Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krevetky a ryby - snášenlivost

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Krevetky a ryby - snášenlivost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2019 17:27 Žena Dinecek [205] – Krevetky a mřenky nádherné
Prosím, má někdo z vás zkušenosti s chovem krevetek spolu s mřenkami nádhernými? Chystala jsem se na chov krevetek, ale pak jsem dostala darem mřenky. Jsou cca 5cm veliké, ale stejně se bojím, že jak porostou, tak se pro ně krevetky stanou součástí jídelníčku... V akváriu mám i pancéřníčky malé. Bedlivě sleduju a mřenky jim vůbec nic nedělají. Nevšímají si ani otíků. Jenom mezi sebou se "perou" - ane ne nijak vážně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2019 12:29 Muž ZDRI [1415] Re: pluto84
Do podobně velkého akvárka (Obývák) jsem nasadil 8 Japonik, s vláknitou řasou pomohly a dlouhodobě i udržují nádrž bez vláknité řasy. Předpokladem ale je, že v nádrži budeš krmit tak málo, aby na krevety nic nezbylo a měly motivaci obírat řasy. S uvedenými rybami se v pohodě snesou. Otíci vláknitou řasu nežerou, ani vyhlášené parmičky SAR mi s ní nepomohly.

Pokud jsou ale v nádrži extra příznivé podmínky pro vláknité zelené řasy (celková nerovnováha - moc živin a organických látek, příliš intenzivní osvětlení a proudění vody, špatně rostoucí kytky) nebudou stíhat ani Japoniky. Klasická situace - nově založené akvárko s náročnými kytkami, navíc přihnojené (často i zásobní substrát na dně), skoro žádné rychle rostoucí stonkovky, plná palba světla (náročné kytky ho přeci potřebují) a výsledek - řasová kalamita...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 12:09 pluto84 – kreveta japonica - redukce řasy
Ahoj, chtěl bych v akváriu zredukovat zelenou vláknitou řasu, máte někde zkušenost s krevetkou japonica ? Kolik je potřeba krevetek na 200litrové akvárium ?
Mám v akváriu tetry, neonky a pancéřníčky ...snesou se ? nebo je lepší na řasu zakoupit rybu Otíka ? Mám v akváriu dost plžů ...Nerity, Cleatony, pikořky, okružáky, ale nechtějí řasu moc žrát :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 10:37 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dinecek
Jo, během těch pěti týdnů byly pryč, postupně po jedné. Měla jsem jich asi šest. Strašně mě to tehdy mrzelo, protože jsou to krásné a hodně zajímavé rybky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2019 09:41 Žena Dinecek [205] Re: Kaira
Také Ti hned vychcípaly? Mně zbyla jenom ta jedna. Jsou to nádherné rybky, ale asi to s nimi neumím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2019 18:14 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Dinecek
Vrčivky trpasličí jsem měla asi jen 5 týdnů, než mi vymřely, ale dospělé neocaridiny nechaly na pokoji. Ovšem nepochybuju o tom, že mladé lovily. Pokud se mladé budou mít kde schovat, mohlo by to fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2019 09:04 R Muž Anthrax [4790] Re: Dinecek
Koukni na tyhle: rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
Ty problém mít nebudou. :-) Ale v akváriu se nemnoží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2019 21:43 Muž vlka [3456] Re: Dinecek
Máš to hezky zarostlé, neměl by být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2019 20:42 R Muž afc1886 [14722] Re: Dinecek
S otíky a pancéřníčky by neměl být problém, ale ty vrčivky alespoň podle atlasu asi nebude to pravé ořechové. rybicky.net/atlasryb/vrcivka_trpaslici Ale vlastní zkušenost s nima nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2019 15:17 Žena Dinecek [205] – Vrčivka trpasličí a krevetky
Ahoj, mám v akváriu 180 litrů jednu vrčivku trpasličí, 5 otíků a cca 2 pancéřníčky malé (ty ještě dokoupím). Ráda bych začala s chovem krevetek- nejlépe neocaridina denticulata - ta nejjednodušší na chov. Jenom nevím, zda mi ta vrčivka nebude na krevetky útočit, protože jsem četla, že zrovna tyhle rybky krevetky aktivně loví. Máte s tím někdo zkušenost?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 13:02 Petik79 Re: Pavla28
Koupim dnes okružáky a patentky a uvidim co jim sedne a třeba se sklidni :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.05.2019 12:48 Žena Pavla28 [210] Re: Petik79
Radši si zjisti tady co bys mu měl dávat, protože jestli ti poradí jako předtím, tak to nevidím moc dobře. :-D smich Určitě tu bud na to nějaké vlákno. třeba rybicky.net/forum/9584
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 11:47 Petik79 Re: Anthrax
Jj chapu, mam je 14 dni a nevidel jsem je celou dobu žrát, hlavně jsem nevěděl že jde o Čtverzubce a tudíš asi nežere co ostatni, tak mohl být agresivní z hladu a napadl Krevetky. Takže zajdu pro nějaké patentky nebo co mi poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 11:24 R Muž Anthrax [4790] Re: Petik79
Smetany napsal: Je dobré mít v akváriu malé šneky....
