Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neobvyklý nápad na pozadí

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Pozadí 

Neobvyklý nápad na pozadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2017 22:00 Žena lenkalor [580] – řasa jako pozadí
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pro všechny, kteří mají problém s řasou, je tu příklad, jak toho využít. ;-) Ta řasa mohla mít místy až 6-7cm a pokrývala zadní a boční stěnu. Bohužel jsem to fotila cizím mobilem a bylo to proti oknu, ale snad to bude vidět.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2017 16:08 martondra – Pozadi MARMOLIT
Cau
co myslite udelat pozadi do akvaria s marmolitu.Na plexisklo bych natahl marmolit.Potom bych ho vlozil do akvaria a prilepil na akvarium.Jen nevim co marmolit a ryby.Neni to jedovaty?Dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 22:39 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Bošek
Nevíte někdo, jestli se stejná tapeta nedá sehnat v Brně? Dennerle za to chce dvě stovky a tapety Vavex zase neprovozují objednání na pobočku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 20:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Bošek
Velmi dobrá varianta "bílého" pozadí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2015 13:54 Muž Bošek [53] – samolepící fólie
Zdravím zkušenější, dá se jako pozadí použít tohle?
www.folie-tapety.cz/…
Nebo používáte jako bílé něco jiného ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2012 11:22 Žena RudeRat [9] Re: Moucha
Nu, akorát bych si dala pozor na to, jak ty tisky reaguji na vodu, jestli se nerozpustí. Mělo by to záležet na barvách, který tiskárna použije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2012 09:10 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: kortezhugo
Pro orientaci kolik stoji tisk na foto papir na plotrech (samozrejme na pockani)

pro vypocet ceny se potisknuta plocha se prepocitava na formaty A4
EC Glossy (150gr, 600x600dpi) - 40,-
EC Glossy (150gr, 600x1200dpi) - 44,-
HP Photo Imaging Gloss (170gr, 600x600dpi) - 50,-
HP Photo Imaging Gloss (170gr, 600x1200dpi) - 54,-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 16:56 Muž kortezhugo [983] Re: Zdenek07
Ja k tomu poradim celkom dobry soft - Wall Photo Maker
Doma si natlacite po A4 akukolvek velku plochu na ob.tlaciarni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 16:13 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: Zdenek07
Dyť ty komerční tapety nejsou nic jinýho než vysokogramážní fotopapír :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 15:50 Zdenek07 Re: souky
Takže myslíte, že tam mám lípnout normálně foto papír?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 13:15 Muž souky [592] - RostlinyRe: Johan
no ale v jaký kvalitě(monstrózní šup a podobně), samo sem nemyslel desítky MPx, mám totiž zkušenost, že lidi občas nejsou soudný a chtěly si u nás udělat A3 kalendář z fotky cca 2MPX a míň
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: souky
Dnes už má rozlišení vhodné na tisk na plochu např. A2 skoro každej mobil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2012 12:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: souky
Ono to s tím rozlišením nebude tak hrozný. Přece jenom to nikdo nebude zkoumat zblízka plus pohled přes dvě skla a vodu taky udělá svoje X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2012 12:20 Muž souky [592] - RostlinyRe: Zdenek07
najít fotku s opravdu velkým rozlišení a skočit s ní do tiskárny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   26.04.2012 11:19 Zdenek07 – Vlastní pozadí
Ahoj, nemáte někdo nápad jak si natisknout vlastní fotku na pozadí akvária. Nějak mě nebaví to co se běžně prodává.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2009 08:33 Muž ČUPR [204] - TetryRe: zrada
No vidět to je teda docela dost. Připadá mi to jako nádrž někde před sklepením a ne jako pozadí. nebo jako kulisa v divadle. Možná to dělá to osvětlení a pak hlavně rozdílné barvy uvnitř nádrže a venku. Určitě by to chtělo doladit stejný odstín a stejnou texturu, aby se to tak netlouklo. No upřímně - já jsem dnes docela rád, že jsem do toho nešel ještě před založením nádrže. Musel bych pak vypouštět vodu, likvidovat vlastně všecko. Dal jsem to pozadí dovnitř a vypadá to fakt zcela přirozeně. Jen co to přilepím napevno a nechám zaschnout, dám foto na web.
