Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2014 22:21 Muž Regrep [0] Re: Regrep
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Doplněny
3 x mřenka nádherná
10 x neonka
A jedna u které zase nevím název... hmm
Kvalitu fotek omluvte... Je to foceno mobilem...
A tu co nevím název nebyla v klidu, takže nakonec jen u sítě a za silikonem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 08:58 Muž Bradek [1] - cichlidy,krunýřovci,pancéřníci
Souhlasim s cezarmilan. Mřenky jsou hejnovky, kdybys měl aspoň dvě poznal bys rozdíl. Mám dvě cca.10cm a nehnou se od sebe. Do 180l malý hejnovky, tetry super. kdybys nevěděl co sní vemu si jí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2014 20:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Regrep
Podľa čoho vieš, že to má 240L? Ak si vychádzal z výpočtu vonkajších strán, tak musíš odrátať pozadie, koreň, kamene, štrk a kúsok z hladiny. Určite voda nieje až po vrch. Možno ti vyjde čistý objem 180L. No a tu už by som nepridával nič. Ak prijmeš, tak poradím. Daj preč tie mrenky nádherné (botia macracantha) a tú mrenku, ktorá je sama. Mrenky sú hejnové rybky, takže samota ju stresuje. Botie dorastajú do dĺžky cca 30cm a viac a neskôr ti budú stresovať ostatnú osádku a vedia robiť riadný prievan vo vode.
www.youtube.com/…
Po tejto zmene je možné potom niečo pridať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 18:26 R Muž romant [27987] Re: Regrep
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 18:25 Muž Regrep [0] Re: romant
Mřenky byli dvě, ale jedna už umřela...
Takhle sama je už cca půl roku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 18:23 Muž Regrep [0] Re: romant
Ty jsem teď vytrhal...
Jednou za měsíc až dva to takhle vyškubu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 18:18 R Muž romant [27987] Re: Regrep
Rostliny a hodně. ;-)
Edit: Ta mřenka, je-li jedna, je to špatně, chce to partu a vidím tam i nějaký parmičky, to je záměna za těch 6 teter a nebo jsou navíc? Nedokážu posoudit co je to za dno, ale by to nebylo ostrý, to by tam dlouho ta mřenka nebyla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 18:16 Muž Regrep [0] – Poradíte něco na oživení akvária ???
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
Nevím, jestli mám ještě něco přidávat do akvária nebo ne.
Přikládám foto akvária 240L
Mám tam -
10 x Neonka
8 x Black molla
8 x Ancistrus
6 x Parmička nádherná
1 x Mřenka
Díky za komentáře a rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 16:09 R Muž romant [27987] Re: orlynka
Ano, když nemají dostatečný přísun zelenýho krmení, tak si rády smlsnou na mladejch listech jakýchkoliv rostlin, umí ubrousit i mladý listy anubiasů velmi dokonale. Podíval bych se třeba na gavůnky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2014 14:49 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Konžské tetry
Ahojky, zvažuju o pořízení těchto rybek, akorát mě trošku děsí, že pojídají i rostliny, jak je to s těma rybama? Opravdu okusují a požírají rostliny? Snažím se teď vypěstovat trávu na dně, ovšem, pokud by ji vytrhávala, tak se vzdám této možnosti hmm
Jedná se o 220l akvárko, které obývají 2 samice bojovnice a 1 samec. Dále 10 měděných teter ( v případě pořízení konžských by šly pryč) a cca 10 modrých neonek, které mi zbyly, požrali je bojovnice :-O Tudíž proto uvažuju o nějákém větším druhu teter, které by bojovnice nepozřeli. A jako poslední ryby dva modří čichavci.
Nebo nějáký jiný typ na hejnové větší rybky? Kolik kusů do 200l při této osádce?
Ještě jsem uvažovala o Vrčivce, ale jednalo by se pouze o samce a dvě samice v budoucnu. Děkuji za veškeré rady ;-)
Zapoměla jsem dodat, že na dně mám Ancistruse, kterému by popřípadě přibyla samice.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 14:10 R Muž romant [27987] Re: NěMa
Tak pokud to "Odpovídá tomuto období", tak bych nejdříve zamakal na kvalitě vody, aby ryby nevykazovaly známky "okusu" a teprve potom event. přidával další ryby a měl na paměti, že oka jsou slušný bordeláři a budou k zhoršené kvalitě vody svým dílem taktéž přispívat a třeba právě cichlidkám to nemusí moc vyhovovat, jsou to rybky čistotu vyžadující, nicméně to nezavrhuji, když se nebude flákat údržba, mohlo by to jít.
