Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Filtr u rostlinného akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Filtr u rostlinného akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 11:37 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: mirlun
No pokud bude akva dobře fungovat, bude to co krevetky vykakají využito rostlinami jako hnojivo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 11:04 Muž mirlun [48] - RostlinyRe: xOB
krevetky nekakají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 09:22 Muž isamik [180] Re: Včelička
Pro zacatek bez hnojeni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 09:16 Muž xOB [83] - CichlidyRe: cezarmilan
Misto sneka bych tam dal par krevetek.
Krevetky jsou celkem cistotny, takze i tak nebude potreba filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 08:29 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Včelička
Včelička, smelo do toho ja mám 6L, 8L,12L a 25Litrové a funguje to. Na dno utlačiť 2cm vrstvu substrátu na izbové kvetiny, 1cm hrubšieho štrku, (šutru) a na vrch 1-2cm jemnejšieho štrku. Zasadiť rastlinky a napúšťať vodu (odstatú). Pre začiatok tam daj 2-3 ks slimačikov a máš to. Nezabudni, že aj slimáčik potrebuje tak raz za dva dni žrať. Asi tak raz za 4 dni odčerpávaj 1/3 vody a dolievaj odstatú, začiatočné neúspechy si nevšímaj, asi tak za mesiac sa ti to stabilizuje a už nebudeš odčerpávať vodu, ale len dolievať. Je to radosť, ale priprav sa nato, že rastlinky v takom akva majú tendenciu rásť vonku a keď sú nad vodou tak aj zakvitnú a tak ťa odmenia, všetko dobré
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2009 00:39 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Včelička
Můžete to zkusit, ale bude to taková malá louže. Např. já takovýhle akvárií mám několik a myslím, že většině lidí se nelíběj :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:29 Včelička Re: Johan
Já jsem si představovala +- 20litrové akva jenom s kytičkama (+ pro začátek mírné přihnojení) a že si tam ty kytičky samy zajedou vhodné porostředí a nebude potřeba filtr, jen měnit občas vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:20 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Včelička
Filtr možná ani potřeba není, ale když tam jsou ryby, tak je vhodný. I kdyby měl být malý. Většině lidem se nelíbí, když se ve vodě vznáší bordel ;-) . Ale ikdyž tam nejsou, tak čas od času člověk v akváriu něco dělá a víří kal ze dna atd. A je určitě vhodně tam mít něco, co zajišťuje cirkulaci vody!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:10 akar77 Re: Včelička
Filtr do rostlinného akvária není potřeba, naopak. Jen nezapomeň, že rostliny potřebují z něčeho žít a jen z vody a světla to neumí:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2009 23:08 Včelička – filtr u rostlinného akva
Chtěla bych si založit akva čistě rostlinné a nevím, jestli je nutné, abych měla filtr, nebo stačí jen měnit vodu.
Děkuji za odpovědi!
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 849x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10823-filtr-u-rostlinneho-akvaria