Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biomolitan

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Biomolitan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:51 S Muž invalida [3881]
o tom mluvím záleží na víc věcech...do např 50l nedáš 2 druhy :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:50 Muž maxo [9] – Re: sedik86
myslis do filtru alebo s cerpacou hlavou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:48 Muž charlie [-3] - Labyrintky
ja myslim ze je lepsi mit oba nejdriv hrusi pak jemnej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:46 S Muž invalida [3881]
Záleží na víc věcech....já osobně pomalu přecházím na hrubší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 21:41 Muž sedik86 [0] – Biomolitan
Jaký máte názor na volbu biomolitanu? Je lepší hrubší,nebo jemnější?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 12:00 Muž BAKrv [2]
Dík za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 09:20 Muž Eff [417] - Rostliny – Re: invalida
Že by se biomolitan po dvou týdnech zcuckovatěl, to se mi nechce zdát. Spíš to budě nějaká blbá odrůda. Já molitany ve vniřních filtrech čistím v intervalech něco mezi 2 měsíce a nikdy, a klasický biomolitan mi zůstává furt stejný. Ovšem nemám je tam nijak nažuchlaný, což by to teoreticky mohlo způsobovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 08:43 Muž DonJuanKarlos [30] – Re: invalida
Je prostě jen zanesený, stačí pořádně vyprat. Tohle se mi taky párkrát stalo a po důkladným proprání nabyl zas zpátky svůj tvar. Když se to bude opakovat, šel bych buď do hrubšího a nebo častejš odkaloval a filtr propíral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 23:50 S Muž invalida [3881] – molitan
Čau chytří... Když čistím tak po 2 tejdnech (dovolená) se začal molitan scukávat...blbej..moc hustej nebo jen zanedbaná péče??? názory prosím česky............. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 22:09 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: Bob66
Ja ho mam v externim filtru ktery je trikomorovy v jedne komore keramicky krouzky v fruhe uhli a ve treti biomolitam.Takze zivotnost zatim jeste nejak neresim uvidim casem mozna budu cpat do vsech komor molitan:-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 21:07 Muž elko [30] - Sumci – Re: BAKrv
doporučuju sundat ty blbosti a na filtrační hlavu nasadit plastovou trubku a kostku kostku biomolitanu.tyhle u mě běží takhle dvě.hrubost doporučuju střední,jemná se ráda zanáší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: StrNd4
Aktivní uhlí je vhodné do filtru po léčbě, jinak bych ho tam nedával, má omezenou životnost a biomolitan splní to samé a je trvanlivější :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:35 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: BAKrv
A co se Vam na uhli nelibi?? Ja ho mam taky ve filtru a nemuzu si na nic stezovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:28 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: BAKrv
Já bych tam dal střední hrubost www.akvarista.cz/… a dal bych ho do celého filtru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 20:19 weishauplik
Ahoj zkus si koupit Fluval 4plus pomáhá a já jsem s ním spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2010 19:51 Muž BAKrv [2] – Jaký biomolitam
Mám filtr TURBO FILTER 350 od firmy AQUAEL jako hlupák jsem skočil na špek že aktivní uhlí je zapotřebí. Chtěl bych místo uhlí dát biomolitan, ale navím jakou hrubos. Jako první je běžný molitam, který v akváriu nestačí (je malý). Nebo tam má dát pouze biomolitan??? Nechce se mi kupovat drehé bio vložky zdá se mi to dost drahé. Akvárium má obsah 112 L a je založené cca 3 týdny.
Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 15:39 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Jakubqo814
Jasně ;-).
Tak od lávy a silikonů zpět k původnímu dotazu.
Ano bublifuk je dobrý filtr. Ovšem záleží na tom v jakém akváriu bude. Což už tu bylo psáno.
P.S. Nešlo by to prosím bez vykřičníku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 13:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: NASREDDIN
potraviny se nelepej silikonem ale zarizeni, ktera prichazeji do styku s potravinami a tech je pomerne dost....
to ze jde o potravinarsky silikon bylo napsano na prelepce na tube, koupil jsem ho jako akvaristickej.... polsky vyrobek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.01.2010 08:45 Muž NASREDDIN [1383] – OT
Moucha napsal:

