Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kde sehnat tyto ryby?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Nákup ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kde sehnat tyto ryby?
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 13:28 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: baletka
To bude hodně těžké, ale zkus se zeptat Kalaby, jestli ještě vozí malé cichlidky, a nebo tady:
www.milan-ullman.com/…
www.aquarium.cz/…
aqua.cz/…
Edit: a už nemusím hledat, už máš odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 12:59 Žena Elffka [9] – Apistogramma caetei
Zkuste se poptat v Profi-Aquariu (www.profi-aquarium.cz)- tuto rybku mají na seznamu obchodovatelných ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2012 12:12 Žena baletka [624]
Věděl by někdo kde se dá sehnat apistogramma caetei? Ve zdejším atlasu není ani fotka, tudíž tuším, že nepůjde o obvykle dostupný druh..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 04:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: Beastie
Tanganických cichlid bývá v mělnickém Viváriu přehršel...teda jen tak mimochodem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:35 Žena baletka [624] Re: p7701
Už jsem napsala maila. Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 21:32 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: baletka
on je mívá stačí se sním domluvit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:15 Žena baletka [624] Re: p7701
Aha, děkuji. Ale na seznamu nemá ani jednu z ryb, které chci... Zkusím přesto napsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 21:10 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: baletka
tady máš kontakt prodává i na burze v ostravě stačí se s ním předem domluvit www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 21:03 Žena baletka [624]
Poradí mi někdo, kde bych sehnala neonky modré z domácího odchovu a párek cichlidky Macmasterovy? Výhledově, tak za 6 týdnů, ale ráda bych sháněla kontakty už teď. Děkuji. Jo.. ještě lorikárii kopinatou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 18:06 Žena Beastie [320] Re: p7701
To bude možná ten problém, já všude psala Praha, musím rozšířit lokace.
Děkuji, hned se mu ozvu
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2012 18:00 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: Beastie
ahoj tady máš odkaz www.ifauna.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 17:55 Žena Beastie [320] – Neolamprologus multifasciatus
Dala jsem si již asi 3 nebo 4 inzeráty na různé weby s tím, že sháním tyto ryby. Inzerovala jsem i na stránkách o tlamovcích a nikdo se mi neozval :(
Co budu dělat když se nikdo neozve? Tanganické cichlidy jen tak nějaký zoo shop nemá, dokonce ani braník ne. Budu pak muset shánět import, např z webů nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 11:36 Muž drlift [38] – Chrosomus notropis
Nevite, kde by se daly sehnat v okoli Nymburka ryby Chrosomus notropis za lidskou cenu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2012 23:23 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Danila
díky za info .... samozřejmě do stávající nádrže by nešel, leda tak jako ještě 5ti centimetrová čudla a jen přechodně, ale v plánu je pořizování ještě větší nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 21:20 Žena Danila [4489] - Sumci
Ale jak tak koukám na nádrž uživatele Hansel, v jeho akváriu by se ani neotočil... ne, tudíž další investice do akvária minimálně 600 litříků....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2012 21:18 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
A tak to už je fakt jen drobnůstka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2012 20:49 Žena Danila [4489] - Sumci
Osobní zkušenost s panaky (i s velkými) by byla, možnost sehnat tento druh taky a už dlouho toužím je vlastnit...

Jedinec o velikosti cca 20 - 25 cm by byl na prodejně v ZOO Braník za čtrnáct dní, to není problém.

Kosmetická drobnůstka - cena 24.000,- sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 18:29 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: Hansel
ještě se zkus zeptat u Papíka www.profi-aquarium.cz
měl bys to z Hradce kousek ano tam by je taky třeba mohli mít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 16:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: fido16
No jelikož jsem z Hradce Kálové tak by to bylo docela ideální .... moc děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 16:42 Muž fido16 [631] Re: Hansel
Třeba tady je občas mívají www.gigaexotic.eu/…

Jinak nějaký eshop na netu je nabízel též ale nemůžu si vzpomět na odkaz. Je to někde za Hradcem Králové byl jsem tam taky na panaky a odbyt tam mají solidní. Ta cesta přes 250km se vyplatila. Bral jsem tehdá panaky bez papíru a ještě mi tam hodily slevu :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 16:37 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – krunýřovec modrooký - Panaque suttonorum
no mě právě učaroval ... díky moc za rady ... to že to jsou tak trochu čuňata vím :-D ano ale ryba je to nádherná a asi by mi to za to stálo ... zatím to nehoří a jen sonduji jestli by se mi ho vůbec sehnat podařilo ... každpádně děkuji tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2012 16:03 Muž sux [117] - AmerikaRe: Hansel
Zkušenosti nemám, je to robustní krunýřovec, který umí ohoblovat každý kus dřeva. Nadělá tím opravdu spoustu nepořádku. Oni vlastně nedělají nic jiného něž že okusujou dřevo :o) nebo jsem je u jiné činnosti nezastihl. Jsou to krásné ryby se zajímavou stavbou těla, ale ten svinčík by mi za to nestál :o)

