Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Dánio - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:38 Žena Turbínka [2558] Re: Libunda
Libunda napsal: filtr čistím jednou týdne a vodu 1x měsíčně.
Proč ten filtr tak často, kašli na neustálé čištění filtru (předfiltr, to už je jiná) a přitlač na výměny vody!
Libunda napsal: Rostlin je dost, ale momentálně pouze jeden druh.
Těch není nikdy dost :-P :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:34 Libunda Re: Turbínka
Musím změnit prezentaci. filtr čistím jednou týdne a vodu 1x měsíčně.
Rostlin je dost, ale momentálně pouze jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:25 Žena Turbínka [2558] Re: Libunda
Pošli tu rybu na druhej břeh, odstáté šupiny nevěstí nic dobrého.
Edit: Když teď koukám do prezentace, rybí guláš, málo rostlin, ach ty podmínky, podmínky, podmínky. Cituji ze sekce údržba: jednou týdně(14dní) čištění filtru, odkalování nepravidelně. Změnila bych na 2x týdně výměna vody, čištění filtru až se rapidně sníží průtok a odkalování alespoň jednou týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 19:21 Libunda – vodnatelnost ??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem,
asi druhým dnem jsme si všimli, že nám jedno Danio ztloustlo, divně nahrbilo a zvláštně se chová, má i větší oči. Plave spíš u hladiny a většinu času plave v největším proudu z filtru. Když nehýbe ploutví, tak jde k hladině.
Budeme mít mladý, nebo je nemocné??
Akvárium společenské, dle Tetra Test 6 in 1 všechny hodnoty v normálu. Akvárium čisté a kromě černé řasy, která mě trápí dlouhodobě vše OK.
Před měsícem mi umřel čichavec, měl rudou skvrnu pod ploutví a odešel během týdne sám.
Od té doby výměna cca 40% vody.
Ostatní osazenstvo se jeví v pořádku.
Danio máme cca 14 měsíců.
Akvárim čistím pravidelně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 10:40 R Muž romant [27987] Re: chovi
Deformovaná, prohnutá tělíčka, to jsou jedinci kteří se vydávají směrem na druhý břeh a bude lepší když rukou tvojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2014 10:29 chovi
dnes som si kupil na burze hejno danii...po prichode domov som si vsimol ze zo 2 maju deformovane telo..hlavne chrbticu a plutvy...asi to nie je normalne...mam ich vyhodit, liecit alebo co mam robit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 18:26 R Muž romant [27987] Re: Tadeas66
Podle mě se ryba někde napasovala a bude se jednat o jakoby velkou modřinu s venkovním zaplísněním a ani přítomnost bakteriální nákazy vyloučit nelze. Té rybě nedávám moc šancí na přežití, zasažení vnitřních orgánů je zde pravděpodobné. Osobně mám tu zkušenost, že takto vypadající ryby se obvykle zachánit nepodaří. Vměnit vodu, lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů) a nechal bych to na přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2014 14:37 Tadeas66
Fotka k příspěvku Zdravím. Prosím o radu. Během půl dne se jednomu z mých dánií objevila na boku docela velká skvrna. Je to takový bílý povlak se zarudnutím okolo. Danio plave u hladiny. Nemám tušení o co by se mohlo jednat, jsem začátečník.
Předem děkuju za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2014 10:23 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Error
Nafouknout se muze celkem rychle, s popisovanym "najezenim" mozna ne za den, treba sis hned nevsiml ze je ryba trosku nafoukla, ale to neresme... Zpusobuje to selhani vnitrnich organu (nejcasteji vlivem napadeni bakteriemi) a nasledny vypotek.

Bude to nejspis bakterialni napadeni, kteremu se ryby v dobrych podminkach ubrani, tyhle bakterie jsou vsude a je jich vic druhu (takze to asi muze byt i ruzne rychle), nezavlect si je do akvaria je asi nemozne. Nicmene kdyz uz se to takhle rozjede, leceni je vhodne.

