Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Problémová 30

 

Prezentace » PeCh » Problémová 30 » Nápověda 

Hlavní fotka


Problémová 30

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

Majitel: PeCh   Kategorie: Odchovna
Zapsáno: 17. 2. 2019   Aktualizace: 6. 5. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 82   Počet palců: 0
Založení: 10. 2. 2019   Stáří: 2 roky a 3 měsíce
Objem: 31 litrů   Čistý objem: 23 litrů
Tloušťka skla: 4 mm   Objem bez skla: 29 litrů
Velikost: malá akvária   Oblíbenost: 1 uživatelů
Fotek a videí: 2+0   Komentářů: 4
*     *     *     *


Rozměry: 50 cm x 25 cm x 25 cm

Popis: Toto akvárium som založil ako odchovničku pre apistogramy. Zároveň ju chcem udržovať ako low-tech - pokiaľ možno bez filtra, bez výživných substrátov, bez CO2 a len s jednoduchými nenáročnými rastlinami. Zároveň to chcem

Biotop: Žiadny špecifický.

CO2: Nie

Dekorace: Drevo, kamene (okruhliaky - kremeň), rastliny. Jeden kokosový orech a jeden umelý dutý kameň pre odchov cichlidiek kakadu.

Dno: Praný piesok 0,8-1,6 mm. Mám k nemu výhrady - ako bol praný, keď obsahoval aj korienky.

Filtrace: Žiadna

Hnojení: Uvidím, podľa rastliniek. Nanajvýš tak PMDD

Chemie: Žiadna

Krmení: Uvidím podľa osadenstva

Osvětlení: Zatiaľ žiadne, neskôr asi LED pás.

Pozadí: Zatiaľ žiadne, ale uvažujem o nejakej tapete.

Stojan: Komoda

Topení: Nie

Chlazení: Nie

Údržba: Pravidelná výmena vody

Voda: Mokrá, stredne tvrdá

Vzduchování: V prípade potreby

NahoruSložky fotek
Prezentace
Spustit

pomalu
rychle
Složka
Všechny
fotky

(1)
Složka
Ostatní

(1)
 
Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku
Nejnovější fotky
Nové fotky


 

Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

17.02.19
NahoruDeníček
6
5.2019
Čo sa týka gupiek, tak mali už druhýkrát mladé. Pri druhom vrhu som dal samca preč (do 96ky). Mladé som následne odlovil do odchovničky - celkovo iba 12 kusov, takže tu ostali dve samičky. Jedná sa teraz začala divne správať. Schováva sa a je málo aktívna. Cez víkend som urobil väčšiu výmenu vody ale nič sa nezmenilo. Dnes som vrátil do ich samcov a väčšia samica sa do nich pustila - začala ich terorizovať, preháňať a hrýzť. Už sa nedivím, že tá malá samica sa schovávala. Uvidím, čo bude ďalej. Inak ta agresívna samica má brucho ako tesne pred pôrodom ale rodila asi pred dvoma týždňami.
23
3.2019
Dnes bol ťažký deň. Jeden samec gupky zomrel. Ešte poobede boli všetky rybky aktívne a onedlho ma volá manželka, že je jedna hore bruchom. Ešte sa síce trocha hýbala, ale nepomohlo ani preloženie do vedra s napoly čerstvou vodou a vzduchovaním. Nemala žiadne príznaky choroby, zomrela bez varovných
príznakov týždeň od kúpy. Uvidím, čo ostatné. Dúfam, že nezvládol len aklimatizáciu.

Inak vodu som menil včera (po týždni). Iná nová vec je, že dnes dostali prvýkrát nové vločkové krmivo a živé naupílie artémie.

Navyše budem mať podobného kandidáta aj v 96ke. sad
16
3.2019
V sobotu som kúpil na zábeh gupky. Pôvodne som chcel jednu na zábeh a nech popapá háďatka v akvárku. Nakoniec som našiel varietu leopard (jedného samca mám už v 96ke) a spontánne som kúpil dva páriky, že urobím malý odchov cez leto.

Na tretí deň (v utorok) som našiel v akváriu mláďatká. Keďže toto akvárium zatiaľ nie je veľmi husto zarastené a dospelákov som nechával hladovať, nech papajú červíčky, neviem koľko mladých popapali. Odhadom je mladých asi 15-20 ks. Keďže jedna samička má ešte stále väčšie bruško, čakám že ešte nejaké pribudnú. V každom prípade mladé apistogramy z odchovničky z 96ky idú do práce do nanocube k staršiemu súrodencovi (pôvodný plán bol, že ich prenesiem v piatok). A mladé gupky pôjdu zatiaľ na ich miesto do odchovničky. Neskôr ich možno vymením s dospelákmi.
10
3.2019
Náhled
Akvárium už možno začína fungovať. Nie je v ňom žiadny zákal, rôsol už zmizol, aj keď včera som si všimol niečo, čo by mohlo byť ďalším zárodkom tohto rôsolu. Hladina je tiež lepšia - ale vypol som vzduchovanie, tak aspoň nevidno slepú hladinu v podobe bubliniek, čo sa na nej robili. Horšie je, že som si všimol nejaké blšky a červíčky - pravdepodobne hlístice alebo roupice. Predpokladám, že by poslúžili rybám ako krmivo, ale čo keď sú to parazity. Skúsim kúpiť nejakú gupku na zábeh, či si na nich pochutí.

Inak v akváriu je vidno veľa detritu a nedá sa všetok odsať.
26
2.2019
Tak po skoro štyroch dňoch som opäť naspäť a vyzerá to, že sa toto akvárium začína stabilizovať. Slepá hladina sa stále tvorí, ale zdá sa, že rôsolu už nepribúda. Teda aspoň na štrku, kde sa predtým dosť tvoril. Inak na to, že si myslím, že tu mám dosť málo slimákov, tak hovienok zanechali požehnane.


NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

drvi Re
24.3.19 20:24
Nacpi tam spíš spoustu rostlin, jinak ti to fungovat nebude ;-)
PeCh Re
25.2.19 16:11
Snažil som sa tam napchať všetky menšie slimáky z 96-ky (teda okrem apuláriek a neritín). Ale uznávam, že ich mám málo.
Petr12 Re
25.2.19 12:53
Narval bych tam levatky, nebo okružáky. Měli by hostinu a akvárko vyčistili.
Kibo Re
17.2.19 15:33
Všechny problémy, které jsi popisoval jsou opravdu běžné. Proti slepé hladině je dobré začít čeřit hladinu pokud tak neděláš. To s tím rosolem je taky normální, protože v akváriu ještě není rovnováha a to že měníš často vody tomu nepomáhá, naopak to může ještě zhoršovat. Jinak ať se daří a hlavně trpělivost
 

© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29973-problemova-30