Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

ČD kurýr

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
ČD kurýr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 20:05 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: 2lizard
myslím že ne, mrkni do přepravních podmínek....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:59 Muž 2lizard [7] Re: memeo
Tak se to bude posílat DPD, nebo PPL, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 19:29 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: memeo
ono nejde jenom o ryby, ale taky teraristy, chovatele všeho možného.. .. Kurýrem se posílají chovanci na soutěže, ale taky sposta obchodů posílá ryby klientům Kurýrem. Ti si asi nebudou moct na všechny balíky napsat, že je tam jen tráva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2010 19:22 Muž memeo [15] – kurýr ČD
Fotka k příspěvku Tak už vím,co připravily dráhy na rok 2010-2011.
Kurýr ČD od 12.12.2010 RUŠÍ !!! přepravu živočichů pomocí kurýra ČD.
Co to znamená?
Osobně tipuji,že to celkem odrovná opět dosti chovatelů,ale i výkupen,kam chovatelé ryby zasílali.Těžko budou výkupny objíždět své chovatele,aby od nich ryby vykoupily.Možná některé ano,ale moc jich nebude.
Takže nás na 99 čeká další úbytek chovatelů,výkupen a tím i kvalitních ryb. :o(
Asi ten text zní dosti skepticky,ale zda mám pravdu ukáže čas.
Bude to pro hodně nás existenční rok.
Tak všem výkupnám a chovatelům držím palce a přeji jen to nej.....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 16:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: zdendarybicka
Nuž zruší...že by český člověk neuměl improvizovat???Staří to dovedli. Mladí se budou muset učit :) smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 15:52 zdendarybicka Re: rriki
Tak tak, ale jen do té doby, než zruší kurýra úplně tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 15:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Semtex
Ne,ale budeme to posílat jako rostliny.
Do teď jsme to posílali aby jsme ušetřili, no tak teď aby jsme mohli vůbec posílat.Co snima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.11.2010 14:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: ufinka
Řešení je na snadě. Dáme se na Halančíky a budeme si posílat kaviár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 14:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: lama
Přátelé, vy kteří byste chtěli v teple domova balit rybky do beden a odnést je jen do vedlejší budovy nádraží, mějte ohled na ty co nejbližší nádraží mají třeba třicet kilometrů a musí vozit své odchovy třeba sto kilometrů, aby je mohli prodat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 12:31 Muž lama [51] - ŽivorodkyRe: ufinka
Už jsem to také zaslechl.Říkala mi to kamarádka co dělá přímo na dráze u ČD kurýra.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 09:41 švíco Re: ufinka
Logika čechystánu. Jakmile nějaký státní podnik poskytuje nějakou unikátní službu, tak je zapotřebí jí co nejdříve zrušit a pro jistotu vůbec nevyužít její potenciál. Co kdyby se na tom náhodou vydělalo ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 08:57 Žena ufinka [28] - Asie
pry budou CD kuryra rusit uz od prosince! ALe psali to na splendens, tak nevim.
Napadlo mne- dobre, tak se na to zameri zasilkovy sluzby - ale druha vec: silnice jsou uz tak dost plne!! Vzdyz to je naprosto strasny, nemuzu na ulicich volat jaky je hluk, na kole uz po meste nejezdim a vlastne ani po silnicich za mestem, i tam je to des, plno aut, zplodin..Nechapu tu CD, zeleznice by se naopak mely vyuzivat co nejvic nejen na ryby!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2010 14:10 memeo Re: LiborSprysl
Tak ti Libore zatím dík.....takže to bude nejspíše jako na tento rok...smlouva,zaplacené určité stanice atd.....max si myslím,že to opětovně zdraží,jako každý rok. :-(
No hold budu muset zase vybrat stanice po celé Čr,aby to měli zákazníci co nejblíže a bohužel to zacálnout. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2010 05:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: invalida
Pardon ;-) Jsem si zavtipkoval...Moji zpravodajci žádné novinky nehlásili a to, co jsem ventiloval je důsledek povídání s "nejvyššími místy" :) Nadávali jste tu před rokem na ČD a kurýra a já vám tuším dokonce přizvukoval. Že je teď ten supervolební rok...Ona za to může opět vláda. Nebyla to svévole drah.
Prostě změna podmínek v kurýru ČD není zapříčiněna nechutí nádražáků makat nebo že by nechtěli prachy za vaše bedny, nýbrž tím, že došlo k vyhodnocení stavu nádraží s ohledem na to, jak jsou schopna poskytnout rybám komfort při čekání na nového vlastníka. Tedy například teplo. A to zase s ohledem na vybavení mnoha objektů je problém. A proto došlo k eliminaci stanic odkud lze a odkud ne...Zákon na ochranu zvířat a jeho výklad v podmínkách EU!
Takže zatím nic nového, jen by se třeba nějaký snaživec mohl snažit aplikovat mnou navržené...Nebo nee? :-|

