Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nejlepší dno

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Nejlepší dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:15 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: 1kolda1
pro jaký ryby?pokud klasická společenská tak střed
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:09 Muž grunda [1781] - Cichlidy
já bych vybral střední zrnitost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 21:07 Muž jeepar [27] – Když je štěstí unavený, i na vola sedne
Fotka k příspěvku Zdravím, tak jak jsem tu včera řešil ten betoňák (z ekonomických důvodů), tak je vše zas jinak, dneska jsem byl na výlově a ejhle... co jsem nepotkal.. křemičitý štěrk (nebo písek) tak sem domů místo ryb (věnuju se všem rybkám, takže lecos přivezu domů do jezírka a rybníčka) cca metrák štěrku... Doma sem hned zkusil octový test (absolutně žádná reakce) a písek sem roztřídil sítem na 3 tipy (přiložené foto) Dotaz na vás zní: Co na něj říkáte a jaký by jste vybrali? Můj favorit je ta největší zrnitost. (mimochodem všechny kamínky jsou krásně zaoblený, žádný ostrý hrany) palec :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 00:09 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 1kolda1
Přesně stejná zkušenost jako romant. Taky jsem nepoužíval ani hnojiva, ani CO2, svítil jsem přiměřeně, tj. 0,3 W/l zářivkou T8 a pohoda... piskořky jsem měl taky. Ale stejně dobře mi to rostlo i ve štěrku 8-12.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2012 18:56 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: 1kolda1
křemičitý písky jsou takovej zlatej střed, pak jsou peciální substráty, nebo naopak méné vhodné drtě. S pískem to jde v pohodě, taky ho používám. Když neovlivňuje vodu tak je jedno jestli je speciální akvaristický nebo jiný, rozdíl může být jen v zrnitosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:54 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Nezaznamenal jsem nějaký problém. Chce to provzdušňovatele v podobě šneků piskořek a je to v pohodě(neplatí jenom pro betoňák). Ovšem já jsem akvarista sedlák a tak nepěstuji žádný koberečky, neb nepřidávám CO2 a moc nesvítím. Rostliny jako Echináče, kryptokoryny, ale i stonkovky, prostě takovej běžně pěstovanej a dostupnej standart, žádnej problém. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:51 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: 1kolda1
Většina mých nádrží je s "betoňákem". Jak to v něm roste, můžeš posoudit sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:48 Muž jeepar [27] Re: 1kolda1
A jak vám to v stim betoňákem jde (a šlo) s kytkama?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:42 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: 1kolda1
Písek do betonu použít můžeš, je jen potřeba ho trochu proprat, ale není třeba zcela úplně. Já to dělal tak, že jsem ho dal do kýble, ten dal do vany a vrazil do něj hadici od sprchy. Bylo to nenáročné a efektivní. Teď ale používám na dno Liapor a zatím jsem moc spokojený, především kvůli vzhledu a jak v něm všechno skvěle roste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:38 R Muž romant [27987] Re: 1kolda1
Já osobně betoňák velmi preferuji a pracuji s ním často, ať už jako samotným pískem, nebo lehce přesátým na štěrk frakce 2-4mm. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2012 18:37 Muž jeepar [27] – Můžu použít klasický písek?
Ahoj, můžu do akvária použít klasický písek? (který nešumí v octovém testu), nebo mi v něm rostlinky neporostou? Něco sem tu o dně pročetl, občas se tu o písku nějaké slovo objeví, ale jeden říká že to nevadí a že je to fajn a druhý na to nadává, díky za objasnění :-) (zrnitost nevím jaká je, ale prostě klasický písek jako třeba do betonu)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 17:17 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Miso
Chtěl jste asi napsat v bílém. V barevném dně se leccos ztratí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 09:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Adam
jestli se jedná o něco takového rybicky.net/nadrz/6156/27.jpg černá drť, prodává se běžně v hornbachu ale i jinde. Myslím že č.4 (ale 4mm nemá ani omylem). Tak s tou to sice jakš takš šlo, ale už bych si ji znovu nevybrala. Jak už bylo řečeno špatně se odkaluje, na sázení drobných nebo křehkých rostlin nevhodná. Na echinodory a kryptokoryny to ještě jde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 23:37 Muž Miso [470] Re: usine
rovnako ako na bledom, preto si schvalne priroda tieto farby nevybrala ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2012 20:23 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adam
Právě že s ním zkušennost mám. Hlavní nectnost je že se špatně odkaluje a s tím jsou potom problémy například rádo zahnívá dno. Dnes je moderní černé dno ale ono černé dlouho nebude. Jak jistě víte na téhle barvě je všechno vidět. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:14 Muž Ad@m [1051] Re: LiborSprysl
Časom uvidím ako sa mi osvedčí v praxi, každá nádrž je jedinečná a v akvaristike presne platí "Koľko ľudí, toľko chutí.". Ale snáď bude moja skúsenosť iná ako Václavova.
