Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium na míru

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Akvárium na míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:00 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Kadetza
Jasny, rostlinek tam má kupodivu dost na výběr. Rybky má jen ty základní, živorodky, závojnatky, pancéřníčky, ancistruse, čichavce, skaláry, ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:44 Žena Kadetza [0]
dají se tam koupit/objednat i rostlinky a rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:08 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Kadetza
Nemá, je to malinkej obchůdek a skoro všechno je tam na objednání. Ale zato si můžeš z katalogu vybrat téměř cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 20:06 Žena Kadetza [0] – Re: Oskar.
nemá Mila nějaké stránky kde bych se mohla podívat co všechno tam má?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 19:36 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Kadetza
Čau, tohle jsem řešil nedávno taky, jsem taky ze Znojma. V Mile si ho můžeš objednat, jakýkoliv rozměr. Nebo u sklenáře na Dolní Český si můžeš nechat nařezat sklo a slepit si ho sama. V Akvazoo nekupuj, maj je předražený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 19:04 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kadetza
ve sklorexu v brne dělají kvalitní akvária a mají i dobrou cenu ;-) www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 19:00 Žena Kadetza [0] – akva na míru-kolem Znojma
Ahoj, prosímvás, chtěla bych akva na míru, ale radši bych byla, kdybych si to mohla vyzvednout já, než aby mi to někdo za velký peníze vozil. Neznáte nějakou firmu, sklenáře z okolí Znojma? nebo aspoň Jihomoravským kraji? určitě v Brně něco bude, ale hledám solidní a ne moc drahou firmu.děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 09:01 Žena bluedream [245] – Re: basa1313
Jak kde. Tady je sklenářství, kde sedí paní za pultem a přijímá objednávky. Napíše si to a předá sklenáři. Po tom, co mi volal, aby si ještě pár věcí ujasnil, vrazím vždycky paní do ruky papír a je to bez problémů :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 07:51 Žena basa1313 [18] - Parmičky
nechem vam nic hovorit ale kazdy sklenar si nakresli nacrt... takze staci len povedat aku maju mat strany dlzku a on si to hned zaznaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 07:38 Žena Utahraptor [91]
bluedream napsala: hloubka (nevím, proč se tomuto výrazu vyhýbat)

Protože u akvária se za hloubku často považuje výška :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 07:35 smik – Re: Krevetka
Na krycí sklo doplň délku a pak už do nezvládne jen pitomec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 07:24 kreten – Re: Krevetka
Pokud je dobrý na oči a umí řemeslo, tak by to být problém neměl:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 06:20 Krevetka
Fotka k příspěvku Když pošlu bráchu on tam chodí do školy aby mu to sklenáři hodil myslíte že by podle tohodle mohl zhotovit celé akva ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 19:42 Žena bluedream [245] – Re: Sobiik
Nejjednodušší ... nakreslit plánek s popiskama a osobně je vysvětlit sklenáři ... jaká délka, hloubka (nevím, proč se tomuto výrazu vyhýbat), výška, tloušťka skla, černý silikon, jestli kr. skla (seříznout roh na jedné straně, skla na půlky nebo vcelku, čudl na lepší otvírání)
Jinak na počkání akva neudělají, záleží na vytížení sklenáře. U nás se domluvím. Řeknou který den ho slepí a druhý den dopoledne (ráno ještě začistí spoje) si ho můžu vyzvednout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:37 R Muž Silent [5949] – Re: Krevetka
Nesvítil na to led lampou ale uv lampou. Tahle lepidla mají vysokou tvrdost a pevnost spoje, ale žádnou pružnost. Nejsou vhodná pro lepení ploch při stykem s vodou a výrobci těchto lepidel vysloveně uvádějí nevhodnost pro použití na akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 16:21 Krevetka
Fotka k příspěvku Když sem si tam byl pro skla na akvárium tak mi tam lepil takovou uchýtku něakým bílým lepidlem .. Na 30 sec nato posvítil led lampou a bylo to suché ..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 16:00 Muž Yirka [9141] – Re: Krevetka
Na počkání asi ne, ale do 2-3 dnů (dle rozměrů) klidně. Větší ovčem pochopitelně bude trvat déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 15:46 Krevetka
Chci se zeptat mám taky v plánu nechat si slepit akvarko a to slepi na pockani nebo jak to je ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 15:42 Muž petr85 [25] - Raci, krabi, krevetky – Re: Sobiik
Nakreslil bych náčrtek, protože po slepení je pozdě upřesňovat pojmy. Případně slovně bych se snažil napsat něco jako základna 60x30 a výška nádrže 30, aby to bylo trošku oddělené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2010 14:56 Muž PT [89] – Re: Sobiik
Rozhodne bych se vyhl terminu "hloubka", takze delka, sirka, vyska pekne slovy :)
nebo rovnou ten obrazek :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 14:31 Muž Snofrev [54] – Re: Sobiik
Nejlepší je, když se mu to nakreslí a pak se se sklenářem jen dohodnout na tl. skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2010 14:27 Sobiik – Mám zmatek
Chci si jit nechat slepit akvarko ke sklenari ale mam zmatek v rozmerech .. Potrebuju delku akvaria 30 výšku 35 a šířku 30 .. To mu mam říct 30x35x30 nebo jak ? Opravdu mám v tomhle nejasno . hledal jsem neake schema ale nic sem nenasel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 16:31 Muž sux [117] - Amerika – na Míru :o))
No není to sice Brno, ale akva na zakázku dělaji : Zekia.cz - Uherské Hradiště nebo už v Brně - www.sklorex-akvarium.cz
SkloREX Akvárium, spol. s. r. o.
Koperníkova 19
615 00 Brno - Židenice
Asi bych teda volil ten sklorex když to máš na "vsi" :-P :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:22 Muž FranzFritz [207] - Tetry
Myslím, že PUMI chtěl jenom poradit, kde by mu v Brně nejlépe udělali akvárko na míru a s poměrem stran. S ničím jiným poradit nechtěl :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:21 JuraS
taky se omlouvám..původně jsem myslel, že se ptá nějaký začátečník..koukám, že akva máš super zmáknutý v té pidi velikosti..já bych si na malé akva netroufl..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 15:18 V – Re: PUMI
A jo. Promiň. Ten zdejší podivný zvyk uvádět rozměry v pořadí délka × výška × hloubka je na (píp - autocenzura)... :-/

