Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr JBL Cristal Profi

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Filtr JBL Cristal Profi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.03.2015 21:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Tomiino
Těsnění je "zahloubené" po okrajích deklu (čerpadla) .... na samotné hraně kanystru nic není, hrana se jen natiskne na zmiňované obvodové na čerpadle.

Pokud se s filtrem zachází jak má, tedy manipuluje co nejméně, kontrolují se spoje, dává se pozor na čistotu spojů při sestavování (i vlas může udělat neplechu), těsnění sem tam přelíznou lékařskou vazelínou, riziko netěsnění je minimální, kor u JBL. Je to dobrá značka. U levnějších filtru je riziko malinko větší ale i tak nepatrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 17:57 Muž Tomiino [43]
Mam dotaz, muze se stat ze po nejake by mohl fitr v nekterych mistech tect?treba u ventilu? je mozne ze po case odejte nejaka tesnici vlozka? mam doma JBL greenline e 1501 a mezi hlavou a nadobou zadne tesneni nebylo po rozbaleni jen je tam tato vecicka : www.levnaakvaristika.cz/… ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2015 20:33 brumla Re: Strojek
tak zdá se, že to bylo tím sacím košem. byl na něm zachycený bordel, čehož jsem si nějak nevšiml a ppopravdě by mě to ani nenapadlo... stydim
každopádně jsem změnil i umístění filtru, teď je pod úrovní akvária, ale ne přímo pod ním, cca metr vedle, tak doufám, že taková poloha už je v cajku.
díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 21:39 Jirka – Jaký filtr
Zdravím Vás přátelé,

mohu požádat o radu či názor na vhodný vnější filtr.Bude točit cca 400L pro terčovce.
Jelikož nevím co vybrat, budu za každý názor rád.
Výběr mám mezi: Fluval 406
Tetra tec ex 1200 plus
Atman cf 1200
Pokud má někdo lepší typ s poměrem výkon-cena-spotřeba tak sem s ním : hop

Díky za rady Jirka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 20:44 Muž odikcz [114] Re: brumla
U většiny externích filtrů by měli být aspoň 5-10cm pod úrovní hladiny (takže bys musel mít výšku akvária aspoň 50cm) a ideální umístění je pod akváriem. Nedělá jim to dlouhodobě dobře, když jsou vedle (snaží se přisávat kolem těsnění vzduch). Zkušenost přímo nemám, ale dlouho jsem to tu na fóru řešil se zkušenějšíma, protože jsem měl volno vedle akvária, ale né pod ... nakonec jsem musel předělat prostory pod akváriem, abych mohl pořídit normální filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 20:29 Muž Strojek [141] Re: brumla
ja mam 1501 pod akvariem ..ale myslim si ze se ti pricpalo sani ..nemas plnej saci kos?? nebo hodne bordelu v hadicich? a co ve vnitr, ten prvni biomolitan co pres nej tece vstupni voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 20:26 brumla – e901 - přestane nasávat vodu
Zdravím,
před časem (cca prosinec) jsem pořídil e901, nainstaloval, zapnul a všechno jelo parádně. Jen občas filtr jakoby "pšouknul", z výstupní trubky zřejmě vyšla trocha vzduchu, ale jinak vše bez problémů.
V poslední době se už ale 2x stalo, že přijdu domů, filtr nefiltruje a dělá kravál jako prase - jede "nasucho".
Filtr je umístěn ve stejné rovině, jako akvárium, což doteď nedělalo žádné problémy. Když ho sundám na zem, zase se vodou naplní a šlape. Radši bych ho ale měl vedle toho akvária.
Může v tom být nějaký problém, který by se dal odstranit?
Díky
honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:23 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Já v naprosté většině nádrží používám dodatečný předfiltr na sacím koši. Stačí i menší kousek molitanu. Konkrétně na JBL mi pěkně pásne náhradní molitan z Eheim Aquaballu www.akva-tera.cz/…# na předfiltraci na hrubší nečistoty to bohatě stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:18 Muž Tomiino [43]
Tak premyslim co bude lepsi a bez vetsich starosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 15:08 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
V tom combikoši jsou po stranách dva tvarované kousky velmi hrubého molitanu které fungují jako předfiltry a jsou první ve směru proudění vody. Uprostřed tohoto koše jsou na sobě dva molitany, vespod hrubší a na něm jemnější a ty jsou ve směru proudění vody už jako poslední, tudíž těmi protéká vody již vyčištěná celým filtrem a míří čerpadlem rovnou do akvária. Pokud ti vadí, že molitan nasazený na koši bude zadržovat nečistoty už v nádrži tak ho tam nedávej. Nutný samozřejmě díky konstrukci JBL filtrů není. Tedy pokud ti nevadí častěji otevírat filtr kvůli vyčištění předfiltrů. Nevím jak "zasviněnou" vodu v nádrži máš. ;-) Třeba to není nutné dělat nijak často.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 14:59 Muž Tomiino [43] Re: Heimdall
jeste mam v tom combi kosi pridany jeden kousek hrubeho molitanu aby byla predfiltrace vetsi...kdyz dam nejakou kosku do akva,na sani bude se mi ale drzet bordel jako jsou drobne casti rostlin v akvariu ne.se musi zase hrabat ale do akva :-) kdz dam kosku na sani zvedne se tim i plocha predfiltru...takze je to lepsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 14:52 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Ta předfiltrace která je integrovaná ve vnějších JBL filtrech je relativně dostačující. Samozřejmě pokud použiješ ještě dodatečný molitan na sací koš tak nebudeš muset do filtru zasahovat výrazně delší dobu, protože stačí občas propláchnout molitan na sacím koši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 14:42 Muž Tomiino [43]
Urcite chci pouzit tyto media,myslim si ze jsou vic nez dobra. Kvalitni predfitr mysli hned na na sani,nebo to co je v hornim kosi po stranach?diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 14:30 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Pokud chceš používat kvalitní biomédia tak taky nezapomeň na kvalitní předfiltraci, protože jinak jsou to vyhozené peníze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 14:20 Muž Tomiino [43]
ja vam kluci dekuji...tak a ted co udelam koupim substrat pro a narvu ho do spodniho kose a zbytek filtru necham beze zmeny.Neboo koupim biomech do spodni casti misto tech valecku,ty uz tam mam pres 2 roky a po delsi dobe az se zajede biomech prikoupim substrat pro ?? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 14:12 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Já osobně raději používám substartPro. Přece jen je co do biologické filtrace účinnější. Biomech používám v Eheimu jako první médium ve spodním koši vlastně místo běžné keramiky nebo těch jejich nepovedených černých nasekaných husích krcích, tedy hned za předfiltrem, a zbytek filtru je plný substratPro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 13:48 Muž Tomiino [43]
a jaky nazory jsou na ten biomech ?? shopakva.cz/…