:)
Zkusil bych známý firmy: vivárko, giga nebo ZOO Bránik - tam se myslím pokusí sehnat cokoliv jsou dobří. (můj názor neber to jako reklamu - mě pomohli)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 14:38 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrý – krunýřovec modrooký - Panaque suttonorum
Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli má někdo zkušensti s tímto krunýřovcem a nezná nějaká místa či zdroje odkud by se dal sehnat.
Děkuji Honza

Osobní zkušenost s panaky (i s velkými) by byla, možnost sehnat tento druh taky a už dlouho toužím je vlastnit...
Jedinec o velikosti cca 20 - 25 cm by byl na prodejně v ZOO Braník za čtrnáct dní, to není problém.
Kosmetická drobnůstka - cena 24.000,- sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2012 06:51 Žena majka93 [79] - Živorodky
Děkuji moc lidi :-) až budu mít chvilku tak si todle znovu pořádně přečtu a zauvažuji... Ale má to ještě spoustu času, jen se chci dostatečně předem informovat :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2012 16:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
P.salvatoris mám stále... ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 22:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Čtverzubec
Vivárium Mělník jsem zkoušel, ale neměli je... Možná teď budou... zkusím tam zítra zavolat a uvidíme... nakonec, do Mělníka to není tak daleko. V nejbližší době budu muset do Prahy na služebku, tak až tam vše vyřídím, mohl bych to stihnout i do Mělníka... snad je tam dobré spojení. A nakonec k panu Kalabovi to také není nepřekonatelně daleko... Určitě budou ve firmě i přes víkend, tak bych si tam mohl udělat výlet a na rybky se podívat osobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:59 0 Re: 0
Fotka k příspěvku
Se mi foto nezobrazilo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:58 0 Re: LiborSprysl

Ne není to pan Skácel z Raduně, co se zabývá výrobou klecí a obchoduje i s akva rostlinami, které si nechává k dopěstování posílat a u nějž jsem si kdysi, též několik "kytek" objednal a zjistil, že si malinko vědomostí ještě potřebuje doplnit.

Foto: Divoké mečovky v akváriu u chovatele přírodních forem živorodek v Opavě. Foceno v době, kdy jsem měl to štěstí se k němu přijet na pozvání podívat a této cesty nelitoval. Ne každému se něco takového podaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:34 Čtverzubec – Čichavec Medový
malyLibore chápu že se bojíš importů a různých nemocí co ty ryby můžou mít. Ten odkaz jsem sem dal proto že je to jedinej člověk v olomouckém kraji o kterém vím že má tyto čichavce. Jinak jsem si všimnul že je má i vivárium mělník i když trochu dráž. A já s kalabou mám celkem dobré zkušenosti. Ryby posílal zdravé a poměrně vykrmené, ale s krevetkama u něj opatrně. On je posílá ve vážně pitomých sáčcích a často bylo v rohu sáčku prakticky zalisovaných několik krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 17:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: majka93
No tak chutě k němu. ;-) ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.11.2012 17:26 Žena majka93 [79] - Živorodky
Pana Skácela znám, bydlí ve vedlejší vesnici no.. Kupuji si od něj rostlinky. A jinak já se na ty gambusie jen ptám, kdybych časem uvažovala o větším akváriu potřebovala bych živorodky které by mohly být s mými mečovkami v jednom akváriu a nehrozilo by jejich křížení. A nejlíp nějáké původní formy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 17:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: 0
No jestli jde o pana Skácela, tak bych se tak hrozně nebál...to je hodný a vstřícný člověk, který navíc dělá spoustu kytek, mimo živorodek... ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:58 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: malyLibor
já jsem se ti po nich díval taky ale všude jsou jen šlechtěné variace tak hlavně že jsi je sehnal palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:57 0 Re: majka93
Fotka k příspěvku

Jó gambusie jsem při své návštěvě u jednoho opavského profíka na živorodky u něj doma viděl a koukám, že by jsi to možná měla k němu velmi blízko, ale ty ryby Ti nedoporučuji. Místo nich si radši pořiď phallocery, nebo jiné v dnešní době, už snadno dostupné drobné druhy zajímavých a pěkných živorodek, když se jim chceš věnovat, teda alespoň pro začátek a pak třeba časem dojde i na ty gambusie.

