Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké ryby k labyrintkám?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Jaké ryby k labyrintkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2010 20:42 Muž bezoadam [6] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Zdravim, mam v akva 2x čichavce zlatého(maju tak 8-10CM). Kupil som parik rajovcov, su este mlady a ked sa cichavce priblizia k hladine tak stuchnu do rajovca a zacnu ho nahanat... ale nie po celom akva ale asi iba tak 30cm ho nahana a potom sa rajovec schova a po chvili ide na hladinu.. tak sa chcem spytat ci ich mam medzi sebou nechat alebo vratit ... rajovce som kupil hlavne kvoli PREMNOZENYM slimakom.. pri krmeni spolu jedia a nevsimaju si ich a potom ich zase nahanaju-...
tu je fotka samceka..
ale neboja sa tie rajovce, ked ich ponahana trosku tak sa nezchovaju ale este idu za cichavcom a provokuju ho :-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 09:58 Muž karelpavel [18] Re: motýlek
Mě se čichavci snášeli úplně v pohodě, nikdy žádnej konflikt a to přesně druhy co popisuješ palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 06:47 Muž Sewer [99] Re: motýlek
V tuto chvíli máme jednoho samce a čytři samice, psal jsem to v úvodním příspěvku ;-)
Ale jak to uděláme dál, to ještě nevíme ... necháme si poradit ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 06:44 Muž motýlek [275] Re: Sewer
ve 170-ti litrech bych si troufl mít tři páry ramirezek ... spíše bych se bál mít pohromadě samečky čichavců zlatých s modrými - je to jeden druh a samečci se vzájemně nemají rádi :-( ... mraženou i živou potravu pro jistotu několik minut nechávám ve vodě s nějakým dezinfekčním přípravkem (Preventin, malachit, metylenová modř ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2010 04:25 Muž Henry69 [23] - CichlidyRe: Sewer
Mrazene patentky proplachnu studenou vodou v sitku az se rozpusti. A poradne prohlidnu a pricichnu jestli nesmrdi. artemii, cyklop, mysis apod davam rovnou do akva, nic nestrouham ani nekrajim. Buchanka je asi spis pro poter, pro dospele zive nitenky nebo patentky, daji se sehnat na burzach nebo v nekterych akva obchodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 01:55 Muž Sewer [99] Re: Henry69
Tu mraženku zkusím ano . Nalovit si například buchanky by pro mě nebyl problém, ale nevim jak s množstvím... Asi bych to mohl zkusit - méně je více - a pak dokrmit vločkama nebo mraženkou :-O

Tu mraženou mám nastrouhat nebo pokrájet? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.05.2010 01:08 Muž Henry69 [23] - CichlidyRe: Sewer
Ryby dlouhodobe jen na vlockach, potazmo jen na jednom druhu nebudou nadseny. Sice nekdo to tak praktikuje, ale pro zdravi a prosperitu ryb je potreba zajistit pestrou stravu, mrazenym od Aquamasteru neudelas chybu, pokud to teda pred tim prodejce nenecha rozmrznout a pak znova zamrazi, je dobre brat od overeneho zdroje. A pres veskere dohady a potencialni rizika jsem zastancem i zive potravy kvuli latkam a enzymum ktere jinak ryba neziska a to ze ryba "lovi" zivou korist je taky podle me dulezite, opet chce to najit spolehlivy zdroj, ja jednou denne nevynecham krmeni nitenkami nebo patentkami a bez problemu. Chce je to casto a patricne proplachovat a udrzovat v chladu. Nebal bych se toho. Vlocky a granule samozrejme pouzivat dal, pestra strava je zasada c.1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2010 00:25 Muž Sewer [99] Re: karelpavel
Paráda! :-)
Děkuju...

A čim můžu krmit? Zatím jsem krom vloček (TatraMin) zkoušel jen okurku pro ancistruse a pancéřníčky...parádně si na ní šmakovali parmičky :-). Něco mraženého? Z živé potravy mám trochu vítr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.05.2010 23:58 Muž karelpavel [18] Re: Sewer
Bez problémů ano ano jak si tu už psal, upustil jsi od dalších čichavců, a tak páreček Ramirézek je taky na pohodu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2010 23:53 Muž Sewer [99] – Ramirezky k čichavcům ?
Máme asi 170 litrové akvárium, které se už pomalu zajíždí a v něm budou čichavci zlatí a modří a párek ancistrusů. Mohli bychom k nim přidat jeden páreček Ramirezek? Čichavců, kteří tam přijdou máme v tuto chvíli 5 (jednoho samce a 4 samice).

Děkuji za rady.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 14:02 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sewer
Právě, když se nedržíš jen toho jednoho druhu, kdy už je to pro 6 moc, můžeš tam dát i dost dalších ryb, s kterýma si nevaděj a je to pestřejší.
Ale když chceš jen čichavce, proč ne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 13:46 Muž Sewer [99] Re: PaDa
Ale taky tam máš plno dalších ryb ;-) .

