Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2015 16:42 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Jen pro uklidněnou pro ty co mají strach. Dřevěná euro paleta unese 2000kg když je to rozloženo po celé paletě rovnoměrně a když je to nerovnoměrně tak 1000kg. Když jich je více na sobě nosnost spodní palety je 4000kg. A aby panel nezvládnul třeba 800kg by bylo divné ne? Vím je to něco jiného ale třeba to někoho uklidní. Stejně jako některé stolky pod akva co unesou 500kg a jsou z dřevotřísky. Snad to někoho uklidní. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 11:49 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Fuchs
Buď v klidu, jsem taky v paneláku, obvodové zdi cca 30cm. Stěny mezi místnostmi jsou cca 10 a 15cm.
Akva v obývacím pokoji:
200x60x55 a 180x47x43.
To větší je taky na žel.konstrukci o silnostěnném jeklu 50x30 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2015 11:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fuchs
v paneláku z roku 75 bud naprosto v klidu , pod roznášecími betony podlah nejsou žádné izolace (polystyren ,kamenná vata) je tam jen prostý beton nebo sadolin,zrovna stejnou nádrž realizuji , stojan mám z jeklů 40x40x2 , dbej jen na to aby stojan pak stál na co největší ploše- takže pod něj nějakou desku co to roznese , aby to stálo dokonale vodorovně , a nejlíp ještě záda stojanu nakotvit do nosné zdi za ním , já to mám takto ... rybicky.net/nadrze/21651
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 09:53 Koště
Zdravím, paneláku bych se nebál, zvlášť při postavení do rohu k nosným stěnám. Případně můžete podlaze ulehčit tím, že stojan přichytíte i do té nosné zdi a zatížení se tak rozloží.

Pokud chcete mít jistotu, můžete to konzultovat se statikem, ale řekl bych, že vás spíše vystraší :-)

E: K těm parketám...pokud bude stojan na nožičkách, tak to asi moc dobré nebude, pokud by měl vespod desku, která rozloží váhu nebo nějaké jiné řešení, bylo by to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 09:42 Muž Fuchs [169] – Panelák
Dobrý den, bydlím v paneláku z roku 1975 je to trochu jiný tip než po republice jsou. Stěny mezi místnostmi jsou 25cm tlusté a nosné jsou ještě víc obvodové stěny jsou 45cm silné. Chystám si pořìdit akva 180x50x50možná60 vysoké jenom akva váží 75kg plus voda stěrk atd.celkovou hmotnost počítám 700kg chci to postavit na skřín v které bude ram z jeklu 30x40mm obložený laminem 18mm myslíte že to panelák udrźí? Akva bude stát v rohu u nosných stěn. Mám tam parkety dubové udrží to? Všem děkuji za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 22:59 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Koště
Jasně, že tam nebudou pět let, ale zase chodí skáčou oslavují a zase jsou tam nějaké vibrace a tak (nemusí jich být 4, ale třeba 8 nebo i 10) ;-) . Každopádně to akva jak píšeš bude v rohu u nosných zdí a to by mělo udržet, ale pokud může Petr pro to ještě něco udělat, aby si byl jistý, tak nech to udělá a přeptá se.(já si taky všechno po zjišťoval, jenomže panelák je něco jiného)
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 22:12 Koště Re: garggi
Jenže ti chlapi tam nestojí třeba pět let v kuse :-) Trvalé zatížení a přechodné bych dohromady nedával.

