Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nosnost podlahy

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Nosnost podlahy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2015 21:04 James – Parkety vs stojan na 300 litrů
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu, jestli bude stačit pod stojan z jeklu na nožkách (viz obrázek) umístit pod každou nohu čtverce z laminátové dřevotřísky o síle cca 2 cm (velikost čtverce cca 15x15 cm). Jde mi hlavně o to, aby se nepoškodila podlaha (staré parkety). Jinak nosnost podlahy by neměl být problém, takže toho se nebojím. Nevím, jestli ty nožičky jdou sundat, že by to celé stálo na konstrukci (na to se musím ještě podívat). Jestli to trochu zajede do té dřevotřísky je mi jedno, hlavně aby byly v pohodě parkety, protože je to pronajatý byt. Akvárium je 300 litrů dělané z 12 mm skla, takže těžké samo o sobě, stojan váží taky docela dost a ještě voda, kameny....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2015 06:41 Muž Fuchs [169] Re: Mejla82
Bydlím v paneláku z roku 1975 mám parkety a na nich stojí akva 510l a naprosto v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 17:06 RAP Re: Ičin
Je možné, že jsou blbě instalované, díry na ně nevrtal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:42 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: RAP
V práci na to věším tunový potrubí. Chemická kotva samozřejmě nepovolí, když se dobře udělá. Ale chce to trochu cvik a rychlou ruku, zvlášť v teple
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 16:42 Mejla82
Co si myslite o nosnosti podlahy stareho paneloveho domu?Aq 650l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2015 15:33 Muž Paxero [71] Re: Ičin
No, ja bych radeji natrenoval chemickou kotvu nekde na pokusne cihle. Chemicka kotva se ani nehne. Existuje i video, kde se spise pretrhne zavitova tyc tahem nez aby povolilo chemicke kotveni. O te roztahovaci kovove hmozdince bych si to tvrdit netroufl. Ale uznavam, ze je lepsi nez plastova...

Abych nezapomnel: nejlepe se prach z diry cisti vysavacem a brckem. Vysavac k otvoru, brcko do pusy, brcko az na dno diry, a pak poradne foukat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 14:31 RAP Re: Ičin
Tak na podobných mám venku v panelu držák na šňůry na prádlo a pomalu vylézají ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2015 13:02 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jinak pokud člověk není zvyklí dělat s chemickou kotvou, tak se dá použít klasická narážečka. Tu ze zdi už člověk taky nevytáhne
www.ataxtech-eshop.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 19:08 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Ano, neni se ceho bat. Zaklad je kvalitni svarenec, ktery se prisroubuje na stenu na chemicke kotvy. To akva pak vypada mnohem lehceji, nez ve skutecnosti je. Neni nic jednoduzsiho nez pozvat 10 lidi a na tu konzoli si stoupnout. Urcite se ani nehne.

Chemicka kotva to udrzi, rozhodne neni treba kotvit skrz stenu. 10cm do betonu zcela dostacuje (jestli chces klidne spat, vrtej na celou delku vrtaku, treba i 15 nebo 20cm.... To akva na fotce bylo kotveno tak 20cm hluboko, ale do porothermu, tedy polovina z tech 20cm byl vzduch). Pokud nemas s chemickou maltou zkusenosti, nastuduj si navod k pouziti. Muj trik je dat maltu do lednicky. Pokud budes delat s maltou, co ma pokojovou teplotu, je tuha za 3 minuty. Zatvrdne Ti to v pistoli, pripadne s tyci napul cesty. Tohle se opravit neda... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 18:41 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Paxero
Fakt moc díky!

Původně jsem chtěl stavět stojan s Ytongu - na něj podélně 3 železné tyče a na šíří tak 10 tyčí, které by přečuhovaly a jejich přesah by byl ukotven do zdi.

Toto ale také vypadá velmi nadějně, ačkoliv vidět akvárium bez doteku podlahy mi malinko nahání hrůzu. :-)

Důležité ale pro mne je, že nemusím kotvit skrz celou stěnu, pochopil-li jsem to správně.?.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2015 18:02 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Fotka k příspěvku No, uz v tom dome nebydlim.... :-(

Nasel jsem pouze tento vyrez z jine fotky, kde je trochu videt ta konstrukce pod akva.

