Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k vrubozubci pavímu?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k vrubozubci pavímu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:47 kreten Re: Spycee
V tomhle žejdlíku astronauty a kance? nee
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:45 Muž Spycee [9] - RostlinyRe: HATED
240 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:37 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Spycee
Oni budu utocit, aj keby boli mensi. Su to uz take ryby. Ja by som ich spolu nedaval. Vybral by som si jedno alebo druhe. No neviem risknut to mozes, A ake mas velke akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:34 Muž Spycee [9] - RostlinyRe: HATED
Jasne, s tim pocitam. A to driv stacim kanciky prodat, nez vyrostou takovy velikosti, aby na ne mohli utocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:31 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Spycee
Ale ocelaty vyrastu na 35 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:26 Muž Spycee [9] - RostlinyRe: kreten
Ale kdyz sou ty kancici velici tak 10 cm (2 kusy - zatim) a ocelaty budu kupovat s max. velikosti 7 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:23 kreten Re: Spycee
Odpověď na první otázku - ano
na druhou totožná s předchozím - ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:23 Muž Spycee [9] - Rostliny
a pri jake velikosti se uz moho trit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:16 Muž HATED [25] - CichlidyRe: Spycee
To ani nie. Ocelaty su obrovske ryby, keby vyrastli vyplienili by ti ich. No zalezi aj ake velke akva chces mat. Pozri moju prezentaciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2010 07:08 Muž Spycee [9] - Rostliny – Kančíci a Vrubozubovec paví
Ahoj, chtel jsem se zeptat jestli se muze vytrit (krizenec kancika zelenookeho s kancikem pricnopruhym) a (kancik cervenohrdly) a jestli se hodi k sobe vrubozubovec pavi s kanicky, predem dekuji za odpoved
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 18:20 Muž HATED [25] - CichlidyRe: hanyking
Zatial ziju su dost velky, tak duuufam-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 12:46 hanyking Re: HATED
Jo viděl jsem to. Dobré akvárko. Myslíš, že ten krunýřovec odolá? Co jsem četl tak to každýmu sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 06:50 Muž HATED [25] - Cichlidy
Dnes som do akvaria s ocelaty pridal prisvnika. Som zvedavi co sa stane.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2009 16:21 RAP Re: HATED
Že se snášejí automaticky neznamená, že jim to vyhovuje a je to dobře! Na youtube je spoustu videí u kterých "se mi otvírá kudla v kapse". hmm
U vás je problém ve velikosti akva, 375litrů je málo pro společný chov těchto dvou druhů. Četl jsem článek o bezproblémovém soužití piraní a přírodně zbarvených terčovců. Ovšem jednalo se o tříkubíkovou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 15:38 Muž HATED [25] - CichlidyRe: RAP
Tak ale na youtube su videa, kde sa pirana a ocelatusy znasali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2009 14:58 RAP Re: HATED
Piraně jsou dost citlivé ryby a ještě k tomu spíš hejnové. Takže dávat 1pirani k ocelátům do 375l akva není dobrý nápad. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 09:07 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kreten
To uz viem. Ale viem aku silu maju zuby pirane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 08:45 kreten Re: HATED
Obávám se, že se bojíte nesprávným směrem - oni se ti hošíci dovedou spojit když jim nějaká rybka překáží:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 08:39 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kreten
No len ci potom ocelatusom neako neublizi, toho sa bojim. A to krmenie no. Ako by to zvladaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2009 08:37 kreten Re: HATED
No budou-li tihle dacani považovat nádrž vcelku za své teritorium a mají to mezi sebou "rouhozené" tak, že je klid, pak teda asi piraňa nepřežije
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 08:34 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kreten
Fotka k příspěvku Ukrytou tam vela neni, lebo ocelaty vzdy vsetko znicia. Niesu to male ryby a nevem ako by to skoncilo, lebo krmim ocelaty aj zivimi mysami. Ak to chces vidiet mam video v albume a mozes ohodnotit. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 08:26 kreten Re: HATED
No budou-li tam tři ryby a dost úkrytů, aby si nepřekážely, tak se nestane nejspíš nic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 08:25 Muž HATED [25] - CichlidyRe: kreten
No mam ich v 375 litrovom akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 08:24 kreten Re: HATED
Jestli je máte ve škopku, tak zdechnou, jestli je máte velké nádrži, tak se nejpíš nestane nic :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2009 08:22 Muž HATED [25] - Cichlidy – astronotus ocellatus vs pirana natteri
Fotka k příspěvku Mam taky problem. Chcel by som dat k 2 ocelatom piranu. Ocelaty su velke asi 22 cm, ten druhy ma viac, asi 32. A chcel by som k nim dat piranu, ta ma asi 15-16 cm. Neviem aka reakcia by nastala. Prosim pomozte :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 00:25 Hanyking Re: grizly
Tak tam dám asi jen vrubozubce. Místo baramundiho jsem myslel na arowanu ale ta zase moc vyroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 16:28 Muž grizly [145] Re: Hanyking
Me tyhle druhy ryb moc neberou. Podle me jsou domaci akvarka na takove velke a aktivni ryby mala. Videl jsem video a ryba plavala v akva jak silena tam a zpatky. Beru to jen podle jeji delky a velikosti akva. No ale jestli jsi uz rozhodnuty a opravdu ji chces, nema cenu ti to rozmlouvat. :-D
Skoro v kazde akvaristice se mackaji v akvarku prerostle pirane nebo vrubozubci, kteri vyrostli ze sveho akva. Takze si to dobre rozmysli, abys nemusel v budoucnu resit problem" kam s nim". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 16:09 Hanyking Re: Dan3D
Nebo 4 vrubozubce a místo baramundiho arowanu. Ta ale asi vyroste. Určitě ale dám nějakého ostnojazyčnatce. Ty vrubozubci vyplní střední část.