Co se týče akva, nebál bych se toho, pokud bude takhle u stěny, položené na desce, váha se rozloží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 21:05 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: dkoudela
Myslím si, že to razítko to nedrží. Mě by stačilo co by k tomu řekl, když by mě uklidnil, tak by jsem to udělal jak radil NASREDDIN s tím přichycením ke zdi.
Pokud by měl pochyby, tak by jsem to řešil ze spodních pater a snažil by jsem to třeba podezdít o patro níže, pokud by tam byly sklepy nebo místo které není k využití(potřebné).
Já jsem v tomhle nedůvěřivý, ale na druhou stranu to není až, tak velké akvo a když si 4 dospělí chlapy na středu obyváku připíjí na zdraví, tak ta zátěž na stropy je podle mě větší.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 20:48 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: garggi
Statik je zbytečný ten ti na tohle nikdy razítko oficiálně nedá. Spíše tě v 90% ještě více vystraší.... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 20:45 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Petr
Každopádně by jsem zdělal nožičky komody a dal na celoplošnou desku(lamino-olištované) jako podstavu.
A pokud není v té skříňce vzpěra, tak tu by jsem tam dal taky.
Nosnost stropu podle mě by to měla zvládnout, ale pokud si nejsi jistý jako jitkaS ( ;-) ), tak zkus toho statika.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 20:29 jitkaS Re: Petr
Tak pokud je to vilka z první republiky, jako mám já tak to problém nebude. Momentálně zde mám v podkroví u nosné zdi cca 400l.Vše bez ukotvení a drží cca 6 let bez problémů. V následujících letech plánuji navýšit objem na cca 800 l a statik mi bez záruky spočítal nosnost na 800kg na metr čtvereční .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 19:10 Muž Humbal89 [47] - Jížní amerika-Black waterRe: Miky1981
Přesně tak nožky bych neriskoval, rači odšoubovat pokud to jde a položit na nějakou pevnou desku čím docílím rozložení váhy jak už tu bylo řečeno :) Pak by neměl byt problém si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 19:05 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Miky1981
Ták ták, přesně tak to bylo myšleno :) Největší tlak je stejně na bocích, takže i kdyby uprostřed nic nebylo, nevadilo by to, ale pro lepší spánek.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 18:57 Muž Miky1981 [57] Re: Petr
...asi bylo myšleno, jestli uprostřed té komody je nějaká výztuha - z důvodu prohnutí horní desky....ta komoda má dole nožky, nebo desku?? - deska by byla lepší, protože by se váha lépe rozložila (nebylo by to bodově)...a pokud by byla komoda u nosné zdi a jakoby na trámech, tak by to mělo vydržet....ona např. taková velká šatní skříň nebude o moc lehčí a lidé nad tím tolik nebádají, jestli to strop udrží ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 18:37 Petr
Ano je to na nožičkách a objem akvária by měl mít 300 l a do hromady ze vším by bylo kolem 450-460 Kg a nevím jestli ten strop to udrží.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 16:25 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: Petr
Uprostřed je něco? Nějaká noha? Jaký objem akvárka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 16:22 DanH Re: Petr
Tady je pár zajímavostí ohledně ukotvení akvárka do zdi www.horacovoakvarium.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 16:18 Petr
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku mám udělanou masivní komodu pro takové objemové akvárium z masivního dřeva na něm bych chtěl to akvárko co myslíte ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 16:13 Petr
A myslíte že by to mělo vydržet ? akvárium bude u zdi stát a nechal bych si to pojistit kdyby náhodou by se to propadlo ..co myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2015 15:44 Muž NASREDDIN [1383] Re: Petr
Stropy i podlahy jsou jistě prkenné, stropy jsou podbity rákosem.
Také žiji v takovém bytě starém cca 70let.
Ještě nedávno mi na podlaze stálo cca 800kg
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…

