Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kobercové rostliny

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Výběr rostlin 

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Kobercové rostliny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:11 švíco – Re: Bára
Měl jsem klasiku flexiobklady 2mm frakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:01 Žena Bára [2] – Re: švíco
a jaké máte dno? já bych chtěla nějaké černé spí jemné (do krevetkária) asi tak 4mm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:57 švíco – Re: Bára
Moje osobní zkušenost s koberečkem HC byla ta, že se to nedá pořádně zasadit. Leží na dně, přihrneš kraje pískem a hotovo. Nojo, ale problém byl v tom, že to začalo uhnívat od kořínků. Pak jsem koupil klasický košíček, rozdělil na malé sazeničky a každou pěkně zasadil zvlášť. Pak jsem měl koberec jak víno co se rozrostl sám a pěkně prokořenil. Hotový kobereček je podle mě dobrý tak na výstavní akvárko na veletrh ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 17:53 Žena Bára [2]
máte někdo zkušenosti s koberečky od rataje? nejsou to vyhozené peníze?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 08:52 Muž Kent [3] - Raci, krabi, krevetky
kamo odrez to tak ze ti ostane polka kde su tie dierky ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 22:45 Muž vlasolis [2] – Re: samis
Paráda palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 13:23 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
kondicia je dobra :) -takto to rastie na stole...-na okne to bolo krajsie -ako v atlase :-)
-v takejto "forme" sa s nou ale ovela lepsie pracuje -mozem pekne strihat po "jednej" a sadit X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 12:12 crypto231 – Re: kpapik
a co je na tom sadeni take zlozite ? ja som to spravil tak ako bolo ukazane v jednom videu od tropici , vibral z kosicku , odstrihol spodok vaty , nehal priblizne pol cm s rastlinkou , porozstrihaval na stvorceky a sadil pinzetou. neviplavalo nic.

druhy raz by som to tak asi nespravil ale sadil jednotlive vyhonky , je to sice na dlhsie no kobercek je potom pekne nizky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 11:08 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
Co to je za majoránku smich máš jí pěkně vyčáplou a ve špatné kondici, dej bacha ať ti neuhnije. Já budu taky předělávat tak uvidíme jak se zadaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:47 Muž kortezhugo [983] – Re: DrBolíto
Fotka k příspěvku aj mna to caka :) X-)
zatial je to "bahno na stole" :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:21 Muž DrBolíto [254] - Rostliny
A co použít síťku, hemiantus vysázet do ok a zasypat jemným pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:15 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Johan
myslím že ani milion zkušeností s jinýma rostlinama tě nenaučí zasadit hemianthus napoprvé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 10:03 Mrakoplash
To sázení celkem hezky zvládnul Eff viz. rybicky.net/nadrze/2031
Deník by mohl být cekem inspirativní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 08:30 Muž Johan [4945] - Rostliny
Nejdřív se naučte pěstovat obyčejné kyty, pak když chcete nízké rostlinky, tak začněte opět s těmi z méně náročných a na Hemianthus jiné náročné přejděte až když něco zvládáte. :-)
A nebo 3x, 5x, 10 zkoušet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2010 08:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: kpapik
Hemianthus mi taky nikdy nešel zasadit, ale jsou jiné rostlinky se kterýma mám dobré zkušenosti třeba Glossostigma elatinoides, Echinodorus tenellus i trochu Eleocharis parvula jsem sázela a pomocí pinzety do jemného substrátu to jde dobře
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2010 22:44 kpapik
ja sem to 3x zkousel s hemianthus calitrichoides cuba. pokazdy ty mrchy kousicek po kousicku zacaly startovat z pisku a poletovat po akvariu tone

uz jsem to vzdal. a to sem zkousel i provazek :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 12:20 Muž BarbarOSA [6]
teebee napsal: zdraviim teda este raz :-) , naozaj nikto nema skusenosti s Utriculariou graminifoliou ??? chcel by som vediet co to obnasa ju pestovat <a href="http://rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia" target="_blank" rel="nofollow">http://rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia</a>
chcel by som ju do krevetaaria (12L)...co vy na to?


