Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 21 - 50 l (malé akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
tak ti dám teď radu já, nevěř prodavačům v akvaristice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:21 Muž romanekp [-3] – Endlerky
Zeptám se já mám 25l aqua, a napadlo mě si dotoho pořídit Endlerky ;-) .. pěkné malé rybky. Kolik by jich mohlo byt ? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:20 Muž lukasleibelt [84]
a kdo mi poradí s těmi rostlinami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:18 Muž romanekp [-3] Re: katterinecka
Já neradim, já co jsem se dozvěděl ve zverimexu. :-( rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2012 19:17 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
není dobrý radit ostatním když o tom sám moc nevíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:15 Muž romanekp [-3] Re: petulinakk
ja mam ancitruse, a mam tam maly, a ve zverimexu my řekli že klidne. Zmetci rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romanekp
ancistrusi se v pohodě dožijou 10 let i víc, takže ničemu nevadí, že jsou starší. Ale pět ancistrusů (až vyrostou) by v to akvárku udělalo pěknej čurbes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:15 Muž romanekp [-3] Re: lukasleibelt
Promin s rostlinkama ti moc neporadím. :-O ..sám je pořádně neznám ale určitě Jávský mech, a další druhy mechů. já osobně jsem se na rostlinky nezaměřoval. Prostě co se mi tam hodilo jsem koupil ;-) Asi to není dobré ale rostlinky mi do teď rostou všechny. P.S Hlavně bacha aby nebyly shnilé kořeny. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:14 Muž lukasleibelt [84] Re: petulinakk
petulinakk napsala: Ancistruse do 30l nedávej žádného.
Něco si o nich přečti rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny a zvaž to, určitě nechceš ryby trápit, pro tvoje akvárium jsou vhodnější jiné ryby, třeba rybicky.net/atlasryb/krnyjyjyunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2012 19:13 Žena petulinakk [2016] Re: romanekp
A když si koupí malé a pak mu vyrostou, tak s nima udělá co?
4-5 do 30l, zbláznil jsi se?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.02.2012 19:12 Žena petulinakk [2016] Re: lukasleibelt
Ancistruse do 30l nedávej žádného.
Něco si o nich přečti rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sp_obycejny a zvaž to, určitě nechceš ryby trápit, pro tvoje akvárium jsou vhodnější jiné ryby, třeba rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:12 Muž lukasleibelt [84]
mockrát děkuji a ještě jaké rostliny by si mi doporučit a je dobré si objednat u rataje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -6   17.02.2012 19:10 Muž romanekp [-3] Re: lukasleibelt
Ano můžeš. I klidne 4-5. Až si je budeš kupovat, tak si nekupuj žádné obrovské(větší), protože už budou starší. Pěkně si kup 2-4cm dlouhy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:08 Muž lukasleibelt [84]
mockrát děkuji a ještě se tě chci zepatat zdali tam můžu dát 3 ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:07 Muž romanekp [-3] Re: lukasleibelt
Jen poradim z mých malých zkušeností. Hlavně si tam dej rostlinky ;-) A podle mě takovych 7gupek rychle se rozmnozuji tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:06 Muž lukasleibelt [84]
odpoví mi někdo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:04 Muž lukasleibelt [84]
předem děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 19:02 Muž lukasleibelt [84] – gupky
Ahoj pořdíl jsem si akvarium 30 litrů a chtěl bych se zeptat Kolik bych si tam mohl dát gupek (pavích ok) a ancistrusů budu rád za každý komentář. potlesk potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 00:41 Muž mtbuko [0] - RostlinyRe: romanekp
Pozri moju prezentaciu.. Mam tam sice gupky navyse, tie pojdu cochvila do daru, tak ostanu Razbory a pridam par krevetiek.. Nech sa dari :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 00:08 R Muž romant [27987] Re: romanekp
Já se nebojím, vím co dokážou živorodky v tak malým prostoru za dva dny vyprodukovat odpadu, měřeno holým dnem, na kterým je všechno tzv. hned vidět. :-) Jinak palec za Tvůj přístup k věci. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 00:05 Muž romanekp [-3] Re: romant
neboj, obrazek ktery je uz stary neni tam uz tolik ryb palec daroval jsem sousedum mečovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2012 00:04 R Muž romant [27987] Re: romanekp
Podívej se třeba na nějaký Razborky, nebo to může bejt akvárko jenom pro Beťáka, co mě tak hned napadá. V tom množství ryb co tam máš ani ta obdenní výměna vody nemusí stačit, aby se udrželo zdravý prostředí, záleží taky na kvalitní filtraci a pravidelným odkalování dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:58 Muž romanekp [-3] Re: romant
voda se mění každý 2 den. Jen se ptam jaka rybka se hodi do 25l aqua.? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:55 R Muž romant [27987] Re: romanekp