Pokud máš víc fotografií, rád se podívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 07:45 zrada Re: ČUPR
Ano je to tak. Pozadí má vlastní osvětlení. Prakticky není poznat, že je falešné. Jen při pohledu šikmo vzhůru je vidět horní hrana vlastní nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 07:03 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: ČUPR
Noo ,ještě jak to vypadá ve skutečnosti. Fotka jistě dost zkresluje a naživo to bude určitě víc poznat. Jinak takhle to vypadá dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2009 02:29 Muž ČUPR [204] - Tetryzrada
Splývá to dokonale - co všechno je za sklem a co v akváriu? Mám pocit, že ty rostliny a kameny jsou uvnitř nádrže a skála a velký kořen jako pozadí vně akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.04.2009 08:35 zrada Re: ČUPR
Fotka k příspěvku Tohle akvárium o objemu 2000 litrů, je průhledové. Pozadí je až za zadním sklem.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2009 06:07 Muž motýlek [275] Re: wert69
přesně tak, Andodi, Frank, Zukal i jiní ... je fajn si zalistovat ve starší literatuře, kterou psali ještě praktici palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:42 wert69 Re: ČUPR
Tak o tom pojednává akvaristická literatura už před třiceti lety,nicméně je to je to dobrá věc pro toho kdo chce ušetřit místo v akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 21:33 PP Re: ČUPR
Kdysi jsem něco takového taky dělal: Deska polystyrenu, plastický povrch jako skála, natřeno černou barvou. Nejdřív to nebylo nic moc, protože to bylo ve stínu a plastický povrch pozadí se ztrácel ve tmě. Chtělo to osvětlit, což jsem zařídil tak, že světlo ze světelné trubice nad akváriem jsem jako zrcadlem odrážel pruhem lesklého plechu pod úhlem 45° zezhora na pozadí a hned to bylo lepší. Samozřejmě trochu to vidět je, zvláště u krajů. Chce to zarůst kytkama a udržovat zadní sklo čisté. Pokud tam ale dáš věci, které pod vodou budou vypadat výrazně jinak, tak to bud eještě víc nápadné. Např. Větvičky budou postupně vysychat, kameny mohu mít svělější barvu než když jsou mokré apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2009 20:40 Muž filipsi [1295] Re: ČUPR
Me se to prilis jako dobry napad nezda. Bude videt, ze je to za akva, ne v nem. Zvlast, kdyz nebude zadni sklo uplne ciste (a ono neustale nebude). Myslence s neubiranim objemu z akva take prilis nerozumim, prece pokud mam za akva misto na takoveto 3d pozadi, mohl jsem mit akva o to vetsi a mohlo byt uvnitr. Objemem bych na tom byl lepe, navic ryby mohly ocenit clenitost, schovky (pokud tam bude neco co to rado). A cisteni? Tam, kde mam 3D uvnitr, jeste jsem na nej nesahl. Tam kde tapetu, take ne. Proc taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 19:49 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: ČUPR
Zajímavý nápad, určitě to má něco do sebe. Ale bude to mít své pro i proti. Jestli s toho rybky nebudou zmatený což je asi blbost. Ale horší by bylo kdyby se ti tam vysrážela vlhkost... Tak at se to zdaří ahoj určitě pak mrknu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2009 19:46 Muž jajaapaja [174] Re: ČUPR
Je to ppár let co jsem vedl mladé akvaristy.Takovéto pozadí jsme tam dělali také.A vypadaly dobře.A jak říkaš ,dobře se dělala udržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 19:35 jirQa Re: ČUPR
