Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Šířka spojů

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Šířka spojů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 11:20 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Trdej
Jj to je ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2017 11:12 Muž Trdej [7] Re: NHKG
Dekuji,snad to bude dobre :-) a jeste jedna mozna hloupa otazka:-) kdyz to sklo chytnu(tam kde je ten spoj) tak jako by pruzi...to je taky normalni ? Dekuji zq nazor :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 22:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Trdej
10mm je standard. Trochu víc silikonu by se na pevnosti nemělo projevit.
Já bych to napustil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:50 Acinonyx Re: Trdej
Ked sa pozriem ja na moje spoje zvrchu, je to ~1 mm. Z boku su to tak 2-3 mm, pretoze hrana skla je zbrusena pod zhruba 45° uhlom a v tom mieste je natlaceny silikon. To vyvolava dojem, ze ten spoj je hrubsi ako v skutocnosti je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 21:33 Muž Trdej [7] Re: NHKG
Sklo je tluste 10mm,je to normalni? Dekuji za nazor
Akvarium je nove,jeste nenqpustene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 20:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Trdej
Zkoušel jsem se dívat na moje akvária a většinou mám mezi skly do 1mm. Ale dole mezi čelní a boční mám 2mm u dvou různých napuštěných akvárií od 2 různých řemeslníků.
Akvárium je nové? Jaká je tloušťka skla? Nějak mi to podle fotky nesedí. Pokud to sklo je 8mm, bude tam silikonu přes 3mm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 17:29 Muž Trdej [7]
Fotka k příspěvku Zdravim,mel bych dotaz...koupil jsem nove akvarko 140x40x50....a jeden spoj akvarka se mi nejak nezda.... Spoj mezi celni a bocni stenou...je tam tak 2-3mm mezera mezi skly. Je tam samozrejme silikon,ale je to normalni ? Nemam to nejak potunit ? Diky za odpovedi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2010 00:14 Muž karelpavel [18] Re: Lada2
Přesně tak ! doufám že něco takového neprodávají furt - ale přes to, držím palce ať to má dobrý konec ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:10 Muž Lada2 [11] Re: Nerina
tak aspon naka dobra zprava.Jen aby tu na mesic nebyli fotky od dalsiho zakaznika kteremu ho nadeli:-))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 20:05 Žena Nerina [7] Re: Lada2
Tak Farao naštěstí uznalo, že takhle slepené akva není úplně nejlepší vizitka firmy, mám slíbené nové akva a tohle "nadělení" se odvezou ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 20:03 Muž Lada2 [11] Re: Nerina
no tak u toho dna uz bych strach docela mel:-(( preci jen tlak zezhora to sklo bude mackat dolu ale zase tak strasny to neni silikon by to mel kompenzovat.Nicmene jako ti nademnou je to prasacke.Kdyz jsem si nechaval lepit akva ja sklenar mi rekl zalohu nechci zaplatite vse az po predani.Prijel sem zkontroloval a pak prevzal a zaplatil. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 20:01 Muž Yirka [9137] Re: Nerina
Tato firma má dobrou reputaci, tak si ji snad nebude chtít pokazit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:45 Muž karelpavel [18] Re: Nerina
no, jelikož se jedná o větší firmu ( a měli jste smlouvu o dílo ) tak by to klapnout mohlo. Moje akvo je od sklenáře soukromníka. Držím palce palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:41 Žena Nerina [7] Re: karelpavel
Jelikož akvárium mám z firmy Farao, tak předpokládám, že se k tomu postaví se ctí...po telefonu se tvářili vstřícně, tak snad jim to vydrží a já budu mít časem možnost je tady i pochválit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:38 Muž karelpavel [18] Re: Nerina
Přesně tak, i já co sem psal včera platí furt. Prostě odfláklé ! já to mám úplně stejně. Jak psal Yirka, těžko to firma jen tak veme jako reklamaci. A myslím si že žádná smlouva o dílo určitě nebyla - tzn. nic :-| a hybnost silikonu je ( pokud to není očividně dost !) taky normální ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 19:07 Muž Yirka [9137] Re: Nerina
K tomu co jsem včera napsal vcelku nemám co dodat. Nevím zda budeš mít úspěch s reklamací, protože neznám znění vaší objednávky-smlouvy. Každopádně je to odfláklé a nevidím důvod proč pachatelůe nezveřejnit.
