Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 19:30 Muž Priest [325] - Cichlidy
A co tohle,daleko to ze Znojma není. :)
www.superdiscus.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.08.2014 19:11 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: acik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.08.2014 18:52 Muž acik [416]
pokud má někdo opravdu kvalitni hnědý,tak si dojedu klidně 500km,doprava není žádný problém... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 16:50 Toma Re: Toma
Ať zavolá honzovi Markovi jestli to pro něho nebude daleko má krásný ryby
AQUA DISCUS EXCLUSIVE

Václav Marek



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 16:40 Toma Re: Romy
A lhdiscus je Kladno to je ještě dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 16:26 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: Toma
Michal je z Prahy,kdežto Acík ze Znojma...,trochu z ruky.Než jsem si všiml města,kde žije,chtěl jsem doporučit Luboše Rybáčka,má teď inzerát na Discus.cz,ale pro tu Prahu jsem si to rozmyslel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 15:27 Toma Re: doktorDa
Jsou to chovatele ale ryby nic moc vubec nerostou lepši když zkusíš michal melkus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 15:18 Muž Priest [325] - CichlidyRe: doktorDa
Chovatelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2014 14:13 Muž doktorDa [5] - AmerikaRe: acik
Zkus LH Discus. Ale nevím jestli jsou chovatelé nebo překupníci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 21:03 Muž acik [416]
zdravím,nějak nemůžu sehnat dobrýho chovatele hnědých placek,kdyby někdo věděl,tak please nějaký kontakt... :) ahoj

někdo mi psal kontakt,ale už nevím kdo to byl,ty zprávy už nemám... Jo a ta ryba co jsem řešil minulý týden,tak zemřela... moje blbost sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 22:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: No ja si rikal, ze treba u profiku to asi ani jinak nepujde...
No nejde... ;-) ... a to se rybami jen živím... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 17:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: jamajcan
No ja si rikal, ze treba u profiku to asi ani jinak nepujde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.08.2014 17:19 jamajcan
Když už dělám odchovy,na kterých mi záleží,tak záložní generátor,za pár šupů to jistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 17:16 R Muž romant [27987] Re: Designer
No já ti nevím. Když mám futrovnu, tak to mám nemlich stejně a těch ryb i klidně víc. Už mě neděs, nebo začnu bejt nervózní, protože obdobný akvária mám v dohledovým režimu u několika lidí. :-)
Edit: S tou nahlášenou odstávkou to sedí, udělal jsem to přesně tak. Dva dny předem se nekrmilo, den předem vyměnila polovina vody a těch 8 hodin odstávky přežila dvě cca 200 litrový akvária a neskutečným počtem ryb bez stráty šupiny. večer v ten den se voda měnila znovu ta polovina. Mimořádka už je horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 17:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ale jo, ja koukal, ovsem kdyz neni elektrika, ani rostliny nejsou k nicemu, o to nejde... Kdyz si predstavim, ze nejde jen tak o nejake ryby, no proste ta hruza z vypadku by mne fakt dostavala, radeji min ryb, ale s nejakou jistotou...

