Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mech na pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Mech na pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2015 17:22 Muž PaulZy [51] - Rostliny – vzhled
Nějaké poznámky: Pozadí jsem vytvořil rovnou se založením 25l akva (podle odkazu ze zač. vlákna). Výsledek můžete vidět v prezentaci "Zátiší". Je tam ale fotka po zastřižení! Takže to nevypadá tak efektně. Za dva, tři týdny to bude jinak.

- Perlinka je dobrý materiál, ale je bílá (u mě trochu zamaskovala černá řasa). Lepší je zvolit tmavší materiál (doporučuje se sítka do okna). Vidět je to hlavně po zastřižení mechu.
- Velká oka jsou rizikem pro potěr (dostane se za pozadí, ale ne ven). Hlavně to platí pro nové pozadí.
- Na svázání a uchycení je ideální rybářský vlasec.
- Mech dávat rovnoměrně.
- Měchýřka jávská je dobrá volba, ale dnes bych asi dával "vánoční" varietu.
- Hotové pozadí jsem ukotvil v písku a zvenčí přichytil vlascem (izolepa).
- Doporučuji posunout vršek pozadí několik milimetrů pod okraj akvária - sníží se tím riziko vzlínání (proč je kolem akvária kaluž?).
- Mech roste podle osvětlení - zastíněná místa vypadají i několik měsíců od založení +- stejně. Počítejte s tím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 19:19 Muž Jiri_99 [425] Re: Jiri_99
Tak je to vyřízené. Hornbach - perlinka - metr čtvereční - 24,- Kč.
Měl jsem strach, že to budou prodávat jen po velkých kusech nebo rolích, ale nařežou na míru.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 20:11 Muž Jiri_99 [425] Re: invalida
palec To bylo první co mě napadlo. ano Ovšem je zima a nikde se nic nestaví.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2012 19:53 S Muž invalida [3881] Re: Jiri_99
Projít kolem stavby s lahváčem v ruce stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2012 19:52 Muž Jiri_99 [425]
Prosím si o radu. Kde seženu kousek perlinky nebo podobné "mřížkovanosti" z plastu, aby oka byla dostatečně velká, abych do toho mohl natlačit mech tak, aby v tom držel? /to je mi souvětíčko :-D / Nikde se mi nedaří najít nic vhodného.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 21:43 Žena Dinamit [68] Re: kortezhugo
jj, to jo, ale zase kdyz se ti to nerozroste uplne vsude, tak je to videt, s tim 3D pozadim je podle me i takove prirozenejsi. Ja ted pouzila javsky mech i na dno. udelala jsem si v akva takove male chumacky a taky to vypada pekne. lepsi jak se morit s nejakyma rostlinama na dno - echinodorus tenelus ap.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 19:59 Muž kortezhugo [983] Re: Dinamit
Antikorove sito je lepsie.-nemusis to lepit - je to tazke - a mozes to vybrat kedy chces a preplachnut. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2009 14:48 Žena Dinamit [68]
Já mám normální polystyrenové 3D pozadí a na tom mám přichycený jávský mech. Chytil se sám a dobře se mi tam rozrůstá ;-) Můžeš dát do akva tenký polystyren, zdrsnit povrch a ten mech na to přichytit. Nejdřív asi pomocí nějakýho připínáčku a až k tomu přiroste, tak to sundat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 15:10 Muž kortezhugo [983] Re: olga
Mne na tom riasi nerastli.Ale svietil som minimalne.Ani som nemusel lebo tam bol ten mach a cr.affinis.To som mal asi pred 5-timi rokmi.Teraz to mam prerobene -svietim -kopu rastlin malo ryb a
neviem sa zbavit sinice a podobnej havedi. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 14:25 Muž Killer [133] - SumciRe: Rasto
docela zajímavý by asi bylo udělat mřížku z dřeva třeva a vlascem na ní přivázat rozdělenou řasokouli..zkusil sem jí totiž rozebrat a ten velkej kus sem přivázal na dřívko a vypadá to dobře..ty malý dorostly a přivázal sem je tam taky..pak až nebude vidět u malejch vlasec, tak udělam fotku..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2009 12:31 Žena olga [4] Re: Rasto
Pote, co jsem mechovou stenu nuzkama zarovnala, skutecne pusobila hustejsi - vyrovnaly se vsechny vyhonky na stejnou uroven a vypadalo to moc hezky. Pak tedy prislo to nadmerne zarustani rasou, ale k tomu jsem si spis pomohla tim, ze svitim vysokou watazi...:)
Ze by se mech nejak rozrustal do sirky, to ne, respektive ne vic, nez predtim - mech nejsou vyssi rostliny, ktere by se vetvily az po sestrihu. Nicmene se po sestrihu hezky sjednoti forma.
