Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Okousané ploutve

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Okousané ploutve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 17:26 R Muž romant [27987] Re: malvinator
Pokud je máš stále v tom menším akváriu, tak tam bych hledal příčinu. :-)
Edit: Prosím sloučit s tímto vláknem rybicky.net/forum/10505
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2012 17:24 Muž malvinator [0] – Okousaná rybka
Ahoj mam parmičky mechové a stalo se mi, že jedna z nich má okousané ploutve krmím jednou denně proč a co s rybičkou? díky za odpovědi :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2012 16:25 R Muž romant [27987] Re: Martina
Můj názor je ten, že když se zlepší prostředí, tak se rybka velmi rychle zotaví. Postupoval bych jak jsem napsal, nejdříve ty výměny voda a teprve posléze jiný způsob léčby, tak aby se hned neléčil následek, ale příčina nezůstávala. V průběhu té vodoléčby je možné použít třeba Acriflavin, což je protiplísňový přípravek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 16:21 Martina – Děkuji
Děkuji za radu, a co s touhle rybkou, má šanci, že jí ploutev doroste? Není to zranění příliš? Netrápí se? Mě se tedy od pohledu jeví, že ji to nijak neomezuje, ale nejsem ryba a těžko říct, jak by mi bylo bez ocasní ploutve :( Díky. Jinak PH měřím pravidelně a to je dobré, možná by nebylo špatné pořídit si nějaké testry na No2, No3?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 16:17 DannyDee Re: Martina
Ahoj Marti, taky se mi něco podobného stalo, mě osobně se vymněnění vody po zkušenostech nevyplatilo a tak jak radí ostatní vyhledej si nějaká antibiotika a nějaké léčebné přípravky. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 16:13 R Muž romant [27987] Re: Martina
Vyměň polovinu vody v akváriu hned a po dobu tak týdne měň 1/3 akva obden. Pokud se to nebude lepšit, nebo horšit, tak bude třeba nasadit nějaké antibakteriální léčivo, ale to bych řešil až event. po té vodoléčbě. Chce to nepřekrmovat, pravidelně udržovat dno a mít účinnou filtraci, přecijenom jsou v akváriu zdatní producenti odpadu. Týdenní pravidelná výměna vody je do budoucna nutností.
Edit: To 14 denní vymývání filtru je kontraproduktivní opatření, zbytečně se připravuješ o nitrifikační bakterie, jimiž je ten filtr osídlen. Ten filtr čisti až v momentě, kdy bude jeho výkon velmi slabý a voda pomalu vytékat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 16:11 Martina – ještě ...
Ještě jsem zapomněla dodat, že týdně vyměním tak 15l vody + jednou za 14 dnů odsávání bordelu ze dna, a není to tam tak špatné, filtr máme vzduchový u země, takže toho dost pochytá, ten vymývám tak jednou za 14 dnů. Možná je toto nedostatečná "údržba"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 16:04 Martina – co s ní?
Fotka k příspěvku Dobré odpoledne. Máme akvárko 60l, v něm 3 samce pavích oček, 6 samic pavích oček, 2 samce mečovek a 4 samice mečovek + od mečovek 2 maličké a 2 takové ty přísavky. Samičky pavích oček se mi nelíbí, jedna obzvlášt - ta na fotografii. Není to příliš velké zranění? Nemám ji nějak "utratit" raději? Mečovky jsou krásne, paví očka jsme původně přinesli 3na3, ale přežili jen 3 samci, těm jsem před 14 dny koupila 6 samic pavích oček, ale zdají se mi nějaká špatná. Nevím, na co se zaměřit, myslím, že je snad nikdo neokousává, tak jestli by to mohl být bakteriální rozpad? A co na to nejlépe koupit? Karanténu doma neumím,zatím, už jsem objednala ještě jedno topítko a vzduchovadlo je, zatím potřebuji léčit rybky v tom akvárku. Jinak tato samička pavího očka je takto už asi 5tý den, žere zdá se mi normálně, i je poměrně čilá, ale ploutvičky všech pavích oček se mi zdají být "mizerná" (můžu vyfotit všechny, na popisování jsem nikdy neměla talent..). Děkuji za jakoukoliv radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 08:35 Muž fido16 [631]