EDIT: Si predstav, ze bude odstavka elektriny vyhlasena predem. Nektere opravy proste jinak delat nejde. Co pak delat s akvarii? Vzit si dovolenou a menit vodu jak sileny? Koupit UPS, ktera to tak dlouho utahne aspon v tom nejnutnejsim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 17:07 Muž acik [416] Re: romant
a do toho ještě 30 stupnu voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 17:05 R Muž romant [27987] Re: Designer
Jirko, to akvo je holouš bez dna a rostlin, což bude lecos vysvětlovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 17:04 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: acik
acik napsal: to jsem to posral,včera jsem měnil vodu a zapoměl jsem čerpadla zvednout aby vzduchovala,ráno placky u hladiny a jedna placka to schytala ležela u dna,tak jsem ji dal do sítky a dal jsem ji 20cm pod hladinu,vzduchovaní směruji trochu na ni. Vypadá to,že to nedá,bělají ji ploutve,má po sobě povlak a v větší břicho. trápí se,ale chci ji dát šanci. nafackovat si by bylo nejlepší
Takze chces naznacit, ze kdyz nejaky pitomec rano vyhodi elektriku v celem baraku, nekde vyhori kus kabelu, proste cokoli ze budes den bez elektriky, ze Ti vymrou akvaria? S takovym usporadanim bych mel strach i jen odejit z domu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 16:53 Muž acik [416] Re: romant
večer ještě vyměním vodu a pak si bude muset poradit,ráno napíšu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 16:50 R Muž romant [27987] Re: acik
Uvidíš, dej mu šanci, oni to jsou bojovníci. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 16:45 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku fotka nic moc,je to mobilem...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 16:42 Muž acik [416] Re: romant
nene nebudu krmit aspoň 3 dny,vodu jsem menil asi už 4x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 16:36 R Muž romant [27987] Re: acik
Nekrm a klidně vyměň znovu vodu a můžeš více než obvykle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2014 16:24 Muž acik [416]
to jsem to posral,včera jsem měnil vodu a zapoměl jsem čerpadla zvednout aby vzduchovala,ráno placky u hladiny a jedna placka to schytala ležela u dna,tak jsem ji dal do sítky a dal jsem ji 20cm pod hladinu,vzduchovaní směruji trochu na ni. Vypadá to,že to nedá,bělají ji ploutve,má po sobě povlak a v větší břicho. trápí se,ale chci ji dát šanci. nafackovat si by bylo nejlepší

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:55 Muž acik [416] Re: romant
i začátečník se do toho může dostat,ale musí být shnaha chtít informace příjmat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:52 R Muž romant [27987] Re: vasa1234
vasa1234 napsal: Prave ze ti moji jdou do hejna jen pri krmeni. Normalne sou rozesety po celym akva. Myslite si, ze se casem uklidni?Tak zcela upřímě, když si projdu tvojí prezentavci, tak z toho čtu velkou nedočkavost podpořenou alespoň nenačtenejma informacema, ale jak píšu, tím si musí každej projít tám, pochopit a prozřít. Pokud jsem moc příkrý, potom omluva, ale medu momentálně nemaje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:48 Muž vasa1234 [20] Re: acik
Prave ze ti moji jdou do hejna jen pri krmeni. Normalne sou rozesety po celym akva. Myslite si, ze se casem uklidni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:46 Muž acik [416] Re: romant
já jen,jestli jsou takové zkušenosti i u ostatních,tak proto :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:46 R Muž romant [27987] Re: acik
Kladeš dotaz a zároveň si odpovídáš, tím si musí každej projít sám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 17:01 Muž acik [416] Re: romant
no a nebude nakonec problém i v tom,že má prostě málo kusu? čím více do hejna,tím budou všichni klidnější... i já mám takovou zkušenost,jen jestli je má v 200L akva,tak bych už další rozhodně nepřidával,už tak je to malý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 10:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: vasa1234
Pulku akvarka zaber jednim kouskem rybicky.net/atlasrostlin/echinodorus_bleherae a bude to vypadat asi takhle: rybicky.net/fotogalerie.php… . Ono to chovani toho jedince nezmizi, ale ostatni budou mit vetsi klid. Bohuzel jsem uz slysel od lidi co to umi, ze obcas se vyskytne kus, ktery je pro klid akvaria vylozene zhoubou a nic jineho, nez ho dat z akvaria pryc, nepomuze. Ty mas skoro hole akvarium, zacal bych zatim tim, at na sebe nevidi tak jako ted neustale.

Ovsem podotknu, stejne jako ja tehdy, mas i Ty male akvarium. Ja si rikal, ze poridim vetsi, jenze k tomu tehdy bohuzel nedoslo, jako u mnohych dalsich. Ona takova poradna placka v rozmeru akvaria 40cm nema moc kam a taky jak daleko asi tak muze uplavat, kdyz se jine placce znelibi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 09:30 R Muž romant [27987] Re: vasa1234
Naparující se dominantní jedinec. Přistínit, ideál bych viděl plovoučky, nebo třeba povalující se listy valisnerek na hladině, více ozelenit, přitlačit na výměny vody, začít přidávat výluhy, velmi osvědčený a dostupný z komerčních je třeba Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2014 09:07 Muž vasa1234 [20]
ahoj, mam 4 kusy red tyrkys a jeden mi porad prohani ostatni. Ty sou schovani a jakmile vylezou z ukrytu hned je zase zazene. Nekdy zacnou litat po akva jak splaseni, dva sou na boku uz skrabnuti od korenu. Odkoukal jsem, ze se pred nimi nekdy postavi bokem a jakoby sebou skube. Nemate nekdo logicke vysvetleni tohoto chovani? Voda mekka, PH 6,5, NO2 0, NO3 30.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 22:30 Muž acik [416] Re: kroner
to jsem musel mít teda štěstí u prvních 12 ryb a pak u dalších 16 ryb,doufám,že jsem si to štěstí nevybral,páč to štěstí bych si chtěl vybrat u sportky smich smich


