Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Chihiros LED A serie 45-65cm 27W A451 - Recenze a zkušenosti

 

Atlasy » Výrobky » Osvětlení » LED osvětlení » Chihiros LED A serie 45-65cm 27W A451   Nápověda 

Chihiros LED A serie 45-65cm 27W A451

Extrémně výkonné světlo do akvária určené speciálně pro pěstování akvarijních rostlin.

Osvětlení je díky příslušenství (nejrůznější nožky a úchyty) velmi variabilní a lze jej použít nad každým akváriem. Díky kovovým nožkám je možné jej umístit nad akvárium bez krytu, ale díky druhému typu nožek je možné jej umístit jednoduše do krytu, který byl původně konstruován pro zářivky. Stačí jej totiž jednoduše zaklapnout do původních patic zářivek, které se tak stanou pouze jeho držákem, přestože budou mimo provoz.

LED osvětlení Chihiros bylo vyvinuto ve spolupráci s japonskými designéry a bylo do něj vloženo množství vysoce svítivých LED. Jednotlivé LED byly vybrány tak, aby pod nimi rostliny nejen dobře rostly, ale ukazovaly také své nejlepší barvy. Použity byly diody SMD 0,33W HCRI. Životnost LED je 30 až 50 tisíc hodin.

Osvětlení bylo navrženo tak, aby pod ním rostly rostliny co nejlépe. Záření z něj se tedy velmi podobá spektru slunečního světla. Navíc byly LED vybrány tak, aby vypadaly barvy rostlin pod nimi co možná nejlépe. Stejně jako u všech LED platí, že 1W svítí daleko silněji než 1W zářivkového osvětlení. Pro dosažení stejné síly osvětlení tedy není potřeba použít tolik W jako v případě zářivek. Úspora je tedy v případě LED značná.

ZDARMA k osvětlení navíc obdržíte originální stmívač, kterým si můžete nastavovat intenzitu osvětlení od 0-100%. Osvětlení je totiž velmi silné, proto doporučujeme ze začátku zvolit slabší intenzitu a postupně přidávat. Pokud byste totiž skokově po výměně světla zvýšili intenzitu, hrozil by zvýšený růst řas.

Parametry verze A451:
Rozměry: 45 x 6 x 5 cm
Příkon: 27 W
Počet diod: 81 ks
Lumeny: 4350 lm

Výrobce: Chihiros | Zdroj: https://www.rostlinna-akvaria.czeshop/osvetleni-akvaria/chihiros-led-a-serie-45-65cm-27w-a451

Recenze a zkušenosti akvaristů
přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele 1 pozitivních 0 neutrálních 0 negativních

Pozitivní [1] 14.07.2018 20:59 - Tučňák
Podle mě skvělé osvětlení. Mám jen ve více kusech z Číny (eBay) a je naprosto v pořádku. Světla je dost, úhel vyzařování postačuje i při umístění těsně nad hladinou. Osvětlení už asi 10 měsíců běží v krytu.

Citace z prezentací

Zobrazit všechny prezentace s tímto výrobkem (i bez komentářů)

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/vyrobky/3148-chihiros-led-a-serie-4565cm-27w-a451