Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak svařit novodur?

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Jak svařit novodur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 23:09 halenar1984 epto®
tak ti poviem ze toto by ma nenapadlo :) tu nejde o dve trubky novodurove myslim ze si to zle pochopil ale zlepenie alebo zvarenie materialu ako takeho aby drzal a tesnil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 21:14 epto Re: helenar1984
Ako zlepit dve novodurove trubky:

vezmeme jedny trubku, nahrejeme koniec v dlzke asi 3-5 cm nad plynovym sporakom (alebo elektrickym pripadne teplovzdusnou pistolou) a to rovnomerne.
Ked plast zmekne, nasunieme nahriatu trubku na druhy kus, tak aby sa ta nahriata roztiahla na pozadovany priemer.
Pockame pokial nevychladne (resp. ta nahriata moze byt tepla ale nesmie sa uz deformovat/ohybart/roztahovat) a trubky od seba oddelime.
Zdrsnime vnutornu stenu roztiahnutej a vonkajsiu stenu neroztiahnutej trubky.
Natrieme jednu stenu lepidlom na lepenie novoduru, trubky zasunieme do seba. Pockame na vytvrdnutie a zaschnutie spoja (vid navod na lepidle) a spojenie je hotove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 15:08 JuraS Re: halenar1984
není to přesně ten odkaz ale co například tohle www.mangala.cz/…
..to co mám na mysli já byla firma co to dělala průmyslově a ceny měli víc než zajímavé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 13:02 halenar1984 JuraS®
ahoj Juras prosim ta nepohladas niekde tu stranku na toho co vieraba tie demikolony bol by so mti moc vdacny ak mate niekto este napad z coho by som mohol spravit ten jeden valec tak to uvitam dik moc palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 10:48 Muž filipsi [1296] Re: JuraS
Vsak on v demikolone take neni natrvalo, jen pri regeneraci.
Odolnost lepidel chemikaliim by mela byt u nich uvedena, to si musi srovnat ten, co chce kutit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:57 JuraS Re: metal
To ano..nasypte krtka, nechte 30 minut působit a potom důkladně propláchněte vařící vodou...nokdo nechce aby v tomto případě louh sodný byl v trubkách natrvalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 09:16 Muž metal [96] - CichlidyRe: JuraS
mnoho krat ked sa odpad upcha sa precistuje kyselinami a podobnymi pripravkami co rozpustaju masnotu.takze by som sa nebal aby to nedrzalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2009 08:26 JuraS Re: metal
A znovu se zeptám..budou vámi doporučovaná lepidla držet v silně zásaditém a nebo silně kyselém prostředí..osobně se nebojím, že by mi strop v paneláku neudržel tunovou nádrž ale to, že slepím normálním lepidlem novodurovou rouru a napustím ji koncentrovanou kyselinou to bych se sakra bál..vím jaké mají bezpečnostní opatření nabíječky na olověné akumulátory..to bych raději koupil profi výrobek..nějaký slovák sem dával odkaz na firmu co kolony u nich vyrábí a našel jsem i českého dodavatele..kde to mám ale nevím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 21:11 Muž metal [96] - Cichlidyre.absolut
za komousou sa pouzivali aj cervene rurky-novodurove,s oranzovou som sa nestretol.poklep prstom na nu a podla zvuku zistis ci je z umelej hmoty alebo sklena-keramicka.napr.pivova flasa ma zvuk jak keramicka .ak je plastova alebo pvc, tak ju v pohode zlepis novodurovim lepom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:52 Muž mps [0] Re: halenar1984
Ahoj, grizly ma naprostou pravdu kanalizacni/odpadni trubky se lepi. Muzes pouzit napriklad lepidlo od fimy Ceys s nazvem Tuberias PVC (Svareci lepidlo na potrubi z PVC). Ja ho na lepeni trubek pouzival a drzi to jako das :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:39 Muž Absolut [2] Re: metal
a za jakého materialu bude ta oranžová kanalizační trubka? na víčku a zátce je napsane "PVC-U" ale na trubce nic není je nějaká šance že by to byl navodur? nebo je to taky to PVC-U
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 20:30 Muž metal [96] - CichlidyRe: helenar1984
novodurove rurky sa daju v pohode ohybat napr.nad plynovim sporakom, prisposobis si ich jak ti pasuje.novodurovim lepidlom sa daju lepit v pohode bez obav ze by tiekli.

