Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Písky pro 3D pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Písky pro 3D pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 18:15 Muž VVV [0] Re: jitkaS
Díky, asi tam dam tu lavovou drť, to mě nenapadlo, natřu to ve dvou vrstvách a dvakrát to posypu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 16:29 jitkaS Re: VVV
Pod vodu bych to nedávala. Pokud to nepřetřete epoxy, tak určitě voda bude vzlínávat a usazovat se usazeniny z vody, pod vodou pak plíseň. Bahnitý břeh jde hezky udělat rozemletou lávovou drtí- zakoupíte v květinářství. Nasypete se jednoduše na epoxy nebo balakryl a pak už se nemusí ani přetírat. Ale nevím zda čolci nemají drápky, radši bych to přetřela, aby to lépe drželo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2014 15:00 Muž VVV [0] – lignocel
Ahoj, plánuji malé akvaterárko pro čolky východní (54l) a chtěl bych udělat pozadí napodobující břeh potoka a do něj zasadit kořeny. Pozadí do paludárií se často sype podestýlkou z kokosové drti lignocelem, můžu tím posypat i část, která bude pod vodou, aniž bych to přetřel ještě jednou vrstvou epoxy? Napadá vás lepší způsob, jak napodobit hliněné břehy potoka? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2010 21:58 Usine Re: Trdej
Polystyrénu žádnou neplechu dělat nebude. Jen si nedávej do akvária acistruse, často pozadí ohobluje až na polyš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2010 16:59 Trdej – Dotaz
Chci dělat pozadí z polystyrénu,když ho vytvaruji pájkou,natřu silikonem,a zasypu pískem,nebude polystyrén dělat neplechu ? Když nebude natřený epoxi ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2010 08:07 Burdis Re: JitkaS
Pokud pokud pod jemný bílý křemičitý písek, co běžně seženeš v akvaristikách, použiješ černý akvaristický silikon, tak pozadí bude sedivé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2010 20:36 jitkaS
Pokud chceš opravdu šedý jemný písek. Jdi do stavebnin a kup si písek na spárování zámkové dlažby.Nebo si najdi stavbu a upros je. Jo a pokud použiješ černý silikon, tak už nic nemusíš natírat,docílíš středně tmavého šedého pozadí.Mnoho zdaru J.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 08:16 Jindrik Re: kamilstorm
já mám bílý křemičitý písek sypaný do černého balakrylu na polystyren a je to krásně černý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 04:09 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Johan
Nebo puzit ciry kremicity pisek nasypany pres cerny silikon!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 01:46 Muž NASREDDIN [1383] Re: Beast899
A co zkusit mour?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 00:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Beast899
Co takhle použít barevně jiný písek (jedno jaký, ale bude se určitě lépe shánět jemný) a pak ho přetřít černou barvou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 23:29 Muž Jiřmond [16] Re: Beast899
www.zoo-hobby.cz/…
Dneska mi právě dorazil, je opravdu jemný a krásně černý. Taky hodlám dělat černé pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:17 Muž kortezhugo [983] Re: Beast899
www.flexiobklady.cz/…
asi tu - jemnejsie asi nezozenies...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2010 22:02 Beast899 – černý písek na akvarijní pozadí z polystyrénu
Prosím poraďtě, kde bych na internetu sehnal nějaký černý písek co nejmenší frakce na akvarijní pozadí Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2009 09:09 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: Banung
Já jsem šedý písek tehdá sháněl marně. Ale jak píše Endus, pokud to nabarvíš Balakrylem, je po problému. A bát se opravdu nemusíš, je to už ozkoušené. Nebo pak varianta černý silikon-písek. Je to samozřejmě pracnejší styl, ale s výsledkem jsem já osobně moc spokojen... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 21:12 Tomas4343 Re: Banung
Já když chtěl pozadí trošku ztmavit (pozadí z polystyrenu, epoxidu, písku), tak jsem přidal do epoxidu krapet nějaké černé potravinářské barvy a tím jsem celé pozadí natřel. Tuto vrstvu jsem pak poházel pískem - a paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 10:21 JuraS Re: Banung
Podívej se do prodejen s kytkama a nebo pro aranžéry ...barevné písky se používají na aranžování, na bonsaye...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 10:21 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Banung
Já použil klasický říční písek a natřel ho balakrylem X-) Je naprosto nezávadný ;-)
Připadá mě hloupé že nalepíš písek silikonem a pak ho přebarvíš balakrylem. Když už balakryl, tak natřít, zasypat pískem a znovu natřít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 09:51 Banung Re: endus
já se právě toho Balakrylu docela bojim - aby nějak neovlivňoval vodu.Ale co jsem tady četl, tak neovlivňuje....
Dá se ten Balakryl použít, pokud budu lepit písek akvarijnim silikonem?
Trochu upravim dotaz, kde se dá koupit ŠEDÝ AKVARIJNÍ PÍSEK? Nikde to nemůžu najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 09:14 Muž endus [21] Re: Banung
Pokud použiješ při výrobě pozadí Balakryl, tak si můžeš písek natónovat dle libosti a vlastní fantazie. Po nátěru barvou zasypeš pozadí pískem, který barvu "natáhne" na sebe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 02:19 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: Banung
skus nějaké pískovny třeba když řeknu tady na pardubicku tak to sou třeba rudické pískovny. Naše škola tam každej rok pořáda exkurzy a sou tam různé druhy písku www.jankarpisek.cz/… sice sem nenašel tu fotku s druhy písků, ale vím že to dávali do kádinek vrstvu po vrstvě (aby byli rozeznat ty barvy) a měli tam vždicky tak 7-9 barev
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 01:13 Banung Re: avast
no o těchle vim, ale jak jsem psal, nepůsoběj přirozeně.