Nafouklou rybu malokdy zachranis, takze pokud to pro Tebe neni nejaka "srdecni zalezitost", napadene ryby odstranit a pokud se to opakuje, leceni je nutne. V posledni dobe jsem cetl dost o antibiotikach a ackoli mam s Baktopur direct (coz jsou antibiotika) dobre zkusenosti (uz jsem jim rybu zachranil), pri pristim prusvihu pujdu do neceho spis "drsne chemickeho", nez do antibiotik, protoze bakterie ktere toto zpusobuji, jsou dnes z velkeho procenta proti vetsine antibiotik rezistentni a kdyz ne, je takove antibiotikum pro ryby dost toxicke (gentamicin). Co jsem se dozvedel na webu, Sera Omnipur by mel byt tim spravnym lecivem, ovsem zkusenost nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 20:30 R Muž romant [27987] Re: Error
Pravidelnou údržbou v podobě výměny alespoň 1/3 vody týdně, odkalováním dna, klidně v měsíčním inetrvalu, hodně živých rostlin, účinnou filtraci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2014 20:28 Error – Nafouknuté Danio
Zdravím, na Vánoce jsem založil malé první a jedinné akvárko.
Od založení jsem neudělal žádnou změnu (všetně pořád stejného krmení) a před třemi týdny se přes noc nafoukla jedna samička Danio pruhované, další den už byla leklá mezi kameny. Dnes se mi stalo to samé s jedním samečkem, hned jsem ho odstavil.

Co jsem zatím vyzkoumal, může to být prasklý měchýř, přecpání se, nebo paraziti. Nikde se ovšem nehovoří o úhynu za 24 hodin od příznaků, do té doby jsou všechny rybky svěží a čilé.

Ryba se nafoukne přes noc a naježí se, den plave a dovádí jakoby nic a druhý den ráno jsem ji lovil.

Máte někdo tušení, co to může být a jak se tomu vyhnout?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 18:49 R Muž romant [27987] Re: Moncicak
Načatej plynovej měchýř a půjde kukat, možná ne hned, ale časem určitě. Pokud se to bude zhoršovat, ty poruchy plavání a stability, tak to šetrně ukonči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2014 18:35 Žena Moncicak [0]
Zdravim potrebuju rychlou radu. Mam dania pruhovana a jedno je dneska divny, plave a kdyz si zastavi de na bok nebo ho to nese nahoru. Je to samicka a uz je asi vic nez tyden tlusta, myslela sem ze je plna jiker, ale nemam s tim zkusenosti. Dala sem ji do jiny vody aby mela klid. Je nemocna? V akvariu zadna zmena neprobehla, porad jedu to samy, vymena vody alod. Dik za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2014 11:03 Vlasta – Trhavé pohyby dania
Zdravím,
chtěl bych požádat o radu. Před třemi týdny se začalo jedno danio pruhované divně chovat. Třepe se, má takové zvláštní trhavé pohyby. Dal jsem ho raděj do karantény, ale na jeho stavu se nic nezměnilo. Má se čile k světu, normálně žere, nehubne, neztrácí barvu. Neví někdo, co by mu mohlo být? Nechci ho dávat zpět do akvária, kdyby měl nějakého parazita, ale zase ho nechci nechávat zbytečně samotného, kdyby neměl žádnou nemoc. Myslím si, že kdyby měl parazita, tak po těch třech týdnech by už mělo být po něm... Díky moc za radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 11:26 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Mortisha
Vypadá to jako ukousnutý. Co máš v akváriu všechno za ryby nebo ostatní živočichy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2014 09:22 Mortisha – Danio Rerio
Fotka k příspěvku Vůbec netuším jak rychle o ní přišla.fotku pořídím.Kraje nemá bílé.jsou normálně zabarvené.jen pořád se nemůže narovnat chudák.už takhle plave 4 dny..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:04 R Muž romant [27987] Re: Mortisha
Nebyla by fotka té ploutve? Jak rychle o tu ploutev ryba přišla? Co okraje, nejsou takový bíle olemovaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2014 22:02 Mortisha – Danio Rerio
Čusek děcka.vidím že tu plno lidí rozumí rybkám.mám problém s jedním Dániem.nemá skoro žádnou zadní ploutev a plave.. spíš se převaluje přez strany ale je stále mrštná.co s ní mám dělat?přežije to?nebo má jen porouchaný potápěcí měchýř? díkes za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2014 15:31 Muž VitaValke [8] - Malawi – Danio pruhované
jedna samička Dania ležela nehybně na kytce, nakonec se rozplavala, nežere, zrychlené dýchání, NO2 úplně neměřitelé. Ostatní rybky i krevetky se maj čile k světu