Nechť je Ti sekce nádrže a akvária podobných velikostí dobrou inspirací, ale nejdříve pořeš ten stávající stav a to rychlou výměnou klidně poloviny vody, podle toho co píšeš to bude záhodno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:52 Muž romanekp [-3]
A zeptám se jaké rybky se hodí do takoveho akvaria ? 25l. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:49 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Tak hurá do toho...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:47 Muž romanekp [-3] Re: MrHu
Ano přesně, pravděpodobně už paví očka chytají rozpad ploutví. coze takze musim pomalu odebirat, a cistit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:45 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Přesně...pak by hrozilo, že budou rybky nemocné...a kdo ví co všechno;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:41 Muž romanekp [-3] Re: MrHu
Ok vím je to zodpovědnost, taky beru navědomí. Ona i více ryb,tak se více špiní voda ;-) Tak já se polepším a začnu pomalu odebírat mečovky(tedka se mi jich 20narodilo sad sad ) ..a ono až se rozrostou kytky tak to bude hezčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2012 23:39 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Ono je lepší mít v akváriu míň ryb, než víc...jednak to těm rybám nedělá dobře, když jich tam je moc...a navíc to i líp vypadá...;-) Chápu, že jsou neonky hezké...:-) ale akvárium není jen o tom, že je to dekorace...ale taky je to zodpovědnost za ty ryby...prostě je potřeba nějaká základní pravidla dodržovat...:-) a v tomhle případě to je buď významně omezit počet ryb, nebo pořídit větší akvárium
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:36 Muž romanekp [-3]
Fotka k příspěvku Viděl si moji aqua ? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:35 Muž romanekp [-3] Re: MrHu
Právě mně se vubec paví očka nemnoží. potlesk protože obě jsou těhotné :-D :-D Ale asi máš pravdu, ale ono je blbe ze moc znamych lidi neni co maji akvarko. Já mečovky dostal darem, a opravdu jsou celkem velke. A napadlo mě že bych si mohl pořídit Endlerky, ale zase se bojím že je bude nahanet Betta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:32 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Mečovky by měly jít pryč všechny...v takhle malým akváriu nemají co dělat...:-) Neonky by měly jít pryč proto, protože to akváriu je pro ně taky malé...:-) Jednak mají být v hejnech...a taky mají rády prostor pro plavání...a mít v akváriu 5 pavích oček (které se hodně rychle množí) a ještě 5 neonek je prostě moc...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:27 Muž romanekp [-3] Re: MrHu
Já si řikám že ty mečovky dám asi pryč ;-) možná si tam necham samce(moc se rozmnožují). a ty neonky, proč ty dát pryč hmm podle mě vypadají pěkně a mají se k světu vím že mají být v hejnech ale tak aspon jich je 5 .. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:25 Muž MrHu [300] Re: romanekp
Ahoj. Určitě mečovky...neonky bych dal taky pryč...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2012 23:20 Muž romanekp [-3] – 25 litrovka
Cau, Optám se jenom mám v 25litrech 5neonek,3mečovky,1betu,5pavich ocek, .. vím že mě tady budete říkat že to je moc, ale spíše chci poradit jakou rybku bych měl vyndat, a darovat někomu ;-) ;-) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 20:49 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: MichalK
Já mám Drobnoústky žlutopásé 15ks v cca 75l, jsou dost čilé, ale na prostor opravdu náročné nejsou i když ve větším by jim bylo určitě lépe. Spíše bude problém s počtem, když je jich malé hejno cca 6ks, nejsou tak aktivní a hodně se schovávají a nechovají se hejnově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 18:56 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Moni
neříkáš do jak velkého akva je chceš dát... ale ani parmička zlatá ani tetra černá není moc vhodná pro akvo pod 80 litrů. 50 litrů což je maximum v tomto tématu bych viděl jako naproto hraniční pro jedno hejnečko o šesti kusech (pouze 1 druh)... jsou to totiž hejnové rybičky a cítí se dobře ve společnosti dalších rybek stejného druhu
pokud máš od každého druhu jen jednu, doporučuju je obě někomu věnovat a pořídit si vhodnější rybičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 17:58 Moni
Dobrý večer, mohl by mi někdo poradit jaké ryby se hodí k parmičce zlaté a tetře černé? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:58 Muž romanekp [-3] Re: Cosmogagy
To samé jsem si říkal ;-) Takže já mečovky odeberu. A hodím tam potom moje narozene, az budou miti trochu delku. Diky za radu, a ty neonky tam necham. stejne se zdruzuje kazda sama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:47 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: romanekp
já bych řekl že by sis tam měl nechat jen bettu a k tomu jeden druh..
pro neonky je to akvo celkem malé, mají rády prostor. Pro mečovky je to tuplem malé, to už jsou celkem velké ryby - za předpokladu že mají prostor, v malém akva trochu zakrní.