Tak co? Co si o tom myslí další? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 01:00 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sewer
Já mám ve 400 litrech 2 páry čichavců perleťových a někdy mi přijde, že je to tak akorát :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 00:53 Muž Sewer [99] Re: pard
Velmi obsáhlá rada. Mockrát děkuju! :-)

Rád bych ale taky slyšel názory, jak by jste to v mém konkrétním případě udělali Vy ... ;-)

________
EDIT: PaDa - Nené, chceme sem jen čichavce, takže se smíříme i s menším počtem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2010 00:51 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sewer
přijde mi to dost málo - 5 rybek do takovýho akvária
No ber to tak, že pro tyhle čichavce to zase až "takový" akvárko není ;-)
Pokud ti to přijde chudé, zkus akvárko doplnit spíš rybkama, které mají jiný životní prostor než čichavci ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.05.2010 23:48 Muž pard [5] - LabyrintkyRe: Sewer
Super je Čichavec zakrslý, Čichavec perleťový a ještě dovozoví čichavci(medový atd.), ale ty se špatně shání. Největší jsou formy Čichavce šedého(zlatý, modrý), Čichavec perleťový je jen o trošku menší a je to velmi klidná ryba. Doplnil bych Parmičkou černopruhou a Krunýřovcem jednopruhým. Dolu bych dal pancéřníčky. Pancéřníček šterbův, tygrovaný, panda. Případně velký Pancéřníček kropenatý, ty mám oblíbené, jsou pořád hladoví. Super jsou taky Sekavci přičnopásí(případně thajští), ale musí být ve skupině, jinak jsou shovaní. Případně bych zapřemýšlel o nějakém krunýřovci. Chce to něco vybrat, aby nebylo přerybněno. A ještě šneky; Piskořky, Neritiny, Ampulárie, Clea helena. Jako rostliny doporučuju Anubiasy, pak klasiku a nějaké řasokoule a jávský mech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 23:27 Muž karelpavel [18] Re: Sewer
5/9 to zas takovej rozdíl není, ale jak píše PaDa - po trošce asi lepší volba ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 22:56 Muž Sewer [99] Re: PaDa
No prozatím tam samozřejmě dáme, co máme ;-) . Čili 1 samec a 4 samice. Ale přijde mi to dost málo - 5 rybek do takovýho akvária ... tak jsem chtěl jen dopředu vědět, kolik bych jich mohl později dokoupit :-) .
I když ... jestli opravdu dorostou těch 15ti cm coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 22:48 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sewer
raději začni na míň, přidat můžeš vždycky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 22:45 S Muž invalida [3881] Re: Sewer
Čichouni potřebujou plac....taky sem si myslel že ne tolik..........i to už bych řek je až až
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:19 Muž Sewer [99] Re: karelpavel
Takže 9 čichavců - 3 samci a 6 samic + 2 ancistrusové ... je to OK ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:12 S Muž invalida [3881] Re: Sewer
Už bych tam nedával budou se necejtit........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 21:09 Muž karelpavel [18] Re: Sewer
Myslím, že bez problému to tak můžeš provést ;-) důležité ale je, aby tam měli dostatek skrýší palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 20:53 Muž Sewer [99] – Kolik čichavců do 150 litrů?
Zřizujeme nové akvárium pro čichavce. Celkový objem nádrže je 170 litrů, tak jsem čistý objem odhadl na 150 L (odhad asi moc nemám :) ).

Máme jeden pár zlatých čichavců a tři mladé samičky čichavce modrého - ty tam dáme hned, jak to bude možné. Ale chtěli by jsme k nim ještě nějaké zlaté či modré přikoupit, a tak bychom potřebovali poradit kolik asi...

Nevím, jak se například snáší více samců a podobně.

Bylo by například možné tam chovat 2 páry zlatých a těm 3 samičkám dokoupit ještě 2 modré?

Další druhy ryb tam nebudou (krom ancistrusů ... ty bych chtěl 2)