add silikon - bacha, na akvarka se pouziva potravinarskej,

Existuje vůbec ?
(čtu o něm poprvé, na lepení jakých potravin je určen? )
na akvárka i do akvárek používám akvarijní silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 08:29 Muž VVV111KKK [61] – Re: Jakubqo814
Já mám nově na kostce biomolitanu nasazenou vrchní část z filtru Shark a funguje dle mých očekávání. Musel jsem si jen trochu pohrát se sacím košem, aby šel nasadit na filtr a výsledek je dobrý, asi stejně jak s čerpací hlavou. Souběžně mi jede v akva už asi tři týdny v akva společně se starým klasickým filtrem, který asi tak za další tři týdny odpojím. Důležité je vybrat správnou velikost kostky na objem akva, a dostatečně přizpůsobit hlavu z filtru. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 08:21 Muž VVV111KKK [61] – Re: Honza12
Kameny bych určitě vyvařil. Nejdřív bych to vyzkoušel na tom s nejmenším s nejchatrnější strukturou. Potom bych kameny dal na týden do kýble s odpuštěnou akvavodou. V případě potřeby bych vodu vyměňoval, ale nepředpokládám, že kameny budou vodu kalit. Jó, a malej kousek bych určitě hodil do octa. Důvěřuj , ale prověřuj. Pokud je na silikonu napsáno, že je akvarijní, asi bude v pořádku. Pokud to tam vysloveně není - nebrat. A pokud tam napsáno akvarijní silikon je přesto bych se ještě zeptal obsluhy, zda se dá do akva bez jakýchkoli následků použít. No, to aby bylo jasné, pokud by nějaký problém přeci jen nastal, komu jít pěkně z plných plic vynadat. :-D
Jinak já lepil tak, že po slepení jsem to nechal celé 5 dnů zrát, potom to dal opět do kýble s akva vodou, kterou jsem dvakrát vyměnil. Když jsem to pak dal do akva přímo ke krevetkám, proběhlo vše v naprostém pořádku. :)
Možná zbytečná opatrnost, namítně někdo, ale prozatím se mi to nespěchání vždy vyplatilo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2010 07:55 Honza12 – Re: Moucha
Diky za pouceni o te lave :-) A mam ten kamen vyvarit?Jestli se treba v horke vode nerozpada na prasek :-) Jestli ten silikon byl potravinarsky jsem si nevsiml,ale byl mezi jinymi vecmi pro akvaristy,takze by tam snad nedali neco jedovateho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 22:53 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Honza12
tomu porovitemu sopecnemu sutru se rika cedicovej tufit, je to napenejen cedic, dokonce se jako mletej da pouzit jako hnojivo, no poradne bych ho umyl, no mival jsem ho v akvarku a byl v pohode, ziviny uvolnuje az pri zvetravani

add silikon - bacha, na akvarka se pouziva potravinarskej, protoze jiny mohou obsahovat fungicidy ci jiny sejrajty, potravinarsky nesmi uvolnovat nic skodlivyho, aby mohli prichazet do styku s potravinami.... nedavno se to tu resilo, ano bridlice se da lepit silikonem