Kazdy jen trochu sikovny zamecnik to spravne predimenzuje, aby to udrzelo...

Betonova nosna stena je to nejlepsi, co si muzete prat. Je to rovne a unosne. Ty zavitove tyce budou castecne zatizene na strih (cca 100 kg na jednu je tak 0,5% vahy, kterou to na strih unese), castecne na tah. 100kg zavitovou tyc rozhodne neroztrhne. Chemicka malta to udrzi, to se spise roztrhne ta ocel zavitove tyce. Nejslabsi misto je tedy vydrzeni z betonu. Pokud to bude alespon 10cm v betonu, muzete UPLNE klidne spat. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 17:00 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: Paxero
Jo, to zní fajn. :-) Moc díky! Nemáte nějaké foto, abych se podíval, jak to zhruba vypadá?

Jinak nebude dělat problém stěna v panelovém domě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 16:19 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Mohu hovorit z vlastni zkusenosti. Mel jsem na zdi zavesene akva 280x40x50 cm.

Zacni tim, ze si najdes zamecnika, kteremu sdelis rozmer a vahu akvaria s tim, ze potrebujes svarenec z jackelu, ktery by to udrzel. Bude to vypadat jako konzole, akorat z jednoho kusu, aby to bylo rovne. Pri pohledu shora obdelnik, pri pohledu zpredu obdelnik, pri pohledu z boku trojuhelnik. Vyska toho svarence bude cca 30-35cm, mene nelze, protoze by to muselo byt hodne masivni a hrozilo by vytrzeni ze zdi. Material jackel 25x25x2 by mel stacit. Na to polozis nejakou desku, nebo radeji at na to truhlar udela nejake oplasteni - bude to vypadat jako skrinka, akorat v ni budou kazdych 40-50cm vzpery....

Celou tu konstrukci zavesis na zed pres zavitovou tyc s matkou, ktera ve zdi bude na chemickou kotvu. Hmotnost celeho celku odhaduji na max 1400 kg, (bude-li tam 1000l vody) takze to je tak 10 kotev M12, jestli chces mit klidne spani, dej jich tam 16.

Kotveni probiha tak, ze vyvrtas otvor (na spravnych mistech, staci na horni hrane konzole) prumer 14, cim hlubsi tim lepsi, a na konci vrtakem trochu zarejdis, aby byla dira uvnitr o neco (staci opravdu velmi malo) vetsi nez otvor (dira se rozsirovala). Pak vyfouknout prach natlacit tam chemickou kotvu (doporucuji ji pred tim dat na noc do lednicky) a zastrcit zavitovou tyc. Tim je dilo dokonano, tu tyc uz ze zdi nikdy nikdo nevynda. To akvarium nespadne. Vim, o cem hovorim. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 15:58 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Rozhodl jsem se tedy pomalu (s pomocí kamaráda z oboru) začít rozmýšlet celý projekt. Největší problém je ten, že nemám k dispozici žádné průvodní dokumentace či mapky, protože je sdružení ztratilo při záplavách ještě dříve než vznikla jakákoliv kopie - statika tedy vynechávám, protože by mi stejně žádné razítko v tomto případě nedal.

Chci si to pojistit rozložením váhy pomocí zakotvení do zdi, jenže vůbec netuším, jak v reálu takové zakotvení vypadá. Zeď musí být asi nějakým železným podlouhlým objektem "prošpekovaná" naskrz a objekt utáhnut maticí.

Hlavní problém je ale fakt, že za přilehlou stěnou, k níž chci akvárium postavit, už nemám žádný pokoj (buďto jsou tam sousedé nebo schodiště - ještě jsem si neověřoval).