Apropo příteli - prostuduj si veterinární předpisy pro přepravu zvířat:-) Co myslíš najdeš tam výjimku pro přepravu akvarijních ryb, v níž by se hovořilo tom, že není třeba zvířata v pravidelných intervalech krmit a dát jim možnost k vyprázdění?
Jestli ji tedy najdeš, bude to přece jen značný posun :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2010 22:12 S Muž invalida [3881] Re: memeo
Nepoužitelný..jinak pošta má svý stránky ano a dráha taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2010 16:40 memeo – kurýr ČD 2010-2011
Chci se jen optat,zda někdo nemáte nějaké čerstvé aktuality ohledně kurýr Čd na příští rok 2010-2011?
Celkem by mě zajímalo,co na nás opět připravili za hrůzy. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 18:02 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: Yirka
Fuj ČD. A to na Frontě pod článkem v diskusi ještě nějací lidé dělali z chovatelů netvory kteří si chodí na nádraží pro zvěř až nějaký den po doručení do stanice. Ach jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2010 12:10 Muž Yirka [9126] – ČD Kurýr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 16:59 Muž VVV111KKK [61] Re: Marri
Nevím čím to je, ale z tohoto vlákna začínám mít divný pocit.
Původně jsem myslel, že zapojit se do něj, byl dobrý nápad.
Proč tu najednou padají slova typu : " i bez Vás; polopatě; Místo, aby jste byli vděčni " ?
Divný ne ???
PS : Už jsem pochopil, že těch 10 krabic je na auto, ne na odběr od jednoho zasilatele.To jsem asi díky své nechápavosti a pravděpodobně i nevděčnosti nepochopil ani z odpovědi na vlákně ani z www.

X-) Přeji úspěchy s rozvozy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 09:44 Marri Re: Semtex
Přeposílám mail od Míši, doufám, že to bude dost jasné i pro ty náročnější...
Ahoj, tady dotyčná. Na stránkách jsem se snažila vše napsat polopatě, většina lidí to už chápe. Ne každý zná kurýra a jak to chodí,...Je tam jasně napsáno, odkud kam jedu, v tabulce jsou příklady. Takže pokud není člověk úplně natrvdlý, tak zjistí, že jedu celou republiku. Pokud bych tam měla psát seznam bodů A a B, tak by to bylo na A4 a k ničemu. První cesta se jela na zkoušku, aby se zjistil čas, spotřeba a ostatních věcí. Vypadá to, že se bude jezdit každý měsíc. Pokud by náhodou chyběla jedna zásilka, tak to nezabalím, ale pojedu také.
Ohledně stránek, bohužel nejsem svobodná, bezdětná a nenudím se. Spím hodně málo, abych vše stíhala a už nemám další energii na to, abych nespala vůbec a po nocích studovala, jak se vytváří systém, aby se mohl každý zaregistrovat a já měla lepší přehled a i ostatní zájemci a vše bylo jednodušší. Bohužel jsem zatím ani nenašla nikoho, kdo by bylo ochotný to udělat. Samozdřejmě komu se to nelíbí, ráda využiji jeho nabídky o zdokonalení. 13.2. se jede na 100%

