Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Rohová Tanganika

 

Prezentace » ZDRI » Rohová Tanganika » Hlavní stránkaNápověda 

Hlavní fotka


0.8
Rohová Tanganika
*
*
*
*

Majitel: ZDRI   Kategorie: Biotop: Malawi, Tanganika
Zapsáno: 2. 5. 2020   Poslední aktualizace: 26. 1. 2021 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 286   Hodnocení: 100 %
Založení: 1. 5. 2020   Oblíbenost: 4 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 60 cm x 60 cm x 40 cm
Objem: 94 litrů   Čistý objem: 0 litrů
Tloušťka skla: 6 mm   Objem bez skla: 136 litrů
Fotek a videí: 16+2   Komentářů: 29


Popis: Rohové akváriu tvar delta, rozměry 60/10 x 60/10 cm, výška 40 cm, sklo 6 mm, výstuha, krycí skla.

Biotop: Tanganika - primárně určené pro skupinky "Šnekáčů" a jako doplněk malé cichlidky Julidochromis

CO2: ne

Dekorace: kameny, větve kroucené vrby, prázdné ulity

Dno: světlý křemičitý písek 0,8-1,5 mm

Filtrace: bude DIY krabicový filtr, celkový objem cca 2 l, biomolitan + aktivní uhlí
čerpadlo AquaEl Circulator 500
(zatím provizorně zajetý bublifukový molitan 8x8x20 cm)

Hnojení: ne

Chemie: úprava vody na blíže k parametrům jezera Tanganika, hydrogenuhličitan sodný, síran hořečnatý, chlorid draselný,

Krmení: hlavně mražené (artemie, koretra), doplňkové drobné granule pro cichlidy, živé komáří larvy

Osvětlení: DIY LED osvětlení

Pozadí: černá samolepící folie

Stojan: DIY na míru rohové nádrže (lamino, kombinace 18-28 mm)

Topení: Diverza 200W

Chlazení: ne

Údržba: 1x týdně pravidelné výměny vody, 1x měsíčně vyprání biomolitanu a výměna aktivního uhlí

Voda: českobudějovická vodovodní pH 7.5, hodně měkká, dH 5, NO3 5 mg/l, vodivost pod 200 uS/cm
doplněná o minerály viz výše

Vzduchování: přisávání vzduchu na čerpadle

Poznámka: přestavba původní nádrže na Sulawesi krevetky

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(15)
Složka
Ostatní

(15)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
26.1.2021 - osvětlení LED pásek teple bílá
26.1.2021 - osvětlení LED pásek teple bílá
26.01.21

28.11.20

01.12.20

01.12.20

01.12.20

01.12.20
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
26
1.2021
Pro zajímavost - vyfoceno za stejných podmínek i s původním světlem. To jen pro srovnání, jak vypadá stejná nádrž pod WRB světlem SINKOR a pod obyčejným teple bílým LED páskem.

Vojto, zajímavé zjištění u Multifasciatus. Aktuální várka mladých na pravé straně nádrže se po posledních změnách přestěhovala z ulit pod vápencový kámen. Ulity úplně ignoruji (i když jsou prázdné, jiná mládež v nich zatím není). I při vyrušení zajedou pod kámen a ne do ulit. Navíc tato várka už plave za krmením docela vysoko. Chovají se úplně jinak, než stejně stará mláďata na druhé straně.
25
1.2021
O víkendu doladěna nádrž, odsát zbylý světlý písek, místo něj 1 cm Hagen 1-2 tmavý. Ten velký keramický kořem mi neseděl do očí, takže pryč, místo něj další vápencový kámen a malý přírodní kořínek. Do přísavek na stěny a do horácomatek přidáno spousta Eledea densa. Konečně se mi to líbí stydim

Dlouhodobě postupně upravuji i složení vody, při vyšším dávkování sody a minerálů strašně bujely porosty sinice/černé/štětičkové řasy a kytky se řasily, rozpadaly. Postupně jsem stáhl přídavek na celkovou vodivost 350 uS/cm (vstupní voda má 190 uS/cm), ryby zcela OK. Vliv mělo i silné světlo, aktuálně proto SINKOR WRB 45, který se dá tlumit. Výsledné světlo je sice do fialova, ale k této nádrži se to docela hodí.

I přes poslední zásahy do dna zde vesele vegetují 2 skupinky různě velkých mláďat a jedno velké odrostlé. A podle chování čekám i další výtěr Transcriptus.

Pořád se nemohu rozhodnout, zda riskovat a přidat Altolamprologus sp. Sumbu. Moc se mi líbí, ale co to zde udělá se vztahy, Bůh ví...
27
12.2020
Náhled
V nádrži jsou nové výtěry a rovnou dva... Což mi trochu komplikuje plánované odsátí a výměnu dna (chci dát tmavší písek Hagen 1-2 mm). Z původních odchovů přežila dvě odrostlejší mláďata - velikost viz foto. Podle chování a zaplnění očekávám brzy i výtěr J.transcriptus.

