
Tak byl jsem v Jablonci, mám repasovanou hlavu, neteče, akva jede. Stálo to 250 za práci, naftu Praha - Jablonec a zpět. Koupil jsme si nové náplně a pokecal s vnadnejma ženama na prodejně. Spokojenost, díky. MP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 16:04 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Haimdol
To platí pokaždé, většinou se to podaří, nějak to vymyslet. EHEIM spolupracuje výborně a většinou to jde na kulanci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 13:53 R Muž Silent [5949] Re: akvaristik
Vidíš. Taky mě to mohlo napadnout tazatele odkázat rovnou na Tebe stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.12.2011 12:21 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: MP
Zdravím - prosím kontaktujte mě, uvidíme co se dá dělat. Pokud jste filtr koupil u nás, nebude to problém, pokud ne - musíme se poradit s EHEIMem. Udělám co se dá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 11:05 Muž soubi [32] Re: MP
na filtr je 3 roky záruka podle Haimdol tak neváhat a reklamovat.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 10:56 R Muž Silent [5949] Re: soubi
To se už vyřešilo. Výrobce vše napravil, jenže mezi lidmi je těch filtrů ještě patrně dost a prodejci výrobní série nezaznamenávají. Navíc se tato vada neprojevila ne všech filtrech této série. Záruka je tři roky tak se předpokládá, že vada se do té doby projeví a pak platí záruka. Tak jako tak má MP filtr ještě v záruce tak by ji měl uplatnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 10:52 Muž soubi [32] Re: Haimdol
no zkusit by mohl apelovat na tu vadnou sérii ale záleží na prodejci. Asi bych si nedělal iluze. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 10:22 R Muž Silent [5949] Re: soubi
To jde u většiny filtrů. Bohužel u tazatele MP to nebude nic platné. V roce 2009 se Eheimu silně nevydařila jedna serie hlav zmíněných filtrů kde je časem poškodí součást čerpadla kam se běžně akvarista nedostane a vytéká voda do prostoru hlavy a odtud to holt vytéká ven. Pokud vím tak to Eheim mění kus za kus a bez problémů a prodlev. Tedy alespoň u firmy Akvaristik kde jsem filtr kupoval já to takto bez problémů proběhlo. Nevím jak to řeší ostatní prodejci. Je vidět, že i špičková firma není neomylná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2011 10:14 Muž soubi [32] Re: Haimdol
...viděl bych to na kontrolu a případně výměnu O-kroužků. Údržba O-kroužků se často opomíjí a je to vlastně základ. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 10:09 R Muž Silent [5949] Re: soubi
Tohle lidi co nemají moc zkušeností s vnějším filtrem kolikrát opravdu vyděsí a přitom je to běžná věc. Jako by byl problém se o tom zmínit v návodu. Problém je, a to je případ původního tazatele MP, když filtr prosakuje a následně teče při běžném provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 10:05 Muž soubi [32] Re: grunda
...máš pravdu, taky jsem hledal nětěsnost a byla to nateklá voda kolem vtoku a výtoku do hlavy čepadla(TetraTec600). Když se to naklonila hlava tak se to dalo vyklepat a byl pokoj.Ale v první chvíli člověk znejistí ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2011 00:01 Muž grunda [1781] - Cichlidy
to že teče filtr při čištění je normální, v hlavě je ještě zbytek vody. Pokud teče za provozu, tak je problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 23:57 R Muž Silent [5949] Re: MP
Záruka u filtrů Eheim professionel 3 je tři roky takže ji uplatni. Tenhle problém jsem měl loni. Byla to vadná serie hlav. Já ho kupoval 19,12,2009.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 23:54 MP – Professional 3
Tak mě tedy Professional 3 teče a pěkně, koupil jsme ho 24.11.2009, takže se zárukou mám asi smůlu. Z hlavy při čištění voda vytékala od začátku. Asi tak před měsícem ještě držel, ale při naklonění tekl a teď už teče i ve stojaté poloze, tak 1 litr za hodinu. Odpojeno a dál tedy babo raď.

