Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to druh krevetky?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Jaký je to druh krevetky?
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 19:35 miskic
ja som zas pani v tropicu musel presviedcat ze caridina japonica neni red cherry.ale boli tak strasne tmavo cervene. tak som si jednu kupil a tistil som ze to bude asi babuli ale nema na chrbte bieli pasik. ta krevetka je cela cierna tak mi je to trocha divne.zajtra dam aj fotku len sa musia nabitž baterky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 19:45 Muž kristian [80] Re: navik
Souhlasim, vlastni zkusenost 1,5cm a uz nosi vajicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 16:04 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: miskic
ono je to úplně jedno jaké jsou, je to jeden druh a barva natom nic nemění,.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 15:59 miskic Re: navik
aha a ty mas priesvitne alebo cervene krevetky? lebo ja tie cervene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2009 13:40 Muž navik [908] - SumciRe: miskic
Už jsem zaznamenal nosící samičku N.d. o délce cca 1,5 cm (tedy pokud do těch 2 cm nepočítáte délku "tykadel", musí být pohlavně dospělé...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2009 10:10 miskic – kolko ma cm krevetky pri pohlavnej dospelosti
mam krevetky maju 2 cm a neviem urcit ich vek.hlavne chcem vedet ci su pohlavne dospele chovam cherryni.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 18:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: MěchýřovkaV
Tý c. orange jsou teď plný obchody, já sám mám vajíčka, ale nechce se mi dělat slaný akva.
Zkusil bych počkat až budou vajíčka a jestli se vyvinou mláďata normálně nebo budou jenom
larvičky které umřou ve sladké vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 17:53 Žena MěchýřovkaV [0] - ŽivorodkyRe: Bak
Fotka k příspěvku Vypadají takto, prostě jako Red Cherry, ale barva oranžová. Jen by mě zajímalo, jestli je to nějaká odrůda od Red Cherry nebo je to něco jiného, jak se vůbec jmenují, protože v obchodě bylo napsáno, krevetky oranžové, 40 Kč a víc nic. Ale to je asi jedno ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2009 17:16 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: MěchýřovkaV
Bez fotky se nedá tvrdit nic.
Prodávají se žluté až naoranžovělé krevetky, ale ty nejsou Neocaridina, mláďata nebudou, jsou jenom na ozdobu, mají moře obchodních názvů, třeba Car. Orange, Propinqua atd :)
Pokud někdo prodává žlutou Neocaridinu, chtěl bych ji hned taky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 15:46 Žena MěchýřovkaV [0] - Živorodky
Nechci zakládat nové téma, tak se zeptám tady. Před 2 týdny jsem koupila krevetky jako Red Cherry, ale oranžové. To je jako jiný druh nebo se red cherry s někým spárovaly? Jen by mě to zajímalo, jinak jsou pěkné..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 20:02 Žena Zdeňula [10] – Re: ketupa
Fotka k příspěvku Tak že by to moje přece jen nakonec byly bumblebee..? O krevetkách crystal black toho popravdě moc nevím- jen to, že mají mít černé pruhy (podle názvu to i asi bude pravda ;-)). A když se moje krevetky doma vybarvily, měly krásně hnědé, tmavohnědě puntíkaté proužky na nažloutlém podkladu (mi připadá až tak trochu do červena). No a tady podle atlasu jsem je tipla na bee. Teď jste mě ovšem zmátl :-O Přidám foto, možná mi s tím pomůžete :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:55 kreten Re: Sid
Já se sice mohu připojit, leč musím lehce připomenout: Oni prodávají a mnohdy jen to, co jim kdo dodá...Já se jich nezastávám, v krevetkách není mnoho silných lidí a když jim velkoobchod napíše že to je to či ono, tak to tak prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 19:38 Muž Sid [6638] - RostlinyRe: Utahraptor
Připojuji se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:57 Muž ketupa [0] Re: Zdeňula
A není náhodou Bee a Crystal Black jedna ta samá krevetka ? Myslel jsem, (a weby jako např. www.akvakrevetky.wz.cz mě v tom utvrzují), že je to pouze odlišný obchodní název přírodní formy Caridina cantonensis ze které pochází čevená mutace Crystal Red. Nicméně jsem zatím pouze krevetkář začátečnik a tak se rád nechám poučit :-) Nashle
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 18:37 Žena Zdeňula [10]
Jména krevetek jsou popletené i u nás- pod jménem 'crystal black' jsem si koupila 'bee'. Než řeknete, že jsem barvoslepá, tak pár slov na moji obranu- všechny tamní krevetky byly dost pobledlé, i 'crystal red' vypadaly spíše oranžové, tak jsem si řekla, že se snad vybarví. No, vybarvily se, ale do úplně jiné barvy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:27 Žena Utahraptor [91] Re: david56
To první mi připadá jako Macrobrachium, asi assamensis - taky mi to jednou prodali jakožto "krevetku japonskou" :) Prý mohou být nebezpeční malým krevetkám a rybkám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 17:24 Žena datura [104] Re: david56
to druhý je caridina japonica a to první určitě není neocaridina denticulata:-D prodali ti úplně něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 09:34 švíco Re: david56
Kupoval jsem tam krevetky v uterý. Hned při pohledu do nádržky mi bylo jasné, že to jsou tebou zmiňované dva druhy. Musel jsem slečně vysvětlit že není krevetka jako krevetka a ukazoval jsem jí prstem na kusy které jsem chtěl (pouze japonici), jinak cenu mají přijatelnou (29Kč) a krevetky jsou zdravé.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2009 00:25 Žena Nigerin [19] Re: david56
Řekla bych že jo... Ale co s tim nevím.. Snad jen zajít tam a zkusit to vyřešit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 23:25 david56 – Asi nevi co prodavaji
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. Koupil jsem v Plzni v Super ZOO u Tesca 5 ks Neocaridina denticulata přírodní forma. Tak to aspoň tvrdila prodavacka. Ale kdyzž jsem je chvilku pozoroval, tak si myslim, ze mam 2x Neocaridina denticulata a 3x Caridina Japonica. Je to tak ??
 
Vyzkoušejte
Toto téma slouží výlučně k určení druhů krevet. Je-li krevetka správně určena, pak další otázky (např. k jejímu chovu, nárokům, snášenlivosti, pohlaví či rozmnožování) pokládejte již v příslušných tématech fóra, nikoliv zde. Děkujeme, že pomáháte udržet přehlednost stránek. Hodně zdaru při určování krevet přeje redakce portálu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 10 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 15974x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11503-jaky-je-to-druh-krevetky?od=482