Pokud nemůžeš přidat další cm, tak se ta výměna asi opravdu moc nevyplatí. Nárůst plochy z 38×27 cm na 45×30 cm je sice fajn, ale nic radikálního. Větší změnu rybí osádky ti to stejně neumožní. Ale zase na druhou stranu jak tak koukám, tak po vizuální stránce máš to akvárko opravdu povedený. Takže by ti těch pár cm na všechny strany třeba umožnilo posunout se designově ještě dál. To si musíš zvážit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:56 Muž PUMI [0] – Re: V
U stavajiciho je hloubka 26cm, tech 30je hranice je to v takovem nevyuzitem rozku u dveri na zahradku :) tak jsem ho chtel ozivit, kyticka me prestala rust(je tam asi malo svetla), jako zacatecnik jsem si poridil akva set(stavajici) a po nejake dobe bych ho chtel rabickam zvetsit :-D Ale asi to nema tedy moc smysl ta investice a zvetseni plochy jen o 30%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:43 JuraS
Já mám názor že než "z nouze cnost" vyrobit paskvil tak to raději na stůl nějakou instantní nano krabici..je to paradox jak to vypadá ale s malým akva je víc problémů něž s velkým...u malého akva se často z pidi kytky stane "baobab" a nevhodně zvolená rybička se najednou div že nezlomí v "pase" když se otáčí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:30 V – Re: PUMI
45×30×45 cm samozřejmě použít můžeš, ale IMHO je to poněkud nepraktický. Raději 45×30×35-40. Ty litry navíc stejně těžko využiješ. Ve výběru rybek tě víc limituje malá plocha než objem. Byl by to velký problém zachovat hloubku 35 cm jako máš u stávajícího akvárka? S rozměry 45×35×40 cm by se už dalo víc "rozšoupnout".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:16 Muž PUMI [0]
Jsem omezen prostorem proto takovy rozmer, jen jsem chtel vetsi objem akva nez zrovna mam. Skalary ani tercovce nechci chovat. Druh ryb bych zachoval ze stavajiciho(malej druh do 50cm akva)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:01 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: PUMI
takovou výšku bych nedoporučoval, to spíše dno 45*45 a výšku 30. máš to prosvítit a ryby taky raději více prostoru na plavávání, nemůžeš tam mít skaláry či terče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 13:59 Muž PUMI [0] – akva na miru
Zdravim zkusene akvaristy, chtel bych si mozna nechat udelat na miru akva d. 45 v.45 s.30. Muze byt delka i vyska stejna a z jake tl. skla? Muzete doporucit nekoho v Brne. Diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2009 17:01 dan999 – krycí sklo
U nás v Karviné je takové krásné sklenářství tam jsem si zasel a za řezání broušení a kousek odpadu jsem zaplatil 30kč a velikost krytu mám 31*17 s uříznutým rohem a druhá část má 31*8 + kousek asi 6mm skla na úchyt je to příjemný chlapík a nedělá mu problém nějaká ta laskavost napis koupim poslu zaplatis dobre ne???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:45 Muž isamik [180] – Re: Viviia
Zkus si to precist...

