Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rybky nepřijímají potravu

 

NápovědaFórum » Krmení  

Rybky nepřijímají potravu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 12:06 R Muž ctibum [6932] Re: Sahrazad
Presumpce neviny ano, proto jsem se raději napřed zeptal ;-) Povlak klidně nech, nebo odsaj hadičkou a zkus sehnat šneky okružáky, levatky a kružníky. Ti ho sežerou určitě... Buď tady, nebo někde ve zverimexu, klidně PetCenter, mívají je v nádržích a pokud je prodavačka ok, naloví je zadarmo. Ale to už je tu mimo téma...
Já se ptal proto, jestli nejsou ryby v čerstvé nádrži, kde ještě není stabilní prostředí a proto nežerou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 08:39 Sahrazad Re: Xif
Dobre, zalozim, behem dnesniho dne.
Dekuji za duveru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 08:38 Sahrazad Re: ctibum
Aha, takhle. Povlak tam mam , udelal se asi tyden od zalozeni, porad nemizi. Pred 14 dny, spolu s rybami, pridan jeden snek clithon. On to ji, nekdy. Nevim, zda odstranit, nebo nechat. Jeste jsem tento tyden zacala hnojit, treba to pomuze. Taky se mi to nelibi, rikam si, ze je to asi prirozeny vyvoj.
Jinak, nemam duvod si vymyslet, chci opravdu poradit :-) chapu, ze mate I negativni zkusenosti, ale tak snad neni duvod predpokladat, ze vsichni jsou takovi. Presumpce neviny :-) ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 08:02 R Muž ctibum [6932] Re: Sahrazad
Nic ve zlém. Ale stává se tu celkem často, že nováčci v případě problémů zkreslují informace, aby nebyli za hlupáky. A právě s tím povlakem na kořeni mám své zkušenosti, jak jsem psal níž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 07:56 R Muž ctibum [6932] Re: Xif
No mně se právě šlem na kořenu udělal nejednou a vždy během týdne až dvou po založení. Proto jsem se ptal. Ale pokud Sahrazat tvrdí, že měsíc a půl, tak nezbývá, než věřit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 07:52 Muž Xif [336] Re: Sahrazad
Sahrazad ahoj
Založ si prezentaci svého akvária, doplň vše potřebné. Pak se bude líp radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 07:48 Muž Xif [336] Re: Kawa
A já ji věřím.
Koukni na tu fotku v HD, ten šlem na tom kořenu se určitě neudělal za den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2020 07:32 Sahrazad Re: ctibum
Ano, urcite zalozene pred mesicem a pul...nechapu, proc pochybujete o tom, co jsem psala. Potrebuji poradit, a tak musim dodat co nejpresnejsi informace. Vcera jsem jen rano menila vodu, asi polovinu, ale to delam kazdy tyden....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 21:18 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ctibum
Tak nejsem sam komu to připadá založené čerstvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2020 20:22 R Muž ctibum [6932] Re: Sahrazad
Určitě je to akvárko založené před měsícem a půl?
Vodu bych dolil tak 1 cm pod okraj, škoda si zmenšovat objem...
Červenoústky bych vrátil a nechal jen ohnivky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2020 18:23 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Sahrazad
Na té fotce je vidět že rybky vyhledávají krytí v rostlinách. Toho světla je tam docela hodně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 17:49 Sahrazad Re: Kawasaki
Fotka k příspěvku Tak tohle je me akvarko, fotim jen tabletem pro představu. Přistínění je dobrý nápad, vyzkouším. Uvítám jakoukoliv kritiku :-) , pořád se učím...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 16:19 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Sahrazad
Zkusil bych to akva shora přistínit. Pak pozorovat zda jsou ryby klidnější. Za pokus nic nedáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2020 15:39 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Sahrazad