s utriculariou ma dobre skusenosti tento pan -
www.akva.sk/…

predava ju a pestuje, myslim, ze by bol ochotny ti poradit..
ak nie len google a sup sup googlit co take nieco potrebuje ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 12:07 Muž kortezhugo [983]
rybicky.net/atlasrostlin/lilaeopsis_novae-zelandiae

neviem co na to povie Johan? :-) ale pod tymto nazvom sa "to" stale predava...

shop.rataj-spk.cz/…



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 11:41 Muž teebee [0]
zdraviim teda este raz :-) , naozaj nikto nema skusenosti s Utriculariou graminifoliou ??? chcel by som vediet co to obnasa ju pestovat rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia
chcel by som ju do krevetaaria (12L)...co vy na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2010 08:18 roman
rozhodol som sa, že vyskúšam Echinodorus tenellus, nakoľko mám dosť hrubý štrk. Uvidíme ako sa mu bude dariť ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 23:42 Muž BarbarOSA [6]
vaclav napsal: Nenech se zbláznit nějakým parametrem W/l ve zdejším atlasu se už skoro nevyskytuje.
Je další ale spousta dalších možností.
:-)


Ze je spusta dalsich moznosti to sice pravda je..
Ale ze by sa nemal drzat nejakeho pomeru W/L by som nepovedal..
U rastlin nizkeho vzrastu je tento udaj dost dolezity, aj ked ine su watty z usporiek, ine z led trubic, ine zo ziariviek, ine z vybojiek atd..
Ide o to ze pod travnickom sa rozumeju rastlinky do cca 10cm, alebo malo nad tu mieru..
Podla stavby akva niektore maju dost vysoky stlpec a to dost ubera na intenzite, ako aj zatienenie inymi rastlinami tiez hra nejaku rolu, ziviny dalsiu, co2 dalsiu atd..
Svetlo by som povedal je zaklad..

Poznam ludi co nehnoja, ale maju silnejsie osvetlenie a vsetko rastie ako ma..
Ja mam slabsie osvetlenie a ked aj pridavam co2 a hnojim, vsetko je v spravnej miere, vsetkeho maju rastlinky dostatok z nizkych rastlin sa u mna velmi dobre dari blyxe japonice, niektorym cryptocorynam atd..Napriklad pogostemon mi krasne rastie, ale ide do vysky, vyzera jak male palmicky a nepaci sa mi to, rozdal som ho kamaratom, ktorym pojde lepsie..
Cize darmo ja mam ziviny aj v nadbytku, co2 mam tiez dost vysoko a nestaci to..
A samozrejme podotykam spravny vyber osvetlenia tiez hra svoju rolu..
nato ale kazdy musi dojst sam co mu bude najlepsie vyhovovat, odporuca sa kombinovat trubice 840 a 865, ja som ich skusil asi 6 druhov, ale tato kombinacia sa mi tiez osvedcila..

Niekto tu spominal 0,5W/L, to je uz v pohode..Ja mam cca 0,35 a vidno ze je to malo..Rastlinky sa tahaju za svetlom, internodia su predlzene atd, korigujem to zastrihavanim atd..Treba sa len pohrat a akva bude podla kazdeho predstav..