pro jistotu výměna 1/2 vody a budu doufat že se z toho dostane

netuší někdo co by jí mohlo vadit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 20:46 Muž bikerek [9] Re: romant
už jsem to četl, díky za reakci.. přes týden zavolám a pošlu je na rozbor..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:50 R Muž romant [27987] Re: bikerek
Chápu že je to pro tebe citlivý téma, ale ten preventin je v podstatě na nic, to tam nelej, už jsem Ti s doporučením ode mě odpovídal ve vlákně o tuberkulóze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 19:45 Muž bikerek [9]
Ježiši... Já také nechtěl ani náhodou napadat tohoto chovatele, že by nemoc byla z jeho chovu!!! Mohl jsem to dotáhnou s rostlinami, které velmi hodně a často kupují, dostávám a stále měním ve svém akva, podle toho čemu se daří a co se mi líbí, také jsem koupil od doby co mám dania panceřníky pandy, ty jsou ale v pohodě a pak hejničko parmičky černopruhé SAE ty byly ze zverimexu u nás v Opavě vše ale po galaxy a tehdy vypadaly ještě zdravě protože byly mále. Krevety , nerityny a neonky jsem koupil až poté co dania vykazovaly příznaky a některé uhynuly. Tak jn pro upřesnění, ať mne někdo špatně nepochopí, že moji nemoc dávám někomu za vinu, či na někoho ukazuji prstem. To je holý nesmysl, ale na druhou stranu si nemyslím že by to byla přímo moje chyba, údržbu provádím opravdu pravidelně a důkladně. Prostě kde se vzala tu se vzala a nemoc je u mne v akva, mrcha jedna..ps: začal jsem aplikovat PREVENTIN, kterým prý ničemu neublížím a kdyby to náhodou nebyla tubera...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 16:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ciffik
Tak jsem to nemyslel...je otázka toho startovního faktoru, jak jsme řešili u téma tubery...je zjevné, že těm rybkám prostě nesedí prostředí v nádrži tazatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 16:03 Muž Ciffik [761] - RostlinyRe: bikerek
Svůj chov galaxek mám postaven právě na jedincích tohoto chovatele, krom nich jsem od něj bral i krevetky a endlerky a vždy bez problémů...