Nevím teda, jak vypadá akvárium a zda by se daly vylepšit podmínky, ale klidně bych je nechal několik dní hladem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2020 15:27 R Muž Anthrax [4789] Re: Sahrazad
Pokud krmíš po menších dávkách, tak není problém krmit víckrát denně. :-)
14 dní je celkem krátká doba. Krevetky se ukáží až časem. Ale obávám se, že cervenoústky vyzobou mladé krevetky. Jsou to v dospělosti celkem velké ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 15:03 Sahrazad Re: Anthrax
Rybky mám 14 dni, akvarium o měsíc dele. Jak silné je svetlo nevim, mám starsi led osvetleni - kdysi jsem akvarium mela, nejsem uplny zacatecnik. Ano, akvarium je male, cca 27 l, take jsem do nej proto planovala jen ohnivky. Tohle me zaskocilo, proto jsem se zaregistrovala, jinak tento web procitam uz dele. Krevetky mám, 10 ks, ty take vidam sporadicky. Rybky krmim 2* denne. Je to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2020 14:26 R Muž Anthrax [4789] Re: Sahrazad
S tím moc neuděláš. Leda pořídit větší akvárko. Částečným řešením je dávat to krmivo, které padá nejpomaleji a pořídit někoho (krevetky, malé pancéřníčky nebo šneky), kdo bude luxovat zbytky ze dna. V malém obejmu se tyhle rybky holt často chovají takto apaticky. A samozřejmě nepodléhat dojmu, že ryby pojdou hlady a na to konto jim dopřávat o to víc stravy. Takže krmit střídmě.
U mě ale chodily ohnivky alespoň k hladině (na krmení na dně taky kašlaly). Jak máš silné světlo? Jak dlouho ryby máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2020 14:17 Sahrazad – Nemožné rybičky
Ahoj, jsem tu nová. Mám problém s krmením ryb. Mám tetry ohnivé a tetry červenoústé. Při krmení nechtějí plavat k hladině, pořád se drží dole, a ani jídlo ze země nežerou...krmím cyklopem, vločky, lyofilizované strouhane artemie, patentky sekané na jemno....a nic, žerou jen to v jejich výšce vody, tzn skoro u dna. Rybky jsou plaché, za běžného provozu je vidím jen po zhasnutí z 3 m vzdálenosti, když se přiblížím, schovávají se. Mám teda aktuálně přerybněno, původně jsem měla v akva jen ohnivky , 12 ks, ale po těchto problémech jsem nasadila ještě 6 ks červenoústek, na dodání odvahy. Jenže zatim bez efektu, krmení I schovávání. Co s tím? Jak krmit plaché rybky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:28 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: epto
Pořiď si větší aq.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 17:57 Tumek Re: epto
Neonky nepatří do tak malého akva. A když už není jiná možnost, tak kup alespoň mraženou potravu cyclop atd. Jsou to rybky, které jsou určitým způsobem dravci. Když se nebude nic hejbat třeba v proudu vody, tak neberou moc nitěnky., nedoporučuji. Já krmím mraženým, i když jsem je měl v malé nádrží v karanténě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.07.2009 16:07 Muž Yirka [9137] Re: epto
V těch deseti čistých litrech jim asi nebude chutnat nikdy. Jak píše kolega Moucha - nádrž pro (nejen) neonky naprosto nevhodná, aby měly radost ze života a náležitý apetit potřebují prostor k plavání (a vhodnou potravu, ne tu co jen plave po hladině).
Přehodnoť obsádku nádrže a neonek se zbav nebo kup větší AQ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 14:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: epto
zkuz rozemnout ty vlocky mezi prsty a sypat je do proudu od filtru, ja mam galaxky a ty taky zerou jen to co se snazi ke dnu a kdyz rozemnu vlocky tak zacnou rychleji klesat, nebo granulky SAK ty moc neplavou
nebo jim zkus dat mrazeny - cyclop, patentky - neco plave, ale vedsina jde ke dnu, je to zpestreni v tehle vedrech