trochu pozdě odpovídám...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2014 23:15 - Re: acik
Nikto tu p.Pejšu neodsudzuje.Chyby sa stávajú.Len spomenutá by sa nemala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 21:26 kroner Re: acik
podvodník, zloděj, vrah....to jsou slova, která jsem někdy vyřkl? To snad nemyslíš vážně. Jak jsem řekl, jsem rád, že o problému ví i vikino, jinak bych tady byl snad za lháře. Řeknu ti to ještě jednou, to, že nepozoruješ u svých ryb tasemnici neznamená, že jí nemají a nebo jsi měl štěstí při koupi. Tvá slova "jen se trochu zamyslete,když už chcete něco o někom tvrdit,tak si zjistěte jak to opravdu bylo". Ty jsi byl u všeho přítomen se mnou a s kolegou? Toho jsem si tedy nevšiml. A nebo, že by jsi odposlouchával můj mobilní telefon při rozhovoru s p. Pejšou? To asi ne. Tak jak si můžeš dovolit tvrdit, aby si někdo zjistil, jak to bylo, když to sám vědět nemůžeš. A to, že si poslechneš jen jednu stranu neznamená, že to tak doopravdy bylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   12.07.2014 17:59 Muž acik [416]
Když je nějaký problém,tak je hned každý podvodník,nebo zloděj a nakonec zjistíte,že i vrah??? :) :) neeeee jen se trochu zamyslete,když už chcete něco o někom tvrdit,tak si zjistěte jak to opravdu bylo.I kdyby tasmnici měl,tak už pak jen záleží jak se k celé situaci postavil sám Pejša,jestli byl ochotný a snažil se pomoct,je u mě profi... chyby dělají všichni,jak profici,tak amatéři.. Nezáleží třeba i v jaké velikosti ryby byly kupované? To je teď otázka pro ostatní... My opravdu s rybama nemáme problém a to jich máme v akva 16 ks ve 360L,kupované myslím ve stejnou dobu jako kroner.