A je taky treba pocitat s tim, ze mech bude mit tendenci vic rust v horni casti steny, bliz ke svetlu. To se prave da vyrovnat az pozdejsim sestrihem do jedne svisle "fazony".
Btw. pozor na mezeru, ktera ti vznikne za stenou! Parkrat jsem tamodtud zachranovala rybky, nez jsem ji nakonec utesnila dubovymi listy a ze strany paskama molitanu (ktere jsem opet opticky zakryla dubovymi listy).
Jinak k samotnemu postupu vyroby - protoze jsem nemela nejakou samonosnou, dost jemnou sitku, ohnula jsem raminko od satu (trochu risk, nejsem si jista, z jakeho je kovu) a posila ho sitovinou proti komarum. Mezi dve vrstvy sitoviny jsem rovnomerne rozprostrela javsky mech a vypjala i druhou stenu na ram z raminka. Z obou stran ramu jsem jeste prisila prisavku, kterou jsem vse chytila na sklo. Cele jsem to pak jeste zarazila do dna, aby to bylo utesnene i zezdola a melo vetsi stabilitu.
At se to dobre povede!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 10:37 Muž kortezhugo [983] Re: Rasto
No ja som mal tolko machu ze som rovno spravil celu stenu-nemusel som cakat az sa rozrastie.Ale ma to snahu tahat sa dole zo sita-musel som ho uvezovat sem-tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 09:50 Rasto Re: olga
Dobre to vyzera. A este by ma zaujimalo,ze ci ked odstrihnes mach v predu ,tak potom sa zacne rozrastat do sirky alebo ako to je? Ako dlho trvalo zarastenie celej steny a aku to ma hrubku??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 09:39 Žena olga [4] Re: Rasto
Presne ten samy odkaz jsem si nasla, kdyz jsem se chystala na sve nano akvarium - a udelala si podle toho stenu z javskeho mechu X-) .
Do mechu mi casem prorostla i riccie a oba prorostle systemy pomahaji chranit poter zivorodek a navic se na to pekne kouka ;)
Jediny problem, ktery s tim mam je, ze se do starsich casti mechu (tedy v tech ostrihanych castech, jak jsem stenu zesoumernovala) dala zelena rasa protoze nemaji tak rychly rust. Ale i tak je to pekne. Koukni se mi do prezentace, brzo tam budu pridavat i aktualizovane fotky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2009 09:26 Rasto Re: ustavprochore
No vyzera to dobre. A dalo by sa to iste urobit aj s riciou, aby sa rozrastala po sietke??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 22:32 Muž jajaapaja [174] Re: Rasto
Stačil by i slabej polystyren polepit pískem a na to se to už přichytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 22:10 Zdenek58 Re: Rasto
Na skle těžko, ale měl jsem zadní stěnu akvária polepenou břidlicí, ta byla celá porostlá jávským mechem a vypadalo to super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 20:28 Muž kortezhugo [983] Re: Rasto
Ja som to mal tak spravene - bolo to pekne.Pouzil som na to antikorove sito a uviazal silonom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2009 20:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Usine
Jj, mech na síťce se dá provozovat jen v akváriích bez řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2009 19:12 Usine Re: Rasto
Pozor na mechy, jsou velmi často silně zařasené a když to nemáš s řasami vyválčené, dopadne to dost ošklivě. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.05.2009 19:10 Žena ustavprochore [567] Re: Rasto
Co třeba tohle: www.aquamoss.net/… ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 18:34 Muž Danjar [0] - RostlinyRe: Rasto
Jedine dat pres celou zadni stenu sitku, par kusu mechu od spodu uchytit a nechat zarust.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2009 18:30 Otta Re: Rasto
Asi těžko bude držet jen na skle,musel bys ho zdrsnit-to znamená něčim polepit.Nebo posipat zvlášť sklo pískem a to tam potom vložit.Já osobně mám břidlici přímo na pozadí a na nerez háčkách pověšeny další kousky břidlice s přichycenýma rostlinkama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2009 17:29 Rasto – Mach na pozadi
Cawte,

ma niekto skusenosti s machom na pozadi? Ako ho mozem prichytit na sklo?? Rozmyslam, ze si kupim
Vesicularia dubyana alebo Monoselenium tennerum od Rataja,ale neviem ho pestovat tak,aby porastol cele pozadie. Rozmyslal som o prichyteni pomozou spagatu,ale to by slo iba pripevnik na drevo. Este ma napadlo pripevnit ho dole kamenmi a cakat kym sa rozmnozi smerom nahor ku svetlu.

Dik za odpovede

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 2186x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10928-mech-na-pozadi