Drzim vam palce priatelia..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 22:42 Usine – Re: roman
Nenech se zbláznit nějakým parametrem W/l ve zdejším atlasu se už skoro nevyskytuje.
Pokud chceš trávník na dno tak je několik variant.
rybicky.net/atlasrostlin/glossostigma_elatinoides
rybicky.net/atlasrostlin/eleocharis_parvula
rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_tenellus
Je další ale spousta dalších možností.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 21:15 roman – Re: katterinecka
dobre teda...dakujem vyskusam ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
urcite to bude stacit na vetsinu rostlin, jen nevim ty travnicky, ale klidne to zkus. Ruzny rostlinky muzou odejit kvuli ruznejm vecem, je lepsi zacinat s vice druhy a ty co nepujdou tak dat pryc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:35 roman – Re: katterinecka
ked to zratam tak to mam 4x30w je 120*2=240 takže skoro 0,5w na liter...to by mohlo aj stačiť nie? keď si z 250l 10 odrátam kôli pozadiu z plystyrenu štrku a kameňom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:30 Muž RadioactiWe [192] - Labyrintky
Zdravím, čo by ste odporučili ako najlepší trávniček do Ázie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
spis to zalezi na wattech, ty narocnejsi rostlinky potrebuji tak 0,7Wattu na litr, ale u vetsiho akvarka by to podle me mohlo byt i min, ale nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:03 roman – Re: katterinecka
a to svetlo je slabé? myslím ten typ t8-174....s tým absolútne nemám skúsenosť myslíš že to pojde pohode? alebo ničo silnejšie mám kúpiť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 18:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
jestli je takhle drobnej, tak je to dobrý. Jen zjistit jak ti to poroste v tom světle co máš. Ale ty co sem psala by růst měly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:53 roman – Re: katterinecka
niečo takéto ...skoro takisto vyzerá
www.shopakva.sk/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:50 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
možná kdybych viděla ten písek, tak by mi to pomohlo, protože já kupovala čenej taky 4mm a je o dost větší. Jinak by šla třeba saggitaria, možná ňákej porost z kryptokoryn, nebo z těch trávníčků by možná šel echinodorus tenellus, ten není tak drobnej a nepotřebuje tak extra světlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:44 roman – Re: roman
alebo sa rovno spýtam aké rastliny by ste mi odporučili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:42 roman – Re: katterinecka
tak na travnicek sa mam vy.... a dat tam nieco vacsie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:41 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
do tak velkýho akvára by možná bylo lepší něco jinýho, zas tolik světla tam nemáš a ten písek mi příjde dost hrubej. A pokud budeš mít ty ryby co šmejdí po dně, tak to může být pěkně na vztekání když to musíš furt dokola zasazovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:32 roman – Re: švíco
aj keď bude trávniček len na niektorých miestach? či mám ho radšej vynechať a kúpiť nejaké nízke rastliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:31 roman – Re: katterinecka
to som si všimol aj ja ano :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:31 švíco – Re: roman
Ancistrus ti bude ten trávníček pěkně hoblovat... to je buldozer...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:27 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: roman
je docela zajímavý že je u ní napsané osvětlení:nenáročná-silné :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 17:12 roman – Re: BarbarOSA
takže akva mam 250L 100x50x50 svetlo som kupil 2x 840/30W a nejake akvaristicke SYLVANIA AQUASTAR 30w/174 t-8 .... strk mam riecny piesok cierny asi 4mm a ryby tam budu bojovnica pestra, tetra neonova, parmicka siamska, ancitrusy. takže? rozmýšľam že asi utricularia graminifolia vychádza tak najlepšie pre môj typ akva. čo povieš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 14:27 Muž BarbarOSA [6]
Napisal som iba ,,travicky"..
Maly nizky porast je mozne dosiahnut aj z inych nizko rastucich rastlin ako je glossostigma elatinoides, utricularia graminifolia, micranthemum ci ako sa to pise atd..
Niektore maju vyssie naroky ine nie..
Najdolezitejsie je dost svetla aby mali, potom porastu vsetky..
Pri pripadnom pridavani CO2 a hnojenia sa ich rast len umocni a posilni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 14:22 Muž teebee [0]
zdraviim, mate niekto skusenosti s Utricularia graminifolia...co to obnasa ju pestovat? rybicky.net/atlasrostlin/utricularia_graminifolia
bola by vhodna do krevetaaria (12L)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 14:17 Muž Roby [17] – Trávník
Zdravím, já jsem zkusil zasadit Pogostemon helferi a Cryptocoryne parva do přední části akva minulí týden v pátek společně s dalšími rostlinami na rozjetí. Uvidím jestli se mi rostliny ujmou. Kryptokoryny už začínají nasazovat nové mladinké listy, Pačule zatím nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 14:06 Muž BarbarOSA [6] – Re: Roman
Urcite je to tu uz asi milionkrat spomenute, ale ok..
Rad poradim..
Aj eleocharis parvula ale je narocnejsi, rovnako ako pogostemon helferi je dost narocny..
Menej narocnejsia je blyxa japonica..