Žádný chovatel si nehodlá uříznout ostudu...šance, že by vědomě poslal dál nemocné jedince je podle mě malá. Samozřejmě stát se může leccos, ale v tomto případě bych ,,vinu" u prodejce moc nehledal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 13:16 Muž bikerek [9]
rybky pocházejí od jedno chovatele z přerova, jméno momentálně nevím, ale posílá mi nabídky ryb z adresy mailto:dos.x@seznam.cz , koupené na dvakrát poprvé 40 a podruhé 60 ks předány jednou v přerově a podruhé na burze v OV.. Zkusím jěště také zavolat, třeba bude chytřejší!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 10:45 Žena baletka [624]
PS: a v každém případě nemocné ryby okamžitě izoluj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 08:08 Žena baletka [624] Re: bikerek
Dle mého názoru jde o chorobu, která postupně zabije nejen dania, ale celý zbytek akvárka. Pošli rybu na rozbor, budeš mít jistotu. Stojí to cca 200Kč a pomůže to nejen Tobě, ale i ostatním akvaristům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2013 06:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: bikerek
Nikdy jsem tyhle mrňky neměl...ale opravdu to vypadá jako běžná choroba dánií z některých chovů...Ony jsou z jednoho místa?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2013 22:39 Muž bikerek [9] – Danio margaritatus - razbora Galaxy
Ještě se pokusím po tom co jsem hledal příčinu nemoci na netu doplnit nějaké informace. Rybky na těle nemají žádné pozorovatelné povlaky, plísně, krupičku, boláky ani nic podobného. Mají asi o něco zrychlené dýchání a to asi většina ryb v akva, lehce jsem to přisuzoval aplikovanému CO2, ale ryby u hladiny nelapaly a také krevety japonicy jsou úplně v pohodě. Pro jistotu jsem zkusil CO2 vypnout, ale ani po dvou dnech se dýcháni nijak nezlepšilo a nepomohlo ani vzduchování (jen na zkoušku a pro jistotu jsem to pustil).. Galaxy ale pouze galaxy žádné jiné ryby tím viditelně netrpí, ztrácí velikost, propadá se jím břicho, některé se jakoby deformují v oblasti páteře ( páteř se jim prohne jako by měly hrb, ale možná ten doje působí ztráta plného břicha a postupně hynou). Oči nejsou zakalené, ale možná lehounce vykulené tím si také nejsem ale jistý.. Kolem tlamky mají některé jen asi 4 - 5 ks co jsem si všiml takový světlejší flíček, ale je to úplně ze předu spíš nad tlamkou. Ploutve mají zdravé, žádný rozpad, povlaky ani nic podobného, relativně aktivně plavou, o dekoraci ani nic jiného se netřou, potravu se mi zdá také že příjmají jen nevím zda dostatečně když tak hubnou). Výkaly jsem od danii ještě neviděl, takže nevím zda jsou ok... Nádrž ve většině případech udržuji pravidelně 1 x týdně výměna cca 1/2 vody z nádrže + lehké odkalení dna. Pro nemoc jsem jen asi 2 nebo 3 x měnil vodu po 14 dnech. Celé akva je dle mého názoru slušně zarostlé a je zaběhlé přes rok. Filtr mám nejvýkonnější jbl a tento také udržuji i když méně cca 1 za měsíc - dva properu molitany a keramiku v odpuštěné vodě.. Hnojím momentálně PDMM 4 ml na 200l denně, jinak žádnou chemii nepoužívám. Ještě jsem chtěl dodat že jsem kupoval mražené komáří larvy, žábronožku apod. to prý také není dobré, že můžou byt infikované, ale to jsem netušil... Asi jsem vyloučil žábrohlisty na které příznaky nevypadají, ale ve skutečnosti fakt nevím co zkusit za léky, pokud mají vůbec nějaký smysl. :-) měl jsem jich něco kole 100ks a nebyly levné a jsou krásné a jsem z toho smutný.. posledních cca 40 - 50 ks nejdou ani spočítat. Poradí prosím někdo zkušenější??? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:51 R Muž romant [27987] Re: bikerek
Osobně bych to viděl na nějaký vnitřní parazity, ale neber to dogmaticky, je to jenom můj názor, uvidíš jak se k tomu vyjádří někdo další.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 21:26 Muž bikerek [9] – Danio margaritatus - razbora Galaxy