Čauky no já jsem měl prakticky ten samý problém. Přítelkyně chtěla nějakou větší rybku do akva tak si vybrala panaque L191 Spec. Dal jsem jej do akva k tlamovcům zezačátku v pohodě ale cca po týdnu jsem si všiml že má panak okousané ploutve tak jsem myslel že to dělají ancistrusi ale na jednu stranu jsem si říkal že je to blbost. Tak jsem milého panaka který má sotva 8 cm přemýstil do 60 l akva do karantény bordel je po něm až běda ale to je vedlejší je tam cca 2 měsíce a ploutve má krásně zahojené. A když jsem ho dal do 250 znovu tak na něj tlamovci zase útočily :-(. Takže teď budu shánět jedno větší akva solo pro něj. Ještě že tchýně chce akva :-). Takže ploutve dorostou ale asi bych je dal od sebe ať jej nenapadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:32 R Muž romant [27987] Re: papaja2
Dej fotku, ať se podíváme, jestli je to okousaný od ryb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:24 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: papaja2
Většinu rybám ploutve dorůstají, ale pukud je hodně okousanej, tak by to mohlo chvilku trvat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2012 21:12 papaja2 – Okousané ploutve bety
Ahoj dala jsem betu k Halančíkům a oni jí úplně okousaly ploutve takže z ní zůstalo jen tělo a malinké ploutve. Chtěla jsem se zeptat jestli jí to doroste? Děkuju za odpovědi...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 15:14 Žena Kerze [14] Re: romant
J,j, měním, nachytala jsem i dešťovku - letos žádný problém... hmm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 13:52 R Muž romant [27987] Re: Kerze
Nasaď jim vodoléčbu. Když jim budeš denně, nebo alespoň obden měnit vodu, tak se budou rychle zotavovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 13:31 Žena Kerze [14] Re: romant
Díky. Mám je všechny po devíti, akorát u těch Parmiček mám převahu samečků - 7:2, náhoda. Jsem si je takto koupila právě proto, že prý mají podobné hejnové zvyklosti...no, uvidíme, nic dalšího už tam kupovat nechci a chtěla bych někomu darovat i ty SAE - mají dobrých 15 čísel i tahle nádrž je na ně malá, takže kdyby měl někdo zájem - daruji 2 dospělé, zdravé, dobře krmené SAE do většího akvária - koupeny před rokem jako malé čudly... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 08:58 R Muž romant [27987] Re: Kerze
Hejno je u těchto rybek počet 10 kusů, to je základ. Příčinu toho okusování ploutví bych hledal v nevhodných podmínkách ve kterých byly(malý akvárko, přerybnění, horší voda atd). Podle mě pokud budou v dobrým prostředí, tak jim ploutvičky velmi rychle dorostou. Tvoje akvárko je na hraně pro to aby to mohlo fungovat, protože tam máš ještě hjeno teter krvavých a ty jsou svým způsobem povahově velmi podobný parmičkám čtyřpruhejm. U těchto rybek platí mít je ve slušným hejnu, protože jinak se tzv. nudí a mají právě tendenci otravovat ostatní a třeba jim i okusovat ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 00:07 Žena Kerze [14] Re: romant
84l. Jinak je tam jen několik Ancistrusů (přemnožený přebytek z jiné nádrže), hejno Teter krvavých a dvě SAE (přerostly mi v padesátce). Nic jiného bych tam dávat nechtěla, chtěla pouze nádrž s hejnovými rybami a dostakem prostoru pro plavání...Myslíš tedy, že ty okousané plotve nejsou nemoc ? Okusávají si to vzájemně ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 23:40 R Muž romant [27987] Re: Kerze
Bude záležet na podmínkách v nádrži kde je budeš mít. Chce to častější výměnu vody a mělo by se to zlepšovat. Jak je velký to akvárko kam jsi je umístila a co spoluobyvatelé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 23:35 Žena Kerze [14]
Prosím o radu. Koupila jsem dnes několik Parmiček čtyřpruhých a teprve doma zjistila, že některé mají jaksi okousané ploutve - ocasní i hřbetní. Jinak vypadají dobře, jsou čilé a žerou. Tyhle rybky mám prvně, tak nevím jestli mám plašit a jít je vrátit nebo je možné, že si to okousaly vzájemně. Díky. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 00:06 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: NHKG
Jako léčba většinou stačí častá výměna vody nejlépe každý den než se to zlepší ;-)
edit: tedy v případě že se BRP podchytí včas :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 00:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Petr
Roztřepená ploutev neznamená že byla okousaná, ale bakteriální rozpad ploutví, můžeš si o tom zkusit něco vygooglit. Způsobeno to bývá buď stresem nebo nevhodnými podmínkami v nádrži Hlavně kvalitou vody). Moje doporučení: Vyměň hned 30% vody a opakuj to už napořád radši každý týden. Jinak se nestresuj, ploutev časem doroste. Léčit to podle mě nemá smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.06.2011 00:02 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Petr napsal: úprava běžné vody na akva vodu


