Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vodní hadi

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Množení ostatních živočichů 

Vodní hadi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2013 22:03 Muž Michal [0] - Rostliny – Vodní "had" v zahradním bazénku
Dnes jsem objevil v nafukovacím bazénu asi 8-10 cm dlouhé tenké zvíře, podobné hadovi. Je ale pouze cca 0,5mm tlusté, tedy tenká dlouhá tkanička tmavě hnědé barvy, hlava je neznatelná. Má vlnivé pohyby a žije zřejmě pouze ve vodě. Tohle jsem nikdy neviděl...také mě zaskočilo, kde se to v bazénu napuštěném ze studny vzalo? Přikládám odkaz s videem. Budu vděčný za věcné reakce ohledně identifikace, díky

rybicky.net/nadrze/18412

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 07:15 R Muž rak [974] - Raci, krabi, krevetkyRe: Joecz
Tak zcela pravdu nemáte, mezi vodní hady patří několik druhů vodnářek ( jedná se o užovky)a k jejich chovu není pořeba žádné povolení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2009 20:23 Joecz Re: zrudicka
jak může někdo chovat něco o čem vůbec nic neví hmm
jak nekdo může být tak najivní a múže tohle zvířátko zaměnit s hadem...
vodní hadi jsou jedni z nejjedovatějších a na jejich chov musí být povolení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 16:51 Bexi Re: zrudicka
čili obojživelník(jako čolci a žáby),přesněji červor,to by ti mělo usnadnit hledání informací
cituji jeden článek
po narození jsou mláďata
dlouhá 14.6 centimetrů a asi 8.8 gramů těžká. Odchov by měl být oddělený od
rodičů, aby mohli dostávat drobnou potravu. Při tom musí do prvního
vyprázdnění střev, ale také i v budoucnosti být nejméně v 50 l akváriu.
Mladá zvířata se živí Dafniemi, nitěnkami, patentkami, malými rybkami a
kousky srdce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:55 Vak8 Re: zrudicka
Nevím...ale není to žádný vodní had ale typhlonectes natans.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2009 15:48 zrudicka – Vodní hadi
Fotka k příspěvku Ahoj, mam dva vodní hady a včera se mi narodila 4 malá hádˇata...jak se o ně mám starat aby mi neumřeli...dospělí žerou rozmařený červy ale malý to nechtěj...kdyžtak prosím písněte mi to na mail : zrudicky@sznam.cz dík moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 18:34 Muž miloon [4] Re: Vak.
hmm skoda ani jeden ste sa netrafili do toho co som videl...skoda ze vtedy tam nebola ziadna predavacka....vizeral to jak normanlny had hlava, telo...dlhe mozno 30cm a tenke mozno 1cm...zajtra tam idem tak mozno uz sa dozviem...ked tak dam vediet X-) pa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 15:25 Vak. Re: miloon
Možno acrochordus granulatus www.intenseherp.com/… ale nie je to veľmi pravdepodobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 15:19 V Re: miloon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 15:16 Žena jufo [4] - MiniakváriaRe: miloon
Nebo třeba nějaký sekavec..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 07:13 Dusyk Re: miloon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2009 01:23 Žena Danila [4490] - SumciRe: miloon
Vodní had je dost široký pojem, může to být sladkovodní muréna, i když v Hornbachu?Může to být nějaký hrotočelec, může to být červor může to být... Jak to vypadalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2009 22:30 Muž miloon [4]
ahoj vsetci....mam otazku... videl som raz v hornbachu vodneho hada v akvariu...chel by som nieco o nich vediet...ale tu to nevidim nikde...nejaky link alebo nieco....dakujem

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 2584x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11903?r=13