Neumíte mi s tím nějak poradit? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2015 13:25 Muž Yirka [9140] Re: O.Tom
Trochu off topic. Ale parkety coby podlaha jsou lepší než co jiného. Přírodní materiál, příjemný pro bydlení. Rozhodně lepší než nějaké plovoučky. Při dobré údržbě výdrží ty kvalitní sto let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 13:02 Muž O.Tom [439] Re: Jespe
Svařovaná konstrukce z jacklu 40x40x2, asi ve 4 bodech zakotvená do nosné zdi.
Konstrukce pak pomyslně rozdělená na 3 části, ve dvou zabudované šuplíky a skříňky, v jedné pak prostor pro filtraci.
Nad filtrací ještě rozmýšlím, jestli vestavěný filtr, nebo externí ( sera.cz/… ), nebo nějaká kombinace obojího.

Ale všechno je to ještě takový sen, který se možná... zrealizuje nejdříve za rok.
Čeká mě předtím rekonstrukce elektřiny a prodej stávajícího, "malého" akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 12:50 Muž Jespe [3] - Malawi, TanganikaRe: O.Tom
Akvárium budu určitě lepit až na místě. ;-) Přestože samotná skleněná deska se mi do výtahu nevejde a schodiště máme dost úzké... Mno, bude to asi fuška i tak.

Já v místnosti naštěstí parkety nemám - jen lino a pod ním beton.

Jinak jak to máš v plánu s podstavcem? Já budu stavět z Ytongu a OSB desek. A doufám, že bude stačit filtrace skrze nějaký lepší vnější filtr. "Spádovku" moc nechci, přestože je asi nejlepší - nechce se mi už tak dost těžkou nádrž zatěžovat další nádrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:49 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Udělej sondu někde v rohu co pod parketama je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:47 Muž O.Tom [439] Re: MonterMonty
No a parkety lepené térem tu mám. Celá podlaha je v mém pokoji o 2cm výš než ve zbytku bytu.. Nejjistější by bylo to celé vyházet a udělat novou podlahu... ale ty finance zas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.08.2015 11:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: O.Tom
Správná připomínka , na parkety fakt bacha , soudruzi totiž vymýšleli různé kejkle - příkladem jsou poválečné panelové domy na Petřinách v Praze , místo roznášecí betonové vrstvy na panelové konstrukci je vysypán písek , na něm jakási primitivní tlustá geotextilie a ní normálně sprostě nějakým terovým lepidlem nalepené parkety .
Staré sídliště Pankrác je ještě větší slátanina , tady soudruzi smíchali hobliny z odpadu z dřevovýroby s nějakým lepidlem či klihem , vytvořili z něj "těsto" a do toho pokládali parketové "rohože" různých velikostí a tvarů
Na staré parketové podlahy vůbec dávat majzla - pokud nejsou lepené přímo na betonovou roznášecí vrstvu (ve většině případů nejsou) nedoporučuje se trvalé zatížení více jak 100Kg/m2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2015 11:15 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: RBeil
Lidičky a teď mi řekněte co by se mělo podělat a jak by ten průšvih měl vypadat aby v tom mohl hrát roli pro pojišťovnu papír od statika.
Akva se nepropadne na 10000%, nějaké rozpraskané spáry, no kdo kdy bydlel v paneláku tak ví jak to pracuje a pracovat musí, takže to neni nic zvláštního i kdyby byl barák celý vybydlený.
A pokud to prdne a vypláchne patro pod dotyčným, tak přeci pojištovně papír od statika není k ničemu protože jde o jinou pojistnou událost, obecně to řeší jako unik vody a je jedno jestli ten kubík vytekl z pračky která 3 hodiny napouštěla a nikdo nebyl doma nebo z akva.
Pokud by se člověk opravdubál, proč ten stojan nenarvat i do nosné zdi ke které bude přiléhat? Pak už není vůbec co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 11:06 Muž O.Tom [439] Re: Jespe
Trošku bokem se zeptám, jak to plánuješ s dopravou/umístěním... nebo budeš lepit na místě ?
Mám v hlavě plány na obdobnou nádrž 250x60x60, ale prostory chodby mi to asi nedovolí, nevytočím se kolem výtahové šachty a podobně.
Když jsem si to měřil, tak bych musel akvárium různě převracet, nést chvilkama na výšku a i tak by manipulační rezerva byla +- 4cm což je sakra málo a takhle šaškovat s těžkým akváriem se asi ani nedá.
Takže mě čeká buď lepení na místě, nebo menší nádrž 200x60x60.
Co se podlahy týče, nádrž by u mě měla být u nejhrubší nosné zdi, navíc ukotvená do zdi.
Bojím se spíš, co všechno za materiál/bordel a v jaké vrstvě je pod starými parketami, aby se při takové zátěži nezačly parkety pod akváriem hýbat.
Tu mi bylo navrhnuto plochu parket pod nádrží vyříznout a prostor třeba vybetonovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2015 11:03 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jespe
Představ si kolik musí unést ty spodní panely když na nich stojí několik tun u 5 a více pater. Vždyť jen kolik unese dřevo a skříňky z lamina a beton by se měl jako zlomit a letět k sousedům ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:56 Muž ludvik [1082] Re: Paxero
By mě zajímalo, kolik procent lidí odhadne, jestli auto obývákem propadne, nebo ne :-)

