Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nezmar

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Nezmar
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.12.2009 22:21 kreten – Re: isamik
Jezus nedotknutelný - no úchylnost je chovat příživníky v prostředí pro ně neurčeém - potud úchyl. Jinak každému do plného talíře:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 21:56 Žena bluedream [245] – Re: isamik
Tak přesně z tohoto důvodu jsem byla tento týden nadšená z malé kolonie nezmarů v krevetárku. Tvoreček, o kterém se člověk učil ve škole a nikdy ho neviděl ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 21:44 Muž isamik [180] – Re: provokater
Osloveni uchyl si pomerne vyprosuji. Ac mlad vekem nemyslim si, ze bych si ho nekterat vyslouzil, me nadseni plyne z toho, ze jsem se ucil o necem co jsem videl pouze na obrazku ve skole, a pak jsem to mohl videt nazivo, ve svem akvariu a to zcela nahodou. Nemam rad ucit se o necem, co nemuzu na vlastni oci videt. To, ze je nebezpecny ci smrtelny pro poter jsem zminil. Domnivam se, ze pro vetsi a dospele ryby nepredstavuje nebezpeci. Mezi svymi domenkami a pravdu bych castokrat rovnitko nedal. A tim to asi uzavru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 21:35 kreten – Re: Johan
No protože nezmar je lump, který prostě hubí malé rybky:-) a navíc je to darmožrout:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 20:25 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: provokater
hmm Proč sem pořád dokola pletete odchovné nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 20:22 kreten – Re: isamik
V odchovných nádržích je nezmar neštěstí a proti těm,na mé gusto fakt hnusné slovo,-úchylům - které toto stvořní nějak unáší, nic nemám. Ale tohle do akva prostě nepatří, toť můj názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   06.12.2009 19:24 Skorica
Kdyz mi moc spini sklo tak je to spatne a sterka fakt nepomuze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   06.12.2009 19:23 Muž isamik [180] – Re: provokater
Domnival jsem se, ze nebezpecne jsou jen pro poter plus diskuze. Na zpusob likvidace dal link Štěpán. Presto trvam na tom, ze se mi v akvariu libi, aniz bych byl budhista :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 19:17 Skorica
Ampularie je super jen si obcas vsimne i nejakych rostlinek.Ale to staci kousek okurky nebo fazolove lusky a kyticek si ani nevsimne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:56 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: provokater
no me nezmary a ruzny polypy spapala ampularie.... vickrat se neobjevily
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:50 kreten – Re: isamik
No v akváriu to teda většinou štěstí není:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 18:32 kreten – Re: isamik
No jste další z budhistů:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2009 18:31 Muž isamik [180] – Re: lama
Proc nicit neco tak hezkeho, nechapu hmm . Kdysi jsem se o nem ucil, a po 10letech ho videl, bohuzel uz je nemam :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 12:09 Muž lama [51] - Živorodky – Re: NASREDDIN
Do druhého dne pomřou všichni nezmaři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:35 Muž NASREDDIN [1383]
lama napsal: Do druhého pomřou všichni nezmaři.
Tak všichni, nebo jen do druhého? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:24 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Cizinec
Já používám Flubenol.Do druhého pomřou všichni nezmaři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2009 11:17 Cizinec – Re: maliman
Chtel bych se te zeptat k tomuto prispevku? jak dlouho to priblizne trva? hodiny? dny? tydny?
Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:21 Muž Chem [837] – Re: Tommys
Oni mizi zrejme v dusledku zmen kvality vody. Pokud je akvarium nekde v dosahu (byť jen maleho) pristupu slunecniho zareni, tak to, ze je jaro, nebo podzim se v akvariu dost projevi (rust kytek, vyskyt prvoku, vyskyt jinych zivocichu). U me je to v akvariich, ktere jsou v obytnych mistnostech tak, ze lasturnatky a nezmar se na jare nekde objevi a na podzim zmizi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 11:14 Tommys – Re: Kalupinka
Vůbec nic, žádnou chemii jsem nepoužil, prostě jsem to nechal být a zmizeli, proč netuším
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 10:06 Muž Chem [837] – Re: Johan
Co je to za poznamku? Rekl bych, ze az na jednu malickou zminku o poteru se vsechny prispevky mohou tykat spolecenskych nadrzi a nikdo z tematu nijak nevybocuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 09:43 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: provokater
A pořád se tu bavíme o "společenských" nádržích nebo už o těch chovných? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 08:55 kreten – Re: adraj
No možná byste tomu nevěřil, ale smečka rájovců si i ampulárii dovede odvíčkovat a po kouskách vyžrat, natož pak okružáka:-)Definice deviace je úžasná:-)!!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.11.2009 08:53 adraj – Re: provokater
No aby zmákl rájevec vzrostlého okružáka to už by musel být, ale chlapák. Pokud nemáme zamořeno více akvárii, tak vždy z dalších jde šneky doplnit. Krevetky jsem nikdy neměl, ale nezdá by se mi, že by s nimi zrovna rájovec měl zacvičit i když určitě jeho zvídavost jim na klidu nepřidá. Myslím si, že chovat vědomě v akváriu s okrasnými rybymi nezmara, by mohl být už určitý náznak deviace. Ještě tak studenovodní akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 08:03 kreten – Re: Kalupinka
No nejsem zastáncem teorie, že k akváriu patří i jiní živočichové a nezmary hubím - bilogicky - rybami, chemicky pokud jsou v nádrži bez plžů a nebo s takovými o něž nestojím. Flubenol je jednoznačný - myslím, že krevetky ho nepřežijí. Ovšem nepřežijí ani atak rájovců. Takže blbá volba.
Proč nemám rád nezmara? No protože se mi nechce ho krmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2009 07:58 kreten – Re: lama
Avšak po něm padnou rovněž všichni šneci, o které zpravidla stojíme a vesele přežívají okružáci, levatky a plovatky:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 22:05 adraj – Re: Kalupinka
Koukám, že doby se změnily. Kde jsou ty časy, že akvaristé bojovali méně či více úspěšně s nezmarem. Podle starší literatury je na ně úspěšná měď. ale mně se svého času osvědčili rájovci. Vyzobají je do jednoho. Nezmaří mohou ohřožovat potěr a při optimálních podmínkách se nezadržitelně množí. Přitáhl jsem si je mnohokrát s planktonem naloveným z louží plných odpadu z vegetace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:16 Žena Kalupinka [32] – Re: Tommys
A cos dělal, že ti vymizel? Častější výměny vody, chemie ... Nebo pořád "při starém", tak jak si zvyklý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 21:02 Tommys
Jen bych chtěl reagovat, že mě už nezmar zcela zmizel, nevím jakto, ale už tam není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 17:23 Muž Jrk [143] – Re: Kalupinka
Zkusit si na ně zvyknout, brát je tak, že tam jsou, když nikomu neubližují, zajímavé zpestření... Já se s nimi i chlubím návštěvám - spousta lidí vidělo nezmara pouze na obrázku v učebnici přírodopisu. Dokonce jsem je i zájemci posílal poštou :) Zkusit si je oblíbit jako stálé obyvatele nádrže ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 17:11 Žena Kalupinka [32] – Re: Jrk
Mě by nevadili šneci, ale tato potvora mi docela vadí. Ani nevím proč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 17:00 Muž Jrk [143] – Re: Kalupinka
Mám též nezmary zelené ve společenské nádrži rybicky.net/nadrze/7260 a zatím nikomu nevadí. Už ani mě ne - také jsem si na ně zvykl. Někdy je jich víc, někdy míň, ale nepostřehl jsem zatím to, že by byly nějaké rybce na obtíž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2009 16:37 Žena Kalupinka [32]
Dnes jsem našla v malém aq nezmara. Nevím jestli se mám bát. Myslíte, že když se bude častěji měnit voda, tak zmizí? Nerada bych používala chemii. Jsou tam krevety a těch by mi bylo líto.