Jméno a přesné bydliště toho chovatele Ti nevyzradím, nemám to dovoleno a on chce mít pro nedostatek času klid a nebýt obtěžován :-P .

Přidaná fotka zachycuje jedno z jeho mnoha akvárií.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:48 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: p7701
Jojo, já vím... díval jsem se taky. Já mám Betta albimarginata a zatím jiné byty nechci. Poslední rybkou, kterou sháním, jsou ti čichavci medoví. Pak už budu mít všechny rybky, které jsem chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:24 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: malyLibor
koukal jsem taky na ten odkaz a dokonce maj i Betta imbelis a hallmoon za dobré ceny palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:24 Žena majka93 [79] - Živorodky – živorodka komáří
Dobrý den, nevíte kde by se (nejlíp v Moravskoslezském kraji) dala sehnat živorodka komáří (gambusia affinis) ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 15:19 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Čtverzubec
Moc děkuji. Zavolám jí a domluvím se s ní. Jen mám strach, aby to nebyly nějaké asijské dovozy. Docela dost se bojím různých asijských nemocí. A taky asiati většinou u těchto čichavců nechovají čistě přírodní ryby, ale různé směsky, křížence a tak... Měl jsem ty přírodní slíbené od jednoho chovatele, ale ten si ze mne asi jen dělal dobrý den, a žádného jiného chovatele jsem zatím nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 13:36 Čtverzubec – Čichavec Medový
Dobrý den malyLibore. Tyto čichavce v přírodní varietě má firma Kalaba. Tady je odkaz - kalaba.eu . Jsou v sekci labyrintky. Paní Grulichová, která je majitelkou jednoho zverimexu v prostějově ke kalabovi pravidelně jezdí a je možné si u ní objednat ryby o které máš zájem. Tady je adresa její stránky: www.zoo-doma.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 10:35 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Micros by se mi líbila taky, ale na ti jsem nenarazila nikde :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 10:29 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
U nás na burzách bývají vždycky... a věř mi, že u galaxek se vyplatí připlatit si za kvalitu... ale nechci ti do toho kecat, já bych už do galaxek nešel... Podíval bych se po Boraras micros nebo merah, jestli chceš opravdu pidiryby, ale nejlepší zkušenost mám s B.maculatus. Taky prckové, ale klidní, nebojácní, hejnové rybky, snesou se v pohodě s krevetkama.... musím o nich říct jen to nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 10:25 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: malyLibor
Braník má galaxky za 80, ostatní nemaj, alespoň ne podle jejich stránek, na burze jsem byla, neměli :-( Tak budu hledat dál...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 10:15 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kahua
Všechny tyhle rybky mívají v Braníku. U nás se prodávají na burzách o něco levněji, tak zkus pražskou burzu.... nicméně v Bráníku máš jistotu, že koupíš rybky zdravé... a u galaxek je to obzvlášť důležité, protože to, co jsem viděl někdy plavat v prodejních nádržích, to bylo opravdu bídné. Já sám jsem je kupoval od chovatele po 45,-Kč/ks.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 08:33 Žena kahua [223] - Miniakvária
Zdravím, má někdo přehled o tom, kde by se v Praze daly sehnat rybicky.net/atlasryb/danio_perlove za rozumnou cenu? Všude jsem na ně narazila za cca 80kč a to je až až, když jich má být alespoň 10. Popřípadě shnáním rybicky.net/atlasryb/razborka_barmska nebo rybicky.net/atlasryb/razborka_mikro. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 00:42 Muž malyLibor [5371] - Asie – Čichavec medový (Trichogaster chuna)
Ví někdo, kde by se v ČR či blízkém okolí dali sehnat čichavci medoví v přírodní variantě? Nemám zájem o červenou nebo žlutou barevnou variantu, ale o skutečně přírodně zbarvené ryby, jaké jsou na fotografiích v tomto článku: www.aquaworld.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 20:04 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: grunda
Já terče neruším jen trošku omezuju chov a chci zkusit i něco jiného. Mám rád změny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 19:17 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: smidakkuba
co se stalo, že rušíš terče?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 08:10 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: smidakkuba
Zkus nějakou burzu, já měl úspěch na poslední Brněnský a pořídil jsem krásný prcky Manacupuru :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 06:55 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Cosmogagy
To mě napadlo včera večer. Zkusím se po nich podívat jestli je nemá někdo v okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 04:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: smidakkuba
tak co místo terčů některou z přírodních forem skalár? Nanay, Manacupuru apod? :-)
Při poptávce ryb prosím uvádějte alespoň okres, pokud tedy nechcete využívat dopravce.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 53

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 84520x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13512-kde-sehnat-tyto-ryby?od=1762