Tím jsou myšleni okružáci a levatky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 10:29 Petik79 Re: Smetany
Jo mam tam Clithon zebra ale to mi prijde jako potrava škoda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 10:14 R Muž Anthrax [4790] Re: Petik79
Tak to může být i aklimatizací... Těžko spekulovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 10:08 Muž Smetany [1226] Re: Petik79
Je dobré mít v akváriu malé šneky ty jsou pomalejší tak by je mohl upřednostňovat. Ale myslím že si občas zobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 10:08 Petik79 Re: Anthrax
No právě 2x neo už pošly, tak jsem řešil čím to je a tedka to už vim:-( bylo mi divne ze zrovna neo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 10:02 R Muž Anthrax [4790] Re: Petik79
O japoniky bych se nebál. Ale ty neocaridiny, to asi odskáčou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 09:57 Petik79 Re: Anthrax
Neocaridina davidi yellow a caridina japonica
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 09:45 R Muž Anthrax [4790] Re: Petik79
S jakýma krevetkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 09:35 Petik79 Re: Pavla28
Koupil jsem je na faunatrhu, prodal mi je i s krevetkama, nerad bych se jich zbavoval, jsou krasne i svým chovaním, poradím se s tou stravou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 09:16 Žena Pavla28 [210] Re: Petik79
To je možné, krevetky mu budou chutnat, i proto že potřebuje dostávat tvrdší stravu na "chroupání", aby si mohl brousit zuby, jinak mu mohou přerůst, ale to určitě přesněji najdeš v atlase. Ale asi si netroufne na dospělé kusy, ale půjde po mladých, možná by tomu mohlo předejít pestré krmení, by neměl potřebu je lovit, al to ti musí poradit někdo kdo j chová a má zkušenosti. Zkus pohledat nádrže s touto rybkou a zeptat se přímo majitele nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2019 08:53 Petik79
Fotka k příspěvku Zdravím vás, můžu se zeptat jestli má někdo zkušenost se snášenlivosti čtverzubce trpasličího a krevetkama? Konkrétní druh viz. Foto. Děkuji
Edit: Prodávající mě ujistil, že mohou byt v jedné nádrži s krevetkama. A teďka se dozvím že je to masožravec. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 13:06 Silviebaris Re: Bopp
Jenže ty Heleny ti potom zlikvidují uplně všechny šneky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 13:01 R Muž afc1886 [14722] Re: Bopp
Ok, když nepřekrmuješ, odstraňuješ odumřelé listy atd., tak bych to nechal tak. Akvárium máš moc pěkné a ani se mi nezdá, že by tam bylo nějak moc šneků. Já bych tu mřenku do akva nedával, aby neměly krevetky od strachu naděláno na panožkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 12:39 Muž Bopp [0] Re: afc1886
překrmováním to nebude a rostlinný odpad v rostlinném akwa vždy nějaký bude, i když při každé udržbe (1x týdně) odumřelé listy odstraňuji. Akwa jinak nic neschází.... po řase ani stopa, testy bez výkyvů, kytky krásně rostou, ryby také akorát ti šneci mě tam dost iritují :) Ještě je varianta počkat až se (jestli) Heleny rozmnoží a trochu víc se převáží misky vah .) Souhlasím že šneci jsou dobří pracanti a rozhodně není v plánu je úplně vymýtit spíše regulovat jejich stav .)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   14.02.2019 12:07 R Muž afc1886 [14722] Re: Bopp
