Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 15:46 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Před 2 týdny jsem koupila krevetky jako Red Cherry, ale oranžové. To je jako jiný druh nebo se red cherry s někým spárovaly? Jen by mě to zajímalo, jinak jsou pěkné..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:02 Žena Zdeňula [10] – Re: ketupa
Fotka k příspěvku Tak že by to moje přece jen nakonec byly bumblebee..? O krevetkách crystal black toho popravdě moc nevím- jen to, že mají mít černé pruhy (podle názvu to i asi bude pravda ;-)). A když se moje krevetky doma vybarvily, měly krásně hnědé, tmavohnědě puntíkaté proužky na nažloutlém podkladu (mi připadá až tak trochu do červena). No a tady podle atlasu jsem je tipla na bee. Teď jste mě ovšem zmátl :-O Přidám foto, možná mi s tím pomůžete :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:55 kreten Re: Sid
Já se sice mohu připojit, leč musím lehce připomenout: Oni prodávají a mnohdy jen to, co jim kdo dodá...Já se jich nezastávám, v krevetkách není mnoho silných lidí a když jim velkoobchod napíše že to je to či ono, tak to tak prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:38 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Utahraptor
Připojuji se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:57 Muž ketupa [0] Re: Zdeňula
A není náhodou Bee a Crystal Black jedna ta samá krevetka ? Myslel jsem, (a weby jako např. www.akvakrevetky.wz.cz mě v tom utvrzují), že je to pouze odlišný obchodní název přírodní formy Caridina cantonensis ze které pochází čevená mutace Crystal Red. Nicméně jsem zatím pouze krevetkář začátečnik a tak se rád nechám poučit :-) Nashle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:37 Žena Zdeňula [10]
Jména krevetek jsou popletené i u nás- pod jménem 'crystal black' jsem si koupila 'bee'. Než řeknete, že jsem barvoslepá, tak pár slov na moji obranu- všechny tamní krevetky byly dost pobledlé, i 'crystal red' vypadaly spíše oranžové, tak jsem si řekla, že se snad vybarví. No, vybarvily se, ale do úplně jiné barvy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:27 Žena Utahraptor [91] Re: david56
To první mi připadá jako Macrobrachium, asi assamensis - taky mi to jednou prodali jakožto "krevetku japonskou" :) Prý mohou být nebezpeční malým krevetkám a rybkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:24 Žena datura [104] Re: david56
to druhý je caridina japonica a to první určitě není neocaridina denticulata:-D prodali ti úplně něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 09:34 švíco Re: david56
Kupoval jsem tam krevetky v uterý. Hned při pohledu do nádržky mi bylo jasné, že to jsou tebou zmiňované dva druhy. Musel jsem slečně vysvětlit že není krevetka jako krevetka a ukazoval jsem jí prstem na kusy které jsem chtěl (pouze japonici), jinak cenu mají přijatelnou (29Kč) a krevetky jsou zdravé.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 00:25 Žena Nigerin [19] Re: david56
Řekla bych že jo... Ale co s tim nevím.. Snad jen zajít tam a zkusit to vyřešit :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 23:25 david56 – Asi nevi co prodavaji
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Koupil jsem v Plzni v Super ZOO u Tesca 5 ks Neocaridina denticulata přírodní forma. Tak to aspoň tvrdila prodavacka. Ale kdyzž jsem je chvilku pozoroval, tak si myslim, ze mam 2x Neocaridina denticulata a 3x Caridina Japonica. Je to tak ??
 
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=491