Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Gejzír od Rataje nebo Dennerle set

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Gejzír od Rataje nebo Dennerle set
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2014 20:30 Muž dravec [72] - RostlinyRe: maminka
doporucujem aj ja tieto sety.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 19:21 Muž olivis [32] Re: maminka
Mrkněte ještě na toto:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
nebo se 4 l láhví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 15:28 maminka
Ahoj, budu zakládat akvárium rohové o čisté litráži 170L.
Chtěla bych se zeptat jaké co2 by jste mi doporučili dennerle 160 primus
akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/…
nebo Profi Gejzír CO2 s elektromagnetem - lahev 500g
shop.rataj-spk.cz/…
Díky pivo potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 20:54 Muž Gordon [22] Re: Usine
Díky moc.
Takže už zbejvá jen sehnat "redukční ventil mini ze svářecích potřeb, jehlový ventil, elektromagnetický ventil" ostatní by doma bylo. Dokonce i ty budíky na kontrolu tlaku v láhvi, protože děda si přivydělával jako svářeč a tak mi tohle slíbil.
Tak že by tam byl ve dně vápenec jsem zkoušel a nic, v dekoracích taky neni.
Ta KH by taky neměl bejt problém.
Takže díky moc za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2010 20:07 Usine Re: Gordon
Pokud chceš CO2 pro svoje současné akvárium tak ti bude stačit starší lahev 1,5kg redukční ventil mini ze svářecích potřeb, jehlový ventil, elektromagnetický ventil a spínací hodiny. Hlavní ale je aby jsi neměl přechodnou tvrdost vody větší jak 10 dkH a substrát v akváriu ani dekorace neobsahovala vápenec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 19:37 Muž Gordon [22] Re: Usine
www.modelplac.cz/…
NO v tomhle článku popisujou takovou základní sadu, kterou bych mohl za celkem zajímavý peníze sehnat - občas bych to odpojil při modelaření :-D:-D
Co bych k tomu ještě potřeboval, aby mi to bezpečně a efektivně fungovalo u akvárka?
Elektromagnetickej ventil mi přijde jako šikovná věc, abych to nepředávkoval. Difuzor jakys takys mam.
V to článku maj flašku a redukční ventil. Co dál bych si teda měl pořídit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 23:42 Muž 2lizard [7] Re: Gordon
Nu já jsem řešil obdobný problém, ale nakonec jsem nezvolil ani jednoho jmenovaného výrobce (Rataj, Sera, Dennerle), ale sestavil si ten komplet sám za podstatně nižší cenu - viz. mé stránky akva 300l. Vše pracuje jak má a jsem s ním max. spokojen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:47 Usine Re: Gordon
Nedal jsi žádný odkaz, takže nevím o co jde. Jak dlouho ti vydrží lahev ti také nikdo neřekne, protože nevím jakou máš přechodnou tvrdost vody a tím pádem kolik CO2 budeš muset dávkovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:31 Muž Gordon [22]
Ahoj, zaujala mě sestava od firmy Aquato. Existuje ještě nějaké levnější, ale stále kvalitní řešení CO2 z tlakové lahve?
Jak dlouho mi vydrží bublat taková 500g flaška v 84l akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:23 Muž kon [9] Re: milous
ještě jsem si vzpoměl že občas má na prodejně v Šumperku akce a dá se ten set pořídit ještě levněji než v e-shopu.Občas se tam stavím když jedu kolem Šumperka, stojí to zato.V tom Albecu v Liberci bez problémů, ale slyšel jsem že někde to neumí, nebo že to nejde naplnit pořádně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:22 Muž milosak [66] - RostlinyRe: kon
A ty malé bomby 0,5 kg od Rataje neni problem plnit?? Já mám totiž pár kilometrů od naší vesnice
taky plniče hasičáků. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:14 Muž kon [9] Re: milous
nic neuchází, žádný problém. Jediný problém je že mi dojde CO2 cca po 4 měsících, plním v prodejně hasičských potřeb v Liberci www.albeco.cz na počkání za 50,- kč. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:09 Muž milosak [66] - RostlinyRe: kon
Nikde nic neuchází a seřizování pomocí jeh. ventilu nemá problem? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 11:06 Muž kon [9] Re: milous
Já mám druhým rokem Gejzír CO2 Preciz, a jsem s ním spokojenej. Koupil jsem ho s 500g lahví a při pořízení 400l akva jsem pořídil 1,5kg láhev (odkup p.Ratajem a doplatek větší lahve).Myslím že na tu vaších 112l by bohatě stačil set s 500g lahví. Tento set Gejzír CO2 Preciz má Rataj na e-shopu za 3676,-. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 10:13 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: milous
Do toho se musíte vejít i s velkou lahví, originál Dennerle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 10:01 Muž milosak [66] - RostlinyRe: akvaristik
Ačkoliv se živím rukama :-) nic bastlit nebudu, protože čas jsou peníze. ano