Přijde mi to jako prima nápad, i s tím zakomponovaným osvětlením. Držím palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2009 18:59 Muž ČUPR [204] - TetryRE: PaDa
Děkuji za vaše názory. S tím odrazem tak trochu počítám a upřímně se ho i trochu obávám. Tu zadní stěnu (pozadí) bych mohl ještě doplnit nějakým malým osvětlením, ale ty odrazy se uvidí až to bude všechno hotové. Zatím jsem to zkoušel "na sucho" - jen přiložit provizorní "šuplík" a zdá se mi to dobré. Také uvažuji, že bych použil (po náležitém zabroušení zadní části do roviny) i stávající kořen z mé současné nádrže (viz "Čuprovo akvárium"), protože ten fakt nemá chybu a získal i ocenění u ostatních akvaristů. Představu mám, ale výsledek se snad dostaví příznivý. Ještě nevím, jak hluboký ten "šuplík" udělám - to podřídím instalované dekoraci. Také jsem pomýšlel, že bych slepil takovou jakous nádrž a naplnil ji vodou. Od tohoto nápadu jsem však hned upustil s ohledem na špatnou manipulaci s dekorací a jedním sklem navíc bych už se odrazům asi fakt nevyhnul. Předpokládám ale že to bude maximálně tak do 10 ÷ 12 cm. V každém případě budu informovat na stránce již popisovaného "Acquario Cayman 80 Cherry" včetně přiložené fotodokumentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 18:17 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: ČUPR
ČUPR napsal: třeba by to mohlo vypadat přirozeně
Počítej ale s tím, že když to budeš mít za sklem a ne na něm, nezabráníš odrazům, což může někdy vadit. Já měl takhle za akvárkem plastovou desku a tak dlouho se v tom skle před ní odrážel můj ksicht a všechno možný ;-), až jsem tam radši nalepil břidlici (což mi ubralo sotva pár litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.04.2009 17:20 Muž Yirka [9126] Re: ČUPR
Zajímavá myšlenka a i když jsem to ještě neviděl, myslím, že by to mohlo fungovat. Rozhodně se mi to (i když vím že se tím možná mnoha kolegů dotknu) líbí více než polystyrén do nádrže, protože jsem zastáncem každého litru vody v ní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2009 17:14 Muž kortezhugo [983] Re: ČUPR
Nieco take som videl u jedneho akvaristy.On tam pouzil trstinu a kamene.Dobre na tom je ze si to mozes upravovat ako chces a kedy chces.
Este k netradicnemu pozadiu - ja som mal antikorove sito a na tom měchýřka jávská - cela zadna stena
bola uviazana silonom.To bolo pozadie :-) prirodzene a zive.Toho machu som mal tak za lavor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2009 16:31 Muž ČUPR [204] - Tetry – Neobvyklý nápad na pozadí
Tak zase přemýšlím - pořád mi nedá spát jak vytvořit vhodné pozadí pro moji novou nádrž 120 l a tak mě napadlo něco, co nevím jak by ve finále vypadalo. Zhotovil bych dřevěný rámeček s deskou (něco jako "šuplík") a do něj narovnal (nalepil) nejrůznější motivy z Amazonské přírody (kořen, větvičky,kameny...) prostě vše co se v biotopu Amazonky vyskytuje. Dno (desku) bych zasypal pískem a celý rámeček pak upevnil (zavěsil) na vnější zadní stěnu akvária. Výhoda by byla v tom, že bych neubral ani deci na vodním objemu akvária a navíc mi zůstane zadní stěna akvária hladká pro čištění od případné řasy apod. Je to zběsilej nápad, ale třeba by to mohlo vypadat přirozeně. Pokud někdo máte s touto úpravou pozadí nějakou zkušenost, budu rád když se se mnou o tuto zkušenost podělíte. ;-) Děkuji všem předem za vaše cenné příspěvky!

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 3282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10611-neobvykly-napad-na-pozadi