Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cabomba aquatica - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Cabomba aquatica - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2016 19:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: TRULY
Aká je alkalita vody? Mám Cabomba furcata, čo síce nie je to isté, ale podobné - tiež mi odhnívala odspodu, rozpadali sa listy, takmer vyhynula. Vzchopila sa až po znížení alkality, bujne rastie ak je pH pod 7 (teda CO2 a mäkká voda alebo veľa CO2 a stredne tvrdá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2016 23:40 Muž TRULY [164]
Ahojte. Tak priniesol som. Posadil som a jedine co pozorujem ze trosku zosvetlela teda konce listov a na mieste kde som ju posadil tak ako keby odhnivala.
Nechal som ju plavat a konce sa pomaly rozpadaju dalej a dalej.

Zle svetlo? zly substrat? zle miesto v prednom rohu akva? malo zivin?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2016 12:44 Alinois – Cabomba květy?
Fotka k příspěvku Dobrý den, máme v akváriu na několika místech zasazenou Cabomba Aquatica. A posledních pár dní pozoruji, že se na dvou samostatně oddělených kytkách vytváří poupata. Z jednoho už dokonce vylézá kvítek, který se ale nikam nežene a bují pomalu. Kvítek je svinut, ale přesto je jasně vidět, že je růžový až fialový. Koukala jsem do atlasu a květy většinou rostou nad hladinou. Nám však vykvétá pod vodou, zhruba tak v polovině akvária.Fotka není moc kvalitní.Jinak rostliny ničím nehnojíme, žijí si svým vlastním životem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 18:49 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: Usine
Já jí svítím, sera 36w 120cm flora glo a sera tropic sun royal celkem se jí daří. Co se týče zářivek sem spokojenej ale příště si je uš nekoupim dal sem za obě 1000,- a žádnej zázrak to taky neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.05.2009 14:40 Muž Zdenek113 [5] - Jezírkové rybyRe: NHKG
Cabomba aquatica podle mého názoru nepatří až tak mezi úplně nenáročné rostlinky, ale asi je to věc názoru.. A co se týká "speciálních" zářivek, tak jsou to vyhozené peníze.. Světelné spektrum je totiž téměř shodné např. s výše zmiňovanou Osram lumilux 830
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2009 23:37 Usine Re: Kaplan007
Jak slyším slova o speciálním akvaristickém osvětlení, tak z toho cítím nějaký podvod. Pokud ti nějaké trubice mohu doporučit, tak si kup někde ve velkoobchodě z el. materiálem třeba Osram lumilux 830, nebo nějkou podobnou třípásmovku. Budeš mít za těch 120 kč skoro dvě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 23:29 zeck Re: Kaplan007
Co si představuješ pod pojmem "klasické"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 23:25 Muž Kaplan007 [51] Re: vaclav
myslim zarivky cca za 120kc,coz oproti klsickym neni o tolik vic. a ty maji bilej obal s modrym napisem :-) samozrejme nemyslim zarivky typu sera za 400 a vic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 23:05 Usine Re: Kaplan007
Kaplan007 napsal: Já jsem jeden z těch kteří věří že akvarijní zářivky jsou efektivnější. Pokud myslíš ty v těch barevných obalech tak ty se ti opravdu vyplatí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 23:02 Muž Kaplan007 [51] Re: zeck
Jde mi o to jestli je i nějaká spodní mez kdy se této rostlině daří. Proto potřebuji názor někoho kdo tuto rostlinu pěstuje třeba pod 0,7W/l a daří se jí ;-) pokud někdo takový je. Nebo názor někoho kdo má 0,9W/l a rostlina mu chřadne. To bych pak musel kompletně překopat osvětlení a do toho se mi vážně nechce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 22:54 Muž Kaplan007 [51] Re: NHKG
Já jsem jeden z těch kteří věří že akvarijní zářivky jsou efektivnější:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.05.2009 22:50 zeck Re: NHKG
Podle mě je Cabomba jedna z náročnějších stonovek. Když nemá dostatek světla táhne se k hladině a opadává, čim víc světla tim líp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 22:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Kaplan007
Proč tam nedáte normální zářivky?
Cabomba je nenáročná, při tak silném osvětlení určitě poroste i když spektrum světla nebude vyhovující.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 22:41 Muž Kaplan007 [51] – Cabomba aquatica
Na 150l dám zatím 4x20W světla. Zářivky s modrým a červeným spektrem určené pro akvaristy, reflektory. A ptám se jestli má někdo s touto rostlinou zkušenosti a zda pod takovým osvětlením poroste. CO2 a přihnojování Fe, P samozřejmost. Jsem ochotnej nad akva přidat ještě dalších 2x20W ale víc se mi tam vážně nevejde. Výška vodního sloupce je 40cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 21:09 Anonym Re: sekavec
No a neni lepší koupit stolístek? Je podobnej a snese toho víc. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 20:54 Muž recht [10] Re: sekavec
Ja mam udelany CO2 z kvasnic a bezva... jen to delam opatrne nerad bych prisel o ryby... Naklady? cca par korun PET lahev do vicka vlepena spojka cca 10,- Kc? A kus hadicky ale to najdes v clancich nebo radach... hotovo za par min. a na zkousku to staci..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 20:48 sekavec Re: Silent
a tak ja uvidim.zitra koupim raselinovy vyluh dnes jsem posledni vykapal uvidim jak se ji bude dařit :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:29 R Muž Silent [5949] Re: sekavec
Koupit se dnes dá téměř všechno, jenže komerční výrobky jsou šíleně drahý. Projeď net najdeš spoustu návodů na výrobu CO2 z kvasnic. Je to za pár korun a funguje to. Mám za to, že i tady na Rybickách v sekci rady něco bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:21 sekavec Re: Silent
mam vyluh Chelatin raselinovy a da se to koupit to CO2?nechapu vubec tu vyrobu a ani na to nemam veci nebo je i jine hnojivo?dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:19 R Muž Silent [5949] Re: sekavec
Jde to třeba výluhy z rašeliny( Torben, Sera Morena, Tetra Toru min) ale bez toho COčka Ti ta cabomba nepůjde
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:15 sekavec Re: Silent
CO2 nemám. :-( jinak nicim jinym to nejde jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:12 R Muž Silent [5949] Re: sekavec
Jestli chceš tuhle cabombu úspěšně pěstovat tak musíš mít dost silný osvětlení a sytit CO2. Tím klesne i pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:06 sekavec Re: :-)
a jak mam tu vodu okyselit???mam ph7 :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 16:33 :-) Re. sekavec
Tahle kytka potřebuje dost světla, ale hlavně musí mít měkkou vodu a PH nesmí být 7 a vyšší. Nedokáže přijímat CO2 z uhličitanů, proto je vhodné CO2 sytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 16:03 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: sekavec
jmenuje se asi trošku jinak rybicky.net/atlasrostlin/cabomba_aquatica , tak svítit stejně jako většině akvarijních (tropických) rostlin - o něco víc jak dvanáct hodin a déle, ale hodně intenzivně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 16:00 sekavec – camboba
koupil jsem novou rostlinu camboba aquatica a pry je narocna....jak dlouho mam svitit aby se ji dařilo?????dík a mam hnojivo bioflor...dík

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 1425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10939-cabomba-aquatica-pestovani