Vyhozené peníze, v drtivé většině teče z vodovodu vhodná voda pro ryby ;-) Kup si místo toho testy na Ph, NO2 a NO3 X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 00:01 R Muž romant [27987] Re: Petr
Upřímě, já jsem stará konzerva a vodu měním buď přímo z vodovodu, nebo jí nechávám několik hodin odstát za účelem vytemperování a už tam nic nepřidávám a takovýto "zázračný" pomocníky považuju za vyhazování peněz. Neublíží to ničemu, to zase ne, ale taky si nemyslím, že by to bylo právě to co akvo potřebuje. Častou výměnu vody ničím prostě nenahradíš, to je moje filozofie a jistě nejen moje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:57 Petr – molly
úprava běžné vody na akva vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:55 R Muž romant [27987] Re: Petr
Buďto na stánkách vodárny, nebo si kup test na zjištění Ph. Proč tam leješ ten start plus? Co to má způsobit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:53 Petr – molly
Mám vodu z vodovodu a liju do toho start plus na úpravu.Jak zjistim to Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:51 R Muž romant [27987] Re: Petr
No, jo, ale to by podporovalo mojí teorii těch zhoršenejch podmínek, protože takováto reakce se projeví když se rybka umístí z "lepšího" do "horšího", o tom, že by to bylo naopak, tak s tím jsem se ještě nesetkal. ;-) Jediný co by mě v této souvislosti napadalo je velmi rozdílný PH u Tebe a v tom Zverimexu. Takováto reakce může nastat při nižším Ph, ale to jsme zase u těch podmínek v akva, protože to snížený Ph je jedním z průvodních jevů v lehce přerybněným akváriu s živorodkama a nedostatečný výměně vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:44 Petr – molly
Nebo mě napadá ještě jedna věc neni to změnou těch podmínek co měla ve zverimexu a co mají u mě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:40 R Muž romant [27987] Re: Petr
Tak pokud je ta ploutev jenom roztřepaná a nijak se nezmenšuje, nebo neodpadává, tak bych se držel svého původního doporučení s tou častější výměnou vody a mělo by se to za pár dní začít zlepšovat a pokud tomu tak skutečně bude, tak je to těma podmínkama v nádrži. Vím, že jsem s tím protivnej, ale takovej mám na to názor. Ještě bych chtěl vědět co je to ten dobrej filtr. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:35 Petr – molly
rybka žere úplně normálně ploutev je trošku rostřepená jinak má barvu normální
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:33 R Muž romant [27987] Re: Petr
Čistá voda neznamená správná voda. To co je v té vodě škodlivý, není vidět, ale rybky to poznají tím, že je u nich možný pozorovat nějaký změny, třeba v podobě roztřepenejch ploutví. Jak ty ploutev vypadá, je roztřepená jak? Potrhaná, okousaná, nějak jinak barevná, nějak zaplísněná? Ta ryba žere normálně, nebo se straní? Nějaký jiný změny na těle nepozoruješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:28 Petr – molly
Měním vodu odkaluju akvarko je pěkné a čisté tak jaký strašný podmínky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:26 R Muž romant [27987] Re: Petr
Tak stále si myslím, že se jedná o ty zhoršený podmínky, který v akváriu jsou. Měnit vodu po 14 dnech v takto exponovaným akváriu považuji za naprosto nedostečný a to, že je tam filtr na 100 litrový akvárium, mě taky o ničem nepřesvědčuje. Prostě tak to vidím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:23 Petr – molly
Vodu měním každejch 14 dní filtr tam je dobrý na 100 litrovou nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:20 R Muž romant [27987] Re: Petr
No, tak to už je hodně na hraně, protože 17 živorodek dovede v 60 litrovým akvárku už nadělat pěkou paseku a i když jak píšeš, že odkaluješ a měníš vodu pravidelně, tak ta četnost nemusí stačit. Jaká je tam filtrace a jak je o ní pečováno? Rozhodně bych prozatím zkusil první dobrou v tom, že bych začal častěji měnit vodu, klidně polovinu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:16 Petr – molly
