Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 19:30 Muž DrChila [243]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 18:54 JosefVavra Re: kroner
k vrtáku potřebuješ i nástavec a sklo musíš vrtat z obou stran jinak to je na nic a budeš to mít z jedný strany oštípaný a samou mušly

pokud jsi si všiml tak sklenářské vrtáky nemají stopku ale závit , ptoto ten nástavec potřebuješ to je dalších 1500-3000kč je to hlavička pro mokré vrtání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:52 Muž DrChila [243] Re: JosefVavra
No já viděl nějaký frajery na netu jak to tam vrtali normální akuvrtačkou je fakt že asi dlouho a chladili to fakt proudem vody.
Vrtak nepučej já vim že jsem někde viděl můj průměr ten co jsem chtěl za 1200 ale že to je tak drahý tak to jsem netušil:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 18:08 kroner Re: JosefVavra
Je mi jasné, že vrták ti jen tak někdo nepůjčí. Uvažuji, že si ho za těch 1.200,-kč koupím. Zaráží mě, že ve sklenářství, jsou schopni bez stojanové vrtačky vrtat ručně větší otvory, ale mě je vrtat ručně o průměru 36mm nechtějí. Mám tu ještě neslepené 2 nádrže 500 litrů a 2 nádrže 250litrů ty si nechám navrtat před slepením na stojanové vrtačce. Na zbytek snad někoho seženu, nebo si ten vrták koupím a zkusím to ručně stručně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:38 JosefVavra Re: JosefVavra
Fotka k příspěvku a na fotce oboustraná vrtačka sklopan liberec v ceně 350.000.-
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:31 JosefVavra Re: DrChila
už vidím jak mě sem někdo příjde zda by jsem mu nepůjčil jeden z vráků a já ochotně půjdu a půjčím mu vrták + nástavec protože profi vrtáky jsou se závitem a nemají stopku , a ten někdo mě ten vrták celej zmrví protože nebude dostatečně chladit ani vrtat rychlostí která je potřebná a pd , já mu pak poděkuji vezmu 4000 a koupím si noví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 17:22 JosefVavra Re: RadekH1
Fotka k příspěvku jen žasnu co lidi vymejšlej , mastný na vrtání skla , špičatý vrtáky na sklo a další blbosti

na obrázku jsou vertáky do skla
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:16 JosefVavra Re: JosefVavra
ještě napíšu že pokud chcete někdo vrtat jednu dvě díry nechte to sklenářům a pokud jich chcete vrtat 100 kupte si vrták , záhlubník a orovnávač diamantu + vrtačku bez vaklu , ceny dobrejch vrtáků jsou od 1000kč za 10mm po 10000kč za 100mm většinou ale okolo 2-3000kč a nebo čínské za půlku , cena záhlubníku je od 3000kč a cena orovnávače okolo 20-40kč dle kvality
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 17:14 Muž RadekH1 [129] Re: JosefVavra
To byl první odkaz na googlu. :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2014 17:08 JosefVavra
Bože můj to je hovadina hop :-D smich tenhle návod z receptáře si musím vytisknout pro pobavení, jinak nic proti tvé snaze pomoci ale tohle je fakt na mě hodně co lidi vymejšlejí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:37 Muž RadekH1 [129] Re: kroner
www.ireceptar.cz/…