A co takhle zjistit, proč se šnečci přemnožujou? Třeba moc překrmuješ, nebo tam je moc rostlinného odpadu, který jim vyhovuje. Šneci jsou náhodou super pracanti a je škoda je likvidovat. Ale to už tady nepatří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 12:02 Muž Bopp [0] Re: Anthrax
Díky za info, v tom případě to maj krevetky blbý :) Ty šneci jsou opravdu přemnožený a chemií to řešit nechci a jiný způsob jejich likvidace jsem nenašel.... Jen se zeptám k té mřence... mám tam ještě ony zmiňované Heleny, Nerityny A Cliton Zebry... přežijou mřenku(y)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 11:45 R Muž Anthrax [4790] Re: Bopp
Ahoj, mřenka ti bude krevety baštit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2019 11:37 Muž Bopp [0] – mřenka
Ahoj, při zakládání akwára 1/2 roku zpět jsem si s kytkama od Rataje dotáhl drobné šněky. Jako první zbraň na ně byly nasazeny Clea Heleny ale k výraznějšímu úbytku těch malých potvor nedošlo. Takže jako další varinatu zvažuju mřenku pakistánskou, ale nevím jak se snese se Sakura Orange co tam mám. Díky !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2019 08:22 Muž Smetany [1226] Re: julas
Když přidáš krevety k rybám není to pro ně ideální. I ty nejmenší ryby půjdou krevety že začátku prozkoumat to společně s změnou prostředí vede k velkému stresu. V nejlepším případě jsou schované a nebudou ještě dlouho vylézat v nejhorším případě mohlo dojít ke stresovému svlékání a krevety mohli umřít (něco můžou mít na svědomí i ryby). Nemyslím že by byly všechny snědené. Závěr: když chceš mít společenské akvárium je vždy lepší přidávat ryby ke krevetám než naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 08:15 R Muž Anthrax [4790] Re: julas
Možné to je. Ale já jsem krevetky prvních několik dní taky neviděl. Všechny byly na filtru a baštily z něj jak zběsilé nějaké dobroty. Teprve až filtr z venku dokonale očistily, tak začaly šmejdit po nádrži a ukazovat se.
Čas ukáže. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2019 07:34 Muž julas [7] – tetra černá
Předělávám osádku akva z větších rybek na menší spolu s kreverkami. Současná osádka je: 10x tetra ohnivá, 10x razborka skvrnoocasá, cca 3x razborka bornejská a jedna tetra černá (tu se mi nepodařilo odlovit aniž bych si nezlikvidoval rostlinky). Nasadil jsem k nim 20ks krevetek blue dream, ale po dvou dnech jsem zahlédl jen jednu a po dvou týdnech už ani tu. Je možné, že je posvačila ta terra, nebo mám chybu jindde? Akva je dost zarostlé kryptokorynami a anubiasem zakrslým, tak místa pro úkryt je dost. Díky za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 16:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jirka147
Nezmaři něčemu škodí? Mám je v malém množství ve dvou akváriích. A v akváriu s potěrem jsem jich měl tolik, že to vypadalo jak malinký les.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 16:36 Žena tramtra [3202] Re: afc1886
No teda...to jsem měla vidět dřív, než jsem tam dala ty pidi ryby. :-D Ty moje jsou takový tanky, všechno převálcujou, ale agresivní nejsou (mám jen dvě a dobře je krmím).