M

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 23:55 Muž riso [129] - Cichlidy
vyrobni vadu techto Eheimu muzu taky potvrdit. Mel jsem Professional 3 2075, koupeno na podzim 2009 a ted v lete zacal tect.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 21:24 Muž jajaapaja [174] Re: afinko
Vazelinu ve sklorexu zrovna neměli,ale nabýdli mi sprej na těsnění.Prý ho tam používají běžně.Cena 270Kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 20:24 Muž sporinek [15] Re: Haimdol
Fotka k příspěvku můj eheim zatím neteče, ale kamarádův (na jehož doporučení jsemsi ten samý koupil, a to v prosinci 2010 u macenauera).
ten můj ležel cca 3/4roku v koutě než jsem se dokopal zprovoznit předtím koupené AQ. takže se zajímám preventivně,
s tím tečením, jsem se jen ptal na to co říkali "jajaapajovi" ve Sklorexu s tím tečením vody z hlavy filtru, protože já když jsem ho poprvé odpojil (abych vyčistil ten primární filtr - molitan modré a bílé barvy), sundal jsem hadice a víko a z toho víka taky tekla voda- asi ta co zbyla u vrtulky apod., takže jsem se jen ptal zda se ta výrobní závada projevuje tak, že z víka-hlavy filtru teče voda po odpojení od spodního koše.
jinak díky moc. taky si myslím, že záruka je na výrobek sakumprásk, včetně těsnění.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:38 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Půlroční záruka je jen na spotřební materiál např. filtrační hmoty. Na celý filtr je běžná dvouletá záruka. Edit: Tak jsem zjistil, že Eheim na filtry poskytuje záruku roky tři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:33 HaDaS Re: Haimdol
Ještě bych Tě požádal, jestli by jsi mi odpověděl na ten edit v mém příspěvku? Díky. Asi je to ale jen nedorozumění. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:30 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Samozřejmě záleží na frekvenci údržby. Já mám svůj Eheim dva roky a za tu dobu jsem ho na čištění měl otevřený asi čtyřikrát. Těsnění stále vypadá jako nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:28 R Muž Silent [5949] Re: afinko
Něco takového ano . Stejně se té vazelíny dává velmi málo. Jen potřeš těsnění a nikde by neměli zůstat žádné zbytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:28 HaDaS Re: Haimdol
Pravdou je, že většina uživatelů těchto filtrů píše, že není potřeba do něj zasahovat dříve než za 8 měsíců až rok. Z toho mi vyplývá, že těsnění je při této údržbě ošetřeno, a jede se dál. Takže vlastně dojde k jednomu, maximálně dvěma zásahům během dvou let. To by mělo těsnění vydržet alespoň 4 roky. Možná, že sporinek zasahoval častěji a něco udělal špatně. Možná.
Edit : Na filtry od Eheimu je stanovena pouze půlroční záruka? Na komplet? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:26 Muž afinko [27] Re: Haimdol
Myslis nieco take?
www.drmax-lekarna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:21 R Muž Silent [5949] Re: afinko
Eheim vyrábí silikonovou vazelínu na těsnění a také silikonový sprej. Hagen vyrábí něco podobného také pro své Fluvaly, ale já používám obyčejnou bílou vazelínu z lékárny. Ostatně většina čistě silikonových vazelín je inertní, takže by neměli mít negativní vliv na život v akváriu.
Re HaDaS: půlroční záruka na spotřební materiál se samozřejmě vztahuje i na filtry. Kompletní těsnění pod hlavu vyjde na cca 280.-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:10 HaDaS Re: Haimdol
Aha, tak to děkuji za vysvětlení. ano Myslel jsem, že se jedná o těsnění přímo v hlavě, ale tak jak to píšeš tak je to těsnění ve styku koš vs. kryt (hlava), jestli to dobře chápu. Protože výrobek neznám jinak než z dokumentace, tak si nedokáži vysvětlit, jak těsnění ke kterému je přístup, může mít vliv na vytékání vody při demontáži, ale asi to tak je.
Přesto si ještě rýpnu do těch, kteří tvrdí, že Eheim je mercedes mezi filtry. Mnoho výrobců poskytuje 6ti měsíční záruku i na spotřební materiál, do kterého těsnění takovéhoto druhu bezesporu patří. O Mercedesu nemluvě. Samozřejmě, že se zde jedná o vadu, která se nikomu jinému na světě nestala? Víte někdo kolik toto těsnění stojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 15:09 Muž afinko [27] – Re: Haimdol
Haimdol napsal: To znamená udržovat ho stále pružné např. silikonovou vazelínou.

Som zvyknuty pouzivat silikonove vazeliny na O-kruzky elektoriny pri potapani. Ta ale asi nebude vhodna do akvaristiky, kedze je v priamom styku s vodou co prudi do akvaria.
Su nejake original vazeliny pre akvaristiku?
Rybiemu zdraviu nezavadne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 14:50 R Muž Silent [5949] Re: HaDaS
Záruka se má vztahovat na celý výrobek kromě spotřebního materiálu, což podle mně těsnění není. Ovšem o těsnění musí být řádně postaráno i ze strany spotřebitele. To znamená udržovat ho stále pružné např. silikonovou vazelínou, ale to je v návodu. Samozřejmě se to týká těsnění ke kterému má akvarista v rámci běžné údržby přístup. Ale stav těsnění my neposoudíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2011 14:43 HaDaS Re: Haimdol
A co to mění na záruce? Těsnění není žárovka. Slyším poprvé, že by se záruka nevztahovala na těsnění. coze Víte o tom někdo něco?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 14575x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14022-problem-s-filtrem?od=601