www.akvarko.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2009 15:58 Muž grizly [145] Re: sokar
1000L stačí.Viděl jsem je i v mnohem menším a to jich tam bylo cca8 dospělých. To myslis 8 kusu ryb velikosti 80cm v akvarku mnohem mensim nez 1000 litru? coze Pri delce akva 2 metry a velikosti ryby 0,5 metru je to stejny pomer, jako by jsi umistil pavi ocko do akfarka 20x7x7 cm. Urcite se ji tam bude libit......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2009 13:56 Muž Dan3D [3] - Raci, krabi, krevetkyRe: hanyking
ale měl by sis vybrat buď jeden druh nebo druhej... Vruboušové jsou z ameriky... hodí se knim treba piraně nebodalsí velke americke cihlidy... nevim jak je to s baramundim ale v pripade ze je asijsky volil bych jako velkou rybu treba keříčkovec žabí... velky asijsky sumec :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 22:21 hanyking Re: kreten
Málo pro co? Pro baramundiho? Tak jsem koukal na stránky Asijských chovatelů a těch 1000 litrů je v poho. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 21:45 kreten Re: hanyking
Tisíc litrů je málo vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 21:18 sokar Re: hanyking
Měl sem černou arowanu se dvěma vrubozubcama.Ti dva ju furt ozobávali a kradli jí jídlo.Arowana se stranila.Dopadlo to tak, že se arowana naštvala a ráno sem našel vrubouše potlučený v koutě a začali se stranit oni.Takže šli z akva.

Buď si tam dej vrubouše nebo 2-3 baramundi.
Baramundi jsou tolerantnější vůči sobě víc než černý arowany.
1000L stačí.Viděl jsem je i v mnohem menším a to jich tam bylo cca8 dospělých. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 18:11 hanyking Re: kreten
Mohli by baramundiho napadnout? Myslím, že ne pokud budou odmala spolu a zvyknou si na sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2009 08:25 kreten Re: hanyking
Inu nic moc vody na tu masu ryb a jejich schopnosti. Půlmetrová arowana a šest třicítek vrubozobců, to je rozměr zhruba za dva roky při dobrém futrování a to bude mazec, kdyby se vrubouši nedej bože chtěli vytřít. A k tomu baramudi? No nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2009 23:35 hanyking – Baramundi malajský - vrubozubec paví.
Baramundi malajský případně arowana a k tomu 6 vrubozubců. Aqa 1000 litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.07.2009 15:49 Vak8 Re: deathfoe
Uživatel Vak tým myslel, že ho keříčkovec kousal a trhal dovtedy, kým ho nezabil. Potom na něm bylo už dost málo masa. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 13:42 nickolka Re: deathfoe
Tak to mě se stát nemůže.. Keříčkovec má zatím tak 15 cm.. A vrubozubec už je dospělý Má tak 20 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 13:37 Muž deathfoe [58] Re: nickolka
Uživatel Vak, který tu už nemá profil jednou psal, že když do akvária, kde měl keříčkovce žabího přidal 20 cm vrubozubce, tak že mu ho ten keříčkovec sežral. Už jsem to našel: "mne keříčkovec,asi 3-roku,doslova sežral 25-cm ocelata." Ale nevím co je na tom pravdy :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2009 13:28 nickolka – nic_kolka
Chci se zeptat.. Když má vrubozubce a chci k němu přidat keříčkovce? Neudělá mu nic?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.12.2008 12:17 Danuška Re: PrincPrincessen
K těm ocelátům... Dostala jsem k vánocům 2 ks 15 cm cichlidy papouščí. Jelikož jsem je již dlouho chtěla rozhodla jsem se to risknout a dát je k těm pávům (asi zatím jen 10cm). Řekla jsem si že jsou o něco větší, tak by si na ně pávi nemuseli dovolit. Byla tam pěkná mela, bála jsem se tak jsem akvarko zhasla a ještě zatemnila a čekala až se zklidní. Po 3 hodinách jsem rozsvítila a byl tam klid. Musím podotknout, že nedošlo vůbec k žádnému zranění. Ten klid je tam doposud, jen si na sebe občas otevřou pusy, ale už se vůbec nenapadají. Tak jsem chtěla jen přidat další zkušenost, třeba někomu pomůže. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2008 16:03 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: datel