Můžou to být i jiné materiály než písky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 00:58 Muž avast [49] Re: Banung
Myslíš něco jako toto?? www.flexiobklady.cz/…
A nebo jsem našel barevný.. www.flexiobklady.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2009 00:43 Banung – Písky pro 3D pozadí.
Kdo poradí kde sehnat barevné (ale ne uměle) písky pro tvorbu povrchu 3D pozadí? Např. různé odstíny černé, šedé, hnědé, rezivě červené apod.

Nelíbí se mi uměle barvené písky, protože jsou lesklé a v akváriu vypadají nepřirozeně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2009 13:05 Otta Re: filipsi
Ocet. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 23:05 Muž Hannibalus [13] Re: jirmond
www.havel-composites.com/…
já jsem z Olomouce tak to mám 10 minut cesty, ale zasílají i poštou

RE: Filipsi - a čím teda neutralizovat, epoxid sice píšou že je bez toxinů, ale myslím si že octem nic nezkazím ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 21:21 Muž Jiřmond [16] Re: Hannibalus
Můžu se zeptat - kde si sehnal ten epoxid LH 210? Já ho marně sháním u nás v Ostravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2009 21:13 Muž filipsi [1295] Re: jajaapaja
jajaapaja napsal:.. tak to už jenom zneutralizuj.

A cim ;-) ? Co tvrdidlo H10, je ho potreba neutralizovat, je kysele, zasadite ....?

To jen pro poradek, aby z toho nebyl dalsi zazity uzus, vsechno neutralizovat octem ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 22:43 Muž jajaapaja [174] RE: Hannibalus
Pokud písek drží tak to už jenom zneutralizuj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 22:35 Muž ČUPR [204] - TetryRE: Hannibalus
Tady jsem asi omylem - vypadá to na fórum Vysolé školy báňské. Nehledej v tom takovou vědu! ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:16 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Hannibalus
Kdo ho zná, tak nepotřebuje takový popis a kdo ne, tak mu ten popis nepomůže ;-) .

Potřebu dalšího přetření bych viděl akorát ve zpevnění zrnek na pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:03 Muž Hannibalus [13] – posyp pozadí
zdarec, potřeboval bych poradit - pozadí jsem natřel epoxidem LH210 a posypal pískem (znělec), musím to ještě jednou přetřít epoxidem, nebo stačí už bjen neutralizovat? V akva budou terčovci, díky za rady X-)
nejsem zrovna chemik, ale toto složení snad někomu napoví:
ZnělecVýlevná alkalická hornina stabilního chemického složení, která odpovídá nefelinickému syenitu s foidy, patří do skupiny fonolitů. Používá se jako tavivo do keramických hmot a sklářských kmenů tam, kde není rozhodující obsah barvicích oxidů. Vzhledem k vysokému obsahu alkálií představuje použití znělce možnost snížení tavicích teplot a zkrácení doby pálení.

Chemické složení
SiO2 54 - 58%
Al2O3 20 - 23%
Fe2O3 max. 2,5%
TiO2 max. 0,3%
CaO max. 1,3%
MgO max. 0,2%
K2O 3,5 - 6,5%
Na2O 8,5 - 11%
Analýza žárovzdorným mikroskopem
Počátek smrštění 850 °C
Počátek slinování 1080 °C
Konec slinování 1180 °C
Počátek tavení 1320 °C
Počátek roztékání 1380 °C

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11587-pisky-pro-3d-pozadi