Jestli jsi šikovný, tak to zvládneš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 12:27 Muž DrChila [243] Re: kroner
No pokud by jsi chtěl určitě si myslim že by mohly pučit ten vrták třeba ve sklenářství.. ale bůh ví. a nebo koupit ale on ten vrták stojí hafo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2014 10:33 kroner Re: DrChila
akvária si lepím sám, ale nedokážu si představit, že bych měl čelní stěny rozebrat u 9 nádrží a zase všechny na lepit zpět. To se mi teda fakt nechce. ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 14:58 Muž Jiri_99 [425] Re: kroner
Já si kdysi takhle nechal vrtat želvárko, 35mm tuším a 20mm. Přivezl jsem to do sklenářství, kde to nějak šikovně vyvrtali. Ani to nemuseli odřezávat. Jen mě varovali, že je to na mou zodpovědnost, kdyby sklo prasklo. Což mě teda varovali vždy při jakékoli práci, když jsem si přinesl sklo, které nebylo od nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:05 Muž DrChila [243] Re: kroner
Pokud je to nějaký menší akvarium je lepený normálním silikonem tak nějakej sklenář buď doma a nebo přivezeš akvarium k němu a on si uřízne tu stěnu kde má být ta díra a pak to zpět přilepí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 15:07 kroner
Asi je to mimo téma, sháním někoho, kdo je schopen navrtat již slepené nádrže o průměru cca 36mm - ústecký kraj. Snad bude někdo vědět díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 10:39 Muž DrChila [243]
Já byl na základce a maximálně jako zvířata co sme tam měli byli trepky :-D nebo to jak se udělá z namočeného sena. Takže těm dětem závidim. Každej vychovává svý děti jinak, například teda je odpůrce zvířat ale nejlíp jak se připravit na dítě jsou právě zvířata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2013 01:23 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JosefVavra
Tak to je naprosto úžasné. Takovým lidem moc fandím. Škoda jen, že jich není víc. Většina lidí jen vymýšlí, proč něco nejde, místo aby to udělali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.11.2013 14:10 JosefVavra Re: malyLibor
Je to ZŠ Žďár u Mladé Boleslavy , jedná se o malotřídku kde je asi 250 dětí
v létě mají venku Africkou učebnu a lidi z okolí , rodiče a pd dělají pro děti neuvěřitelné věci

ředitel není línej a objezdil firmy v okolí aby dětem sehnal do tříd počítače, koupil jim hvězdářský dalekohled , videoprojektor , terária ,akvária , ping pong mají na chodbě a dokonce tam mají i veverky a ježky , prostě ďábel ( myslím že to je veterinář nebo něco takového ) a sám chová ještě koně a má chovatelskou stanici na psy :-) a to v létě jezdí z děckama ještě na tábory jako vedoucí , prostě nezná slovo volný čas .

chovají ve třídách hady,žáby,strašilky,ještěry,želvy,brouky a ryby a u všeho se vedou deníčky a děti musejí zapsat co se dělalo a nebo nedělalo v jakém terárku nebo akvárku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2013 07:45 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: JosefVavra
Tak to díky za informaci o té ZŠ, je velmi příjemné slyšet, že i dnes, kdy každý blbec nadává na školský systém se ještě najdou ředitelé, kteří nenadávají, ale něco dělají... pro ty děti to musí být úžasně přínosné, když se samy starají o různá zvířata... My měli akvárium už v mateřince, na základce pak už jen akva a tera kroužek, ale i tak to bylo fajn. Moc díky a zkusím tu základku vyhledat a až budu mít služebku někde kolem, tak pana ředitele navštívit a pogratulovat mu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 21:59 Muž monty [86] - AmerikaRe: JosefVavra
Á, Pepinův útes.
No to lepení by mě zajímalo, škoda. Mrknu tedy, až tam půjdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:36 JosefVavra Re: monty
to já nemohl vědět že by to někoho zajímalo :-) jinak v Pondělí vezu akvária k Pepovi Tučkovi a tam odsud jedu ještě na gympl dodělat ty světla ( zavěsit nad akvárium ) a školníkovi vysvětlit jak zacházet s počítačem ke světlům :-) , jinak krásnej zvěřinec tam mají ale nemaj na základní školu ve Ždáru kam jsem dělal terária asi do každé třídy a na chodbu školy , ředitel je fakt ďábel a jde do všeho :-) na chodbě mají i pyraně a o všechno se musejí starat ty děti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 20:32 borel Re: JosefVavra
Zajímá mně proč se to teda dělá z akrylátu, nějaký smysl to mít musí u nás je to trochu dražší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2013 19:21 Muž monty [86] - AmerikaRe: JosefVavra
No není co, jedeš si klidně lepit takovej bazén na Gympl, kde máme ještě s kolegou Ludvikem pracovně nadstandardní vztahy, a nenapíšeš to. Mohli jsme očumovat a ještě defacto v pracovní době :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:20 JosefVavra Re: monty
rozepiš to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:14 Muž monty [86] - AmerikaRe: JosefVavra
A tady se nic neřekne a místní mají po podívané.... Hamba ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:09 JosefVavra Re: borel
na akrylát se vyprdni je to drahý jako prase a musí se to vyžíhat jinak hrozí že to bude praskat ..

