Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akvárium na míru

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Akvárium na míru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2021 13:04 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: vlka
U Zekie jsem poptával v únoru a napsali mi:
"velice se omlouváme, ale vzhledem k přeplněné kapacitě výroby na několik měsíců dopředu nejsme schopni v současné době uspokojit váš požadavek"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2021 22:47 Muž Lada50 [161] - RostlinyRe: strappy
V Hradci bych zkusil ještě firmu cichlid-zídek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 22:33 Muž strappy [39] Díky
Díky kluci. Komplet rozhodně ne. Skříňku chci svěřit špičkovému truhláři od nás z města,od kterého máme veškerý nábytek do domu a jeho cit pro detail i co se tyce akrylování což je neskutečně, až nemožně precizní ,stejne tak i zpracování nábytku. I se skříňkami pod akva ma bohate zkušenosti a dovnitr dávají vyztuzovací rámy. Takže pouze akvarium plus skříňku. Farda absolutně nereaguje na maily....chci top kvalitu na úrovni faraa ,zekie (akva,kryt s led) alw zároveň peo to letet s vlekem 200 tam a 200 zpět a shanet dodavku se mi taky nechce,ani dat firmě nesmysl bura výše za dopravu...no budu to mít těžké.
Edit: Samozřejmě, že čím nižší cena, tím lepší ale zas nepotřebuju dávat nejvíc. Ten střed by byl dobrej pri top kvalite akva i s krytem a doprava do dejme tomu 50-60 km od Dvora Králové nad Labem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 21:27 Muž vlka [3442] Re: strappy
Když hledáš top kvalitu, tak jejich doprava tě přece neodradí a stejně to bude asi i u Faraa...
www.zekia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 20:48 Muž Shimi [682] Re: 4Sima
Stačí se pořádně podívat na jejich stránky a je hned jasné, odkud vítr vane. Kryty + světla od polské firmy Aquastel a na zbytek se ani nemusím dívat, páč je jasné, že je to zase další firma co nabízí 100x přebalené zboží. Jako Invital a "jejich" super sety Fine.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 20:11 Muž 4Sima [1888] Re: nekdo
Hmm, osobní zkušenost je nejlepší. Mě se ty jejich skříňky právě líbily... Je fakt, že na živo jsem je neviděl. hmm Na netu fotky super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 17:42 Muž Shimi [682] Re: strappy
Chtělo by to širší specifikaci. Chceš od jedné firmy celý komplet nebo to bude mišmaš? Protože jestli budeš chtít všechno od jedné firmy, tak se výběr rapidně zúží. Každopádně akvárko bych si nechal slepit v Jablonci, odkaz ti už dal kolega "nekdo". Mají i vlastní rozvoz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 16:55 Muž nekdo [353] Re: strappy
zavolej si do www.brilantjbc.cz/… a zjisti si jak by to bylo s cenou a dopravou, nebo tam napis maila - pani Krevnakova je uplne max v pohode...
a ono to zase tak drahy nebude a kvalita zarucena...
k tem akvarkum pdh jen osobni zkusenost - na vystave jsem videl jedno akvarko a vypadalo v pohode - skrinku bych si od nich nekoupil urcite (na vystave se trosku roznemohla z dolejvani vody do akvaria...) ((jasne, mohl to byt jenom kus na oko pro vystavu kvuli desingu, jen hlasim co jsem videl a jake to ve me zanechalo dojmy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 16:35 Muž strappy [39] Re: 4Sima
Ahoj, děkuju za doporučení. Ale myslíš, že jsou kvalitove na levelu farao/zekia? Koukam na trhu jsou pouze necelé dva roky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 14:07 Muž 4Sima [1888] Re: strappy
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2021 13:56 Muž strappy [39]
Nějaká doporučení na výrobu akvária v Královéhradeckém kraji? Chci jit cestou TOP kvality, takže Farao/ Farda/ Zekia. Avšak všichni jsou cesta přes celou republiku. Nedělá to někdo na stejném levelu i na Královéhradecku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:50 Muž matlala [798] - RostlinyRe: _ucx_
Hlídání si dodělám, ale měla by stačit teplota, bude tam víc než 1 čidlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:40 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: matlala
Jasně, za normálního provozu s tím nebude problém. Konej, jak uznáš za vhodné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:31 Muž matlala [798] - RostlinyRe: _ucx_
Vemu to na přeskáčku
3-4. ten topný kabel je topí max na 45°C, není to nic extra, spíš to pomáhá udržovat koloběh vody ve dnu. I V EPS samotném se nepropadl teplem.