no u mě žijou spokojeně vedle sebe a nenapadají se, teda ne že by se tam navzájem někdy neprohnali ale co by tam taky pořád jen čučely ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.12.2008 19:41 datel Re: PrincPrincessen
děkuji za rady, ještě to promyslím. Zajímalo by mě tedy jaké všechny ryby by šli k dát k astronotům. Z vašich zkušeností.. :-) (co třeba akary modré a kančíky příčnopruhé, nebo perleťové)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.12.2008 01:42 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: Danuška
Danuško nechci nějak vyvrycet teorie o agresivitě oskarů ale mě třeba do akva přijmuli 4cm kančíky perleťový a 4cm akary modré je pravdou že pro ně tam je dost úkrytů ale když by se oskarům chtělo tak je mají co by dup .......... podle mě to je asi stravou (u mě se mají jako prasátka v žitě) protože moji oskaři jsou fakt nějak málo agresivní kámošovi jsem chtěl dát jednoho XL ancíka k oskarům a měl ho v akva cca 10min. pak ho musel vylovit bo by ho sežraly (jeho oskaři zdaleka nemají velikost mojich oskarů) a to on nechtěl, u mě žije ancík doposud ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 19:23 Danuška Re: datel
Já mám 2 vrubozobce paví v 600 l s kančíkama citronovýma, zelenookýma, ti mi teď nedávno vyvedli mladé. Před pávama je zatím uchránili, ale nevím na jak dlouho sad ale chci ti napsat radu, jestli k nim chceš nějakou jinou rybu, tak jedině zároveň s nima, pak už tam žádnou nedáš a když jo tak počítej s tím že si ji dají k večeři. Vlastní zkušenost. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 17:53 Muž PrincPrincessen [19] - CichlidyRe: datel
No tak abych pravdu řekl když budou malý tak z nich pár nevybereš to je tutovka a zase kupovat jich do tohodle akva víc to je taky na pováženou nehledě na to kam pak s velkýma rybama co nebudeš chtít a nebudou se ti tam vejít, já tam mám dva na 540l a víc bych jich tam nedával a stejně se mi to pro ně zdá málo je zase pravdou že tam mám i jiné ryby ale ty jsou o poznání menší jak už jsem někde psal člověk se pořád učí a jak bych měl možnost ještě jednou pro oskary dělat akva tak aspoň dvakrát tak dlouhý než mám to jest 300x60x60cm to už by jich tam 5 mohlo bejt ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2008 14:38 datel – Astronoti
Pořizuju si akvárium 260 litrů, chtěl bych do něj dát párek vrubozubců pavích. Ale jak koupit 2 mladé ryby, které půjdou k sobě? A ještě mám otázku, jestli do tohoto akvária k nim mohu dát jěště nějakou rybu, natříklad nějakého ancistruse. Předem děkuji za rady.
PS: Vím, že to není ideální velikost akvária, ale je to maximum co si můžu do mého prostoru umístit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 13:49 Muž PrincPrincessen [19] - Cichlidy
To já vím taky houby co mám za Oskary ale pravdou je že jsem měl 3 kusy a ten největší pořád terorizoval toho jednoho (třeba dva samci nebo dvě samice)než nevyskočil z akva a druhého si ani dodnes nevšímá jen si pořád gestikulujou natřásáním ploutví nebo jemným šťouchancem ale nic agresivního tak že bych měl třeba i štěstí a byl to pár ? Každopádně nevím jak to je s křížením barevných variant protože mám jednoho jako že albína ale je oranžovobílej a jednen je red hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2008 19:43 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: jirkacichlid
Jestli jsem tomu dobře porozuměl, vrubozubce lze sice chovat ve společnosti jiných, pokud možno podobně stavěných ryb obzvlášť pokud spolu vyrostly, žádné akvárko ale asi není dost velké na to, aby ke katastrofě nemohlo dojít - třeba když půjdou do tření. Radši jim zařídím druhovou nádrž. O fous menší než jsem plánoval, ale aspoň je (anebo jiné ryby) nevystavím riziku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2008 22:35 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: sharon
Já to určitě nedoporučuji jen říkám že to může jít.Ti moji jsou vcelku v pohodě ale asi proto že se třou v triu jeden samec a dvě samice mají tak co dělat mezi sebou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [3] 4

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 7401x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11787-vrubozubec-pavi-jake-ryby-k-nemu?od=101