Edit: pokud je firma slušná a chce si napravit reputaci, měla by to vstřícně přelepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 18:35 Žena Nerina [7] Re: Yirka
Fotka k příspěvku Tak jsem ještě obešla akva s foťákem, asi budu s firmou řešit reklamaci (snad se ani neptejte, se kterou ) a našla jsem další "bod k zamyšlení". Tohle byste řešili? Včera jsem se to tu pokusila popisovat, tak tohle bude možná názornější. Na druhé straně je to obráceně, boky nedosahují až ke hraně skla. A pak, ale to může být možná jenom vlastnost silikonu, když trošku "vezmu" za boční stěnu, tak se trochu hýbe. Je to tím, že je silikon v podstatě pružný? U malého akva jsem to nikdy nezkoušela, tak to nemůžu posoudit, každopádně druhý bok se tolik nehýbe. Nechci se nechat hned na začátku otrávit, ale abych byla upřímná, krok k většimu akva jsem si představovala maličko jinak :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 09:27 Muž Yirka [9137] Re: Nerina
Na funkčnost a bezpečnost nádrže to nebude mít vliv. Zcela jistě je to však vizitka firmy a u takové, která nedovede odvést perfektní práci bych si příště nic neobjednal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2010 07:33 Muž Landvir [57] Re: Nerina
Ahoj mám v rodině sklenářa a tohle bych vúbec neřešil, neměj strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 23:24 Muž karelpavel [18] Re: Nerina
Já to mám taky tak, je tam tolik různých fuků.... Ale na pevnost akva to nemá vliv. To vždy záleží na tom jak si to sklenář přesně připraví, když moc ne - tak potom ty nerovnosti. Mám 400L akvo a mezery jsou třebas na hoře a dole rozlišně o 3mm ( na 60cm ) X-) ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:41 Žena Nerina [7] Re: Lada2
Milimetry asi ne, prostě nahoře u krytu na sebe skla pasují těsně, že tam člověk nestrčí nehet, dole je pak cca milimetr, viz foto výše. S tím dnem, asi to neumím pořádně popsat. Boční stěny jsou nalepené kolem dna, v jednom rohu je dno zapuštěné, boční stěny přečnívají, a akva tím pádem jakoby stálo jen na těch bočních stěnách, v druhém pak boční stěny nedosahují až na podložku, takže tam akva stojí spíš na tom spodním skle... Netuším, jestli se to pak může srovnat, akva stojí na karimatce. Možná to moc řeším, ale z 60 litrů na 200 je to pro mě docela skok, a v paneláku by asi nebyli rádi (o rybách nemluvě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:33 Muž Lada2 [11] Re: Nerina
z te fotky toho moc patrneho neni ale jestli je tozdil minimalni nicemu by to vadit nemelo.Teda pokud to na vysku akva nejsou radove milimetry:-))s tim dnem nevim jak to bylo mysleno.Dno by melo byt mezi bocnicemi ne aby bocnice stali na nem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 22:29 Žena Nerina [7] – Nové akva - šířka spojů
Fotka k příspěvku Dobrý večer. Právě mi přivezli domů nové akva, 100x40x50 a když jsem se dívala na spoje, přijde mi zvláštní, že když se podívám na hranu akva, mezi dvěma slepený skly není po celé délce stejná mezera. Přední a boční sklo tedy není úplně kolmo na sebe, rozdíl je to malinkatý, ale přece. Tak se chci zeptat, jestli je to problém. Dno je v jednom rohu jakoby zapuštěné, v druhém rohu naopak, zkrátka nevím. Jinak je to fungl nové akva, lepené černým silikonem. Pro ilustraci přikládám fotku, kde je v rohu vidět právě to "rozlezlá" mezera. Nahoře je spoj těsný. Předem díky za názory.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 1501x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13342-sirka-spoju