1. No terčovce fakt ne, bude to pro altumy nebo skaláry, pak určitě nějaký neonky a tetry. Prostě obyčejné ryby do 24-25°C. Je to obývák, takže se bude stejně topit min na 20, pokud se bude někdy větrat. Takže extra izolace netřeba. S tloušťkou jinak opatrně, počítal jsme max 8, spíše 6cm pod akva, kvůli horní skříni (viz prezentace Vysněný bazén). Je tam aktuálně mezi deskou a horní hranou skřínky 91 nebo 93cm (z hlavy přesně nevím) a akva bude 70cm.

2. Právě že většinou všude vidím klasický EPS, klidně i jen 1cm tlustý, Ale je to nádrž více nudloidní, já mám velkou plochu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2020 17:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: matlala
1. Co v té nádrži chceš mít za ryby? Nebo ještě lépe, jaký předpokládáš rozdíl mezi teplotou v místnosti a v nádrži? Jaké chceš mít tepelné ztráty? Od toho by se pak měla odvíjet síla izolace.

2. Extruďákem nic nezkazíš, nicméně podlahový EPS 150 to taky zvládne. Zatížení akváriem je jiné, mnohem rovnoměrnější a výrazně méně dynamické než zatížení podlahou a když se ti zmáčne tak, že bude celý o dva milimetry tenčí, ničemu to nevadí.

3. Neblbni. Elektrický topný kabel do polystyrenu je šílenost. Něco jiného je, když je kolem něj několik centimetrů betonu nebo anhydritu a něco jiného je Tvé řešení. Stačí kdekoli dvě sebemenší poškození, prozkratuje se to do toho alobalu nebo do nějaké vlhkosti apod. a ten polystyren se od toho velmi snadno vznítí (trochu může pomoci propojit jej s PE vodičem, máš-li v rozvodu proudový chránič, ale já bych na to nespoléhal). Hořlavé materiály a elektrické kabely k sobě nepatří. Kdyby to byly PEX-AL-PEX trubky s teplou vodou, bylo by to v cajku, tohle ale je fakt o hubu. Dělat betonovou nebo anhydritovou desku zase ale nemá smysl, to pak neureguluješ teplotu v nádrži, tepelná setrvačnost té desky bude příliš velká.