Přerybněno tam nebude je tam cca 17ryb a nádrž má 60 litrů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:13 R Muž romant [27987] Re: Petr
Co velikost nádrže a celkovej počet ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:12 Petr – molly
Znečištěním to nebude odkaluji a měním vodu pravidelně.Zvláštní že je to jen u samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:08 R Muž romant [27987] Re: Petr
Byť nejsou k dispozici žádný údaje o akvárku, tak bych si myslel, že to bude nevhodnejma podmínkama v té nádrži, kde ty rybky jsou. Přecijenom to jsou všechno dost velcí znečišťovatelé a když se nedostatečně dodržuje údržba(což nemusí být Tvůj případ), tak se to velmi rychle může projevit právě třeba těma roztřepenejma ploutvema. Takže to chce co nejvíce informací, aby bylo z čeho vařit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2011 23:04 Petr – molly
Ahoj mám v akvarku paví očka a mečovky a včera jsem koupil páreček black moll.Dnes měla jedna mola roztřepenou ocasní ploutev.Nevím čím to je ale ryby na sebe nijak neútočí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2010 19:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Michal
Pak jim zkus casteji menit vodu. Kdyz jde o tak malou nadrz, nech si den odstat litrapulku od mineralky plnou vodovodni vody, ona se Ti zaroven ohreje/vychladne na pokojovou teplotu (pokud nemas v pokoji zimu a akvarko vyhrivane, samo) a druhy den vymen ten litrapul vody a hned si zase napust plnou lahev. Tohle zvladnes i naberackou ci hrnkem, hadice netreba a je to hned, zadna casova narocnost, zhruba jako si vycistit zuby, to snad take stiha kazdy (slusny clovek). Kdyz takhle vymenis ve 12l akavariu kazdy den litrapul vody, kazdy tyden odkalis, a uvidis ze jsou rybky zase zivejsi, zjistis ze to bylo vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:36 Michal – RE:
neprijde me ze by ten konec ploutvi mela spatnej ale vzdy me vesele plavali a ted se jim nejak nechce ale normalne zerou a tak..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2010 17:27 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Michal
Je rozdil mezi roztrzenou ploutvi a napadenou rybou. Pokud je ploutev zcela cista, bez nejakych nepeknych okraju, ale ma podel paprsku trhlinu (rekneme mezi paprsky), je to uplne normalni jev a rychle to zaroste, to se rybam pri ruznych hratkach obcas stane. Pokud se ale na koncich ploutvi tvori nepekny okraj, je nejak zakaleny, konec ploutve neni cisty, nedej buh jeste ploutev ubyva, je treba byt pozorny, a hlavne vcas pozorny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:19 Michal
No ty ploutve jsou krasne ale jsou tam mezery az k telu nejsou jakoby okousane nebo tak ale jsou tam mezeri malinkate opravdu nevim : ( na te me rybce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:15 Muž mmulcr [86] – Re: katterinecka
jj, asi tak. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2010 17:15 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Michal
Mrkni sem, podivej se dobre zda to muze byt ono, a reseni tam take je ;-) . A kdyz to nebude ono, hledej dal az najdes co hledas. rybicky.net/nemoc/Flexibacter-columnaris
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:14 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Michal
mnoho lidí má určitě stejně velké akvárko ale pochubuju že někdo z nich má stejnou IP adresu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:11 Muž mmulcr [86] – Re: Michal
Omylem jsem kliknul na číslo v závorce za Tvým jménem a vyjelo mi tohle ;-) Nic osobního. Označeno jako Off topic, za pár dnů to bude pryč. Můžete pokračovat v tématu. M
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 17:04 Michal
prominte ale to my prijde blbe tady obvinovat z tohodle zadneho Kamila neznam...Ja sem nic takoveho nepsal jen tohle tu pisu v tomhle tematu a kdyz tu nejaky Kamil napise ze ma tez 12 litrovy akva neznamena ze to sem ja!Mnoho lidi ma 12 litrove akva!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2010 16:58 Muž mmulcr [86]
OT: že by náhoda???

rybicky.net/forum.php…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 7

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 6380x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10505-okousane-ploutve?od=151