Důležité je váhu rozložit na co největší možnou plochu, já to osobně řešil tak, že svařený stojan byl z jäklu 30x30 a měl "dno" svařené nejen po obvodu konstrukce, ale nechal jsem si na dně udělat i 5 příček (takový uzavřený žebřík). Pro jistotu jsem nechal na zadní stěnu konstrukce navařit ještě 4 desky 100 x 100 mm, skrze které jsem to celé ukotvil pomocí šroubů a hmoždinek do zdi.
Hmoždinky byly podobné těmto vruty-fischer.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 15:18 Petr
Dobrý den, chtěl bych se zeptat mám takoví problém chtěl bych si pořídit akvarium o nějakých 300l, bydlím v rodiném domě který se stavěl bůh ví kdy a stropy jsou z rákosu podle všeho co říkal táta a mezi tím podle všeho by měli být nějaký trámy počítal jsem že by byla tíha do hromady ze vším okolo 450 Kg co by jste mi poradili. Děkuji :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 19:32 Muž RBeil [174]
Ja bydlim v panelaku taky a panel tu je opravdu pevný. Vyvrtat jakoukoliv díru je kolikrát problém a jak se sekala elektřina tak to bylo zralé na dynamit. Taky jsem zjišťoval nosnost podlahy v paneláku a dohledal jsem se že 700kg/m2 není problém u nosné zdi, nejlepší to je v rohu nosných stěn, ale pokud nebude uprosstřed najak´ho pokoje takl by neměl být problém :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 18:11 Muž Tomson [1] Re: O.Tom
S tim vrtanim je to tak,,taky jsem bydlel v panelaku,,a hodne jsem se tam navrtal,,neco slo krasne neco nee,,ale spis to bylo tim ze zrovna jsem trafil na poradny kremen,,abyla nahoda se trefit mezi ne,myslim ze panely byly z dobreho matrose, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 18:08 Muž Tomson [1] Re: ludvik
Tak s tim ze se to odflaklo to je pravda,,ale na praci ne matrosem,,co se pokradlo na stavbach tak se dokoupilo,,jinak ty rozdily podlah a rohu,,s tim souhlasim,,daval jsem u znameho do zachodu na zem lino a aby z toho vysel obdelnik tak jsem daval kosoctverec, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.09.2014 10:13 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Designer
Nevím proč tu většina lidí pořád míchá okamžité zatížení, neboli krátkodobé, které je v nárazech několik tun/m2 a dlouhodobé zatížení objektu.
U dlouhodobého zatížení je hlavně podstatná ne jenom změna v našem bytě, ale změny v objektu jako celku. Třeba odstranění nosného sloupu nebo stěny přesně pod akváriem (knihovnou, skříní s oblečením...), klidně i několik pater níže. Navyšování zatížení u jedné stěny v 10-ti patrech nad sebou. Přidávání vzduchotechniky (klimatizační jednotky) a podobných zařízení na střechy starších objektů případně půdní nadstavby objektů. V těchto případech se opravdu můžeme setkat i s destrukcí objektu (většinou ne fatální, i když i to se občas stává).
Celkově zatížení starších objektů, které si již nějak "sedli" má většinou nějaké dopady, popraskané malby nebo omítky na jiných místech než doposud,a to stačí třeba přestavět nábytek. Nebo úplný opak první zatížení novostaveb, také většinou vyvolá nějaké praskliny v povrchových materiálech či nenosných příčkách. A do této kategorie spadá také přestavba jader paneláků z umakartu na zděné tenké příčky. Ale tyto změny jsou pouze vizuálního charakteru a na statiku nemají vliv.
Podstatný je materiál ze kterého je podlaha zhotovena, pokud se bude jednat o rákosový strop, starší dřevěný strop, duté cihlové stropy... tak bych se asi bála (to jsou většinou objekty starší více něž 50 let), ale u železobetonu, který je ve většině bytových domů (nepočítám rodinné domky, kde si dá na strop každý co se mu zlíbí a pak se diví) bych se přiměřeného zatížení u nosné konstrukce opravdu nebála (klidně 1 t/m2). V případě zatížení v prostoru (uprostřed velké místnosti) je potřeba sundat krytinu, stáhnou stěrku čisté podlahy a doplnit vyztužení do nosných stěn a opět vše vrátit. Je to proces celkem nenáročný a můžete se vyhnout následným problémům způsobeným prohýbáním stropu. Podobný proces lze udělat i u zmiňovaných starších typů stropů, jenom je potřeba lepší kotvení k nosným stěnám.
Teda nějak jsem se rozepsala tak snad to i někdo přečte. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.09.2014 00:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: jmalyska
vono ... hlavně záleží na tom co tam prováděcí firma maleje za hovna s pískem , už jsem taky viděl že místo C 20/25 lili C 8/10 , pětikilo na kubíku v kapse potěší že
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 23:53 Muž jmalyska [167] Re: Zoidik
Ano, pravda, mám to z jistého zdroje, co tomu pánovi dělal projekt na onen dům (v té době se nevědělo, že tam bude stát několik akvárií) a posléze mu projektoval změnu podlahy a dodělání základů pod podlahou... Ve finále to vyšlo daleko dráže, než kdyby se základy a podlaha udělala silnější rovnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2014 23:20 Muž O.Tom [439] Re: Tomson
Nikdy nikdo neví, jak byl takový panelák postaven... na čem se šetřilo nebo co se odfláklo a to je ten problém :-(