4. Ten mirelon taky není nejlepší vodič tepla, spíše naopak. Pokud máš v podlaze 20 cm polystyrenu, pak beton nebo anhydrid, v něm podlahovku a nakonec mirelon, tak se to ještě nějak snese, takhle budeš mít 10 - 20 % ztrátu jen v tom mirelonu. Pokud tě neodradil bod 3 (jako že by měl), pak ta izolace pod nádrží by měla být co nejsilnější. Zvaž pěnosklo, vydrží v tlaku hodně a nehoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 17:09 Muž coobosh [2] Re: matlala
Ahoj. Urcitě extruďák. Je ti pár peněz, je pevnej, nepije vodu, kdyby Ti náhodou neco vyteklo. Mám ho taky pod akváriem. Který mimochdem taky na míru (od Pavlicy). Škoda, že jsem to jen neřešil jak ty. Myslim tim ten topnej kabel pod akvariem. Jenže pro terčovce jsem se rozhodl až moc pozdě. Jeste jsem pod nej mohl natahnout jeden extra okruh trubky podlahoveho vytápění :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 11:13 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Saty
Ne fakt 5 tis. je levné, kdybych objednával plošinu a dovoz vyšlo by to skoro na 10,co jsem poptával. A to si půjčujeme plošinu na místě. A Pak řešit povolení od ostatních majitelů bytů a město že může poškodit městskou zeleň z ulice. Takže tady je fakt lepení na místě nejlevnější a nejspolehlivější varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 09:59 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: matlala
Ahoj za mě je 15 mm sklo určitě stopro jistota. Jestli počítám správně tak je to tvoje akva nějakých 190 kg čisté váhy. Není škoda platit za lepení na místě? Já tahal to svoje skrz okno a vážilo to cca 250 kg a šlo to a ušetřených 5 tis se dalo investovat jinde a líp.
Pod akva jsem dal 2 cm tvrzený polyš a za tu dobu se ani nehl a je dostatečnej. Ale nevim jak s tim topným kabelem, to bude asi lepší silnější, ale to ti poradí zkušenější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2020 09:36 Muž matlala [798] - RostlinyRe: matlala
Ahoj všem,
tak se postupně dostávám k realizaci. Nakonec jsme se po poradách s několika zkušenějšími kamarády rozhodli pro sklo 15mm a lepení na místě. Ještě potřebuji prokonzultovat podložku, jelikož mám v plánu topný kabel pod akva a musím to nachystat předem.

Všude vidím, i výrobci tvrdí, že stačí pod akva min. 2cm EPS polystyren (klasicky bílý). Plánuji spíš 4cm, ale zase stavební markety při dotazu na stálé zatížení ca 900kg/m2 odrazují a radí raději tvrzený. No taky to bude zatíženo místy více během lepení, určitě dovnitř poleze člověk, co to bude na místě lepit.

Navíc plánuji kvůli topnímu kabelu udělat 2-3 vrstvy, jak to mám odzkoušeno z dřívejška.
TJ. odspodu EPS a v něm trafo pájkou maličko drážka na topný kabel, na to grilovací alobal vtlačený do drážek, do drátky pak topný kabel a na závěr taková ta molitanová folie pod podlahy (při použití topení v podlaze) cca 2-4mm tlustá.

Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2020 12:07 Muž pitris65 [9] Re: JackieMy
Pokud jsi ještě nepořídila,zkus Akvamex v Chrudimi..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 18:50 R Muž afc1886 [14655] Re: 1965
V pohodě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2020 18:46 Muž 1965 [35] – Od koho AQ
Dobrý den . Jako dárek jsem dostal skřín Juwel SBX 180 . Pro AQ se základnou 100x40 . Co na ni ? Nějaká zkušenost s AQ od Diversi ? Mají tento rozměr , ale z 6 skla . Důvěřovat tomu ? Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2020 09:50 JackieMy – Akvárium v pardubickém kraji
Ahoj,
nemáte někdo doporučení, kde v pardubickém kraji (žiji v Chrudimi) nechat udělat 2 akvária na míru? Zběžně jsem prohlídla ceny, které tady uvádíte a vypadá to, že cenově to bude celkem podobné zakoupenému v obchodě? Nebo se pletu? Chci velikosti 120×50×50, a buď 60×30×35 nebo 60×30×40. V obchodě by mě vyšly zaokrouhleně asi na 1000Kč a 2500Kč, ale chci nestandardní velikost, kterou asi neseženu. To větší sice seženu, ale mají ho udělané tak, že na něj nejde dát "pojízdný" skleněný poklop (stejnou velikost už jsem měla). Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2020 11:42 Žena Lucie Š. [96] Re: derata
Není zač, když jsem u jiného sklenáře u nás poptávala menší akva 100x40x40 tak chtěli někde 2700 Kč. U Bendla domluva super, hotové v domluveném termínu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 18:23 Muž derata [11] Re: Lucie Š.
Díky moc za reakce. Cena mě taky zaujala, mají asi dobré ceny na materiál, protože budou mít velký odběr.Komunikace s nimi zatím super, na rozdíl od Fardy. Toho bych musel asi přemlouvat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2020 14:29 Žena Lucie Š. [96] Re: derata
Zdravím, souhlasím s Tommo, nechávala jsem si dělat akva 150x50x40 a spokojenost, cena pěkná někde 3050 kč. V tu dobu toho měli hodně, ale hotové jsem ho měla ani ne za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2020 14:23 Muž Tommo [828] Re: derata
Já s ní mám velmi dobrou zkušenost. Můj kolega též, ten má od nich akva tak 5-6 let a vpohodě. Já jen něco přes půl roku. Ceny velmi slušné, provedení parádní, komunikace super. Nikde není žádný opatlaný silikon, všechno krásně lícuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2020 14:13 Muž derata [11] – Zkušenosti s SKLOBENDL
Ahoj, máte někdo zkušenosti s firmou SKLOBENDL? www.sklobendl.cz/…

