Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaká je to mřenka?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Jaká je to mřenka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2016 22:59 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Ladis67
Fotka je dost mázlá, zkus si vybrat třeba z tohoto odkazu
www.loaches.com/…
Ono u těhle mladejch pruhatejch mřenek kolikrát těžko říct, dokážou se během jednoho roku barevně i kresbou velmi změnit...
Ale je to celkem jedno nakonec, velikost i nároky mají velmi podobné a množit je nebudeš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 15:12 Ladis67 – Poradíte?
Fotka k příspěvku Koupil jsem na burze tyto mřenky a zapoměl jsem se pořádně podívat na název stydim V atlasu ji nemůžu najít, prodejce říkal, že vyroste do 15cm. Víte někdo, co je to za mřenku? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 10:46 Muž melias [4] Re: Legioix
Díky. nějaká albínka tedy ... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.03.2014 10:44 Muž Legioix [574] Re: melias
Parmička červenoploutvá. rybicky.net/atlasryb/labeo_cervenoploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 10:39 Muž melias [4] – Mřenka
Fotka k příspěvku Zdravím,
prosím o pomoc při určení mřenky.
Chovatel jí prodával jako " Mřenka nádherná" , což dle atlasu ryb je nesmysl.

Díky za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:47 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Designer
jj, moje asi doplavaly z Bornea ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: PaDa
Tohle mi prijde zajimave:
static.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:31 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Luděk
To já zas doufám, že se ty moje tomuhle kousku alespoň přiblížej :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Luděk
Fotka k příspěvku No chtělo by to časem víc rybek do hejna a větší akvárko ;-) Stojí to pak za to...
www.akvarista.cz/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:27 Luděk Re: PaDa
Děkuju za odkaz! Tak alespoň vím, že touto genetickou odchylkou je můj "ňufáček" jedinečný (nebo alespoň jeden z mála). potlesk Jsou to moc krásné a roztomilé ryby. Komicky plavou, skoro jako čmeláci na louce. Jen doufám, že mi z nich nevyroste to co na obr., mám jen 200 litrové akvárium! :-D
media.gettyimages.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 14:01 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Luděk
Aspoň si je poznáš ;-) Na některé méně obvyklé varianty pruhů se podívej tady
www.loaches.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 13:58 Muž metal [96] - CichlidyRe: Luděk
najdu sa obcas aj zo styrmi pruhami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 13:27 Luděk – Je tohle rarita?
Fotka k příspěvku pořídil jsem si dvě mřenky nádherné (Chromobotia macracanthus) a až jsem doma zjistil, že jedna má čtyři pruhy. Na rozdíl od té druhé a všech ostatních, co jsem na netu našel vyfocené. Jedná se o raritu, nebo je to běžné? Dík za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 20:32 Žena bluedream [245] Re: Tomáš
Proč neodpovídá popisu? Cenou bych se neřídila, ceny rybek jsou různé. Osobně bych řekla, že to asi sumeček žraločí bude. V každém případě je do normálního "malého" akva nevhodný. Chce to opravdu velkou nádrž, aby měl prostor pro plavání, jinak bude mít až vyroste rozmlácený čumák. Když se lekne, rány do skla jsou při jeho velikosti pak dost velké :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 19:47 Tomáš Re: RadioactiWe
Fotka k příspěvku Díky chlapi ještě když jste tak ochotní nevíte co je tohle přivez mi ji kamarád a taky nevím co to je podle fotografie mi to připadá na sumečka žraločího ale popis a cena moc neodpovídá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 19:41 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Tomáš
Mne to pripadá že by to mohla byť táto
rybicky.net/atlasryb/mrenka_pakistanska
Prípadne príbuzná z rodu Botia :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2010 19:37 Tomáš – nevím vůbec
Fotka k příspěvku Dnes jsem si koupil nové rostliny a v jedné z rostlin mi omylem vyplavala tato rybka mám tušení že je to náký druh asi pancéřníčka ale opravdu nevím nemůže být nebezpečná pro ostatní ryby? prosím nevíte někdo jak se jmenuje tato rybka foto přikládám je vedle ancistruse vpravo nedaří se mi ji kloudně vyfotit
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 13:16 kikut3 Re: Plato
na stoprocent je to podle mě mřenka pakistánská palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2009 12:47 Muž navik [908] - SumciRe: Plato
Myslím si, že se jedná o Botia lohachata - rybicky.net/atlasryb/mrenka_pakistanska.
U mřenek je běžné, že se zbarvení a velikost vzoru s dopíváním mění a vyfocený jedinec je hodně mladá rybka...
Na vzoru těla je již znatelné pro tento druh charakteristické písmeno Y

Jinak já bych se té drti vyhnul raději zcela. Jednak je pro mrybky šmejdící neustále u dna a v něm poněkud ostrá, zářivě bílá barva nebude zřejmě působit nejlépe na klid a vybarvení rybek a od pohledu se zdá, že se jedná o mramorovou drť a ta může mít nepříznivý vliv na parametry vody a působit nepříznivě na růst některých rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 11:06 V Re: Plato
Možná Botia almorhae - www.catfish.cz/…, www.aquapage.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2009 10:07 Plato – Co je to za mřenku?
Fotka k příspěvku Zdravím všechny žábromilné,

potřeboval bych poradit co je tohle za druh mřenky. coze
Předem děkuji za radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 08:18 Kimifi Re: PaDa
No teda smekám....jak se ti povedlo ji vyfotit? já se snažila, ale to se nedá....všechno mázlý, ty potvory se nezastaví :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2007 01:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: kimifi
Fotka k příspěvku Botia kubotai. Moje jsou taky v pohodě...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 14:06 Kimifi Re: smajlik
jo to je sekavka - Botia kubotai, mám 2, jsou skvělý :))
agresivní nejsou...tedy alespoň vůči mýmu osazenstvu - 2 dania rerio, 2 dania schrenkei, 1 modrý čichavec a 1 black molla (mám tam teď trochu torzo), jsou hrozně akční :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 11:56 smajlik Re: Anonym
Jste dobří :-) .Ta mřenka je opravdu Botia kubotai a ten sumeček taky sedí Platidoras costatus.Vydavá slyšitelné zvuky,tuhle večer jsem se lekl jestli mi nepraská akvárko,z akvárka se ozývaly nějaké zvuky.A potom vyplul...jako by se ohlašoval.A v akvaristice,když mi ho prodávali,tak se choval jako mobil s vybračním vyzváněním :-) .
Má někdo tyhle mřenky?Nejsou příliš agresivní?Mám dvě ve 200 l akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 09:19 Anonym Re: smajlik
Botia kubotai.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 08:51 paulinn Re: smajlik
pákistánka je toto: www.catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2007 08:45 R Muž Mrakoplash [1776] Re: smajlik
Neco jako tenhle ?
images.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2007 21:06 smajlik – mřenka ?
Fotka k příspěvku Prosím,jaká je to mřenka?Může to být nějaká barevná varianta Botia lohachata?
A ještě mám nějakého "sumce",moc se neukazuje,má takový pulcovitý tvar,cca 10 cm,je podélně bílo-černě pruhovaný,hlava opravdu sumčí s vousy.Taky jsem ho tady nikde nenašel.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2148x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11263-jaka-je-to-mrenka