Josef
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:06 JosefVavra – lepení akvária
Tak dnes mám za sebou menší akva v Gymnáziu v Kutné hoře
Lepil jsem ho s Otcem na místě a rozměr drobečka je 320x120x40cm :-) 1536L
v Pondělí ho budu osvěcovat a od Hořánků vezem hafec rostlin :-)
a hned ve středu vezeme sklo ke slepení dalšího drobka 400x55x55cm do Brna
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2013 07:57 Muž RadekH1 [129]
Mame v praci klasicke sklo planilux, ktere je do zelenkava a diamant (extra cire sklo) a je to rozdil v pohledu skrz nej. Nezkresluje barevne. Vetsina skel jako obklad kuchyni se dela jen na diamantu. Ono kdyz normalni sklo nalakujete na bilo a nalakujete diamant tak pak zjistite ze neni bila jako bila. Od novehu roku budeme vyrabet planilux o hodne mit zelenejsi. Ja kdybych si ted nechaval lepit akvarko tak zadni stranu bych si nechal rovnou nalakovat na cerno misto folie a zbytek jedine z diamantu. Opravdu tam je velkej rozdil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 00:48 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
prakticky na živo jsem to neviděl, ale myslím že znalcům jako Adam Votava, Roman Holba a další okolo nich se dá věřit. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 23:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: matlala
Přesně to. Díval jsem se na nějaké obrázky a v řezu to je jiné, ale jestli to je jiné i čelně netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 23:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
myslíš něco jako optiwhite?
Taky jsme o tom na tu 300l uvažoval. Prakticky to prý nemá smysl pokud není vidět vrch hrany skla. Jelikož to mám zadeklované, tak šetřím. V čelním pohledu to vyjde nastejno. Ptal jsem se na FB u aquascaperů, kteří toho doma maj hodně a jak OW, tak klasický float.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 23:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: georg
Ten Pavlica nabízí to bílé sklo. Je to lepší než klasické float? Až vyrostu a budu si pořizovat akva aspoň 500 litrů, tak bych i nějakou specialitku bral, ale jestli to má smysl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:29 borel Re: georg
Jo obchodní název je Plexiglas Resist a je to tzv. nerozbytné plexisklo. U nás stojí metr čtvereční kolem 2400Kč. Ale zajímá mně někdo kdo s tím dělal a jestli je to totéž co používaj ty američani. Ono když u nás napíšou nerozbytné tak to může znamenat cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:37 Muž georg [112] - AfrikaRe: borel
Materiál na výrobu se snad jmenuje PLEXI GLASS nebo ACRYLIC GLASS. Ale cenově to bude asi jinde než sklo. O výrobě aq. z plastu se zmiňují zde
pavlica-akvaria.trade.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:04 borel – Akvária z akrylátu
Je tady někdo, kdo lepil nebo ví něco o výrobě akvárií z akrylátu. V USA hodně používají akrylát, ale údajně se takový v Evropě koupit nedá. Jsou u nás na trhu akryláty které mají údajně 10x vyšší pevnost než sklo. Má s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2013 00:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
Reálné to je. U nás ve Šternberku zvládá sklenář jiné tvary, máš to vidět. Jen kdyby mu to tak netrvalo... resp. ono mu to netrvá, ale nemůže to udělat hned. To ti řekne, ať si přijdeš zítra. A když mu za deset minut zavoláš, ať to tedy nedělá, že si to necháš udělat u konkurence, tak ti řekne, že to zrovna dokončil.. to by mne vždycky kleplo. Ale už ho znám, tak ani nikam neodjíždím, objednám to u něj, zajdu k ťamanovi na dlabanec a po jídle mu zavolám, ať to nechá být, že půjdu ke konkurenci. On mi řekne, že to má hotové a já jemu, že tedy jedu zpět. A než přejdu parkoviště, tak on to stihne nařezat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 22:23 Muž acik [416] Re: Jiri_99
taky si myslím,že by neměl být problém a sklénář neřeže jen čtverce,takže šikovný sklenář to veme :)