A zruš to OT, to video je přece hóóódně k věci. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 16:33 jirka147 Re: AkvaBlázen
Dobře jen mám trochu strach z těch nezmarů, když je beťák nezlikviduje, jak se jich mám tedy zbavit. Opravdu nepřekrmuju, minulý týden jsem 4 dny nekrmil vůbec a od pondělí krmím obden. Mám ještě to krmení ubrat? Krmím jen granulkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 16:26 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: jirka147
No... Radši to res přírodou a na chemii se vykaši ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 16:22 jirka147
Všem moc děkuji a ještě mě napadlo, zdali by tito bezobratlí nešli zlikvidovat třeba hnojivem (mám tu rataj brutus, ale u krevetek nepoužívám). Co myslíte, neublíží to krevetkám a šnekům?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2019 16:09 R Muž afc1886 [14722] Re: tramtra
www.youtube.com/…
Otravné jak lázeňské veverky. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 15:38 Žena tramtra [3202] Re: Amatértom
Tak tomu bych určitě věřila, jsou to pěkné potvůrky. A já k nim teď dala Bornejky :-D, tak doufám, že mi nějaká zbude. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2019 14:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: tramtra
Naopak Japonka dokáže vážně ublížit rybě. Viděl jsem jak čapla rasborku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 09:48 Žena tramtra [3202] Re: jirka147
Betta Japonce rozhodně neublíží, dokud jsem je měla spolu v nádrži, byl to snad jediný tvor, kterého se Betta bála nebo z něho měla aspoň respekt...byly asi tak stejně velké. A taková Japonka by si od bety ublížit nenechala...jsou to krevety s pěkně ostrými lokty. Jestli chceš Bettu nasadit, aby likvidovala ony breberky... hlístice a buchanky si zřejmě dá. Ale Nezmarů se ani nedotkne, i když se můžeš dočíst, že labyrintky by je jíst mohly...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 08:42 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: jirka147
Ublížit by jim neměla, ale rozhodně se o to pokusí. Moje betty japoniky neobtěžují, ale nedá se říct, že to zpočátku nezkoušely.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2019 08:05 jirka147 Re: tramtra
A myslíte, že by třeba pomohlo, když bych tam vysadil bettu? Dospělé japonice neublíží, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 21:23 Žena tramtra [3202] Re: jirka147
Já mám taky všechny tyhle breberky u krevetek a jen sem tam pochytám nějaké ploštěnky, s ostatními problém není. Podle mě, když nebudeš zbytečně překrmovat, tak se ani ploštěnky nepřemnoží natolik, aby nějak výrazně vadily. Navíc Japoniky...si myslím je mají u...zadečku. Čím a jak často Japonky krmíš? Možná by stálo za to trochu ubrat.

Edit: buchanky (nebo co to bylo) už vlastně nemám, druhý den po vypuštění Razborek ani jednu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:32 Andaska Re: afc1886
Přesně tak, ploštěnky a krevetky dohromady ne e ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 20:28 R Muž afc1886 [14722] Re: ctibum
ctibum napsal:Osobně mám rád, když to v akvárku žije... hmm
Ale krevetky z přítomnosti ploštěnek nebudou moc nadšené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2019 20:24 R Muž ctibum [6935] Re: jirka147
Osobně jsem měl všechno jmenované s Red Cherry a žádné problémy z toho nevyplynuly. Jen přemnožené ploštěnky jsem řešil odchytem do pasti. Buchanky a Hlístice byly vždycky žrádlo pro všechno možné živé, Nezmaři jak přišli, tak odešli a Ploštěnky jsem řešil víceméně preventivně... Osobně mám rád, když to v akvárku žije... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2019 17:37 jirka147 – Pomocníci do krevetkária
Ahoj,

Nalezl jsem v 50l krevetárku několik buchanek, hlístic, nezmarů a možná i malých ploštěnek. Chovám krevetky caridina japonica a potřeboval bych doporučit nějaké ryby - údržbáře, které by všechny nežádoucí tvory likvidovaly a zároveň neublížily dospělým krevetkám.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 4497x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10002-krevetky-a-ryby-snasenlivost?od=51