eheim substrat pro shopakva.cz/… je lepsi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 13:46 Muž Tomiino [43] Re: Legioix
to jsem se prepsal...eheim substrat pro
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 13:34 Muž Legioix [574] Re: Tomiino
Jbl Substrat pro neznám.

Udělal bych to ale následovně:

Odspodu
1 koš JBL Mircomec + ty levné válečky (to máš)
koš 2a 3 Eheim Substrat Pro
4 koš molitan (možnost dodat i vatu, ale bude se to muset často čistit).

I ty levné válečky mají dobrou porovitost (nasákavost)

Koše zaplnit až povrch.

Všechny tyto média jsou lepší než biomolitan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 13:19 Muž Tomiino [43]
ok,chtel bych filtr nejak pozmenit.Uplne vespod mam obyc valecky (levnaakvaristika.cz/… ) nevim jaka je to kvalita oproti eheimu.
byl jsem v hornbachu a tam nasel medium shopakva.cz/… za 315 kc,tak si rikam jestli vyhodit ty obyc valecky.V kosi vespod mit toto medium,pak dalsi jbl micromec,pak hruby biomolitan,pote jbl substrat pro( mam ve filtru starsi verzi jsou to tmave kulicky),pak molitan.

a nebo verze dve, koupit shopakva.cz/… to maji v hornbachu za 380 kc,...tak dat toto dospod filtru,v dalsim kosi jbl micromec, atd...