Edit: Samozřejmě, že ten gibouš tu kvalitu prostředí spíše kazí a i z prostorových nároků, bych toho řešil taktéž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 13:47 Muž NěMa [1] - ČtverzubciRe: romant
Čtverzubec trpasličí vubec ten navic tento je hrozny straspitel...je mozné uze ta voda....to by odpovidalo k tomuto obdobi.....co ty pavi oka mam je tam dat? Půjdou cichlidky po nich?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 10:53 R Muž romant [27987] Re: NěMa
Spíš ten čtverzubec.
Edit: Taky je zde možnost že to není okus, ale mají to na svědomí nicotnější podmníky. Prostě potrahný a jako by okousaný ploutve můžou vypadat když je tzv. zasmrádlá voda, tedy nedostatečně měněna a vyšší koncentrace dusíků udělají svoje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2014 10:51 Muž NěMa [1] - ČtverzubciRe: romant
jjj pěkná ryba...myslíte že ten gibouš může okusovat ploutve ostatním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:26 R Muž romant [27987] Re: NěMa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 21:18 Muž NěMa [1] - ČtverzubciRe: romant
Ano....právě mám podezření že dává zabrat ostatním ploutvím všech spolubydlících...jedná se převážně o okrasné akvárium....rostliny, ryby...neonky jsou krásně vybarvený, cichlidky prosperují....nicméně jsem přemýšlel o osádce...nevím co ideálně zvolit...krunýřovce budu muset asi vytáhnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 19:03 Muž Aquasky [35]
není to krunýřovec síťovaný? mohl by mít velkou cenu takhle velikej, ale v nějaké 1000l nádrži s velkýma americkýma cichlidama by se mu určitě dařilo :-D je ale krásnej o tom žádná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: NěMa
To jde o to pracovní akvo, kde je i gibouš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2014 10:31 Muž NěMa [1] - Čtverzubci
Rád bych se s někým poradil....je velky myš maš davat k malym cichlidkam, neonkam, tertam paví očka?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 17:46 Muž sux [117] - AmerikaRe: KubaD
to se mi nezdá, že by je vraždil, ale třeba je to masovej vrah. Já nemám žádnou takovou zkusenost. Že sežere zdechliny, to ano. Takže vyhoď tu příšernou tapetu, přidej mu tam nějaký kořen, stonovky, v kterým mu tetry utečou a můžeš si je tam nalejt palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 13:13 KubaD Re: sux
no cichlidy se mi prave vubec nelibi:-(, mam rad tetry a parmicky. prave jsem uvazoval nad hejnem p.ctyrpruhych (10-15ks) nebo potom hejno teter cervenoustych (15-20ks)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 13:04 Muž sux [117] - AmerikaRe: KubaD
ten už neporoste jestli mu je 8let. Já bych dal nějaký cichlidy a udělal ameriku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 12:34 KubaD Re: jamajcan
tak to by mohlo byt tohle...no nastesti 30cm. jsou tam ale i pulmetrove kousky a to jak nechcu:-). kupoval jsem to kamosce pred 8mi lety jako malou rybku, no nakonec to skoncilo u me.
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_brazilsky
a co bych k nemu mel hodit za rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 12:07 jamajcan Re: Koli,KubaD
Krunýřovec sp.,to na 100% není.Je to nějaký velký krunýřovec,hledal bych snad mezi Pterygoplichthys.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 12:01 KubaD Re: Koli
diky. ja jsem si to myslel taky, ale zarazi me ta velikost, ma urcite vice, jak 15cm a ma +- 8 let a cile se ma k svetu. bojim se, at za par let nema treba pul metra. nekde jsem to videl v akvarku a jako takoveho macka doma nechcu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 11:31 Muž Koli [1] Re: KubaD
Podle fotky to vypadá na toto: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny, ale je mnoho druhů, takže těžko říct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 10:35 KubaD – krunýřovec a co k němu
Fotka k příspěvku Ahojte, prosím vás, potřebuji poradit, mám trošku živějšího krunýřovce (cca 18cm), nevím přesně jaký druh, přikládám foto, kdyby někdo věděl, budu vděčný.
kdysi jsem měl mimo toho krunýřovce v nádrži neonky a pancéřníčky, při krmení byly pancéřníčci zalehlí a usmrcení a pravděpodobně později sežraní, trvalo to cca 3 týdny)...také mi postupně mizely neonky. nevím, zda to způsobil ten krunýřovec, ale každopadně mrtvoly jsem nenašel, možná tak 2 z 15ti ks.
přemýšlím teďka, jaké k němu koupit ryby, protože už dělší dobu je tam tato ryba sama a mi se to moc nelíbí, mám strach tam k ní cokoliv dát:-/. on je nervózní hlavně při krmení, pak je v klidu.
napadly mě k němu parmičky čtyřpruhé, hejno třeba 20ti ks. budu vděčný za jakýkoliv tip. každopádně pancéřníčky už tam dát nemůžu:/
díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 10:47 Muž vikimaki [32] – dominantní ryby
Ahoj všem. Mohli by jste mi někdo poradit, jaké ryby (páreček) přidat do mé nádrže, abych docílil hejnování neonek. Mám tam cca 50 ks obecných a jsou všude. V hejnu plavou jen když čistím apod. Potřeboval bych nějaké větší ryby, kterých by se "báli" a drželi se více v hejnu . Akvárium není seshora přikryté a přikrývat jej nechci.
