Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Potok

 

Nádrže » 0 » Potok » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka není k dispozici
10.5
Potok

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: 0   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 12. 2008   Poslední aktualizace: 16. 10. 2018 Nové fotografie 
Počet návštěv: 3782   Hodnocení: 0 %
Založení: 14. 12. 2008   Oblíbenost: 28 uživatelů
Kategorie: -   Rozměry: 0 cm x 0 cm x 0 cm
Objem: 0 litrů   Čistý objem: 0 litrů
Tloušťka skla: 5 mm   Objem bez skla: -0 litrů
Fotek a videí: 565+0   Komentářů: 33


Popis:¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Končím tady s prezentací svých chovů.

Vzduchování:

Poznámka: Informace se vztahují na jmenovitou nádrž, od níž jsou v prezentaci fotky k náhledu přítomny.

Jinak jsou zde prezentovány způsoby letního chovu akvarijních ryb venku pod širým nebem v zahradních zemních nádržích.

Bodové hodnocení pro mou práci není důležité, ale vyjadřovat se k nádrži vážené kolegyně a vážení kolegové můžete.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

16.10.18

16.10.18

17.08.18

14.07.18

08.02.18

17.08.17
NahoruDeníček
3
9.2015
Nemám moc času a pro únavu a tak různě, se mi vůbec nechce aktualizovat svou prezentaci, snad někdy později.

Krátce shrnuto, ryby mám stále venku a ve skleníku a nechám je tam, dokud to počasí dovolí.

Ohledně chovu, něco se vydařilo a něco ne, ale to už tak bývá. Mnohé druhy se podařilo namnožit, jiné zatím ne, nebo i zcela vyhynuly.

Skutečná práce mě teprve čeká, až budu muset vzít ryby domů.
7
3.2015

Získal jsem do chovu několik nových ryb, tak jsem tu postupně přidal i menší sérii fotografií. Další druhy jsou v jednání, tak pokud se mi je podaří získat, budou i fotky.

V nádrži Potok s běžnou údržbou, obyvatelstvo stále normálně "funguje". Nové obrázky do galerie jsem prozatím nenafotil.
26
1.2015
Náhled


Přidal jsem nové fotky, jak z akvária Potok, tak i něco málo z jiných nádrží, kde mám různé druhy ryb umístěny. V rybárně zatím probíhá hluboký zimní "útlum" aktivit, takže téměř ani nedochází k reprodukci toho, co tam mám.

Micropoeciliím jsem zvýšil o dva - tři stupně teplotu, protože se samice vůbec neplní a jedna ze samic náhle uhynula. I jeden samec se dlouhodobě jeví neduživě a je pro mne v tomto stavu prakticky odepsaný, takže mi zůstává naděje na zbývající tři páry z původních pěti a obávám se toho, zda se ryby vůbec dožijí jara, protože mám podezření, že jsou již staré.

Když jsem si je zamlouval, tak mi bylo řečeno, že to budou mladí dorůstající jedinci a při předání, už byly takto velké - dospělé. Vzal jsem ryby a neřekl na to nic.

Další potíž je v dostupnosti vhodné živé potravy, po které se samice mohou zaplnit.

Kromě pestré vločkované krmi jim sem tam dávám chované roupice, kterými se umí přecpat a následně jiné dny pak nechtějí brát suché krmivo. Budu muset na burzu a koupit patentku i nítěnky, případně líhnout artémku, protože buchanek je tady v rybníku málo a na lov pakomářích larev to mám daleko a je to tam pod ledem.

Je i možné, že si mini pecilky zpestřují jídelníček mladými krevetkami, které se v akváriu Potok touto dobou hojně líhnou, ale neviděl jsem, že by je cíleně vyhledávaly a lovily.