Vím o paneláku, kde se dá do zdí vrtat obyčejným vrtákem s vrtačkou z tesca.
Zdi se drolí, jako by šlo o nějaký pískovec, nebyl problém provrtat metrovou zeď jen s vrtákem navařeným na obyč kulatinu.

Na druhou stranu vím o paneláku, kde vyvrtat díru pro hmoždinku je nadlidský výkon i se speciálními vrtáky a kde se na běžných pracích odrovnalo značkové vrtací kladivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 18:26 Muž ludvik [1082] Re: Tomson
Ono to mohlo mít víc důvodů ... např. hajzl soused a obálka statikovi. Nebo to prostě přehnal s množstvím, případně s pozicí v bytě a může být rád za zákaz. Třeba přestavby bytových jader obecně moc rádi nevidí. Většinou je to totiž vlastně uprostřed (nebo skoro) panelu a hlavně je výsledek o dost těžší, než původní papundekl. A každý si to postaví trochu jinde a jinak, kdyby ty nové zdi byly alespoň přesně nad sebou. A tohle mohl být stejný případ.

Za komančů se sice nešetřilo, ale zato se všechno flákalo. Např. já mám rozdíl mezi levou a pravou stranou akvária centimetr a půl (výškově). A to jenom proto, že tam byl původně kumbál a povedlo se mi to trochu srovnat betonem. Pak si tomu věř ... když k tomu vidím třeba spáry v rozích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 17:36 Muž Tomson [1]
Kamarad mel v panelaku v jednom pokoji pestirnu,,nedovedu odhadnout kolik..ale 3 steny dokola oblozene 3 sloupci akva a uprostred jedna rada taky 3 sloupce,,ale bylo toho mnoho,,az jsem coze a vydrzelo,,vypada to na dobre postavene a za komancu se zas tolik nesetrilo,,tak se nebojte, palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2014 13:35 Muž Gogi [25] - Cichlidy – prepadnut podlahu? nemozne
Ex-kolega mi hovoril ze jeho otec mal v byte chovnu az dokym "na neho" niekto nezavolal statika a ten mu nariadil zrusenie...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 20:28 Muž acik [416] Re: Ičin
hustý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   18.08.2014 20:27 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ty paneláky docela drží...
technet.idnes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 20:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Mrakoplash
Pojistka většinou není problém a ani tak drahá, mám doma ve 3tím patře napuštěných na kupě cca 1100l a k sousedům pořád nevidím :) Takže s rozvahou, ALE NEBÁT SE !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 20:17 R Muž Mrakoplash [1776]
Ono je taky potřeba říct, že když se nakloní knihovna, tak se toho zase tak moc nestane, ale když se hne akvárko, tak to může být solidní pohroma.
V paneláku bych řešil pojištění, nosnost moc ne. (pěstíren v xtém patře je dost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 19:43 Muž Puky86 [1]
Ahoj,
Dělám ve stavební firmě a ptal jsem se našich techniků kolik je nosnost panelových domů.Odpověděli mi,že je to 150kg/m2
Když jsem se zeptal zákazníka-stavaře,tak se mě zeptal kolik tam chci dát,řekl jsem mu,že cca 700kg.Tak se zasmál a řekl co to je pro panelák 700kg?Že úplně v pohodě.Takže každý řekne ze svého pohledu:
-Technik se jistí co kdyby náhodou-teorie
-Stavař který s tím dělá-praxe