biomolitan s filtrecni hlavou - vykon cerpadla musi odpovidat velikosti fitracniho media a akvarka, aby ti z akvarka neudelalo bystrinu a taky, aby rychlost proudeni v molitanu nebyla moc velka, protoze by dochazelo ke strhavani filmu uzitecnych mikroorganismu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 22:53 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Honza12
Vesměs jo (když se dostala na povrch, tak se plyny v ní začaly rozpínat a vytvořily tyto dutinky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 22:50 Honza12 – Re: Bob66
Me spis slo o to,jestli jsou to fakt lavove kameny. Ja myslel,ze to bude neco hodne tezkeho a takoveho hladkeho.Takhle fakt vypada vsechna lava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 22:44 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Honza12
Lávové kameny jsou bez problémů a můžeš je bez obav dát do akva X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 22:38 Honza12
Abych nezakladal nove tema,tak se zeptam tady.Byl jsem dnes v hornbachu a videl jsem tam na prodej lavove kameny. Jsou takove na dotek hrozne suche,rezave,lehke a vypadaji jako zkamenely molitan :-) Chtel bysem si dat nejaky do krevetarka,tak by me zajimalo,jestli to nevypousti neco do vody? Vypadaji fakt zvlastne a nerad bych,aby mi otravili vodu :-) . A taky tam meli silikonove ledpidlo-sla by s tim lepit bridlice?? Pro Jakuba-ja mam ve 40l bublifuk a je to v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:58 Jakubqo814
no tak to mam potlesk ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:57 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jakubqo814
Pokud má sací koš, na který se ten molitan dá nasadit, tak proč ne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:18 Jakubqo814
a ked nasadim ten molitan an normalny elek. aquael filter...??? hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2010 21:16 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Jakubqo814
Čistotu vody zajišťují rostliny a její pravidelná výměna. (to u společenské nádrže nic nenahradí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:15 Jakubqo814
Ale ide mi o čistu vodu alebo že by som ten molitan s tohofiltru dal preč a nastokol ho na normalny filter ???Lebo predsa mam to akva v detskej izbe a ten kompresor mam už dost satry asi 6 rokov je hlučnejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Bob66
do velkyho akva bych pouzil asi cerpaci hlavu.... pripadne se dela hambursky filtr, ten mam nekolikanasobne vetsi obem filtracni hmoty... pouziva se v pestirnach a akvaristikach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Moucha
Nebál bych se ho dát ani do velkého akva, samozřejmě odpovídající velikost a výkon kompresoru X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Jakubqo814
pro maly akva nejlepsi volba, zadne pohyblive casti, velky povrch, jen je trosku hlucny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2010 21:10 Jakubqo814 – Je Biomolitanový filter - bublifuk dobrý filter ?
Odporučate ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 15:46 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Petr5
www.eurofoam-tp.cz/…
tady ti nařežou, co si vymyslíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 14:12 Žena Danila [4489] - Sumci
Na akvaburzách prodávají i odřezky různých velikostí, stačí si vybrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:40 JuraS – Re: Petr5
nenapsal jsi na co ho potřebuješ...ve slušné akvaristice koupíš už nařezané krychle různých velikostí s dírou pro čerpací hlavu..za slušné ceny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:09 Petr5 – Re: Landvir
Ja vim,ale budu mit zbytecnej odpad!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:05 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Landvir
jak velky kus potrebujesh a odkud jsi... treba na Akvarista.cz jsou schopny sehnat ruzny rozmery a ruznou hustotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 09:59 Muž Landvir [57]
Ahoj tak si kup vetsi nez potrbujes a pak ho muzes serezat na pozadovanou velikost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 09:43 Petr5 – Biomolitan
Ahoj.Nevi nekdo kde rezou biomolitan na miru?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2010 12:54 Muž texis [3] – Re: Haimdol
Ju diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:52 R Muž Silent [5949] – Re: texis
Zkus si nový molitan naočkovat tak, že původní pořádně promačkej v odstáté vodě a pak tam proper nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:48 Muž texis [3] – Re: elko
Diky, zkusim. PRave uz ho mam pres rok. Propiral sem ho tak jednou za 2 mesice ale ted uz je rozcupovany a rozpada se tak chcu poridit novy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:45 Muž elko [30] - Sumci – Re: texis
nechávám při výměně nový molitan tak 2týdny plavat v akváru než ho vyměním a je to v poho.jeden den je o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.01.2010 21:40 R Muž Silent [5949] – Re: texis
Molitan ve filtru se mění až když už nejde proprat, nedrží formu nebo se rozpadá což může být u takhle malého filtru cca po roce intenzivního používání. Měnit molitan častěji je kontraproduktivní. Molitan se propírá až filtr ztratí podstatnou část výkonu a může se proprat ve vodě odpuštěné z akvária při výměně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2010 21:35 Muž texis [3] – Výměna filtračního molitanu
Ahojte,

mam takový ten malý filtr Dennerle co se dava k Nano Cube pro 20l akva. Potrebuju poradit jak nejlip vymetit ten kousek molitanu - je lepsi vynechat jedno odkalovani a vymenu (menim cca 60%) vody a misto toho jen vycistit filtr a dat novy molitan aby se zas usadily bakterie co sou ve vode nebo staci normalne pri odkaleni vymachat novy molitan v te odsate "spinave" vode? Nebo nechat treba jeden den ten novej molitan plavat ve vode aby si tam bakterie nalezly?

Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2009 10:48 Muž Ludek [39]
Hlavně to nesmíš moc upěchovat, prostě ho tam jen nasyp. I když velký význam to v tom filtru mít nebude, plocha na osídlení bakteriemi není příliš velká, prakticky jen povrch molitanu, pokud voda neprotéká skrz. Záleží jak máš velkou nádrž, kolik procent z objemu zaujímá filtr a množství zarybnění. Za zkoušku však nic nedáš ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 22

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 23098x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12505-biomolitan?od=751