pro mě každý chovatel,který se snaží o kvalitu bude dobrý chovatel a neodsoudím ho,když je problém,to nemluvím o jednom,ale o všech,který si zachovávají svoji profesionalitu. ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 17:20 kroner Re: Yirka
Dovolím si ještě malou vsuvku. Nejlepší reakce chovatele na oznámení problému je: "to jste musel někde chytit z živého krmení", a že sám krmí živým z vody, která pochází z odpadu jeho ryb (perfektní podmínky pro množení parazita)je podle mého názoru vrchol. To asi říká každému, kdo se zpětně ozve a upozorní na problém. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.07.2014 07:22 Muž Yirka [9132] Re: prasan
Já bych řekl, že to problém je. Pokud to prodávající ví tak je to nezodpovědnost. Přinejmenším. A pokud na to neupozorní, považoval bych to dokonce za podvod. A je mi úplně jedno, zda je to chovatel věhlasného jména. Mimochodem nevěřím, že by se jmenovanému tato diskuse nedonesla, ale jeho vyjádření se nedostavilo. A jak píšeš, pokud kupující ví co a jak léčit.... přikládá snad prodávající léčivo a postup léčení. Nebo snad dává na zboží slevu?
Ten postup je jak prodej ojetin. Koupíš nablýskanou ojetinu a pak zjistíš, že má stočený tachometr a další vady. Prostě ten postup není fér.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 23:23 - Re:
Nie je problém ak si niekto kupuje rybu a vie na čo ju má liečiť.Problém nastane vtedy ak ryba chradne a nový majiteľ nevie čo s ňou.Podľa niekoho je predaj zaparazitených rýb v poriadku,podľa mňa Bohu žiaľ nie.
Najviac sa mi potom rátajú reči predávajúcich,že nemáte dobrú vodu a že ste niekde urobil sám chybu.Blá blá blá a pritom si mydlia ruky,že zarobili a možno si prídete ryby kúpiť opäť.Je to vizitka chovateľa a o tom by sa tu dalo diskutovať do nekonečna.
Špičkové disky sú najčastejšie práve u hoby chovateľov.Kopec týchto chovateľov hlavne pre nedostatok času,priestoru a možností nemá žiadne ocenenia.Jednoducho preto,že na žiadne výstavy a súťaže ryby nenosia.
Bohu žiaľ u nás niekedy kvantita prevyšuje kvalitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 16:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kroner
kroner napsal: Samozřejmě bych si od něj ryby opět koupil, ale tentokrát vím, co si domu přivezu a ihned to přeléčím.
Tak to se bojim ze nevis. To ze ma ryba tasemnici znamena, ze ji musela nekde ziskat. A kdyz ji ziskala, co jeste dalsiho? Priste si doneses domu novy vyrobek cely od bahna a prohlasis, ze je spickovy, jen si ho musis trosku oplachnout, a vlastne muzes mit pravdu. Zaplatpanbuh, ze se to se zakazniky takhle zlepsuje, zacneme delat veci zcela bez obalu, oni si to az jim to prijde oplachnou smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 16:07 kroner Re: grunda
Netvrdím, že není dobrý chovatel. Má to zmáknutý a ryby má pěkný. Jen mě udivuje, že při koupi ryb ti neřekne o tasemnicích a na problém přijdeš až doma. To, že to u ryb nepozoruješ neznamená, že je nemají, nebo jsi šťastlivec, který má opravdu ryby bez tasemnic. O celé této problematice jsem se bavil s akvaristou, který to dělá 50 let a je jedním z mála, kdo odchovával terče uměle. Sdělil mi, že stylem jakým to dělá ani bez tasemnic být nemůže, protože výkaly z ryb pouští do rybníka, kde jako mezihostitel je např. perloočka, tuto z rybníka odloví a následně terčům podá v podobě potravy a celý kruh se uzavírá. Moje mylná představa o tasemnici z masa mi byla hned tímto chovatelem vyvrácena. Jsem rád, že mi to osvětlil. Samozřejmě bych si od něj ryby opět koupil, ale tentokrát vím, co si domu přivezu a ihned to přeléčím. Špička je u mě chovatel, který nemá u ryb ani tasemnice. Už to dál rozbírat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 05:03 - Re: grunda
Chovateľ má v prvom rade pri importoch zabezpečiť karanténu prípadne preliečenie, pri vlastných odchovoch platí to isté.V žiadnom prípade by nemal do obehu púšťať choré či inak nakazené ryby.A to že je to špičkový chovateľ by ho nemalo ospravedlňovať.
Na druhej strane výskum preukázal,že každá ryba dákeho toho parazita či cudzopasníka v tele má.V malom množstve je to pre rybu neškodné a dokáže sa s takýmto stavom vysporiadať sama.
V podstate je to tvrdenie proti tvrdeniu.Niekto s p.Pejšom je spokojný iný nie je.Je to vec názoru.A na druhej strane je i trocha na šikovnosti chovateľa ako sa o privezené ryby postará.(i keď majú napríklad tie spomenuté pasomnice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 00:51 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: kroner
ať chceš, nebo nechceš, Pejša špička je - stačí se podívat na jeho výsledky v soutěžích. Jinak jsem jeho ryby viděl na vlastní oči a jsou opravdu špičkové, pár jich mám doma - všechny :-D a jsou v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 23:04 kroner Re: vikino
vikino, děkuji ti za tato slova a vnesení konečně jasu do této problematiky. Je to přesně tak, jak říkáš. Mám úplně stejnou zkušenost, bohužel nás asi není dost na to, aby to někteří "také akvaristi" pochopili. Je dobré na určitou negativní zkušenost upozornit a o některých chovatelích nehovořit jako o špičce v oboru. I když je to každého věc. Ať se daří v chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 19:29 Muž Priest [325] - CichlidyRe: vikino
Hezké stránky a kvalitní počtení. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2014 19:16 vikino Re: kroner
kroner napsalDostalo sa mi informacie, ze chcete zakupit ryby u p. Pejsu. Ryby ma kvalitne a zdrave. Len je treba pana Pejsu pred navstevou poprosit, nech Vam ryby zbavi tasomnic. On krmi buchankami z jazierka pri dome, tak ma ryby plne tasomnic. Inak su jeho ryby zdrave a vitalne.