A mala rada, najprv napis nejake parametre akva, hlavn velkost a svetlo, typ strku a osadenstvo akva aby sa dalo vyberat co by rastlo a druha vec, kazdy uzivatel ktorym si aj ty si moze prehladavat ryby, rastliny a ine zivocichy po obrazkoch, takze sup sup klikni hore Rostliny a pod ramcekom je taky fotak na ten klikni a uz len hladaj co sa ti paci, ked kliknes na dany obrazok vyhodi ti parametre, ci sa bude dat u teba pestovat alebo nie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 13:59 Roman – Trávnik
nazdar, aké typy rastliniek použiť ak si chcem v akvárku urobiť taký menší trávnik? Našiel som v atlase Eleocharis parvula, ale ževraj sa ťažko zháňa. Tak poradíte mi nejaký typ aby bolo dno akvária zarastené trávnikom?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2010 01:42 Giowanni
podle prilozeneho obrazku soudím na vetší akva možná i 600l. co se týká osvetlení je tu nezanedbatelný přínos denního svetla, i když možná v zimních měsících může být světla(denního) nedostatek. dále soudím že dno takových to akva jsou obohacena speciální směsí živin v podobě granulí.Ta se u různých akvaristů liší.V podstatě jde o to aby se živiny v co největší míře dostaly ke kořenům rostlin aco nejméně do volné vody kde by se samozdřemně staly potravou řas.Ze začátku je určitý problém s výskytem řasy,ale po dostatečném zarostení akva se živiny dostanou už jen kořenovým systémem rostlin.Při vhodném založení dna a dostatečném zasypání jemnozrnným pískem vydrží výživné dno i několik let.(zámněrně neuvádím počet jelikož se to mění a hrají zde úlohu i další faktory.)Viděl jsem několik akva kde vpřední části bylo dno vysoké 7cm. a u zadní stěny dosahovala výška dvojnásobku toje 14cm. Přesné složení granulí vám nikdo neřekne ale jeden jednoduší způsob snad mohu." LESNÍ HLÍNA + RAŠELINA SE SMÍCHÁ S VODOU V DOSTATEČNĚ HUSTOU KAŠI KTERÁ SE PROTLAČÍ MASOVÝM MLÍNKEM. VZNIKLÉ GRANULE SE USUŠÍ A PAK SE POUŽIJÍ PRO OBOHACENÍ DNA." CHce to trochu zaexperimentovat nebotˇ podmínky máme každý jinné. Nehledejte v tom obecně platnou poučku na perfektní akva. Ale snad to někomu dá alesponˇ nejakou představu a přeji hodně trpělivosti s tím naším společným koníčkem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 19:38 Žena Bára [2] – kobereček
Na www.rataj-spk.cz jsem viděla pěkné, už udělané koberečky o velikosti 15cmx10cm. Jen jsou trochu dražší :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 18:31 smik
Moucha napsal: protoze to umi... svetlo jeden z faktoru pro rust ras.... napr. kdyz nebudou mit rasy ziviny, neporostou

když nebudou mít řasy živiny z čeho teda porostou rostliny?

ADA osvětlení má 36 cm na délku, jsou tam 3 a nějaké mezery dejme tomu po 15cm, takže to akva odhaduju na 160 x 50 x 50 cm to je 400 L.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 17:06 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetky
BranoN napsal: Ake velke je podla Vas to AQ?

ma minimalne 300L tipuju tak 400.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 16:34 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: Eff
Ono ziarivky maju jednu velku vyhodu oproti HQI, neoslnuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2010 16:32 Muž BranoN [1] - Tetry – Re: Moucha
To mi je jasne, ze to (Mr. Amano) vie, len este ako vediet ako to on robi. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 18618x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11418-kobercove-druhy-akvarijnich-rostlin?od=476