Potřebuji slepit nádrž 150*60*55výška kombinace float a optiwhite skla a tato firma nabízí poměrně zajímavou cenu, ale nenašel jsem mnoho recenzí. Tady na rybičkách snad jen jednu negativní, že lepí na broušené hrany a to prý není dobře.

Díky moc za cokoli.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 14:42 Muž laguna1505 [61]
Nevíte kdo dělá na Slovensku akva na míru? Ideálně OW...okolí BA +- 100km

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 16:53 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ZDRI
Ano, napsal jsi stručně to, co mám v hlavě. U 12mm a vzhledem ke stavebním úpravám si ještě něco časem může sednout a mírně se to hnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2020 16:38 Muž ZDRI [1415] Re: matlala
Rozdělme to na dvě věci:

1) Ano, takováto akvárka se běžně lepí z 12-ky a pokud tam budou i výztuhy a kant, samo o sobě to bude dlouhodobě funkční. Pokud řešíš každou korunu, klidně do toho jdi.

2) Pokud chceš mít takhle velkou nádrž dimenzovanou s dostatečnou rezervou pro nepředvídatelné okolnosti (otřes, úder, dítě, zvíře, atp.), nech si ho udělat z 15-ky.

Moje osobní doporučení - určitě 15 mm. Když zvážím případná rizika a škody při poškození takhle velké nádrže, příplatek ve výši několika tisíc Kč mi za to stojí, v celkových nákladech na realizaci/techniku nebude podstatný. Ale 100% Ti tu napíše dost lidí, že 15-ka je zbytečná :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 16:33 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Jarry
Taky mě to napadlo. Sice bude trvat šetření déle, ale pro klid duše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2020 16:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: matlala
Jsem toho názoru, že na tloušťce skla v tomhle případě nemá zásadní význam šetřit. Ty tři milimetry už to cenově zase tolik nezmění, sklo bude méně 'pracovat', taky styčné plochy, na kterých bude silikon, budou větší. Připraví tě to o pár málo litrů vody (při zachování vnějších rozměrů), bude to o něco málo těžší a o něco málo dražší, jiné nevýhody už tam nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2020 16:32 Muž Jarry [1433] Re: matlala
Já bych šel do komplet 15mm při této výšce, i když je to sklo skokově dražší, oproti 12mm. A popřemýšlel bych nad čelním a případně bočních sklech (pokud se bude skrz ně koukat) z optiwhite, na tom jednom skle to bude možná tisícovka rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2020 16:09 Muž matlala [798] - RostlinyRe: všichni
Tak lidičky děkuji za vyjádření, nakonec těch 5tis asi bude lepší za lepení na místě.

Ještě poprosím polemiku nad tloušťkou skla. Farao nabízí totiž rovnou 15mm nbebo po dotazu min 15mm dno a stěny 12mm. Srovnávám nakonec tedy jen zekii a farao, kteří jsou s cenou a kvalitou nejlepší. Cena se liší jen o DPH.

Oba nabízejí podélné výztuhy na dně i nahoře + kant uprostřed.