pre info,zvaraju sa vodovodne rurky.dnes sa us pouzivaju umele a tie sa tavia teplotou,sluzi k tomu elektricka pajka.odpadove novodurove sa len lepia lepidlom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 18:46 Trdej Re: Hannibalus
No to bude nejlepší :-) Ani jsem nevěděl,že něco takového je :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 13:06 Muž Hannibalus [13] Re: Absolut
proč na druhý konec nedáš přesuvku (www.a-top.cz/…) a následně zase víčko? nemusíš tak nic lepit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 12:22 Trdej Re: Absolut
Ajo,promin,blbe jsem to pochopil.... Co takhle tavny silikon ?(ten co musis roztavit a pak ztrdne?

a nebo zkus uriznout druhy konec s gumickou,a zkus to nahrat a nasunout to na to ,pak tam dej viko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 09:09 Muž Absolut [2] Re: Trdej
asi si mě nepochopil :) ja nemyslím ten konec kde je hrdlo a v hrdle gumové těsnění a to toho vsunutá zátka ta těsní dobře tu nepotřebuju lepit. já myslím ten druhý konec tam kde je jenom trubka (tj. bez hrdla bez těsnění) takže na ten konec príjde víčko které se nasune na trubku a ted řeším jak tam to víčko přilepit a zatěsnit (není tam žádné těsnění) musí to utěsnit bud to lepidlo na PVC-U ze ktereho je trubka vyrobena nebo silikonem ale ten na tom asi nebude držet :( tak nevím no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2009 07:13 Trdej Re: Absolut
No,já teďka lepil novodur :)Udělej to tak,že tu gumičku popatlej neějakým akvarisitckým silikonem,u mě to drží :)a těsní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 17:07 Muž Absolut [2] Re: halenar1984
právě mam tu oranžovou kanalizační trubku mám jednu zátku do hrdla a víčko na hladký konec trubky a to potřebuju přilepit a zatěsnit (zátka v hrdle bude těsnit je tam těsnění ale ta spodní sice tam drží ale netěsní a lehce prosakuje voda) ale nevím čím to zatěsnit nebo přilepit tak aby to těsnilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 16:01 Muž jajaapaja [174] Re: halenar1984
Na každou trubku jsou víčka.Jsou z gumovím těsněním.Ja to tak udělal taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 15:23 anonim Re: helenar1984
Novodur se neda svařit ale kdyz ho slepiš poctivě tak se toma tak ti to udrží ten lepeny spoj 2,5bar
vim to s vlastní skušenosti jelikož jsme na tento tlak kdysy zkoušely odpady a drželoto.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:32 halenar1984 Absolut®
tak s tim ti nehelfnem ja som nieco pocul ze sa ten novodur da zvarit neako ale nevem ako ci klasika fen s horucim vzduchom alebo jak lebo pochybujem ze by to to lepidlo utesnilo a drzalo riadne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:26 Muž Absolut [2] Re: halenar1984
ja taky řeším jak slpeit (nebo nějak utesnit) kanalizační trubku ale není to ta šedá ale ta oranžová (KG)ale nevím jak to je protoze na vícku je napsane ze je to PVC-U a trubka je ry KG tak nevím čim to slepit a jestli by to drželo lepidlem na novodur nebo lepidlem na PVC-U tak ted se ptám vsude ale zatím nevím no :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 13:20 halenar1984 Re: Absolut
bude to na demikolonu som rozbil jeden valec a chcel by som to spravit s tohoto ano seda trubka novodur viem ze sa to lepi ale neviem ci to tak dobre zalepi aby to tesnilo a dobre drzalo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:45 Muž Absolut [2] Re: halenar1984
muzu se zeptat na co to bude? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:22 Muž grizly [145] Re: halenar1984
Pokud myslíš novodurové trubky(šedé), které se používaji na odpady, tak ty se nesvařujou, ale lepí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2009 12:18 halenar1984 – ako zvarit novodur
Ahojte rad by som sa vas spital ci nema niekto skusenost ako najlepsie zvarit novodur vodotesne ak sa to vobec da dakujem vam za vsetky rady :-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 2939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12436-jak-svarit-novodur