Místo, aby jste byli vděčni, že je vůbec někdo ochoten takto trávit volný čas...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 21:07 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Marri
Asi by bylo lepší, kdyby dotyčná dáma měla na stránkách něco jako šuplíčky, kde by každý viděl kolik zásilek chybí do minima (10) tak by šlo líp organizovat rozesílání. Třeba by jezdila i vícekrát do měsíce.
Osobně bych službu využíval, ale nemůžu někomu tvrdit, že to určitě do měsíce dostane. Pokud (z 95%) platí předem.
Určitě by se i vyplatilo nejen naplnění z jedinýho bodu, ale kdyby byl přehled že jedna zásilka jde do bodu "B" a tam by byl další klient (nebo po cestě) co by rád zaslal něco jinam, výrazně by to mohlo plnit požadované minimum na jednu cestu.
Taky by jí jistě pomhlo se spojit s většími dodavateli jako je Vivarium, Gigaakvárium......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 19:26 Muž Lisak [3] – Re: .....
No všechno jde nějak udělat........ Minulý rok když jsem si objednal ryby tak ješte v den kdy byl poslán balík ( jasně ráno ) tak odpoledne jsem je měl doma. A dnes to trvá díky spojům 24 hodin. Ted už bych vůbec neřešil nějakých 550 kč za 10 zásilek :-),jde to i jinak. Zrušily hodně spojů kterými jde poslat čd kurýr a ještě zdražovat opravdu to je strategie jak zlepšit služby a donutit aby člověk jel vlakem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 18:40 Marri Re: kreten
Zatím se to dařilo naplnit i bez Vás... že bylo prostě minimálně 10 zájemců asi nebo tak, není v tom žádný háček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:35 kreten Re: VVV111KKK
Ten kdo najednou odesílá deset krabic, ten si to odjede zpravidla sám:-) nebo s kolegou, který má ještě větší auto než on sám:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 17:26 Muž VVV111KKK [61] Re: Marri
Aha, už je tu háček ? 10 krabic ? Kdo najednou odesílá 10 krabic. Spíš jsem si myslel, že ty auta jezdí jako sběrka. Tak to trochu mění situaci. Ale dobrý pokus. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:48 Marri Re: VVV111KKK
No osobní zkušenosti s ní maji spíš chovatelé savců - hlodavců, neboť je chovatelka morčat, tak mě napadlo, že bychom ji mohli zneužít i pro rybky, krevety, plazy, ještěry a co já vím co ještě... Jí jsem to říkala, a ona bez problémů, jen že potřebuje minimálně 10 krabic - na pokrytí nafty, dělá to ve svém volném čase a takových lidí teda opravdu moc neznám...
Bylo by to lepší i pro zvěř, doprava by pro ně byla určitě pohodlnější, než nějaká přehazovaná z vlaku do vlaku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 14:36 Muž VVV111KKK [61] Re: Marri
Myslím, že je to dost dobrý typ. Vzhledem k situaci s ČD kurýrem doufám, že to nebude bráno jako
off-topic. Přimlouvám se za to.
Ještě by sem mohl někdo zaslat své osobní zkušenosti.
Asi by to šlo zadat do sekce obchody (jako služba) ??? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2010 13:58 Marri – Doprava všeho živééého
Chtěla jsem se zeptat, když je to s tím kurýrem tak mizerné a cenově nedobré, využíval by někdo z Vás třeba službu jedné moc hodné paní, která je ochotna jednou měsíčně objet celou republiku za účelem pomoci nám?....
mrknětě tady, kudyma jezdí, znám ji, je moc hodná a ochotná!...
www.magnum.wz.cz/…, si myslím, že to je dobrá alternativa, jo a za jednu krabici 200kč... palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:24 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: invalida
No já to sem dával když se chílilo ke změně a to je už víc jak měsíc.
Nevadí, opakování je matkou moudrosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 21:09 S Muž invalida [3881] – to si dělaj z lidí prdel?
Dobrý den,

od 13.12. 2009 je v přepravě živých zvířat, tedy i v přepravě živých ryb řada změn.

Od 13.12. 2009 je přeprava živých ryb převedena tzv. instradace. To znamená, že je třeba vyplnit "Žádost o zajištění přepravy instradované kurýrní zásilky a odevzdat ji ve stanici, která je zařazená do systému ČD-kurýr.

Žádost bude postoupena k vyřízení.

V rámci vyřízení žádosti obdržité plán relací a spojů, který bude sestaven na základě požadavků v žádosti.

Cena od 13.12. 2009:

dovozné za přepravu živých zvířat = 240 Kč/1 zásilka


poplatek za vyřízení žádosti je 550 Kč za každých započatých 10 relací (1 relace = 1 stanice odesílací X 1 stanice určení).


Žádost dostanete v každé stanici, která je zařazena do systému ČD-Kurýr, nyní Vám ji přikládám k emailu.

S pozdravem

Ing. Libuše Pospíšilová
České drýhy, a.s.