Děkuji za rady :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 21:07 Muž janmacu [18] Re: basa1313
to já mám klidnou přísavku thajskou,už je to obří macek,ale sem ještě neviděl žádné poškození na jiných rybkách :) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 19:07 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: bluedream
no mne prisavka zlikvidovala Bojovnicu-samca, mal na boku dieru od nej a po dni skonal... zvlastne ze v 60 litrovom akva so ho nevsimala a v 200 ho zabila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 17:46 Žena bluedream [245] Re: Silent
Tak to jsem asi měla také smůlu na agresivní thajku. V 540l se spoustou kořenů a úkrytů (členěné kvůli kančíkům) jsem měla dvě přísavky a skalára na dožití a chudák skalár měl věčně nějakého cucáka. Sice to rychle zmizelo, ale pro něj to asi moc příjemné nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 13:46 Muž Yirka [9140] Re: BAKrv
Přísavka thajská je opravdu velmi dobrá na likvidaci řas a to i v pozdějším věku. Skoro ani nevím co to je sáhnout stěrkou na sklo. Velmi rychle však vyroste do cca 12-15cm a je pravdou že má snahu se přísát k vtším rybkám. Po těchto "cucflecích" někdy mohou zůstat rybkám stopy na šupinkách. V dobrém a zdravém akváriu je otázkou dní a tento neduh je zhojen. Aby k těmto incidentům docházelo co nejméně, je vhodná opravdu velká nádrž a s množstvím úkrytů a hodně zarostlá. Pak je soužití takřka bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2010 09:58 R Muž Silent [5949] Re: BAKrv
Tak to máš smůlu na agresivnější thajku. Jak tohle začne dělat tak těžko s tím přestane. Thajky takhle dokážou i seškrábnout šupiny a postiženým rybám pak hrozí druhotná infekce nebo zaplísnění. Bohužel se s tím dá těžko něco dělat. Jedině jí udělat více úkrytů a hodně členitou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2010 09:51 Muž BAKrv [2] – Přísavka thajská a čichavci šedý
Mám v akváriu přísavku thajskou a 3 čichavce (cca 8-9 cm). První měsíc dobré, ale poslední dobou se přísavka snaží na čichavce přisát. Bude to do bodoucna problém???? Všude se píše o pomalých a velkých rybách (skalár .....).
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 20:54 Radis Re: Veronika
Ahoj,rájovec agresivní bývá jenom v době tření nebo když nemá dostatek prostoru,teda aspon tak jsem to měl já když jsem měl menší akva..bylo to 80ti litrový akvárko,pár rájovců,pár molly,4paví očka a 2 ancistrusi,známej mi řek že rájovec by měl mít alespon 60 až 70 litrů,dal jsem na jeho rady a dodnes mám klid,možná to můžebýt i něčim jiným,třeba teplotou nebo tak něco..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 20:14 Veronika Re: PaDa
Takže myslíte, že mám pavím očkám najít raději nový domov?
Ale zase mi přijde, že ti rájovci po nich nejdou, moc si jich nevšímají, možná je to jenom tím, že ty paví očka nejsou zvyklé na nové ryby, přece jen jsou to tři dny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 19:41 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Veronika
V akvárku 45 l nemají malé rybky s párem rájovců moc šancí na kousek klidu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 17:27 Muž milosak [66] - RostlinyRe: Veronika
Já měl celkem velkýho rájovce s platama a vůbec si jich nevšímal,potom jsem ho přestěhoval ke
kamarádovým tlamovcům v domnění, že je to celkem velká ryba,která se dovede o sebe postarat,ale
druhý den už nebyl.Pravděpodobně byl posvačen. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 16:17 Veronika – Rájovci a paví očka
Ahojte,před pár dny jsem si pořídila páreček rájovců, mám je teď společně s pavíma očkama a mečovkama v asi 45l akvárku. Všimla jsem si, že paví očka od té doby plavou pouze u hladiny a pouze ve skupince, je jich celkem 6.V Aquaobchodě mi je prodali i když jsem jim řekla, co mám za jiné rybičky, tak jsem myslela, že to bude v poho. Snesou se vůbec tyto druhy v akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 21:17 Muž StrNd4 [15] - CichlidyRe: ViktorLicek
Myslim ze to akvarium je dosti prerybnene a proto budes mit tyhle problemy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2010 18:37 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: ViktorLicek
Další otázka je, jestli samotným Čichavcům něco neschází, nevadí. Může to být jen reakce na něco podstatnějšího. My tuto kombinaci v nádrži měli a žádný problém nikdy nebyl!!
Můj názor je, že by mohli být Čichavci ve větším akváriu. Dno je podle mne nevhodné, víc živých rostlinek a Pancéřníček by snesl i nějakou skrýš. Teda naši ji využívají hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 18:32 Muž Pagi [13] - Raci, krabi, krevetkyRe: ViktorLicek
Ty čoveče nevím, tohle chce zjistit, nechej ho s těma čichavcema dokud jej nezabíjí, nebo ho celého neokoušou a určitě si nelam hlavu s tím, jestli je mu tam s něma dobře rozzureny
Je tam trochu přerybněno, nejspíš to bude tím. čicháčci budou semtam nervozní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2010 18:29 ViktorLicek – Čichavec Modrý a Paví očka
V akvariu mám 2 Čichavce modré a paví očka-společně s jinými rybami.Ale čichavci p. očka terorizují-samečkovi už okousali ocasní ploutev.myslíte si že by hodokázali i zabít :-( ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2009 21:09 koho? – Gupky
Předmět: Gupky (Pavi ocka)
Zdravim ,predem dekuji za odpoved a omlouvam se za pravopis. Jsem zacatecnik s akvariem cca 60>30>30 =
54Litru , poridil jsem si Gupije (Gupii) 2 pary a mam takovy problem pokazdy kdyz jim nasipu jidlo tak samice
zacnou jist ale samci nikoli, nevite cim to je?