ja denne krmim nekolika krmivy a vzdy jen trosicku
co nesezerou galaxky to vyluxujou pygmejove a krevetky
jen doufam ze ty neonky mas ve vetsim akvarku nez jak mash prezentaci.....(12L)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 14:34 koblihcz Re: epto
Kazda ryba je zvykla hledat potravu v jine casti nadrze, takze nevim jestli se ti podari je naucit hledat na hladine. Pokud chces krmit suchym krmivem zkus tablety co se lepi na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 14:25 epto – Ako naucit neonky papat?
Zdravim.

Do akvaria som dokupil neonky (6ks).
Dari sa im dobre akurat nevedia jest.
Teda, zrat vedia ale uplne ignoruju vlocky co plavaju na hladine.
Zjedia len to co "pada" dole.
Napriklad dva dni nic nezrali a pritom im to kruzilo nad hlavou.
Akonahle som zradlo potopil tak sa na neho vrhli.

Premyslam, ze si poziciam zo dve pavie ocka co som mal v akvarku. Tie neustale cakali, co bude na hladine plavat. Mozno to od nich neonky odkukaju.

Alebo je aj iny sposob?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2009 10:24 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: Skunkiee
Moje Razborky Hengelovy pořádně nežraly minimálně týden .... I ty tvoje rybky jsou malé a opravdu toho moc sníst nepotřebujou, a jestli jim nejedou vločky, tak zkus živé/mržené krmení a uvidíš =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 22:17 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: grizly
no já mám uplně jiný skušenosti hodím tam tabletu a chudáci krunýřovci než tam doplavou tak už je tam skoro celá osádka neonek a remizerek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2009 19:26 Muž DavidDizzer [26] Re: Skunkiee
jestli máš strach, že když jim dáváš krmivo... dají ho do pusy a vyplivnou, tak se není čeho bát! Protože rybičky krmivo plivou normálně, než se jim pořádně a dostatečně rozmočí, jak by chtěly! prostě ho spolknou, až budou chtít! Nejsou zase tak hloupé, že kdyby nejedly, že by umřely, to by je snad napadlo! takže žádný strach, rybičky krmivo aspoň 3x určitě vyplivnou! Kdyžtak se zeptej i nějakého odborníka, potvrdí ti totéž! A pokud se ti aji tak zdá že nežerou, záleží na zvyku prostředí, ale jíst budou jíst normálně! žádný strach! :-);-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 12:59 Muž grizly [145] Re: Skunkiee
Tetry zhave mam taky a moc velci jedlici to nejsou. Staci jim opravdu malo potravy. Proto se ti mozna zda, ze zerou malo. Je sem krmil pred chvili. Pavi ocka se uz skoro hodinu prohaneji u dna a uziraji ancikum z tablet,ikdyz sem je nakrmil granulkama. Vypadaji, jako bu to bylo tento mesic jejich prvni krmrni. Sem tam se k nim prida neonka. Tetry jen tak plujou po akva a potravy si aktivne nevsimaji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2009 12:46 Muž Yirka [9137] Re: Skunkiee
Někdy rybkám trvá než si zvyknou na nové prostředí a často i novou stravu. Šel bych cestou "Hlad je nejlepší kuchař" a pár dní bych nekrmil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2009 10:38 Muž Skunkiee [3] - Sumci – Nově koupené rybky skoro týden nežerou
Koupil jsem is tetry žhavé a pancéřničci ( ty vybírají potravu za dna) ale tetry jsou plaché. někdy si toho krmení všimne jedna z nich, ale potom krmení vyplivuje (malinké najemno kousíčky suchého vločkového krmiva). Bojím se aby mi neuhynuli.poraďte prosím.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:21 Marri Re: kikuška
Ty rostliny jsou navíc umělé tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 12:05 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: Puma
Mně tam příjde málo kytek ... A taky možná špatně vidím a vpředu je mušle, tak tu dát pryč. A nevidím rybičky a taky nevím, kolik je objem a kolik je tam rybiček, pořád to chce víc informací... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 10:55 Muž Puma [0] Re: Mrakoplash
Fotka k příspěvku to co jsem viděl z fotek tak ta hladina je v pohodě ty bublinky dělaj betyny toho se neboj ten mastnej flek to je povlak z prachu to je taky v poho... snad se to změní opravdu nevi pro ostatní přikládam foto jukněte na to ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 07:15 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
tak to znam, takze vetsi akvarium, nebo jine ryby a min kusu; tam kde nefunguje rozum, musi zapracovat priroda (stres, otravy, nemoci - proste snizeni populace), chudaci ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2009 06:24 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Moucha
Na chatu zmínil že je to cca 20 litrové akvárium kde má hromadu ryb. (nepamatuju co přesně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Mrakoplash
ja huz mu psal aby udelal prezentaci nadrze haby jsme vedeli vic, neudelal.... nepritahl si nahodou nejaky novy rybky, kytky ci neco jinyho do akviska??? kamaradce tahle vychcipalo pres 50 otiku a jinych ryb, prikoupila rybycky v supermarketu a vypustila je bez karanteny.... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 21:08 R Muž Mrakoplash [1776] Re: 18luboss18
Bylo by dobré zmínit stav akvária a to i jeho velikost a osádku ryb.
Na chatu jsem ti to psal. Máš přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 19:48 18luboss18 Re: 18luboss18
uz dve skapali sad a pocitam ze pojdu aj dalsie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 14:08 Muž rjulius [17] Re: vodička
No já tedy nevím, jak moc mastnoty tam kolega akvarista má, ale podle vlastní zkušenosti stačí strčit prst do vody a na hladině je hned vidět něco jako mastné kolo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:23 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: 18luboss18
udelat testy na dusikaty latky, cichni k hladine jestli nejak nesmrdi, vymen vodu, pripadne vyper filtr (jestli nejni ta "mastnota" chycena v nem)
jo a pak si udelej prezentaci nadrze at vime o cem se bavime....
pripadne si priprav kbelik s odstatou vodou, aby jsi odlovil ryby (nouzovi reseni)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:15 !KiREL! Re: 18luboss18
Máš tam vůbec světlo ? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:12 vodička Re: 18luboss18
No neviem, mastné oká v akvárku?? Nemáš tam nejakú nedočkavú kuchárku??? smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 13:07 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetkyRe: 18luboss18
Potřebovala bych více údajů - jak často čistíš, jak máš velkou nádrž, jak dlouho máš rybičky a hlavně,jak jsi odstranil ten mastný povlak?
Já osobně bych doporučila výměnu vody, taky by se mohlo zjistit složení. Osobně mi to připadá jako otrava něčím, co se do akviška dostalo ... Zkus vyměnit tu vodu, uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2009 12:51 18luboss18 – Rybky neprijimaju potravu
Rybky mi nechcu prijimat potravu. Jedna sa o druh platy a mecoviek. Stale sa zdrziavaju pri dne a zda sa mi ze chytili aj take tmavsie sfarbenie a neviem co mam s tym robit. Este sa mi to nikdy nestalo. Mal som asi jeden den mastne oka na hladine ale uz som sa ich zbavil. A aj tak stale nechcu prijimat potravu. Za rychlu odpoved vopred dakujem!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1227x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10838-rybky-neprijimaji-potravu