www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.klub.akva.sk/… (prvnich cisla ale i ty ostatni stoji za to)
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:35 Žena Irwiny [0] – Re: PP
:-D díky, no neznáte rostlinky, který sice chutnaj šnekům, ale alespon splnují moje barevné požadavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 21:26 PP
Šedivé, modré nebo červené rostliny, které nechutnají šnekům a nemá jim vadit bodové barevné světlo? Tak to bych doporučoval rostliny z PVC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 20:24 kingondra007 – louže
hele jak by si chtěl dat do takového prcka tlamovce vždit je to teritorialní riba priní je akorád 250 a víše těch 250 je takové minimum pro pěkné malawi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:09 Muž kristian [80] – Re: Viviia
Takova 25L louzicka? to je idealni na krevety, nebo malinke rybky. Urcite ne kanciky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:47 Žena Irwiny [0] – Re: isamik
27 hloubka x 23 výška x okolo 40 délka (ale není omezená, může být klidně až 50, nebo jen 30)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:24 Muž isamik [180] – Re: Viviia
Zvedavost mi neda... jake prosim Te akvarium bude mit rozmery?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:11 Žena Irwiny [0]
Taky je důležité, že tam chci chovat i pár velkých šneků, takže by jim ty kytky neměly chutnat!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 17:07 Žena Irwiny [0] – Akvárium na míru
Hodlám si založit druhé akva, šité na míru. Mojí představě by odpovídalo tmavé a nezelené prostředí, šedivé kameny, tmavý štěrk, pár klidně plovoucích ryb, třeba pár kančíků nebo tlamovců, nebo malou skupinku čichavců..

Vás se chci zeptat na dobré tipy. Zajímají mě vaše zkušenosti.

1-Kde seženu levné a kvalitní akva na míru, a pokud možno i s krytem? Nebo jak řešíte v případě akvárií výrobu krytu? Děláte si ho doma?

2-Taky bych se chtěla poptat na rostliny, které nejsou zelené (třeba do šediva, modra nebo červena), existují takové, které by jste mi mohli doporučit?

3-Také mě zajímá, jaké máte zkušenosti s bodovým osvětlením. (mě se nezdá, že by rostlinám mohlo stačit, akva je ale malé..) a co si myslíte o barevném světle (bylo mi nabízeno ve všech různých barvách..nezmate to ale rostliny?)

Díky, Viv

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2008 09:51 Dušan2
Mě dělal akvárko sklenář, mám od něj už druhý, a nikdy zatím problém. Podle mě to musí umět sklenář bez problémů. Cenu ti musí říct při zadání rozměrů a je na tobě jestli to budeš chtít nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 18:23 Muž ghostik [81] – Re: Mrakoplash
Ja nerikam ze ti ho nedovazou. Ja jel take pro akvarko a terarko 120km tam a zpet ale nevidim duvod mu predhazovat sklenare napriklad z Brna kdyz bude bydlet v Plzni a urcite nekdo u Plzne bude znat nekoho s kym je spokojen a dobre lepy AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 18:16 R Muž Mrakoplash [1776]
Ja mam akvarium od Fardy ( www.akvariafarda.cz ), je nekde od Olomouce. (ja kousek od Hradce Kralove)
Sice mi na rovinu rekl ze muze chvilku trvat nez bude mit cestu, ale dovezl ho do mesice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 18:05 Muž ghostik [81] – Re: treSKA
Chtelo by to vedet kde bydlis nebo ti muzu doporucit i solidni firmu s anglie ? :o)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 17:10 treSKA
zidek tusim spolupracuje s www.polit.sk aj ja som sa rozhodol pre ich akva same odporucania tak uvidime...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 16:14 Muž Mikifr0sty [11] - cichlidy, krevetky
www.cichlids-zidek.com - řekl bych, že naprosto perfektní spolupráce a hlavně zkušenost s většími projekty...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 16:14 marsz
Domlouval sem si výrobu akva se Sklorexem a dopravu nechali raději na mě. Nechtějí spoléhat na dopravce. Já si pro něj taky raději dojedu sám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2008 14:56 Muž Yirka [9141] – Re: waterboy
To udělá skoro každá, doprava však může být dražší než samotné AQ. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12162x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10498?od=301