( akvarium obsahuje vse = drobne kameni,
rostlinstvo, filtr, teplomer, lampu, topitko +Jidlo, Nutrafin aqua+plus, akvaflor AF-7.)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 16:11 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Imii
Oni ty bettky jsou opravdu každá jiná,vím že občas má někdo samce se samicemi,ale mně se to s těmi mladými co mám vůbec nepovedlo.Mlátí se všichni.Nejlepší akva,co jsem pro bettky viděla je v nějaké starší prezentaci.Je to pro dva samečky,bývalé želvárko,dělené a je to fakt super.Jinak,každý si může udělat akva jaké chce,ale někdy je lepší se trochu zamyslet a přizpůsobit se rybám.Na zdravé a spokojené ryby se kouká líp. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:49 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: kaote
No,mně se vytřely taky,ale pak uhynuly.Měla jsem po nich 10 mladých,co nestačil nikdo sežrat.Nechala jsem si 4,ale proti tomu co mám od chovatelky jsou to chudinky.Prostě nikdy víc.Do společenského se mi nejvíc osvědčilo mít ryby od mala společně a nic nepřidávat,což u bettích samců moc nejde :-D .On totiž každý tvrdí,jak se ty ryby mají,ale on stačí sem tam nějaký kousanec a z ploutví je trhanec.Ona bettka není žádná ovečka,ale viděla jsem paví očko ukousnout mladé bettce ocas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:06 Žena Imii [45] Re: zelvik58
Já čichavce s Bettami měla ... měla jsem dokonce u bett samce co vypadá jak samice a snesl se se samcem ... každá ryba je jiná ... kombinace čichavci x betty není nejvhodnější ale ani není "nereálná" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:05 kaote Re: zelvik58
Mně se kdysi betty ve společenské nadrži (s menšími druhy čichavců) třely, takže vystresované určitě nebyly. Ale bylo to akvárium zarostlé jako džungle a s velkou plochou hladiny (a relativně nízkým sloupcem vody), takže tam bylo dost úkrytů a místa pro všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 15:02 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: Imii
Pokud je ti celkem jedno,jak se ryba cítí,tak,je to blbost,pokud ti záleží na tom, mít nejen hezké akva,ale taky zdravé a nevystresované ryby,tak ne .Mněla jsem samečka a dvě samičky s malými tyrkys.čichavci o kterých jsem se dočetla,že je to bezva kombinace,v80l akva,ryby se neustále vzájemně otravovaly a nakonec uhynuly na infekci zanesenou dokoupenou samičkou čichavce.Momentálně mám 9 samiček v jednodruhové nádrži,a 10 samců v dělených akva.Mimo samce doneseného z akvaristiky nemám jedinou nemocnou rybu.Ve společenském akva jsou betty v neustálém stresu,zvláště ty,které vyrostly v PET lahvích a samy.Proto jsou náchylné k nemocem a moc dlouho nevydrží ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:28 kaote Re: rudy
Porad nevime, co je to "divny sumcek". A ani nevime, co presne jsou zac ty "guramy". To se pak velmi obtizne radi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:27 Žena Imii [45] Re: rudy
Guramy a betty ve 112l ... :-O mě se snesli v 70l ... záleží jak moc máš kytek ... jestli se má kde betta schovat, pak by to mohlo fungovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:24 rudy Re: Imii
ak dam prec tri velke guramy a necham tam tri mensie...necha mtam prisavnikov a toho divneho sumceka tak to bude lepsie k tej bette? akva ma 112 litrov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:15 Žena Imii [45] Re: zelvik58
To že betta nepatří do společenského akvária je blbost ... hmm

Pokud se vyberou vhodní společníci, nevidím důvod ji tam nemít
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.10.2009 14:14 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: rudy
Betta nepatří do společenského akva,než si pořídíš rybku,něco si o ní přečti,pak se ti nestane že ani nevíš co za rybku máš a jak moc je agresivní.Čím menší akva a víc ryb,tím víc problémů.Projdi si atlas a přečti si i komentáře,někdy jsou tam zajímavé postřehy od lidí,kteří dotyčnou rybku chovají delší dobu a ví o chovu spoustu věcí.Přeji pohodu v akva ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] 5 6

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 5644x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1131-jake-ryby-k-labyrintkam-?od=101