EDIT: Môj predchádzajúci príspevok nebol myslený, že Václavovi neverím stydim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 20:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adam
To on Václav má zkušenost s různými materiály, takže má pro to své tvrzení nějaký důvod...ten postřeh byl jen z mé praxe...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.09.2012 20:00 Muž Ad@m [1051]
Ja som čítal vlákno aj tu a tí, čo s tým majú skúsenosti to prevažne chválili a tí, čo nie práve naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 19:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Adam
Já teda řeknu zase naopak, že je to docela fajn materiál...měl jsem ho v nádržích - nyní jen květináčích - a ničemu to nevadilo...ani kytkám, ani rybám...
nedám na lom v Košťálově dopustit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.09.2012 19:53 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adam
To jsi se nerozhodl moc dobře :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 19:48 Muž Ad@m [1051]
Nakoniec som sa rozhodol pre čadičovú drť, zrnitosť okolo 3 - 5 mm.
P.S. Viem, že mi pravdepodobne niekoľko akvaristov napíše, že to je pre Ancistrusov úplne nevhodné, ale z toho čo som čítal na nete, tí čo to používajú sú s tým spokojní, rastlinky rastú a niektorí majú aj rybky dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 22:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Deathbull + katterinecka
Ježíšikriste zastřelte mne.... Přemýšlím nad tím, co jsem to ve Sklorexu koupil za dno, když jsem si vezl z Flexiobkladů ten jejich černý písek... a pak napíšu tohle. Samozřejmě že tam mělo být Flexiobklady 2-4, moc děkuji za opravu palec Dnes jsem měl náročný den. Už ani slovo na foru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 22:06 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
To mělo být počítám Flexi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 21:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: malyLibor
sklorex? nepřepsal ses trochu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Adam
Je jich více, ale jako příklad Sklorex 2-4, pak mám nějaký světlejší říční písek - z toho mám dno v Osmatřicítce... a samozřejmě můj oblíbený Liapor 1-4. Zítra (snad konečně) z něj budu dělat nové akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 18:34 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adam
Mám ho v akváriu už více jak 6 let stačí okalovač z vyšším tubusem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 18:06 Muž Ad@m [1051] Re: romant
Len tam neviem cez aké sito by som to preosial, lebo na to nemám vybavenie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 18:02 Muž Ad@m [1051] Re: usine
To je veľmi malá zrnitosť, ja by som chcel niečo, čo sa dá aj odkalovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 17:43 R Muž vaclav [14626] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Adam
Mám písek do filtrací k bazénům 0,6-1,2 mm Také není čistě bílí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 17:38 R Muž romant [27987] Re: Adam
Klasickej písek betoňák ze stavebnin, kterej si přeseješ na požadovanou frakci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 17:32 Muž Ad@m [1051]
Vie mi niekto poradiť štrk, zrnitosť 2 - 4 mm, ktorý je 100% bez vápenca? Už som skúšal napr. kremičitý piesok od AquaPetu, ktorý ho obsahuje a aj nejaký hnedý farbený od neznámeho výrobcu, ktorý ho obsahuje tiež.
P.S. Má niekto skúsenosť so substrátom Natalit( www.akvaobchod.sk/… )?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2011 10:32 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Jery
a co zaskocit si do Zoo Branik a koupit si tam ten cernej pisek, hm? nevim kolik kilo schanis, ale tedka tam maj dooost slusnou zasobicku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 22:57 Jery
Co se černého dna týče (křemičitý písek obalený černým epoxydem), tak jsem teď při projíždění inzerátů narazil na inzerát, kde jeden člověk z Prahy prodává z Německa dovážené tyto černé písky. Cenově vyjdou dráž, než u flexiobkladů, ale když jsem si spočítal dopravu 40 kg do Prahy, tak to vyjde u tohoto člověka asi o 200 Kč levněji. Zabývá se stavbou akvárijí na zakázku, takže ty ceny docela jdou :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 13:29 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kevi12
kliiiid, je to jen zakal... takze to chce trpelivost, udelej si prezentaci nadrze

no muzou to bejt nalevnici.... jak dlouho mas zalozeny akvarko? proprala jsi pisek? sneci se daj vychytat na okurku ci tablety pro anciky....
