Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektrický generátor CO2

 

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Elektrický generátor CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 23:19 Muž Stehan [2] – generator CO2
Myslím si, že keby to bolo také super, cool, alebo niečo prevratné už by s tým vyšiel niekto dávno resp. ujalo sa toho viac firiem kt. vyrabaju veci pre akvaristiku

CO2 cez zvon je jednoduchhy lacny spôsob, žiaden profi a tiež ide zapnuť vypnuť resp. ty si zvolíš koľko si tam toho do tej nádoby napustíš a kľudne si tam môžeš dávať aj 3x denne 25% nádržky trebárs resp. deň vynechať... :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 03:35 Jardax Re: filipsi
Tak predevsim me prekvapila cena - da se to cele sehat za nejakych 600 i s dopravou. Jen je treba vedet kde nakupovat ;)
Za druhe mne to zaujalo protoze se to da ridit - zapnu, vypnu, zcela po libosti.
Pro nekoho (jako ja, asi :) ), kdo to nebere uplne jako profi a spis jen jako experiment - obcasne priCO2jkovani rostlinam, mi to prislo jako zajimava alternativa. Rekneme 1x - 3x denne po hodine.
Pisou mimo jine, ze se jedna (i kdyz to bude asi podle typu) o vyvoj cca 250ml CO2/h pro akvarka 30l - 120l.
Samozrejme v principu lze udelat dvojitou PETku se vzduchovacim motorem a je to. A nebo flasku - cely komplet vcetne elmag se do 2000 taky vejde. Ale nevim, jestli chci byt az tak profi, prozatim :)

Asi nejvetsi problem vidim v absenci presneho popisu chemickych jevu a reakci, ktere to provazi.
Na netu jsem hledal, ale nenasel jsem zadne relevantni odkazy - ani negativni, ani vylozene pozitivni, ze by z toho nekdo silel :)
Takze jsem chtel jen vedet, zda s tim ma nekdo zkusenost. Mam rad jednoducha reseni :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 23:46 Muž filipsi [1296] Re: Silent
Tak se mi to stale nezdalo, ze by elektrolyzou s uhlikovou elektrodou mohlo vzniknout takove mnozstvi co2. Jak jsem ukazal vypoctem niz, elektroda by se musela po 45 dnech ZCELA rozpustit a z cele elektrody vzniknout co2, aby pristroj dosahl deklarovane funkce.
Elektroda se ale bude rozpadat, odpadat z ni drobne castecky, erodovat.
Ja osobne ani moc neverim na nejakou vyznamnou oxidaci C elektrody za techto provoznich podminek.
Elektrolyzou bude proste vznikat O2 a H2 (unikajici ve forme jemnouckych bublinek, o kterych si majitel bude myslet, jak mu pekne to co2 bubla).
Podobny pristroj ale muze nest sebou dalsi jevy, ktere se mohou tvarit jako zvysovani obsahu co2 (a vlastne v podstate jsou) a to zmekcovani vody.
Muze sebou ale nest i dalsi negativni jevy, prilisne okysliceni vody, atp. Pri hledani zkusenosti a technickych provedeni jsem narazil i na lidi, kteri meli uhyny po jeho aplikaci.
Pro me je to podvod, alespon do te doby, nez mi nekdo rozumne vysvetli chemicko-fyzikalni proces, kterym by melo deklarovane mnozstvi co2 vzniknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:54 R Muž Silent [5949] Re: filipsi
Viděl jsem to v provozu. Dá se to u nás sehnat za cca 3000.- a náhradní uhlíková destička za cca 900.- . Jenže destička vydrží zhruba dva měsíce a je pro nádrže kolem 250 litrů. Takže ekonomicky je daleko lepší CO2 bomba set. A upřímně to žádný zázrak není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:45 Muž kortezhugo [983] Re: filipsi
...no neviem...fungovat to asi funguje...
X-) ale tiez bi som sa na to pozrel :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:22 Muž filipsi [1296] Re: kortezhugo
To bych opravdu chtel videt v akci, to by znamenalo, ze za 45 dni pri vykonu 0.29g co2 za hodinu se ta uhlikova desticka uplne rozpusti a nic z ni nezbyde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 21:07 Muž kortezhugo [983] Re: filipsi
...to je "jasne" X-) ja len pisem na akom principe to funguje... :-)
Edit: www.akvashop.sk/…
...tu je podobne zariadenie na tom principe....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:53 Muž filipsi [1296] Re: kortezhugo
No ja nevim, donutit C oxidovat na co2 neni az tak snadne ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 20:41 Muž kortezhugo [983] Re: Jardax
...princip je pomerne jednoduchy...elektrolyzov sa voda rozlozi na vodik a kyslik,-su v tom uhlikove "platne" a oxiduju na CO2 - vodik unika...
...len "platne" treba menit a produkovane mnozstvo CO2 urcite nie je velke...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2010 17:01 Jardax – Elektricky generator CO2
Zajimalo by mne, jestli s tim ma nekdo zkusenost? Narazil jsem na to nahodou, a i kdyz tam neni uplne presne popsany princip, prijde mi to jako zajimava alternativa. Nicmene nemam s CO2 zatim vubec zadnou zkusenost, takze jsem jen zvedavy :)
www.virtualvillage.com/…

A rovnou se zeptam na zkusenosti s Ph sondami - jak casto je potreba je kalibrovat, v praxi?
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 1478x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13055?r=10