Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nápověda

 

Nápověda » IRCTiskVytisknout tuto stránku 

Co je to IRC

IRC = Internet Relay Chat. Je to jedna z nejstarších technologií internetové textové komunikace mezi více uživateli najednou. Často bývá srovnávána s chatem, ale od chatu se v mnohém liší.

Výhody IRC oproti klasickému chatu

Nevýhody IRC oproti klasickému chatu

IRC klienti

Pro přístup k IRC kanálu našeho webu je zapotřebí buď mít nějaký IRC klient nebo použít naše webové rozhraní.

Technické údaje

Náš IRC kanál má název rybicky.net a běží na serveru sw.de.quakenet.org (tyto údaje potřebujete pokud budete na IRC přistupovat jinak než přes webové rozhraní).

Popis webového rozhraní

Přihlašovací okno IRC

Hlavní komunikační okno IRC

Registrace

Při vstupu do místnosti si můžete zvolit libovolnou (neobsazenou) přezdívku. Pokud ovšem chcete, aby Vaši přezdívku nemohl používat někdo jiný, je dobré si ji zaregistrovat. To se dělá po vstupu do místnosti odesláním příkazu /msg Q HELLO email email (místo slov email doplníte dvaktrát svoji emailovou adresu). Na Váš email Vám poté přijde zpráva s přihlašovacím jménem (tedy Vámi zvolený nick) a vygenerovaným heslem. Pak se již stačí vždy při příchodu do místnosti pouze přihlásit příkazem /auth VášNick VašeHeslo (příkaz píšete do políčka pro odeslání běžné zprávy).

Chování na IRC

Na IRC platí podobná pravidla jako na chatu. Pokud se tedy budete chovat v rozporu s pravidly a obtěžovat tak ostatní, mohou proti Vám zasáhnout správci IRC. Mohou Vás buď umlčet (budete moci pouze sledovat komunikaci, ale již ne nic napsat) nebo vyhodit z místnosti (známé jako kick) a nebo Vám trvale zablokovat přístup. Pokud se však chováte normálně nemusíte se ničeho obávat.

Odkazy

Více o IRCČeské stránky o IRC


© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/napoveda/irc