Viz výňatek ze zdejšího atlasu: "Min.vel.n.: 60 litrů - jedinci budou ale menší, lepší je použít nádrž nad 100 litrů."
Takže bych volil variantu nechat bojovníka a paví očka a zbytek ryb někomu darovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:44 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – chovné akvárka pro endlerky
Zdravím, chci se průběžně vrhnout na chov a odchov endlerek.
Mám pro ně přichystány 2 akva - 37 a 54 litrů. Jsou to ty dvě v mém profilu, stávající osádka půjde do velké 252ky a ty dvě menší akva uvolním pro endlerky. Jedno pro chovnou skupinu, jedno jako odchovnu pro prcky. Zároveň bude v každém akva jeden druh krevetek (v 54ce Red cherry, ve 37 Neocaridina heteropoda var.Yellow).

Teď se dostávám konečně k dotazu - jak velká by měla být ta chovná skupina v tom 37L akvu? přemýšlel jsem tak o 4-5 samcích a 10 samicích, s tím že samice jak budou těhotné tak půjdou po porodniček a všechny prcky budu dávat do 54ky ať se mi nemíchají s dospělýma a můžu je jednoduše lovit a prodávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 16:34 Muž romanekp [-3] – 25l
zdravím mám 25l aqua, v něm 5neonek, 1bettu, 4mečovky(pujdou pryc, protoze jsou velke prerostle), a asi 5-6 pavich oček, zeptam se jestli mam odebrat ty mecovky ? a dam si tam odchovane 2 mecovky ano nove narozene.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 20:46 Muž MichalK [16] – Drobnoústka Beckfordova
Má někdo zkušenosti s touto rybkou ve 30 litrovém akváriu? V atlase se píše minimum 30l ale podle mě je to na 5cm rybku blbost rybicky.net/atlasryb/drobnoustka_pruhovana

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 20:28 Muž honzaprouza77 [18]
doufám, že jste ten vtip pochopil a doufám, že ten Váš příspěvek byl také vtip a že ho chápu správně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 20:11 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: honzaprouza77
Nebylo by spíš lepší koupit novou, než tu utlačovanou dávat k vrubozubcům?? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:42 Muž honzaprouza77 [18]
děkuju, ještě se zamyslím, také by to bylo pěkné, nejspíš by se motali kolem kořenu uprostřed. Poučení beru z tátova akva, kde měl skaláry, které se spárovali a rvali, a teď mu jedna zemřela a jeden pár utlačuje jednu skaláru, zajímavé. I když je na druhé straně akva, tak si pro ni dojdou a šikanujou ji, chudáka :( - to je život. Tátovi jsem navrhoval ať ji dá do většího akva k vrubozubcům pavím :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2012 19:31 R Muž romant [27987] Re: honzaprouza77
Na dva páry těch cichlidek je to už dost malý prostor, takže by to nedělalo dobrotu. Je lepší mít spokojený pár jeden, než v akváriu neustálý dusno, ale uvidíš co Ti poradí ještě jiní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: honzaprouza77
místo klínoskvrnných budou lepší menší třeba Rasbora Hengelova nebo Espeho, víc si tam zaplavou a budeš jich moct mít víc do hejna.
Klidně si tam dej ty cichlidky vysokploutvý, ale počítej s tím že nejsou moc barevný, Ramirézky jsou výraznější. taky trochu nevýhoda že snad všechny tyhle malý cichlidky se dožívaj tak 2 let, takže ne moc dlouho. Třeba taková Akarka zelená se dožívá víc a je odolnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2012 19:28 Muž honzaprouza77 [18] Re: romant
myslíte, že by jse porvali? četl jsem, že jsou mírumilovné, a ty vysokoploutvé taktéž, prý ramirezky, když už jsou agresivní, tak proti svému druhu, že ostatních si tolik nevšíají.
Připadalo by mi to moc malo :(
Dík za radu, ještě uvidím, co mi doporučí v akva-tera rychnov. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 95 96

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 102779x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11330-ryby-do-maleho-akvaria-21-50-l?od=3121