A pak komu věřit?
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 19:21 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: acik
U paneláku se to stát snad ani nemůže že by doslova propadlo, ale jedná se o budovy které pracují a pokud je někde chyba, mohou se panely pohnout, odsunout apod.
Stropní panel jsem hnutý neviděl, ale stěn ano.
Takže za mě propadnutí NE, to že bude ale pod extrémním zatížením nějakým způsobem pracovat, se asi vyloučit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 19:01 Muž acik [416]
dobře a v paneláku? to se řeší velice často a určitě by to zajímalo dost lidí... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 18:58 Muž infernus [12] Re: acik
Leckterá knihovna, nacpaná knížkama odspodu nahoru má kolikrát víc, než kdejaké akvárko. Já jsem o propadnutí neslyšel a nebál bych se toho. Co se týče komody na které mi akvárko stojí, přidal jsem pro rozložení váhy stavitelné nožky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.08.2014 18:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: acik
Když jsem mluvil s jmalyskou tak mi říkal, že jednomu člověku se propadla pod akvarijní stěnou podlaha. K jeho štěstí to byla prý byla "pouze" přímo betonová deska. Bylo to v rodinném baráku. Stačí takto? Takže ano, slyšel jsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 18:47 Muž acik [416]
já jsem se chtěl zeptat,slyšeli jste někdy někde,že by se kvůli zátěži akvária někomu propadlo akvárium stropem? žádné obkecávání,že by mohlo atd... jen odpovědi ano/ne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2014 18:43 Muž georg [112] - AfrikaRe: Designer
:-D :-D :-D asi jo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.08.2014 16:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Xlienka
Kdyz se postavim, chodidla neudelaji vic nez 5dm2, vazim rekneme 110kg, to je minimalne 2.2t/m2... Mam zacit nosit sneznice? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 17:50 Muž Tomson [1] Re: Surdo
Ano to urcite ale zalezi kdo co ma,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 17:46 Muž Surdo [35] Re: Tomson
lepšie stojan bez nožičiek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2014 17:44 Muž Tomson [1] Re: Xlienka
To znamena roznest vahu na vetsi plochu,,nez jsou nozky od stojanu,,a melo by to byt v poho ne, ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2014 15:49 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: Gogi
Tak já jsem zjišťovala jak je to s nosností u nás v novostavbě, jelikož v projektu je uvedeno 150 kg/m2, což mi přišlo jako naprostá hloupost. A odpověď zněla, že nosnost stropu (železobeton) jako takového je klidně 1000 kg/m2, ale stěrka čistého betonu pod plovoucí podlahou je dělaná s levnějšího materiálu s garantovaným zatížením na 150 kg/m2 a tohle je prý i ta hodnota 300-400 kg/m2 u paneláků.
Takže na patro dolů se to nepropadne, ale může se rozdrolit ta stěrka čistého betonu cca 5cm vrstva a tím naklonit akvárium a to třeba praskne nebo vyteče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 22:28 Muž Tomson [1] Re: Puky86
Nemej strachu ja mel v panelaku ve 4 patre pestirnu a vse bylo v poho,,cca 5000l vody, ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2014 16:34 Muž Puky86 [1]
Tak chlapi dnes dorazilo domů 450l(150x50x60)nalepil jsem 3D pozadí a zítra budu napouštět.Běda jak se propadnu:) dal jsem na vaše rady.Zatím mi to připadá veliké oproti bývalé 240L alespoň na chvilku po čase bude zase malé:)

:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2014 22:38 Muž Gogi [25] - Cichlidy – A co vana?
Ja mam doma cca 700l, ak by som to mal mat schvalene vecsinou zo 47 susedou tak neviem neviem. Zenu som presvedcil argumentom o vani na kupanie - vana je v strede bytu, nosna stena ziadna na okoli, dobra vana moze mat aj 500l(neviem, netusim, vymyslel som si ten objem). Ale fakt je ze roh akvaria smerujuci do stredu miestnosti po cca 3 rokoch tusim klesol o milimetrik, budem to radsej sledovat vodovahou. A susedov za tie desatrocia uz vytopila tusim raz pracka a raz reverzna osmoza tak snad su uz odolni.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33307x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=526