Plánuju koupit,zapojit a bublat.U Rataje mě pouze láká větší bomba v setu za stejné peníze,jak
u Dennerle.Horizont investice je max. 5500 kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 09:45 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: hf
Pokud jde o samoskladbu z komponentů lahev-ventil-reaktor tak určitě vyjde levněji set. Pokud potřebujete jen lahev a zbytek řešíte individuálně, bez reaktoru, pak máte samozřejmě pravdu Vy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2009 09:26 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: Usine
Ale o to přeci nejde. Otázka zněla, jaky set koupit. Ne každý si chce sestavu stavět po domácku. Samozřejmě, že je možno koupit lahev, zvlášť redukční a jehlový ventil a potom řešit aplikaci do akvária. Ale není ventil jako ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 21:26 Usine Re: akvaristik
Jako prodejce byste si měl vaši raklamu skoušet někde jinde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 17:37 Muž hf [54] Re: akvaristik
Speciální "akvarijni" set cenově výhodnější než samoskladba? Vy nějaké sety prodávate že?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 17:34 Muž hf [54] Re: milosak
Já to řešil nedávno tady. rybicky.net/forum/8274…

Dneska bych si koupil akorát kompletní set redukčního a jehlového ventilu (ev. s elmag. ventilem pokud chcete) a zbytek si poskládal sám. 6kg lahev včetně náplně tuším 700 kč bez DPH (v plnírně). Reaktor si navíc můžete koupit jaký chcete sám a nejste odkázán na reaktor dodávaný v kompletním setu. Platit za Denerle to co to stojí je blbost. Platit za "akvarijní" co2 lahev je taky blbost....

Co se reaktoru týče tak pokud Vám nebudou stačit jehličky zapíchnuté do hadice přívodu do filtru (naprosto stačí), tak si můžete vybrat co chcete. Já si zvolil rybicky.net/nadrz/6311/25.jpg ale jen pro to, že se mi to líbilo. Už z principu to rozpouští 100% co2. Ale jak říkám, zapíchlé jehly do hadice přívodu k filtru dělaly naprosto to samé a byly zcela zadarmo... Jo a dávat reaktor do akvárka (pokud máte externí filtr) je imho taky blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 15:21 Muž milosak [66] - RostlinyRe: akvaristik
S tím samozřejmě souhlasím doma nic bastlit nechci prostě koupit,zapojit a hotovo. ano

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2009 14:59 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: milous
To jistě ano, ale pak je zase cena někde jinde. Určitě se vyplatí koupit set kompletní, jednak je to funkční, tedy pokud je to správný set a jednak je to cenově výhodnější. Reaktor je nejdůležitější článek řetězce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 14:49 Muž milosak [66] - RostlinyRe: akvaristik
A nezáleží při aplikaci Co2 do vody především na reaktoru?Ten mohu dokoupit později nezávisle
na značce. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 13:39 Muž akvaristik [274] - RostlinyRe: milous
Určitě doporučuji Dennerle, nejde jen o podstatně lepší kvalitu ventilů, ale i o kvalitu aplikace CO2 do vody. Cenový rozdíl není tak veliký a výsledek je o třídu lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 12:44 GP Re: karel
nejak nechapu, co na tom obchodu vidite, uz sem videl ten odkaz vickrat, ale asi jsem nevidel vyssi ceny. ono tedy snad na zadnych akvashopech to neni lace, ale treba 2kg lahev za 2800, kdyz v plnirne za 1500, to je uz celkem sila... ale netvrdim, ze to neni kvalita....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 11:36 karel Re: milous
www.aquato.org/… kvalita výborná. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2009 11:17 Muž milosak [66] - Rostliny – gejzír od Rataje, nebo set od Dennerle ?
Zdravim zdejší přispěvatele :-)
Po měsíčním používání pet láhve jsem došel k závěru,že CO2 je opravdu přínos pro mé AK.
Kytky začaly růst, zmizel slabý zákal, takže v horizontu měsíce bych přistoupil k pořízení
nějakého setu pro aplikaci CO2.
Studoval jsem Vaše příspěvky k daným soupravám.Někdo zde uváděl, že kvalita ventilů u Rataje
není taková, jako u Dennerleho.Samozřejmě cena setu Dennerle je podstatně vyšší, jak Rataj.
U rataje mohu mít bombu s větší náplní za stejné peníze.Padl tu také názor, že nejlepší sety
jsou od Sery?Jedná se mně pouze o plnící bomby.
Děkuji za příspěvky. ano

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 2215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12065-gejzir-od-rataje-nebo-dennerle-set