Fotka k příspěvku Dobrý den, rad bych poprosil zkušenější o radu, nebo nápovědu, kde hledat informace. Mám v akva hejno cca 40 ks Danio Galaxy, razbory galaxy, nebo jak kdo chce... Asi po půl roce se mi začaly rybky jakoby ztrácet, propadá se jim bříško, nebo spíš celé tělo a hlava jim zůstala nepřirozeně velká, možná až zvětšená. rybky jsou ve společenské nádrží, kde problémy u jiných ryb nevidím, nebo se neprojevuji - pouze u Galaxy, jedná měla, nebo ještě má a v hejnu jsem ji přehlídl jakoby naježené šupinky po těle ( ale pouze jedna rybka ze 40). Krmím ve většině případech 2 x denně a to pestrou stravou (sušené vločkové, granulované, mražené a také živé žábronožky z vlastní líhně.) Pokusil jsem se je vyfotit, ale jsou hyperaktivní a nejdou zaostřit, tak to snad bude z fotek patrné. Děkuji všem za tip ( zkusím hodit více fotek na svůj profil)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 16:44 Muž Flozik [8]
Zdravim, dneska sem si u jednoho dania pruhovanyho vsimnul, ze plave s hlavou nahore jakoby sikmo a ze ma roztazeny prsni ploutve. Zadny viditelny zraneni nebo neco jinyho videt neni. Nemate nekdo napad, o co se jedna? Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 15:50 R Muž romant [27987] Re: Jurda
Nebyla by fotka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2013 14:41 Muž Jurda [0] – nemoc?
Mam 2 dania do paru uz celkem dlouho... Samice je ted celkem hodne tlusta a ma "najezene" supiny... chova se uplne normalne, zere vse je pri starem. Tak je to jen tim ze je tlusta nebo je nemocna a mela by se odstanit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:54 Muž Yirka [9137] Re: sandymay
Znovu zopakuji. Zarybnění té nádrže je nejen brzké, ale hlavně dost nevhodné. Když si vezmu to litráž(čistou), tak cpát tam dania, neonky a perleťáky je prostě nesmysl. Pokud s tím něco neuděláš, problémy budou pokračovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 13:47 R Muž romant [27987] Re: sandymay
Podle mě ta ryba mohla bejt třeba trochu načatá a lehce zhoršený podmínky, který se v akváriu vyskytly jí takříkajíc dorazily. Neplašil bych hned s TBC, to co jsi pozorovala na těch ploutvích mohla bejt spíš počínající bakterka(BRP), ale opět bych nečinil nic jinýho než píšu, žádný desinfekce a podobný nápady. Nejlepší desinfekce je stabilizace prostředí, což těma výměnama vody a i tím přidáním bakterií podpoříš. Takže trpělivost a měnit. To že uhyne ještě i jiná ryba, to se stát může, přecijenom zvýšený hodnoty N látek to jsou prevíti. To není strašení, jenom takové lehké informování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 13:40 Mily
Dobře, budu se držet Tvých rad. Myslíš tedy, že se nejednalo o tu TBC?
Ještě jednu věc musím napsat, dáváme chemii, po napuštění akvária jsme nalili nitrifikační bakterie, bylo nám doporučeno po týdnu vždy zase trochu přidat. Takže v sobotu jsme po výměně vody opět trochu těch bakterií přilili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 13:35 R Muž romant [27987] Re: sandymay
Udělej jak jsem Ti psal a tu vodu meň když ne denně, tak obden. Akvárium je v kritický fázi nitrifikace a je nutný to podržet tou výměnou vody, říká se tomu syndrom novýho akvária, nebo-li brzy po založení tam, šly ryb ve větším množství. Několik dní nekrm vůbec, nic se nikomu nestane.
Edit: Něco málo ke studiu. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 13:30 Mily
Založeno bylo 3.12.
Tady najdeš info o něm: www.aquapage.cz/…
Vodu jsme měnili v sobotu. Krmím 2x denně po trošce, do 5 minut je po krmivu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 13:25 R Muž romant [27987] Re: sandymay
Těch informací o kváriu je žalostně málo, chtělo by to si založit prezenatci a uvést tam co nejvíce informací, ale jednu radu mít budu a tou je častější výměna vody, klidně obden 1/3 objemu akvária, krmit střídmě, nezasahovat do činnosti filtru a mít ho neustále v provozu. Není to akvárium náhodou nedávno založený?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 13:18 Mily – Uhynulé Danio
Zdravím a prosím o radu.
Před týdnem jsme si koupili hejno Danií pruhovaných.Rybky byli čilé od počátku, nezdálo se, že by nebylo něco v pořádku. Včera jedno z nich začalo polehávat na dně v rohu akvária a odhánělo od sebe ostatní Dania. Ocasní ploutev (byla taková závojnatá) byla povadlá, jakoby měl páteř prohnutou dolů. Ráno jsem rybku už našla uhynulou. Jsem začátečník, takže o rybích nemocích takřka nic nevím. Někde jsem se ale dočetla, že by se mohlo jednat o rybí TBC.
Zajímalo by mě, co teď dál. Mám čekat jak se věci vyvinou a jestli se nemoc projeví i u ostatních ryb, nebo bych měla rybky přelovit, a akvárium celé důkladně vydezinfikovat, a čím???
Za kždou radu budu vděčná.