Skončily sváteční obědy/návštěvy, dnes konečně dodělám finální "carbofiltr" (skleněná nádržka 12x12x20, uvnitř 2 litry aktivního uhlí, nahoře jako předfiltr vrstva biomolitanu a vaty, čerpadlo AquaEl 500).
29
11.2020
Dnes ryby vráceny do této nádrže. V novém si jim evidentně líbí, vše je velice aktivní. Pozitivum - ani Transcriptus už neútočí na 3 větší odrostlá (cca 1,5 cm) mlaďáta Multifasciatus. Dobrý nápad bylo tmavší dno - Multifasciatus jsou opravdu viditelně vybarvenější - vřele doporučuji vyzkoušet.
28
11.2020
Nádrž definitivně dokončena. Pořád se mi to nelíbilo, takže v bazaru koupen velký keramický kořen (dřevo sem nechci - zhoršuje parametry vody) a k tomu pár vápencových kamenů. Většina dna je vyložena plochými kameny, písku jen málo, tak by se to mělo snáze udržovat. Zkusím zase i pár kytek, ale v té alkalické vodě asi dlouho nevydrží, uvidím.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

ZDRI Re
25.1.21 16:14
Hezké video. Vzpomněl jsem si při něm na tuto nádrž rybicky.net/nadrze/30526-3800-akvarium - viz stav/fotky při koupi, hodně podobné smích
Teritorium Multifasciatus - komplet přední 2/3 plochy (ulity + přední část kamenů), navíc do 1/2 výšky nádrže (20 cm). Transcriptus šmejdí za a nad kameny, ale při krmení jsou všichni všude. Mám nastavený proud tak, aby krmení hnal z hladiny po předním skle dolů, Multifasciatus až na hladinu pro žrádlo nejezdí.

Večer nafotím pro představu nový stav, docela se mi to začíná líbit. Já zde pořád tančím mezi funkčností a estetikou nádrže, je to pohledová dominanta obýváku, nemohu moc dráždit manželku...
vojtak Re
25.1.21 15:39
www.youtube.com/… žijí spolu s multíky i v přírodě. Co se týče mladých, také jsem kupoval cca 3 cm velké, i v prodejně se nahánějí v 120x60x60 a bylo jich tam pár.

Jak to vůbec máš s teritoriem multíků? Similisové jsou všichni na pár decimetrech čtverečných a na nic co je víc jak 5 centimetrů daleko neútočí :-D
ZDRI Re
25.1.21 14:42
Já bych kupoval mladé, tzn. pokud chci vytvořit pár, koupit 4 ks a počkat, až se něco vyvrbí. Otázka, co se pak bude v nádrži dít, v rámci skupinky Sumbu, ale i Sumbu vs. Multifasciatus (Transcriptus mě netrápí, ty si žijí svým životem). Mám tu 3 páry, které hlídají mladé a vidím, jak si dokáží srovnat i mnohem větší Transcriptus. Navíc Sumbu obývají podobné prostory u dna/ulit, toho se bojím nejvíc. Multifasciatus mezi sebou neustále válčí, ale není tam skutečná agrese a útoky, nejdou si natvrdo ani po mladých, oni jsou vyloženě komunitně koloniální. Tak pořád nevím...
vojtak Re
25.1.21 14:02
Ti Sumbu jsou strašně zvláštní. Jeden můj je posera a nevyleze když se něco kolem hýbe, druhý naproti tomu dominuje v akváriu o půlku větších N. caudopunctatus, kteří na něj občas útočí a on jen nastaví bok a ukáže "sem". Spolu se ti Sumbu příliš nemuseli, tak nějak myslím že jsou to dvě samice, časem snad dokoupím samce a uvidím jestli se snese se samicí. Kdybych je kupoval znovu, beru jeden kus, který se tváří dominantně. Nebudou se věčně schovávat a ostatní ryby budou mít u zadnice. Dokonce i při čištění si sedne před kameny a nehne sním ani když ho trefím hadičkou. Dělají prazvláštní věci, človek občas přemýšlí, co se jim asi honí hlavou :-D
Guppy Re
27.12.20 14:02
Gratulace k výtěrům, držím palce. Vidím, že na aktivní uhlí hodně vsázíš. Zrovna uvažuju, že ho taky do filtru zařadím.
vojtak Re
17.12.20 11:06
Díky za fotky, moc pěkné. Je super že se všechno snáší, já si s Xenotilápiemi celkem zavařil, čekám na mladé a nechám jen pár.

Já si myslím že když vybereš dobrý druh, nebude problém. Jestli jsou multíci jako similisové, tak k nim jde asi všechno, nároky na místo příliš nemají. Sumbu by byli dokonalí, pasujou ke všemu, ale vnitrodruhově pozor...
baravidlakova Re
3.12.20 12:20
at se daří
Guppy Re
1.12.20 11:37
Krásné ryby, ať se jim v tom novém hezkém domově líbí!
ZDRI Re
1.12.20 9:21
Přidal jsem pár fotek, ale nic moc kvalita, mám problém je zaostřit, nepostojí v klidu... Je tam opravdu veselo - nové párování, nová teritoria, pořád jsou v pohybu, běžně si čtyři rybky najedou nad plochý kámen a 1/2 hodiny natřásají peroutka. U tohoto druhu je fajn, že se to obejde bez nebezpečné agrese. Momentálně zde mám 6 dospělých (o jednu jsme přišel při přelovu), 3 odrostlá mláďata a 5 malých. A čekám brzy další výtěry.

Mile mě překvapily i Transcriptus, také jsou snášenlivé, i k té třetí plonkové. Kdybych při přelovu do dočasné nádrže nenašel to jedno mládě, vůbec bych nevěděl, že se vytřely. Takže se těším na další várku mladých, třeba i něco odchovají.

Nádrž je docela prostorná, mám trochu nutkání tam přidat ještě jeden druh/pár - namlsal jsi mě svými fotkami :-)
Ale asi není úplně rozumné sahat do toho, když to funguje - ještě uvidím.
vojtak Re
29.11.20 14:26
Foť, foť, těším se :)
silviebaris Re
29.9.20 18:14
To je moc pěkný...V jednoduchosti je krása.. palec
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/31659-rohova-tanganika