v hornbachu maji tyto media o dost levnejsi nez v urcitych shopech...poradi mi nekdo jak to vylepsit?? jeste si rikam,jsou tato media co se tyce kvality vody a bakterii lepsi nez koska biomolitanu?? diky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 07:36 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Jen kuličky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2015 07:14 Muž Tomiino [43] Re: Heimdall
Micro mec tam mas jen ty kukicky nebo i valecky co tam byly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 14:41 Muž O.Tom [439] Re: Tomiino
Horní kombikoš originál molitany, nechci aby mi něco vlezlo do rotoru.
Spodní koš JBL MicroMec + Fluval Bio - "něco", zbylé koše eheim substrat pro, na nasávání filtru biomolitan atman.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 14:31 R Muž Silent [5949] Re: Tomiino
Já mám ve 1501 horní combiblok beze změn a ostatní koše odspodu: spodní- JBL MicroMec, střední- Eheim substratPro a třetí- TETRA BalanceBalls ProLine (880ml) a na něm originál molitanový přířez od JBL.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2015 14:26 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidi,muzu se zeptat jak mate poskladane media ve filtru 1501e. Kolik tam mate molitanu a ostatnich medii?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 12:24 Muž Densi [40] - AmerikaRe: radis
Ahoj,
po 14ti dnech snad uzavírám kapitolu zprovoznění vnějšího filtru - JBL e901. Píšu proto, že to třeba někomu pomůže....
Zpočátku byl filtr hlučnější - určitě zavzdušnění filtračních médií, viz rady a doporučení ostatních.......prostě čekat cca 1 týden a občas protřepat či ručně zapumpovat.
Navíc mě stále deptal rezonanční zvuk vycházející jakoby z přívodních hadic - resp. zejména z té výtokové.I při dotyku to bylo cítit. Nakonec jsem to zjistil - výtoková hlavice procházející otvorem v zadní stěně skříňky opravdu rezonovala se stěnou skříně, a pokud se jí nedotýkala, přenášela rezonnanci i přes okolní kabely (osvětlení, napájení filtru a topítko...). Takže jsem zajistil, aby se obě hadice při průchodu zadní stěnou ničeho nedotýkaly a je to suprovka. Hadice jsem připevnil přes gumové úchyty (gumičky) na háček umístěnýnad průchozím otvorem v zadní stěně - žádné vibrace či rezonance se již nepřenášejí ani na vlastní úchyt a moje nervy jsou v klidu....
Tak snad to někomu bude dobré...
PS - je jasné, že každá skřín, každá délka hadic i jejich příp. zatočení má toto vliv, takže tím si vysvětluji, že někdo píše, že jen filtr zapojil a od té doby má klid. Budiž mu přáno.
Mějte se fajn a díky, D. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 23:34 pavel – JBL CristalProfi e701
Tak fajn, mám tedy řekněme poslední model běz těsnění, jen s těma drážkama. Tak to jste mne uklidnili, byl jsem z toho trochu zmatený, aych neměl nějakou skladovou výběhovku. Dík za reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2015 18:32 Muž Tomiino [43] Re: pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 18:02 R Muž Silent [5949] Re: O.Tom
O.Tom napsal:Je tedy možné, že už máš tu poslední, snad už "doladěnou" verzi :)
Nejen, že je to možné, ale je to takřka jisté. Narazit dnes na typ se starou "plotnou" je už téměř zázrak. Výrobce už poměrně dlouhou dobu dodává jen inovované typy takže ty staré už budou dávno vyprodané. Jen to ještě patrně nezohlednili v manuálech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.02.2015 17:36 Muž O.Tom [439] Re: pavel
Původní verze x00 byla bez těsnění, ale utíkaly tama nečistoty z5 do nádrže.
Pak v sérii x01 přidali těsnění, ale to se časem ukázalo jako problematické, tak následně přepracovali plastovou část pod hlavou, dosedající na koše. Je tedy možné, že už máš tu poslední, snad už "doladěnou" verzi :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 17:09 pavel – JBL CristalProfi e701
Koupil jsem nový JBL CristalProfi e701, v manuálu se píše, že střední komora horního koše je opatřena gumovým těsněním, na instruktážním videu na Youtube je to gumové těsnění vidět. U mého nového filtru toto gumové těsnění není, na hlavě filtru, na takovém vyvýšeném obdélníku, ve kterém je i umístěn rotor vrtule jsou jen drážky, které pasují do drážek horního koše. Tento typ jsem nikde neviděl. Máte ho někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 10:30 Muž radis [14] - AmerikaRe: Densi
Na tuty tam máš vzduch!Záleží na typu filtračního materiálu jak rychle ten vzduch "pustí". Někdy u mně trvá i týden než odejde ven (v případě že tomu nepomůžu). Mám vyzkoušené, že po znovuuvedení do chodu cca každé 2 hodiny pomůžu filtru ruční pumpou.Zvedneš tlak ve filtru a vzduch líp vylítne ven-na výtoku uvidíš zabublání. Stačí zhruba 3x zopakovat a druhý den už většinou bývá klid. Pokud by ti to na výtoku nebublalo a stále rachotilo tak bude asi v háji vrtulka-ihned reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 22:58 R Muž Silent [5949] Re: Densi
Klidně mu dej týden. Než se dostane všechen vzduch jak z molitanu tak z biomédií nějakou dobu trvá. Pokud by to dělalo kravál i po té době bylo by to na pováženou, ale myslím, že se filtr "uklidní" :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 20:19 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Strojek
Kéž by........to by bylo fajn. Tak vyčkáme a budeme vyhánět vzduch....Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 19:54 Muž Strojek [141] Re: Densi
Podle me ne ...ten vzduch se tam nahromadi postupne z tech molitanu.druhy den me take huci a po zbaveni toho vzduchu uz je tichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 19:51 Muž Densi [40] - AmerikaRe: Strojek
OK - budu s ním třást..................snad neztratím hlavu já.
Díky za vaše zkušenosti.
V naplněnosti jednotlivých košů tedy zřejmě problém není, že ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 19:07 Muž Strojek [141] Re: Densi
zkus ho chytit za hlavu a opatrne s nim zatres do stran.uvidis jestli vylitne vzduch nebo to zacne vice chrastit ..ja mam 1501e. druhy den to tak delam a vzduch tam vzdy je .timto se ho vzdy zbavim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 18:51 R Muž romant [27987] Re: Densi
Jak je tam molitan, může tam ten vzduch i bejt. Vyčkal bych několik dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 18:49 Muž Densi [40] - AmerikaRe: jamajcan
Před dvěma dny jsem zprovoznil e901, první večer OK, ale od druhého dne je to moc hlučné. Nejedná se o žádné mechanické rachtání, spíš to připomíná hučící domácí vodárnu....Vzduch tam žádný není, snad jen jestli jsem nenaplnil koše přílišným množstvím materiálu...?? Ale výtok je silný. (Spodní koš je původní molitan, druhý od spodu je MicroMec doplněný SubstratemPro , třetí SubstratPro a horní zas molitan..... doplnil jsem jednotlivé koše až na maximum možného...)
Je nějaká rada krom reklamace ????
Díky .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2015 01:10 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jamajcan
Já bohužel vychytal 1. řadu s čínským rotorem, stačili 2 měsíce a musel jsem ho měnit.

