Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jak se zbavit jednou provždy pijavek?

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Paraziti 

Jak se zbavit jednou provždy pijavek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 20:22 vojta – prohledávejte kameny
přišli jsme na to že pijavice lezou po hladkých kanenech (kamíncích) tone . proto
doporučuji kamínky vyndavat a prohledávat, venku pijavice sundávat. já každý den alespoň na jednom kamínku najdu jednu pijavici.

Jenom nevím čím se živí na rybách jsem je ještě neviděl.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 15:21 Muž MichalP [2] Re: PetrO
Fotka k příspěvku Díky. Jo, dle té fotky, to co jsem vytáhnul z ampulárky bude pijavice a bude to ta hltanovka. Ale jak to tady studuju tak si říkám, že jsem chytnul rovnou dva druhy pijavic, nebo něčeho. Protože pijavice jsou všude černé, ale tyhle moje potvory na videu, nebo tady na fotce jsou bílé,... hmm
EDIT- Ještě mě tak napadlo, nemůže být to bílé grindal? Ale nevím, jak velkých rozměrů se dorůstá...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 14:35 Muž PetrO [752] Re: MichalP
Ahoj.
Našel jsem, že se to zde už jednou probíralo někdy v roce 2013.
rybicky.net/forum/17684…
Snad bude odkaz fungovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 14:20 Muž MichalP [2] Re: Motýl
Díky za tip. Co teď s tím? :-( Chápu, že znovuzaložit, ale konkrétně
liapor - vyvařit? nebo rovnou vyměnit?
rostliny - savo, hyrepermangan?
Kořen - vyvařit? nebo rovnou vyměnit?
filtr?
co ryby? šneci? Můžou na sobě už mít vajíčka?