Z jiných mých ryb stojí za povšimnutí v loňském roce získané Jordanella floridae, jejichž fotografie jsem přidal do prezentace, a které chci vyzkoušet, jak se osvědčí v potírání řas ve venkovních zahradních nádržích, kam na léto umisťuji chované akva-ryby. Z dalších ryb by řasy mohly zvládnout kaprovci čínští, nebo ostroretky.

Letos si chci dovézt i sladkovodní plže zubovce pro biologickou eliminaci řasových porostů v době, kdy vodu opustí pulci blatnic, kteří jsou pro očistu vodního prostoru od řas přímo skvělí.
27
12.2014
Náhled


Snímek, zde vložený, souvisí s komentářem, který jsem napsal, jako odpověď tazateli Buba - Gump - komentáře návštěvníků, a taktéž samozřejmě i pro ostatní akvaristky a akvaristy , které to může zajímat.


26
12.2014


Do nádrže Potok jsem 25.12.2014 vypustil 2ks trochu odrostlého potěru od Poeciliopsis prolifica, abych viděl reakci umístěného hejna Micropoecilia parae.

Navíc tímto chci, aby si mini pecilky zvykly na malé rybičky pro případ, že by některá samice v akváriu vrhla mladé.

Malé prolifiky v akvárku stále plavou, tak snad s tím nebude větší problém.

V ten den jsem navíc do akvária umístil 8ks plžů pískořek, ale druh nemám určený. Nejsou to M. granifera, ani Melanoides tuberculatus. Budu muset pohledat, o co jde.

Z dalších plžů jsem tam ponechal jednu levatku a mimo toho, jsou tam s rostlinami zavlečení kružníci.

Ještě se mi vzpomnělo, že jsem do této nádrže na zkoušku vypustil zatím jen jednu krevetu Caridina japonica.
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

0 Re
5.1.15 10:47

Proto to tu i je, aby poznání neupadlo v zapomnění a samotná prezentace má smysl. Různé poznatky jsou i v odkazech v osobním profilu - úplně dole.
KarlosS Re
5.1.15 10:18
neskutečné množství informací, poznání a inspirace v jedné prezentaci. Zůstal jsem zde "viset" asi hodinu. Už se těším na léto :-)
0 Re
1.1.15 1:48
kataChlum - ano, nezapomněl jsem ;-) a proto i nafotil mimo jiné, též ty divoké paví oka a to ještě před expedicí, protože si je ode mne skoro všechny odkoupil akvarista - milovník divokých živorodek z Polska.

Celkově vzal dvanáct přírodních druhů a chtěl jich víc, ale od všeho jsem, už přebytek neměl z důvodu, že dost ryb si ode mne zájemci rozebrali na burzách. :-) .

A děkuji za uznání. Práce s tím je dost i teď, hlavně odkalování a výměny vody zaberou hodně času. ahoj

kataChlum Re
31.12.14 18:30
Nádhera a velký kus práce palec palec . A jsem moc ráda za přidané fotky živorodek :-)
blegon Re
30.12.14 8:42
Paráda velká inspirace pro mě jezírko mám tak něco zkusím podniknout palec potlesk X-)
JagerMaister Re
27.12.14 11:14
ďakujem za odbornú odpoveď .. :) na leto by som si chcel založiť menšie jazierko so živorodkami X-) ;-)
drvi Re
27.12.14 9:16
To je úžasné, obrovský kus práce a výsledek super potlesk potlesk potlesk
0 Re
27.12.14 1:48

Buba - Gump : Při tom počtu ryb k poměru velikosti nádrží, jsem nemusel filtraci zavádět. Funguje samočistící proces. Ten má dvojí podobu.

Buď za prvé převládá regenerace vody za pomoci vyšších rostlin a usedlých i tak zvaných vláknitých řas , které se v určité fázi musí regulovat, aby zcela neovládly prostor a za tohoto stavu je voda většinou čistá a průhledná, až ke dnu, protože tato flóra odnímá z vody živiny, takže voda nemůže zelenat, přitom mezi rostlinami a v řasách se vyvíjí mnoho larev hmyzu, a ten při pronikání do sítěk je rybami požírán, plus jsou oždibovány i řasy ze stěn síťových sekcí.