Jinak já radči eheim kvůli pumpě, na JBLkách často zatuhává a skoro nejde namazat. Taky plasty a moty jsem
stejně měl i v JBL od eheimu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:23 jamajcan Re: matlala
Kvalita provedení,je velmi slušná,filtrační hmoty,jakbysmet :) Devítistovka mi šlape bez potíží cca.4 roky.S Eheimem nemám taky problém.Poměr výkon-cena,je u JBL skvělý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:18 Muž matlala [798] - RostlinyRe: jamajcan
Já se o ceně nezmiňoval spíš o kvalitě provedení, náhradních dílech, hmotách.
Já měl e900 rok a něco, takže vím o čem mluvím.

Ale s cenovou kategorií máš samozřejmě pravdu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 23:15 jamajcan Re: matlala
JBL Cristal profi,je podle mě,jedna z nejlepších voleb,co se dá v dané cenové relaci pořídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 22:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Djphobos
já si rejpnu, snad neva

D9val ses na ten eheim pořádně? Konkrétně srovnání filtračních hmot, plastů a zpracování. V timhle je eheim prostě eheim,
kdo jednou zkusí už neváhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 18:31 Djphobos
Mám asi tři měsíce CRISTAL PROFI e900 greenline. Externí filtr za 100 eur. V obchodě stál vedle něj stejně velký a výkonný Eheim za 180 eur. Volba byla jasná. Čištění jednoduché, těsní. Zatím velká spokojenost. palec
Phoby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 18:13 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Heimdall
Dík, tady je to dobře vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.01.2015 17:19 R Muž Silent [5949] Re: Malapa
Na jejich instalačním videu je to pěkně animované cca od času 3.30 www.jbl.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 17:08 Muž Malapa [494] - Afrika – Filtr JBL Cristal Profi e901
Nemáte někdo obrázek, jak proudí voda ve filtru Filtr JBL Cristal Profi a901?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 15:30 R Muž Silent [5949] Re: Densi
Já bych nechal molitan ve spodním koši, nad to MicroMec a zbylý koš bych vyplnil Eheim substratemPro. Jako poslední ve směru proudění jsou stejně molitany v koši CombiBlok. Sám to mám taky tak :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 42

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 53219x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11295-filtr-jbl-cristal-profi-e700-e701-e900-e901-e1500-e1501?od=1051