Jiri_99 napsal: Pokud je to reálné, pro dobrého sklenáře to bude výzva.
A zadarmo to jistě dělat nebude.. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 22:20 Muž Jiri_99 [425] Re: rriki
Pokud je to reálné, pro dobrého sklenáře to bude výzva.
A zadarmo to jistě dělat nebude.. smich smich

Edit: osobně jsem to viděl jen u čtverky skla. Týpek to udělal šalamounsky. V rohu navrtal díru, do té to nařízl a pak jemně poklepával, dokud sklo zlehka neprasklo. Pak to prostě, s citem samozřejmě ulomil.. Takhle jsem viděl dělat "L" a mě, ale to jsem bohužel neviděl, do skla vyřízl "U" stejným způsobem.
Ale jak jsem řekl, nevím, jestli je to u tak silného skla reálné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jiri_99
Řekl bych ,že každý sklenář bude nadšený,resp.tě pošle ,nebo tě to nechá zaplatit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:30 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
Tahle možnost mě vůbec nenapadla. Je ještě lepší.. palec
Ovšem nevím jak dotyčný bude řezat ten "roh" u takhle tlustého skla.. hmm Ale snad na to nějaké fígle jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 11:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pokud to má být jedna komora, tak by díry měly být jenom dole a nahoře čerpadlo. voda musí odněkud někam proudit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 11:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Těhňajs
Fotka k příspěvku A nemusí být ani úplně "normální. Dno může mít požadovaný půdorys výsledného akvária. Přední stěna bude mít délku "obrazovky" v obýváku, zadní stěna bude mít celkovou délku. Obě boční stěny budou vlepeny jako v klasickém akva. Jen v té pohledově levé budou vyvrtány díry a z vnějšku budou dolepeny pouze dvě stěny filtru. 400 litrů už bych rozhodně nechal lepit u profika.
Hlavně si ještě pořádně promysli, jak chceš, aby ti fungoval ten filtr. Tak, jak máš ty díry teď nakreslené to nevidím zrovna ideální.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 09:57 Muž Jiri_99 [425] Re: Těhňajs
Pokud to bude "normální" akvárium, kde na boku budou vyvrtané díry a k tomu boku ještě přilepený ten filtr, nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 08:20 Těhňajs
Jedna se doopravdy jen o přidání tři kusu a slepení. Samozrejmne si to nechám udělat u sklenru. Šlo mi jen o to jestli je to realne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:54 JosefVavra Re: Těhňajs
pro někoho kdo to dělá je to hračka ale pro někoho kdo si neudělal ani vytíračku to bude horor.
My sklenáři máme výhodu že si můžem přiříznout,přibrousit a td :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:20 R Muž vaclav [14625] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Proč máš tři vyvrtané otvory i nahoře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2013 20:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
předpokládám, že ta stěna bude stejná jako ostatní a filtr bude mít jen tři stěny přilepené z druhé strany
a problém by to být neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 20:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Těhňajs
No určitě nemůžeš tu stěnu, kde budeš přilepovat ten filtr rozpůlit. To by se mohlo vyvalit. Na tom druhém obrázku to tak vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:52 Těhňajs
Fotka k příspěvku a jeste treti
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33220x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119-lepeni-akvaria?od=924