Ten druhý očistný proces probíhá větší měrou vlivem vznášivých fyto-planktonních jednobuněčných řas, které sice mohou způsobit zabarvení vody, až do její neprůhlednosti, ale následně slouží za potravu zooplanktonu, jenž se masově množí a stálou migrací po nádrži se přes oka chovných sítí dostává k takto sezónně odchovávaným rybám, jimž slouží za přirozené krmivo a ryby pak dobře rostou, množí se a nabývají velmi dobrou tělesnou i zdravotní kondici a jsou i v čistotě, poněvadž detrit se stále propadá oky mimo prostor chovné sítě. Tohle probíhá bez přítomnosti vyšších rostlin.

Živočišný plankton umí při patřičné hustotě vodu zcela vyčistit, avšak poté nedostatkem potravy ubývá.

No a tím, že je regulován jeho počet rybami, kterým není umožněno ho úplně vyžrat, když nemůžou plavat volně po celém rybníčku, nastává vyvážený koloběh. Z detritu se uvolní živiny pro mikro-řasy, ty odfiltrují dafnie, nebo čistě jen moina a ještě lépe vybraná kultura buchanek a po požití těchto vznášivých korýšů rybami se proces opakuje.

Tento vývoj je podpořen za přítomnosti žabích pulců tím, že urychlují mineralizaci detritu, napomáhají udržet nádrž v čistotě od zbytků po přikrmování ryb, co se dostaly mimo chovný prostor sítě, likvidují ve vodě uhynulé živočichy a se samotnou vodou "hýbou".

K procesu číslo jedna ještě patří opatření biologické regulace makro-flóry. To řeším opět žabími pulci, konkrétně od druhu blatnice skvrnité, protože perfektně potírají i vláknité řasy a vyšší cévnatou flóru. Odrostlí jedinci mohou být i mezi rybami k zabránění zarůstání životního prostoru řasami v chovných síťových sádkách.

Zkoušel jsem řešit tuto skutečnost i nasazením plžů Marisa cornuarietis, Viviparus viviparus, plus v plánu byl i Theodoxus danubialis a možnosti jezírkového chovu krevetek a gamarusů - blešivců.

No a na příští rok 2015 jsem se rozhodl vyzkoušet další možnost, jak omezit bujení řas v chovných zařízeních po ukončení vývoje pulců, kdy opustí vodu a řasy v srpnu značně bují.

Jedná se opět o biologický postup s propracovanou strategií. Ovšem popisovat to po tom, co už jsem teď napsal, nyní nebudu.

Chci ještě studovat některé nalezené novinky, co mě zajímají a tady tohle jsem neplánoval, jen stručně reaguji na dotaz Buba - Gump a to jen proto, že do žádných časopisů a podobně zaměřených spisů nepřispívám, tak něco informací "pustím" ve své prezentaci. Normálka by to bylo na rozsáhlý článek a to stojí mnoho času a ani není důvod, tak činit.

Snad jsem trochu uspokojivě odpověděl.

Přidám k tomuto komentáři foto - do deníčku, protože sem to nejde a k tomu snímku dopíšu, že stejně, jak jsem to tu popsal, funguje stejný princip ve vodách rybníků - viz. foto, kde z výšky je vidět ta čistota vody a žádná dodatková filtrace není potřeba. Foceno - léto r. 2014.
JagerMaister Re
26.12.14 21:09
nádherný projekt ,, mám ale otázku , ako máte riešenú filtráciu v jazierkach ? :-)
0 Re
28.9.14 17:20

Děkuji všem za příznivý ohlas k této prezentaci. Nic z toho, co je zde k vidění, není předstírané, ale skutečné.
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/5640