Dle tabulek i na jiném vlákně zmíněném kalkulátoru mi vychází také 15mm při té výšce 70cm, ale předpokládám, že tabulky a kalkulačka je pro akvárium vez výztuh. Při 12mm skle mi vychází bezpečnostní faktor kolem 2.6, výchozí je údajně 3.8.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2020 19:22 Muž nekdo [353] Re: ZDRI
já Vám věřím, jen mám takovou utkvělou představu :)
kromě toho jsem prostě takový (asi chyba), že musím všechno vidět:)))
oslovil bych AGC a nebo Pilkington a podobné a zeptal se kdo z jejich odběratelů lepí akvária a bere sklo od nich... ;) ale každý máme ten postup jiný. A ano, pokud jsou dobré reference, může být i vyšší cena :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2020 10:07 Muž fido16 [631] Re: matlala
Čauko mám jak akvária od Zekii tak od Pavlici. 700L akva mám právě od zekie rozměr 160x60x70 a je velice pěkně a poctivě slepené. Pan Šebesta je taky fajn. Domluva super jak slíbil tak bylo. Ve sklepě mám 160L akva od firmy Pavlica celkem 3 kusy a taky velice pěkná práce. navíc komunikace s panem Pavlicou super, vždy jsem se domluvil a vždy vyhověl tomu co jsem potřeboval. Za mě obě dvě firmy jsou super řekl bych že ve Zlíně nejlepší. Jinak mám zkušenost i s firmou farao bohužel špatnou komunikace žádná a strašně dlouhá čekací doba.

Jinak mé akva 160x60x70 lepeno z 12mm skla váží 150kg. Takže tvoje tak 180kg mít bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   14.01.2020 09:17 Muž ZDRI [1415] Re: nekdo
Pokud to ponesou za rohy alespoň 4 lidi (což vzhledem k váze ponesou), nehrozí žádné poškození. Zamyslete se nad tím, jaké síly tam působí po napuštění vodou, pokud by to silikon při transportu na bok neudržel, bylo by to hodně špatné :-) Zkuste mi v tomto věřit, dělal jsem roky ve velké sklenářství. Běžně se to při transportu otáčí podle potřeby, občas je nutné se vytočit tak, že se postaví i "na výšku".

Ad místní výrobce - proč ne, pokud s ním už máte dobré zkušenosti a nebude takto velkou nádrž lepit poprvé. Ale já osobně bych preferoval velké specializované výrobce (viz níže), pro které je to denní chleba. Ono hlavně brzy zjistíte, že z 12-ky nedělá až zase tolik místních malých sklenářů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2020 04:37 Muž nekdo [353] Re: matlala, vlka, jarry
@prohnutí: pokud se to ponese "na bok" chybí tam jedna nosná stěna, je to těžké a bude se to pohybovat houpavě, nebude to rovnoměrně uchycené, říkám jenom, že na prdel dostanou sváry (v tomto případě místa, kde je akvárium slepené) - nepředstavujte si prohnutí "jako když ohnete kus alobalu/papíru - dojde k průhybu (chybí nosná stěna). Ale nechci polemizovat na téma rozložení sil a podobné věci - prostě jen říkám, že nosit to nabok je dle mého blbost (možná není, jen si to myslím, což pořád neznamená, že je to pravda/že je to správný názor - je jen můj a nechci kvůli tomu zbytečně rozjíždět flame).

@hmotnost - já to myslel naopak, že Vy jí nedoceňujete :)) myšleno tak, že to bude ještě víc a je potřeba s tím počítat.

OT: Pořád si myslím, že by se mělo poptat sklenářství v okolí.. kvůli ceně - bavíme se o velkých (větších) firmách - a určitě vyjde levněji mít to slepené a stěhovat, než lepit na místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 21:46 Muž matlala [798] - RostlinyRe: nekdo
No tloušťka je jasná, 12mm a když jsem cca 2 měsíce zpět počítal jen plochu skla bez výztuha kantů, vycházelo to přes 135kg pro 12mm float sklo (kant a zpevnění dna pásy skla taky neejsou zanedbatelné kousky). Tu váhu bych zas tak nepodceňoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2020 21:26 Muž vlka [3442] Re: nekdo
Nemůže se prohnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2020 21:22 Muž Jarry [1433] Re: nekdo
Jak se to může prohnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2020 20:37 Muž nekdo [353] Re: Jarry
protože se to prohne. Záruku na to, že to vydrží v kuse (slepené) a nepoteče to asi chcete, ne ?