Poradíte něco prosím? Děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2014 14:50 Žena Turbínka [2558] Re: Kaira
Já osobně bych volila jen pár čichavců a neonek klidně ještě 20.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 12:40 Žena Kaira [919] - Labyrintky – Ryby do 250l
Zdravím všechny, budu zakládat akvárium 250l (klasický rozměr 100x50x50). Půjde do něho veškeré osazenstvo stávající 180tky, budou tam tedy 2 ancíci, 10 pancéřníčků, 9 neonek, 4 parmičky duhové, 3 paví oka + betta (samice) a 2 tetry měděné na dožití. Plánuju pořízení skupiny čichavců mramorovaných a prosím o názory: bude lepší složení 1 samec + 2-3 samice, nebo 2 samci + 4 samice? A druhý dotaz: chci zvětšit hejno neonek, kolik bude vhodný počet?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2014 14:48 Pietrs7 – jak doplnit 200l akvárko
mám prosbu o radu, mám zaběhlé 200l akvárium a chtěl bych trochu rozšířit rybí osádku, tak se chci zeptat, co by jste doporučili. Momentálně tam je samec betty (v plánu jsou i samice), cca 25 neonek a 8 razbor klín. a 2 raci mexický+samozřejmě ancíci 5ks. Děkuju předem za tipy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2014 13:01 Žena ForeverDarling [0]
Ahoj, chtěla bych si pořídit tetru kolumbijskou několik ks..četla jsem,že občas okusujou ploutve rybám -máte je někdo v akváriu? prozatimní moje osazenstvo jsou 4 skaláry, 5x gavůn lososový,6 neonek(bylo jich víc, ale asi je některý ty větší rybky sežraly), beta,ancík, levereta 2x.
Gavůny lososový jsem dostala a přemýšlím, že je prodám(jsou cca 3roky staří).Taky si koupím akaru zlatou 1-2páry. Akvárium je 250L -čistý objem 191 L.Dík za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 14:44 R Muž romant [27987] Re: pepin
Klínoskvrnný, může být, někdo namítne, je to míchání kontinentů, já říkám dá se to. Hlavní vliv na úmrtnost ryb má majitel sám a to tím, jak se o akvo stará, jak poctivě mění vodu, odkaluje dno, správně krmí, má v akváriu odpovídající teplotu, jaká je pro daný druhy doporučována, má výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 14:38 pepin
třeba razbory jsou moc malý ke kakadu že ?

EDIT:

myslel jsme třeba tyto Razbora klínoskvrnná .. jak je to u neonek? jsou hodně náročný od známých jsme často slyšel že vždy umřeli..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 14:29 R Muž romant [27987] Re: pepin
Tak hejno teter, proč ne, třeba neonky modrý v počtu 30 kousků, kakadu bych klidně i nechal a to ve složení jeden kluk a dvě holky, trochu živější jsou, ale to není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 14:25 pepin
momentálně nemám čím nafotit fotky :/ v akváriu je hrubší liapor filtrace je prozaítm atman 201 s molitanem ,osvětlení ztím zářivky položené na krycím skle ale budu pracovat na krytu...
právě že celkově přemýšlím jeslti tam nechat ty cichlidky a nepřejít orpvdu na nějaké hejnové rybky.. které budou nějaké mírnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 14:22 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: pepin
Přidej hejno pancéřníčků, nejmíň 8 a ber jen od jednoho druhu. A pak nějaké hejno teter o 20 kouscích klidně i víc, podle druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 14:22 R Muž romant [27987] Re: pepin
Pojďme to udělat trošku jinak a to že si založíš prezenataci předmětnýho akvária, bude vidět, jak to akvo vypadá, technika atd. aby se odladila nějaká případná chybka. ;-) Určitě je dobrý se podívat do sekce nádrže na akvária obdobné litráže a čerpat inspiraci třeba tam, ono přecijenom co člověk to názor. :-) No a jinak s krevetkama bych ty cichlidky nekombinoval, zbytečně darahý krmení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2014 14:14 pepin
Ahoj mám akvárium 100x40x40 už je zaběhlé a mám v něm cichlidky kakudu protože s emi opravdu líbí ,ale není to ono tam mít jen jeden druh ryby protože akvárium je docela velké tak se v něm ztratí. Přemýšlím bud nad výměnou obyvatel nebo přidáním dalších ryb..