uber krmeni pro platy a pokud jsou to nalevnici tak za cas zmizej, pokud je to kal ze dna tak ten se taky za cas odfiltruje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2010 10:00 OpalineLeFay – Re: Kevi12
Z okurky by to být nemělo - ovšem záleží na tom, jak dlouho jsi ji tam měla :) Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 22:23 Kevi12 – Re: katterinecka
Teď jsem přišla domů a všude šneci tolik sem jich v akvárku nikdy neměla. Ještě k tomu šedá voda sad .... nevim jestli to bylo z okurky, ale zítra mě čeká předělávání celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 19:00 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kevi12
Musíš tam dát dostatečnou vrstvu, to záleží na velikosti akvárka a jaký kytky tam chceš mít. A je dobrý pod to přikoupit to zásobní hnojivo. Mě se osvědčil JBL Florapol. Zrnitost dna záleži jak chceš aby to vypadalo a hlavně kvůli rostlinám. Třeba echinodory rostou skvěle i v hrubém, ale ten se taky hůř odkaluje a kal se tam usazuje. Já teď poslední dobou dávám spíš jemný, dobře se do něj sází i drobné rostlinky a pancéřníčci v něm rádi rejdí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 17:04 Kevi12 – Re: katterinecka
Já bych právě chtěla levný a pěkný dno, takže využiju tvoje rady :-) děkuju moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 15:48 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Filipsky
Aquaclay je zrovna jedna z těch dražších variant. A pokud se zeptáš někoho komu jde dost dobře pěstování rostlin, tak ti řekne že je to skoro jedno a povětšinou je nejlepší normální křemičitý písek plus zásobní hnojivo. I ve sklorexu (dost dobrý obchod v Brně kde se v tom vyznají) mi radili ať si ratši místo aquaclay koupím normální říční štěrk, a to by určitě víc vydělali kdyby mi poradili ten aquaclay ;-) Ale jsem ráda že se tvým rostlinám daří a nechci ti kazit radost, každému vyhovuje něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 15:43 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kevi12
pokud je v něm obsažený vápenec (který dělá tvrdší vodu a míň se některým daří rostlinám a hůř přijímají živiny a některým rybám to taky vadí) tak bude v octu nebo v jiné kyselině šumět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 15:33 Filipsky
Rozhodne Aquaclay ground je super,udružuje bio rovnováhu vo vode,rastlinkam sa v nom super dari mal som všeliake dna od flexiobkladov,čadičov,mramorových,riečnych....až po aquaclay a ten aquaclay je najlepši tak dobre mi ešte ratlinky nerastli !!! tone daj aquaclay hop tone a budddeš spokojný zaručujem !!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 15:33 Kevi12 – Re: katterinecka
Právě, mně se taky líbí víc to přírodnější. A jak to poznám v octu:? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 14:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kevi12
měli by mít, nejspíš by stačil i obyčejný stavební (jen zkusit jestli není moc ostrý). Ale když je tam větší množství křemene, tak je větší šance, že nebude nijak ovlivňovat vodu (ratši vyzkoušet v octu). Jinak se normálně používá křemičitý písek do filtrací, ale ten je ve většině případů úplně bílý, a já chtěla něco víc přírodního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2010 13:16 Kevi12 – Re: katterinecka
To vypadá moc pěkně ano . Snad něco takovýho seženu i u nás v obi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 23:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kevi12
jako levný jsem kupovala křemičitý spárovací písek v baumaxu, 0,5-2mm. Zatím naprostá spokojenost. Není ostrý a perfektně vyhovuje i pancéřníčkům. Jeden dvacetikilovej pytel stál asi stovku. Mám ho v téhle prezentaci rybicky.net/nadrze/10012 (na něm je nasypaná i trocha říčnícho písku, to jsou ty větší kamínky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 22:09 Muž Gordon [22] – Re: Kevi12
Asi nějaký ten říční písek, platám je to celkem jedno a pro ancíky by to nemělo být nic moc ostrého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2010 22:05 Kevi12 – Levné dno pro platy a ancíky
Poradili by jste mi prosím někdo jaké je nejlepší dno pro tyto rybky? Pokud možno co nejlevnější, ale zase dobré na kytky? :-( :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 20:05 eriksk
urcite 1.Aquaclay Ground.Ja ho mam a iny uz by som nikdy nechcel rastlinky rastu v nom rastu vynikajuco.a a =j bez Co2.Proste super strk a aj tak pre rybicky a krevetky je dobry lebo je lahky a vedia v nom dobre hrabat aj dolne rybky.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 19:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Rexistens
ratsi pockej na ty kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2010 18:26 Muž Rexistens [16]
koupil jsem tetraplant complete substrate, bohuzel tam neni napsane jestli se to muze dat do vody bez rostlin(i kdyz asi hodne blba uvaha chti hnojit vodu bez rostlin :)..... rasy tam fakt nechci - i kdyz bych teda nesvitil :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 20750x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11348?od=251