To co "kroner" napisal, su v podstate moje slova. Mam v chove ryby od p. Pejsu, konkretne Red Marlboro yellow face a Coballty. Su u mna uz skoro rok. Ked ryby prisli ku mne, boli nakazene pasomnicami. Volal som chovatelovi, ktory sa ospravedlnil s tym, ze do ryby nevidi ;-) No co uz, za svoje peniaze som dostal aj nieco navyse :) Ryby som preliecil cistym prazikvantelom (dost drahe liecivo) a na cas som mal s pasomnicami pokoj... myslel som si. No jedna liecba nestacila a musel som liecit neskor znova a znova. Doteraz sa u jednej ryby pasomnica obcas objavi, no je to uz chovna samica, ktora vodi mlade... takze s liecbou je to uz narocnejsie. Podotykam, ze tento druh pasomnice sa v akvariach nema sancu rozmnozit ani preniest z jednej ryby na druhu. Na svoje rozmnozenie potrebuje pasomnica medzihostitela, cim je zrejme buchanka, alebo perloocka. Komentovat Pejsu ako chovatela nemienim, kazdy si musi urobit svoj nazor na vec sam. Inak ako som pisal ryby su inak zdrave a zeru vsetko a vytieraju sa(teda aspon niektore) - viz foto: www.discus-liptov.estranky.sk/…
A k prasanovi som sa uz vyjadroval na inom mieste, podla mna "zvasty" pise on a vyjadruje sa k veciam, ktorym velmi malo rozumie, ale to sa da citat vsade tam, kde tento pan prezentuje svoje "zvasty".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 17:55 kroner Re: prasan
No asi takto, přivezl jsem si já a kolega ryby od jmenovaného chovatele. Kolega mi řekl, že mu z jedné ryby vylezla tasemnice. Já tasemnici u mých ryb poprvé viděl asi po 14 dnech a říkám mu, že to mám u ryb taky. Asi za další týden mu jiná jedna z jeho přivezených ryb padla a z huby mrtvé ryby vylezla tasemnice (já vůl, že jsem to nenafotil). Ihned jsem ryby preventivně přeléčil a problém už jsem nepozoroval. Když jsem na to (já blbec) upozornil kolegy akvaristy, bylo mi sděleno, od jednoho akvaristy, že už to slyšel také. Dál jsem to neřešil. Po mém dalším příspěvku na mou osobní zkušenost, jsem od dvou "kolegů akvaristů" sklidil pouze posměch, což jsem absolutně nepochopil. Jsem rád, že jsem narazil na příspěvek od jiného chovatele, který o tomto problému ví a podělil se s ostatními. Jak už jsem jednou řekl pro jmenovaného chovatele je to úplně normální v tom kvantu ryb, pro jiného může přijít doma rozčarování při ceně, kterou za ryby zaplatil. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 23:34 - Re: kroner
Len mi potom osobne nejde do hlavy ako môže niekto prezentovať rybu plnú pasomníc za zdravú a vytálnu.To ich pán potom zrejme riadne prekrmuje aby ta ryba bola k svetu.Inak si to neviem vysvetliť.Alebo je to čo píšeš riadny žvást.Osobne si ani neviem predstaviť ako by som mohol takéto ryby niekomu ponúkať.To by malo byť samozrejmosťou,že ryba idúca od chovateľa je v 100% zdravotnom stave.Čiže aj bez parazitov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2014 15:51 kroner Re: acik
tady malá ukázka nezávislého rozhovoru mezi jedním zájemcem a jiným chovatelem, která potvrzuje moje slova

Dostalo sa mi informacie, ze chcete zakupit ryby u p. Pejsu. Ryby ma kvalitne a zdrave. Len je treba pana Pejsu pred navstevou poprosit, nech Vam ryby zbavi tasomnic. On krmi buchankami z jazierka pri dome, tak ma ryby plne tasomnic. Inak su jeho ryby zdrave a vitalne.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=801