To už je lepší si představit mejdan o patnácti lidech ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:44 Muž Paxero [71] Re: Jespe
Takže cca 400 kg na běžný metr u nosné zdi... Tohle neřeš. Unese i tunu.

Představ si osobní auto u sebe v obýváku. Opravdu si myslíš, že se propadne k sousedům? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 10:36 Muž RBeil [174] Re: Jespe
Stačí si to tu pročíst a zjistíš že pokud bude akvárium u nosné zdi, nejlépe dvou rohových a váha bude dobře rozložená není problém. Bylo tu myslím dokonce psané že nosnost panelu je 1500kg/m2 při nsné zdi. Ovšem potvrzení statika bude asi lepší i pro pojišťovnu kdyby náhodou se někde něco podělalo, ale to by nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2015 09:31 Muž Jespe [3] - Malawi, Tanganika
Zdravím, tak se už tato problematika týká i mě. :-) V plánu mám totiž akvárium o velikosti 270x60x60 cm (972 l), které bych rád umístil do pokoje o velikosti 430x280 cm. Přesněji tedy vycentrovat k delší nosné zdi.

Jedná se panelový 5 patrový dům (já jsem de facto ve 2. patře) z roku 1992. Podrobný plán jsem zatím nevyhledával, ale stručnější informace říkají: základy z armovaného betonu, svislé nosné konstrukce - samonosný panelový systém, obvodové stěny z železobetonového sendvič. panelu v tl. do 30 cm, stropy betonové montované a izolace proti zemní vlhkosti s izolací vodorovnou i svislou.

Tak snad to nějak půjde. stydim

Bez statika nic dělat nechci, ale na druhou stranu mi bylo řečeno, že statik se většinou kryje tím, že uvede nosnost třeba poloviční oproti tomu, co je nosná zeď schopna bez problémů udržet. Takže otázka, zda mne tento pán nakonec spíše neodradí. :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 12:40 Muž Horác [3942] Re: Lukehofarma
Mně to vysvětlovat nemusíš :o) ... já si s tím zažil svoje - 400 litrů vody nad lékárnou - v památkově chráněným baráku z osmnáctýho století (nebo tak nějak :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 09:51 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Horác
Tak ono se občas není čemu divit někteří se prostě bojí. Je to nezvyk mít doma 800kg vždyť předtím to byla třeba jen 80kg pračka. A někteří takové představy mají. Ono rozbít neúmyslně akvo doma a co kdyby se ještě propadlo. Moje máti to samé tak to znám. :-) A proto jsem tady napsal ty dva uklidňující posty. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2015 08:48 Muž Horác [3942] Re: hombre
hombre napsal: Taky nechápu co se tu tak často řeší ohledně nosnosti podlah ... Ještě jsem neslyšel,že by se propadla podlaha kvůli váze akvária :-) Třeba to tak je právě díky tomuhle diskusnímu vláknu smich ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 22:06 Spai Re: NASREDDIN
Ano máte pravdu, ale již jsem si ho nechal zhotovit takto a je tam počítáno stím, že budou ještě opřeny dtd lamina tak snad se ta váha rozloží. Doufejme že to vydrží když to rozestavím mezi dvě traverzy jak jsem zde dostal radu. Bohužel vím že jsou tam hurdisky, ale nevím zda jsou vylité betonem a je tam nějaké železné drátování či nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.07.2015 17:12 hombre Re: Lukehofarma
Lukehofarma napsal: Ještě jeden komentář pro uklidněnou pro ty co mají cihlovej dům. Kdo chce vidět co unese cihlová budova může k nám na návštěvu do pekárny několik strojů a navíc když některé jedou x hodin stále vybrují a ještě sklad několika tun mouky. Budova byla kdysi prádelna není vůbec upravena pro pekařské stroje. Jen pod skladem je nosný sloup. palec To by mohlo také uklidnit.