kopíruju sem snad to nevadí... václav
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 19:40 S Muž invalida [3881] – jde to jinak?
Je jiná možnost legálně posílat rybky? A za kolik? Václav
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2010 20:46 S Muž invalida [3881] Re: jurek
A je to v pr............jo na chudý se musí přísně.
Poslal jsem na ředitelství drah mail............Přidáte se? Možná to pomůže i když tomu nevěřím :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:35 jurek Re: invalida
Zkuste si to pročíst,docela obsáhlé téma www.akvarista.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2010 20:20 S Muž invalida [3881] – kurýr2010
Kdo ví jak je to ted s dopravou ryb? Dráhy mi neodpověděli na nádraží nevědí a podmínky na netu jsou nesrozumitelný :-O Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 14:36 Muž memeo [15]
Tak díky zdendarybicka mám 100% informace ohedně kurýra ČD a musím říciže to není zase až tak tragické.Není to nic moc,ale ono to nějak půjde.....aspoň doufám. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 22:29 zdendarybicka
Tak mi dnes přišla doporučeně odsouhlasená žádost. Celé vyřízení jim trvalo 17 dní. Takže nemohou být zase tak moc zahlceni, protože by se měla žádost podat alespoň 20 dní před prvním podáním bedny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2009 20:50 memeo
Zasílání starým způsobem je prodlouženo do 20.12.2009.......pak bez smlouvy nepošlěte ani šupinu.Tím já jsem v koncích a hold budu muset pěstírnu zrušit,protože 80% odběrů jsem měl od konečných zákazníků a nevyplatí se mi posílat ryby tímto novým způsobem.Určit si místo zastávky,kam chci ryby poslat je pro mě nemožné,když jsem je posílal po celé ČR,takže u mně bude asi na místě zkusit zjistit jiný způsob dopravy.............nenapadá vás něco?
Jestli něco nevymyslím,tak hold končím. sad sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 11:10 zdendarybicka Re: kreten
Také jsem to zaslechl, že ČD jsou žádostmi zahlcené. Ani ke mně zatím vyřízená žádost nedorazila. Zatím to většinou běží podle starých pravidel, ale zase se ke mne dostala informace, že zasílání akvarijních ryb umožňují pouze těm, kdo si již podali žádost. Co je na tom pravdy ale nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2009 09:40 kreten Re: zdendarybicka
Zatím se tedy spíše množí zprávy, že jsou ČD zahlcené žádostmi, které nestíhají vyřídit a běží to podle starých pravidel bez problémů. Asi ale záleží na tom, jaké máte vztahy na nádraží:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 22:27 zdendarybicka Re: memeo
Žádost, kterou potřebujete pro přepravu akvarijních ryb se jmenuje žádost o zajištění přepravy instradovaných kurýrních zásilek. Vložil ji sem ELKO a je úplmě na začátku tohoto tématu...
Vše, co potřebujete vědět, sem vložil Semtex 21.11.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2009 21:47 memeo Re: zdendarybicka
Co je to za žádost?...........to se musí vyplňovat při každém posílání a nějak dopředu,nebo jak to vlastně je????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2009 23:04 zdendarybicka
Jen Vás chci upozornit, že ČD mohou přezkoumat obsah zásilky již při podeji, zda neobsahuje zakázané věci nebo jiné (živá zvířata s výjimkou instradovaných zásilek nebo zásilek na výstavy) a dále zjistí-li ČD až v průběhu přepravy, že obsahem zásilky jsou zakázané věci nebo jiné, než deklarované věci, vyloučí ji z další přepravy a uloží v nejbližší vhodné stanici. Po té vyzvou odesílatele, aby si zásilku vyzvedl na daném místě. Případně může odesílatel podat písemně proveditelný návrh, jak se zásilkou naložit. Vše si potom zaplatíte (včetně podání písemného návrhu)....

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 22:02 Muž agent007 [47] Re: kreten
To bych ti ani nedoporučoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:55 kreten Re: SAA
Ó nee, já jsem z té vesnice, já bych byl ten jediný, kdybych posílal a já bych musel mluvit s těma tetkami od dráhy, to bylo špatně pochopeno.... Ostravaka bych se nechtěl dotknout hop :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:48 Muž SAA [9] Re: kreten
Docela jste mě pobavil, pokud je Ostrava-Svinov nádraží, kde posílám jen já a jsou tam tetky od dráhy, pak doufám, že jste alespoň z New Yorku:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 21:28 kreten Re: SAA
No jo, ale když jste na tom nádraží jediným posílajícím akvaristou, tak se na tyhle vaše konstrukce a povídání s tetkama od dráhy docela těším:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 17:21 Muž SAA [9] Re: kreten
Je pravda, že jsem celé fórum nečetl, ALE: totožnost prokazjete jen při zásilkách živých organismů a není problém napsat tam cizí adresu jako odesílatele, tím se vyvléknete z jakýchkoli patálií. A kdyby se úřednicím zásilka nepozdávala - jak k tomu může u "mořské vody" dojít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 15:42 kreten Re: SAA
I to je ta finta o níž jsem mluvil, jen nejásejte, pokud se úřednici nebude něco zdát, může zásilku vyloučit z přepravy, může vás obvinit z porušení smluvních vztahů při přepravě zásilek atd...no nejásal bych moc, ale rozhodně bych to zkoušel, když přečtete celé téma zjistíte, že to není tak úplně jasné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2009 15:17 Muž SAA [9]
Na přepážce mě informovali, že pro zásilky samozřejmě platí poštovní tajemství a dokonce že je nekontrolují. Paní mi sdělila, že nevadí, když ryby pošlu jako něco jiného, jen by byl problém v případě, kdy by ryby nevydržely transport a uhynuly. Takže hurá posílat vzorky mořské vody, rostliny ve vodě a kdoví co dalšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2009 23:59 zdendarybicka Re: Jammes
Tak už to bohužel fungovat nebude. Pokud uvedete jako obsah boxu akvarijní ryby, tak Vám bez vyřízené žádosti takovou zásilku nevezmou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 4

Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 10468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12427?od=76