co tak přemýšlím tak je možnost přidak k stávajícím cihclidám nejspíše nějaké další že ? nebo sem uvažoval nad nějakým hejnem nebo tak něco mohli byste mi celkově něco doporučit ?
ještě mě napadlo že by mohlo být zajímavý tam mít ryby ke kterým bych mohl přidat CPO + krevetky .. aby se to tam všechno hezky hejbalo :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 09:21 Žena DeathTheKid [0] - AsieRe: romant
Ty by šli. . Ale zatím jsem je nikde neviděla. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 07:19 R Muž romant [27987] Re: sonyangel
Tak třeba hejno razbor rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna v počtu nejméně 20 kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 06:49 Žena DeathTheKid [0] - Asie – 200l asie
Dobrý den, mám nádrž o objemu 200l, již zaběhlou a trochu zarostlou. Chtěla bych to do biotopu asie. Mám tam zatím 4x Betty a 2x čichavci zlatí. Jaké rybky k nim ještě mohu dát a kolik...? Díky
PS: Nádrž je v provozu 7 týdnů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 19:33 Žena ForeverDarling [0] Re: MarekP
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 19:08 Muž MarekP [812] - MalawiRe: ForeverDarling
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2014 19:01 Žena ForeverDarling [0] Re: NHKG
S těma tetrama -ne každej druh můžu mít ..máme dost tvrdou vodu ..třeba tetra diamantová je hezká, ale pro mě nevhodná.Krůnýřovce dle rady u nás ve viváriu mám dojem nemají.Ještě nějaká rybka požírající řasy?(parmička černopruhá se neosvědčila-jako malá žrala řasu ..pak už na ní prděla a cpala se ostatním krmením)Měla jsem kdys rybky podobné parmičce(byly teda o dost menší) ty teda řasu jezdily jak divé, ale nevím název :-( ). :-) ps:děkuji za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 12:56 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Na rasy hlavne nebrat dalsi ancitruse. Dobri jsou krunyrovci vlaknoocasi.
Doplnoval bych jen jihoamericke ryby, v atlasu si vyberte nejake vetsi tetry. A misto cichavcu spise cichlidky. Akorat se bojim, ze pak uz bude tech ryb moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 11:03 Žena ForeverDarling [0] – rybky do většího akvária, čistý objem 191L
Ahoj,dostala jsem akvárium 255L-původní obyvatelé 5x skalára(dospělé),6xgavůnek lososový(asi 2roky staré).Já měla již-4x neonka obyč,5 x neonka červená,1x krunýřovec sp.,4xkardinálka čínská.Když jsem po zajetí akva dala rybky postupně dohromady nastal lov přišla jsem o jednu neonku (2-3 dny večer naháněly větší rybky ty menší -ted už si zvykly a je klid).Přemýšlím nad tím jaké přidat do akvária ještě rybky(chtěla jsem větší hejno neonek-jenže těh mejch 9ks je věčně zalezlejch pod kytkma(akorát na žrádlo vylezou)a dokupovat další-nevím jestli má smysl(pokud by byly menší tak je velké ryby sežerou-musela bych je mít v malém akva než dorostou).Mám v plánu párek čichavců(nejspíš zakrslé) a přemýšlím nad parmičkou purpurovou(původně jsem chtěla gavůnka boesemanova,ale nák jsem si neuměla odhadnout jak naroste a vzhledem k tomu, že je to to samé jak gavůnek lososovej tak to asi ne ..chtěla bych nějaké menší rybky(ne živorodky) a ne menší než jsou neonky.Poradte co by se hodilo ke skalárám :-O :-) díky ps:mám raději barevnější druhy ryb. ps2:co poradíte na likvidaci řas (nějaké rybky)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 08:20 Žena miguela [21]
během tohoto týdne půjdou do světa: parmička červenoocasaá + červenoploutvá společně s 2 mega trnovci, to jsou tedy všechno ryby, které jsou u dna. AAAAle potřebuji nějaké ryby k hladině, mohla bych zkusit štikovce pruhovaného? pokud ANO, kolik kusů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 13:20 matus13 Re: Designer
dik moc ja len musim pockat kym sa mi rozrastie poriadne aq+ nejake rastliny pridat a uvazujem nad co2 z kvasnic uz ph mam 7,4 a kh som teraz meral mam 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2014 12:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: matus13
Mel jsem 6 samcu Cichavcu perletovych ve 160l (koupil jsem 6 malickych, vyrostli a proste smula), rvacky to byly silene, ale nikdy si nic neudelali, jen ta voda obcas na pohled vypadala, ze vari :) . Podarilo se mi 4 samce darovat a 2 samice jsem dostal, 2 dospele pary v pohode, nepocitaje obcasne neskodne postuchovani. Kdyz je akvarium rozumne zarostle, ani 2 dospeli samci Perletaku nejsou na 200l problem, vice samic take O.K.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67606x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l-?od=1430