EDIT: Ještě mě napadá, mohl jsem si je zavléct se substrátem pro pokojové rostliny? Ještě nějaký mám, tak jestli ho rovnou vyhodit,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 13:48 Muž Motýl [145] - CichlidyRe: MichalP
vypadá to na hltanovky, v podstatě nezničitelné, ryby to nežerou a nic na ně nepůsobí, alespoň ne v takových dávkách, aby to přižila osádka akvária. a stejně nějaké vajíčko přežije a .......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 13:06 Muž MichalP [2] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Díky, článek jsem četl, a ten mě odkázal sem :-)
Jen bych chtěl od někoho identifikaci, protože podle fotek to vypadá spíše na hlístice, ale vzhledem k tomu, že se přichytávaly skla a jsou spíš centimetrové, než milimetrové, tak nevím. Navíc jsem vytáhnul z mrtvé ampulárky jiného červíka a ten už vzhledem k barvě jako pijavice vypadal, viz foto.
Tak nevím :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2018 12:34 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MichalP
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2018 22:01 Muž MichalP [2]
Mohl by mi někdo potvrdit, nebo vyvrátit, jestli jsou tohle pijavice, nebo co to vlastně je?
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 12:44 Žena Turbínka [2558] Re: atiw
Jsi si jist, že si nepleteš pijavice s ploštěnkami? Na pijavice jako takové žádný zaručený chemický způsob není, jen pečlivý sběr nebo znovu založení bohužel. Třeba někdo zná lepší, já tedy ne. S ploštěnkami je tento boj o něco snadnější třeba s NO Planaria, Pacacurem či Flubenolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 12:16 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – pijavice
Jak se mám zbavit pijavic z krevetkárii, aniž bych musel předělávat a znovuzakládat nové nádrže, dají se chytit do nějaké pasti, nástrahy, nebo není nějaká chemie, která by neublížila krevetkám?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2009 02:44 Muž ČUPR [204] - TetryRe: akvarista
Skutečně to vypadá spíš na nítěnky. A pokud jsou to pijavice a jak se jich jednou pro vždy zbavit je rada jednoduchá: NEKRMIT živou potravou! Dnes je na trhu dostatečný sortiment kvalitního mraženého krmiva. Ušetříš si starostí s onemocněním rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 23:02 Žena Laduschka [120] Re: Johan
tak to máš v pohodě, to si rybky občas něco smlsnou, já byla v situaci, kdy celý dno bylo "vlasatý", prostě plný techhle nějakejch mrch :( fakt žádná radost ne ale je fakt, že když jsem je vylovený hodila rybkám, tak se po nich mohly umlátit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2009 22:00 Žena datura [104] Re: . : Hunter : .
krevetky do sebe hází v naprostý pohodě (pokud se bavíme velikostně o red cherry). a vypustit do jezírka? to snad ne?! to ho můžeš rovnou hodit do záchodu. tenhle přístup asi nikdy nepochopim. udělat si ze zvířat otroky, co vykonaj požadovanou službu a pak se na ně vykašlat. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 20:32 Muž . : Hunter : . [17] Re: datura
no zebrovnik nezozerie ziadne krevetky maju tvrdy pancier a rybicky zerie ale co uz a potom ho vypust do jazierka a nie je az taky drahy ne ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 15:25 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Laduschka
Ne, to vyjadřuje, že mi je pancéřníček sežral a z těchto i dalších okolností u mě už pančík nemá místo ;-) . Jinak pod slovem měl myslím i to, že je nevídám, né že je nemám. Určitě bych je ještě někde našel :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 12:52 Žena Laduschka [120] Re: Johan
to slovo MĚL vyzařuje jakousi spokojenost.. :-D asi proto, že je v minulym čase.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 10:23 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Laduschka
Taky jsem je měl=).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 01:40 Žena Laduschka [120] Re: Johan
zkus si to nasadit, pak si popovídáme :-D X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2009 00:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Laduschka
No jo, tak se pozná láska k přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:53 Žena Laduschka [120] Re: Zdenek58
coze nevim, všechno je možný, každopád se modlim, aby to tam nebylo zase, propírání písku zabralo celej den plus nějakej ten tejden zajíždění akva.. coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 23:52 Žena Laduschka [120] Re: Johan
protože když koukneš do akva a z celýho dna ti vykukujou jakýsi žížalky, tak tě to brzo přestane bavit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 20:45 Zdenek58 Re: Laduschka
Mohla sis je tam přinést s kytkama, já živým krmením nekrmím pěkně dlouho a nítěnky tam mám, přitom jsem do akvária dával písek, který byl dobré 2 roky "na suchu", ale dával jsem do něj kytky z likvidovaného akvária, kde ty potvory byly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2009 20:24 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Laduschka
Proč všechno, co se v akváriu náhodou vyskytne, hned likvidovat? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 20:20 Žena Laduschka [120] Re: metal
no, co já jsem měla za mršky v akvárku, to nevím, ale i když se je rybky třeba snažily sezobnout, tak se vždycky rafinovaně zavrtaly do štěrku a nic z toho nebylo. i když ryby měly zájem. když jsem pak odkalovala a z odkalený vody se mi podařilo pár tech mrch posbírat, tak jsem je hodila rybkám a problémy s tim neměly. každopádně to nebyly žádný nitěnky, nevim, kde by se tam vzaly, živym krmením nekrmim coze ale jak říkám,zbavila jsem se toho až několikanásobným propráním štěrku.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 16:00 Žena datura [104] Re: metal
přesně tak, pokud to jsou opravdu nitěnky, sežere je každá ryba velikosti tetry a výš. žebrovník by si s nimi sice taky poradil (a hodně rychle), ale po nich by šly i krevetky, případně menší ryby, pokud Akvarista nějaké chová. Navíc se cena žebrovníka může pohybovat i kolem 200 korun a řešit pak co s ním, když se dožívá až dvacet let mi přijde kvůli sežrání pár nitěnek docela srandovní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 15:33 Muž metal [96] - CichlidyRe: akvarista
vecsie rybicky by to mali pozrat,aku tam mas zostavu v akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 12:58 Muž . : Hunter : . [17] Re: akvarista
ked to su fakt nitenky tak si kup zebrovnika waltoveho (mlok) zivu potravu maju radi ked mas tu moznost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 11:43 Žena Laduschka [120] Re: akvarista
cosi takovýho jsem v akva taky měla a pomohlo až vyndání a několikanásobný proprání štěrku v horký vodě.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 11:12 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: akvarista
Tenké? Načervenalé? Masivní výskyt? Nebudou to náhodou nítěnky? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2009 10:27 akvarista – Jak se zbavit jednou provždy pijavek?
Dobrý den, docela mne trápí skutečnost, že mám v akváriu , tenké načervenalé, cca 4 cm dlouhé. Netuším, jak se jich zbavit, prozatím je likviduji pouze fyzicky, pinzetou je vylovuji a vyhazuji, ale to je otrocká práce. Nevíte, zda existuje nějaký přípravek, který by je zahubil a rybkám by neuškodil? Za jakékoliv informace předem děkuji. Akvarista.
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 1968x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10121-jak-se-zbavit-jednou-provzdy-pijavek