@matlala poptal bych se ve sklenářství, nebo jestli máte v okolí nějakého velkého výrobce skel než se obracet "na specializované firmy" (navíc u nich už cenu znáte:)
a vzhledem k tomu (odhadem) rozměru si myslím, že těch 150 kg je hodně hrubý odhad, vzhledem k tloušťce použitého skla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2020 20:14 Muž Jarry [1433] Re: Wanderer
Přiznám se že mě nenapadá žádný důvod, proč by stěhování akvária položeného na bok měl být problém:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 18:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jarry
Naležato bych nebyl tak hrr. Když to otočíš, tak chybí jedna nosná stěna. Rozhodně bych se na způsob stěhování poptal, jak to stěhuje výrobce, určitě bude mít zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.01.2020 17:59 Muž Jarry [1433] Re: ZDRI
Když to chytnou naležato, tak s půdorysem 150x70 snad projdou všude.
Jinak teda bych se vynesení taky nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 17:31 Muž Saty [7] - cichlidy jižní ameriky, nově tanganyikaRe: matlala
Na Zekii i Pavlicu jsou dobré recenze. Ještě bych doporučil firmu Farao ti jsou jen o vesnici vedle. A dělají taky kvalitní akva, mám od nich 1125 litrový akva. Dokonce dělají akva kryty i pro Zekii apod. A z těch tří firem co jsem si to nechával nacenit byli z Faraa nejlevnější.
Co se týká lepení na místě, tak pokud nemáš na schodišti nějaká extra problémová místa, tak bych si sehnal partu na výnos a vyjde to o dost levněji než lepení na místě. Já mám sice akva v přízemí domu, ale v chodbě bych se nevytočil, tak muselo přes okno. Původně jsem chtěl taky lepit na místě ale majitel mě přesvěsčil že je to zbytečné. A to mám akva z 15 mm skla a váží bez pár kilo 250 kg! Ale v 8 lidech nebyl problém ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.01.2020 15:32 Muž ZDRI [1415] Re: matlala
Pokud nemáš v domě nějaké vyloženě atypické úzké schodiště, dopředu objednaní a zkušení stěhováci Ti toto bez větších problémů do 4. patra vynesou. Jen si promysli kritická místa (vnitřní bytové dveře), hlavní vchod je většinou dostatečně dimenzovaný. A navíc ekonomickou kalkulaci - cena lepení na místě vs. výnos do 4. patra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2020 15:14 Muž matlala [798] - Rostliny
Pár dotazů na majitele nádrží 800L+. Plánuji skoro 1000l a zajímá mě aktuálně lepení na místě vs výnos do 4. patra bez výtahu.
Prezentace: rybicky.net/nadrze/30412-vysneny-bazen

Akvárium bude 150*90*70 (d*š*v) a předběžně jsem počítam váhu samotného skla na cca 145kg, což dělá z mého pohledu nereálné vynesení po schodech.

Dotaz tedy zní jaké máte zkušenosti s firmami Pavlica a zekia? Obě jsou poblíž, obě ze stejného města.

Zekia mi nabízí mou nádrž za necelých 11tis + 5 tis lepení na místě.
Pavlica si napočítal 11,5tis + 9tis lepení na místě + 1300 doprava.

Co Vaše zkušenosti? Osobně bych volil levnější zekii, ale na obě jsou dobré reference a několik lidí mě upozornilo aby to ve finále od zekie nevyšlo nastejno.

Díky všem za zkušenosti a názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2019 11:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: vlka
Mám trojúhelníkové rohové akvárium a jeden šestihran a nemám pocit, že by mi pohled do nich deformoval oči. Když je akvárium zarostlé, tím spíš.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 12161x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10498-akvarium-na-miru