Taky nechápu co se tu často řeší ohledně nosnosti podlah.Pokud nestojí 500 litrová nádrž na dřevěné podlaze na roště,na podlaze s polystyrenem,uprostřed místnosti 10x10metrů ;-) atd. Vždyť ta váha se rozloží v té podlaze,ve které jsou i ocelové karisítě,nebo v panelech roxory.
Ještě jsem neslyšel,že by se propadla podlaha kvůli váze akvária :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 16:16 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Vždyť to celé stojí na betonové podlaze, tak kam to ještě roznášet?Význam by měla pouze deska větší než je půdorys toho stojanu, ale jinak je to úplně jedno. Jestli je to zatížení betonové podlahy "bodové" nebo plošné je nepodstatné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 15:55 Muž NASREDDIN [1383] Re: Spai
Kdyby byl spodek stojanu stejný jako vršek, tak by se váha rozložila nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:41 Spai – Podlaha ve stavbě okál
Děkuji všem, nohy však řezat nebudu je to tak udělané, aby to mohlo jít oplášťovat tjn. Celé to obložit laminem v barvě nábytku, který chystám. Takže rám bude mít vlastně záda a sokl po celém obvodu. Takže opěrnou část by měl mít všude po podlaze. Tak snad to bude stačit. Ještě jednou děkuji za Vaše příspěvky. Spai
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:36 Muž Miky1981 [57] Re: liborass
...také mě tato možnost napadla, ale už je to větší zásah do konstrukce a né každému by se to chtělo řezat....tak alespoň bude mít dotazovatel vícero možností k výběru...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:31 Muž liborass [174] Re: Miky1981
já osobně bych ty nohy uřezal a pod ten rám bych položil osb desku, aby to pěkně sedělo, ale to je jen můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:27 Muž Miky1981 [57] Re: Spai
...dle mého názoru by bylo lepší, aby ta váha byla rozložena plošně...osobně bych pod ty nohy umístil nějakou desku, nebo nějaké trámky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:24 Koště Re: Spai
Pro sychr bych tam tu desku dal, když máš tu možnost, rozloží se váha na celou plochu pod akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 14:12 Spai Re: Fuchs
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ano myslím si, že to tak provedu. Snad to udrží. Děkuji za radu. Jen se ještě zeptám. Rám má nohy, jsou sice na nich navařeny patky, ale nevím zda to tak bude v pořádku a nebo zda budu muset ještě pod celý rám dát desku. Přikládám fotky rámu. Celkový pohled a detail na nohy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 13:25 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Ještě jeden komentář pro uklidněnou pro ty co mají cihlovej dům. Kdo chce vidět co unese cihlová budova může k nám na návštěvu do pekárny několik strojů a navíc když některé jedou x hodin stále vybrují a ještě sklad několika tun mouky. Budova byla kdysi prádelna není vůbec upravena pro pekařské stroje. Jen pod skladem je nosný sloup. palec To by mohlo také uklidnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 09:19 Muž Fuchs [169] Re: Spai
Tak to ti nic jinéh9 nezbívá než zjistit kde jsou ty traverzi. U rodičů jsem řešil neco podobného jenže tam jsem přesně věděl kudy vedou traverzi a dal to tak aby to leželo přes dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 08:18 Spai Re: liborass
Bohužel to není možné já mám okál a ten je z dřevotřískových desek. :-(
Nemám jiné zdivo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 09:30 Muž liborass [174] Re: Spai
já jsem řešil něco podobného a nakonec jsem rám připevnil ke zdi chemickou kotvou a akva to uneslo bez problému ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 09:18 Spai – Podlaha ve stavbě okál