Oprava: Nezmary. Je jich víc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 14:14 Muž Johan [4945] - Rostliny
A nebo sehnat plovatku. Bahenní nebo toulavá si s nimi hravě poradí. Ale pak tam bude zase samej šnek a budete se schánět po něčem na šneky. K akváriu patří i jiní živočichové než ryby ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 13:51 kreten – Re: punki
Po Flubenolu až na výjimky(plovatky a oktužáci) chcípnou i všichni plži. Takže buď nasadit biologii - labyrintky - a nebo s s nimi smířit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2009 10:23 akar89
a kde sa v plzni da zohnat flubenol poradte.budem rad ak sa toho nezmara zbavim ano mne v akvarku vadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 22:37 Tommys – Re: lama
To je pravě to co nechci aby mi vychcípali šneci, mám akva neritiny, nerad bych o ně přišel, nechám nezmary osudu a uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 16:52 Muž lama [51] - Živorodky – Re: Tommys
Dříve jsem používalna likvidaci nezmaru STOP-HYDRYN,ale bohužel vychcípali i šneci-ampulárie a okružáci.Vynikající prostředek na hubení který používám je -FLUBENOL .Jakmile se mě dostanou nezmaři kde mám potěr tak ho uštípou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 16:01 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jrk
Tak mě to nedalo a pořádně si prohlédl jednu nádrž a hle, pořád tam ještě jsou. Asi to bude tím, že tam nemám "plovatkovité" šneky, ty je totiž s přehledem vypasou. Ale i tak jich tam je mnohem méně než při mém posledním zpozorování (asi měsíc a půl). Tak ať mají u vás větší výdrž=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2009 15:54 Muž Jrk [143] – Re: Johan
Mě se nezmaři zelení drží už asi 3tím měsícem. Také jsem měl strach, jestli někomu neublíží... Nikomu v akva neubližují - rybky si jich nevšímají. Mě osobně baví je pozorovat - jsem rád, že je tam mám. :) (mám je ostatně i v seznamu ostatních živočichů v prezentaci nádrže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:20 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Tommys
Nevím.. Asi si akvárium vyžerou. Mívám je dost často, ale vždy vydrželi asi měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 23:19 Tommys – Re: Johan
děkuji za odpověď a čím to že zmizí změnou podmínek v akva? vyčerpání planktonu kterým se ty potvory živěj?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 22:48 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Tommys
Časem sami zmizí. Boj proti nim je mnoho práce k ničemu. Nestojí za to je vyhlazovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 22:42 Tommys – Nezmar zelený ve společenské nádrži, vadí/nevadí?
Snažil jsem se tu najít ve foru nějaký informace, ale našel jsem pouze strohá sdělení, která mi nedala odpovědi. Mám 112L nádrž, zarostlou cca 70 procent, a předevčírem jsem našel tohle stvoření v několika jedincích délka cca 4mm jak si vesele lapou ve vodě. Osádka nádrže je 30 neonek obecných , pár cichlidek ramirézových, 5 panceříčků, dvě SAE, a cca 10 krevetek neocardinia, hodně se píše o nepříznivém vlivu těchto škůdců na ryby a krevetky, ale rád bych znal něcí osobní zkušenost zda tyhle zvířátka v akva nechat či proti nim bojovat. Nechci nasazovat chemii, doma mám v jiném akva bettu, která se dá prý použít, že to vyžere. Kdyby nezmaři ničemu nevadili a neškodili by třeba pancíkům, asi bych je tam nechal, leč jde o zajímavé zpestření osádky, ale na druhou stranu by se asi rozmožili natolik, že by se to nedalo zvládnout, poraďte prosím co s tím? Jsou hlavně přisedlý na Micranthemum callitrichoides 'Cuba', jinak na vyšších rostlinách jsem nic neobjevil, napadlo mě ty vrchní vrstvy rostlin kde si lebedí ostříhat a odstát, jestli to nebude marnej boj ovšem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 20:25 Muž jajaapaja [174] – Re: ČUPR
Třeba chce místo ryb pěstovat nezmary. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 11:16 Muž Diego [72] – Re: ČUPR
Nezmara jen tak někdo nemá,Jiří chce raritu. :) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 11:14 Muž Sid [6638] - Rostliny – Re: ČUPR
Proč by někdo nemohl shánět nezmara?! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2009 07:53 Muž ČUPR [204] - Tetry
Jiri napsal: Shanim nezmara do akvaria. 604953788
Další vtipálek? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2009 07:38 Jiri – Nezmar
Shanim nezmara do akvaria. 604953788
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:15 Muž Gunguy [2]
ale jako velckuch snecku, skoro dospelych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2009 12:12 Muž Gunguy [2] – nezmar a blecha
muzete mne prosim poradit? mam v kybliku s okruzaky a jeste necim podobnym nezmara, ktery se ted rozrostl na tri, a taky buchanky neboli vodni blechy ci jak se to nazyva, nezmaru se nebojim, ale nemusou mne zabijet male snecky? a buchanky muzou zabit male snecky? uz mne jcih totiz par zemrelo

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 13 14

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 12800x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1295-nezmar?od=451