Info k akváriu: 54 l, filtrace SIF-700 (pro akva od 100-300 l)-měli jsme ho už v sadě, ryby: 1x ancistrus sp., 1x ancistrus sp. gold, 1x betta splendens, 2x Čichavec perleťový, 4x Danio pruhované, 7x Tetra neonová, 8x rostlina

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2012 21:41 Hoďour – Chromá postranní ploutvička- Dania
Dneska sem vysledoval že jedna Dania plave převážně v kruhu a lehce nakloněná, vypadá to že neovládá jednu boční ploutvičku....Nevíte někdo jestly je to signál nějaké nemoci nebo jestly spíš něco jiného....Nevim co s ní s chuděrkou, jinak je čilá chtěl sem jí odlovit ale jen tak se nedá tak sem jí zatim nechal dopoledne sem si ještě ničeho nevšiml.....dík za nějaké zkušenosti a radu.. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 21:56 R Muž romant [27987] Re: monika
Chce to fotku, takhle je to rovnice o spoustě neznámých a je to dotaz pouze pro majitele křišťálových koulí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 21:54 monika – supiny
Dobry den. Mam takový problem. Je to zatím u tetry červenohlavé. Jak ma hlavu tak u zaver jsou takové bublinky . vypadá to jako kdyby ji ti supiny odstávaly. Poraďte prosím . Děkuji za odpověď předem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 08:25 R Muž romant [27987] Re: Jox
O.K. Nevzdal jsi to ani Ty ani ta rybka, tak přeji ještě dlouhý život. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2012 08:22 Jox Re: romant
Tak sem dánio hodil do 3l lahve od okurek
přidal Dajana Prevent a Jávskej mech, aby se mělo kam schovat.
Po cca tejdnu se otočilo na správnou stranu :)
Ještě další tejden jsem ho tam nechal a pak pustil do akvárka.
Zatim to vypadá že se z toho dostalo :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   11.05.2012 11:17 R Muž romant [27987] Re: Jox
Osobně bych rybu v takovémto stádiu postižení šetrně utratil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2012 23:10 Jox – Dánio - břichem nahoru
Fotka k příspěvku Zdravim. Z ničeho nic se mi začalo Dánio obracet na bok a nakonec chvilkama i břichem vzhůru. Dal jsem ho do karantény a přidal preventan.
Přijde mi že i dost vybledlo.
Sem tam se ještě porybí a plove chvilku normálně, ale jak zastaví tak se otočí.
Ostatní ryby se zdají být v pohodě.
Kdyby měl někdo nápad co by to mohlo být tak dejte vědět ;-)

Tady jsou ještě další fotky:
picasaweb.google.com/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 10:23 Muž Nanoooooo [0]
Ddobry den,vcera som si vsimol cudne chovanie mojho dania,vyzeralo akoby sa cele traslo a malo cudne pohyby.Potom lezalo na liste.Tu som sa docital ze by to mohli byt rozne choroby,tak som ho dal do karanteny.Uz vyzera lepsie,nema tie trhane pohyby ale stale lezi na dne.Zdalo sa mi akoby malo zcervenane ziabre.Neviete nejak poradit,co by to mohlo byt?Ostatne ryby su OK.Dakujem za kazdu odpoved...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:57 R Muž romant [27987] Re: motýlek
Super, díky za odpověď a potvrzení mého názoru, dost často je lidem jako dobrou, nenáročnější rybku doporučuji. Osobně je teď nemám, ale jako kluk si je velmi dobře pamatuji, prostě klasika v podobě "kluků v triku" oživý každý akvárko. ahoj
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 9

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 7899x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10996-danio--nemoc?od=151