Ahoj všem pročetl jsem si pečlivě všechny příspěvky co se týkají zátěže podlah a stropů a podobně. Já však bydlím ve stavbě okal. Je to podsklepený dům stavěný s cihel. Podlaha je stavěna s takzvaných Hurdisek a mezi tím jsou po 120 cm kovové překlady. Prozatím mám 400 litrové akvárium o rozměrech 180x45x50 s 12mm skla. Leží na dvou peřiňácích s v prostředku jsem pro jistotu dal výztuhu u obou peřiňáků. Chodil jsem se se strachem koukat při napouštění zda nepraská podlaha ve sklepě. Prozatím ......je to dobré je to tam cca měsíc tak nevím. Nechal jsem si však svařit rám z jeklu, na kterém bych rád vybudoval akvárium 200x60x50 a proto se s Vašemi zkušenostmi dotazuji o radu, zda by mi někdo poradil jestli mi to udrží. Akvárium by stálo u obvodové zdi. Překlady však nevím kde přesně jsou, nejsou tolik vidět. Poradíte je to nad garáží. Díky všem za rady.Spai palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.07.2015 16:42 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetky
Jen pro uklidněnou pro ty co mají strach. Dřevěná euro paleta unese 2000kg když je to rozloženo po celé paletě rovnoměrně a když je to nerovnoměrně tak 1000kg. Když jich je více na sobě nosnost spodní palety je 4000kg. A aby panel nezvládnul třeba 800kg by bylo divné ne? Vím je to něco jiného ale třeba to někoho uklidní. Stejně jako některé stolky pod akva co unesou 500kg a jsou z dřevotřísky. Snad to někoho uklidní. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 11:49 Muž garggi [65] - TanganyikaRe: Fuchs
Buď v klidu, jsem taky v paneláku, obvodové zdi cca 30cm. Stěny mezi místnostmi jsou cca 10 a 15cm.
Akva v obývacím pokoji:
200x60x55 a 180x47x43.
To větší je taky na žel.konstrukci o silnostěnném jeklu 50x30 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2015 11:34 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Fuchs
v paneláku z roku 75 bud naprosto v klidu , pod roznášecími betony podlah nejsou žádné izolace (polystyren ,kamenná vata) je tam jen prostý beton nebo sadolin,zrovna stejnou nádrž realizuji , stojan mám z jeklů 40x40x2 , dbej jen na to aby stojan pak stál na co největší ploše- takže pod něj nějakou desku co to roznese , aby to stálo dokonale vodorovně , a nejlíp ještě záda stojanu nakotvit do nosné zdi za ním , já to mám takto ... rybicky.net/nadrze/21651
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 09:53 Koště
Zdravím, paneláku bych se nebál, zvlášť při postavení do rohu k nosným stěnám. Případně můžete podlaze ulehčit tím, že stojan přichytíte i do té nosné zdi a zatížení se tak rozloží.

Pokud chcete mít jistotu, můžete to konzultovat se statikem, ale řekl bych, že vás spíše vystraší :-)

E: K těm parketám...pokud bude stojan na nožičkách, tak to asi moc dobré nebude, pokud by měl vespod desku, která rozloží váhu nebo nějaké jiné řešení, bylo by to lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 09:42 Muž Fuchs [169] – Panelák
Dobrý den, bydlím v paneláku z roku 1975 je to trochu jiný tip než po republice jsou. Stěny mezi místnostmi jsou 25cm tlusté a nosné jsou ještě víc obvodové stěny jsou 45cm silné. Chystám si pořìdit akva 180x50x50možná60 vysoké jenom akva váží 75kg plus voda stěrk atd.celkovou hmotnost počítám 700kg chci to postavit na skřín v které bude ram z jeklu 30x40mm obložený laminem 18mm myslíte že to panelák udrźí? Akva bude stát v rohu u nosných stěn. Mám tam parkety dubové udrží to? Všem děkuji za názory.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 23 24

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33307x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11068-nosnost-podlahy?od=481