Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - malý R'lyeh

 

Nádrže » paní Cthulhuová » malý R'lyeh » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.10
malý R'lyeh
*
*
*
*

Majitel: paní Cthulhuová   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 8. 1. 2019   Poslední aktualizace: 5. 10. 2019 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 606   Hodnocení: 100 %
Založení: 24. 12. 2018   Oblíbenost: 17 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 60 cm x 30 cm x 30 cm
Objem: 54 litrů   Čistý objem: 41 litrů
Fotek a videí: 62+0   Komentářů: 47


Popis: Den 1. - jestli bude kdy existovat akvaristický punk, zde je jeho počátek.
Možná ani ne tak punk, jako spíš peklo. 24.12. dopoledne uděláte tu strašnou věc. Tu, která děsí všechny zkušené akvaristy. Jdete do zveráku v nákupní zóně a koupíte rybičky a vůbec nic o nich nevíte. Nevíte vůbec nic o akvaristice...
Koupili jsme akvárko pro dcerku. ...teď se vyjevuje postava Darly z Hledá se Nemo... ne tak to naštěstí není. Ale tak nechávám si poradit, něco jednoduchého a levného (jaký rouhač to jsem !). Jo, koupíme set 54l s žalostným světlem ve víku, parodií na filtr a síťkou :D . Vyžádám si "nějaké odolné rybičky" s tím, že ať jich je na to tak akorát (to nevím jestli se povedlo -2 ancíky a 11 živorodek). Krmení, něco jako preventivní přeléčení, nějaké kytky (3 anubiasy prej stačí, řikala prodavačka :D), substrát a štěrk (jo, mramorová drť) a vezeme to domu. A takhle to začalo ;)

Biotop: všehochuť snažící se vypadat přirozeně

CO2: ne

Dekorace: střídá se to, kameny z lesa (asi žula), nějaké dřevo ze zveráku.

Dno: NutriBasic 6v1 + mix JBL Manado, hnědý flexi a hnědý Platinum soil

Filtrace: bez filtru. předtím bylo čerpadlo, co honilo vodu a ještě předtím Eheim pickup 60 (původní plivátko vody brzy vyhozeno)

Hnojení: NPK + mikroprvky

Chemie: Kvůli začátku na ostro "SafeStart" jinak to už držím bez chemie. Občas je nutné nějaké léčivo.

Krmení: mražené, sušené, vločky a spirulina

Osvětlení: Chihiros + dva ledkové pásky s více žlutým světlem, spíš jen na okrasu :)

Pozadí: černé, někdy vlastní tvorba, co se mi tam zrovna hodí

Stojan: nízký stůl s podpěrama (původní komoda za 5 vteřin 12 zjištěna prasklina v horní desce)

Topení: původní ze setu Cat-Gato Pacific 50W, funguje slušně.

Chlazení: ne

Údržba: Odkalení cca jednou za 10 dní.

Voda: Mokrá z kohoutku

Vzduchování: ne

Poznámka: Jsem začátečník, co nezačal sice s plastovejma kytkama a potápěčem na růžovém písku, ale chyb bylo dost. Učím se a napravuji :)

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

03.10.19

03.10.19

03.10.19

03.10.19

03.10.19

24.07.19
 
Nejnovější fotky v dalších složkách

5.5.19
05.05.19

5.5.19
05.05.19

5.5.19
05.05.19

5.5.19
05.05.19

17.02.19
17.02.19

17.02.19
17.02.19
NahoruDeníček
5
10.2019
Náhled
3.10 uhynula samica Caridiny i s vejci, cca 4 týdny. Vyjmula jsem větší část vajíček. Některá stále žijí, některá ne. Byl by to asi spíš zázrak, kdyby se nějaká krevetka vyklubala. Jsou v jemném sítku dala jsem pod ně jemné vzduchování. 20 ks daniího potěru vpuštěno na Isla Nublar. dala jsenm tam i nějaké krevetky co jsou blbě vybarvené Drží se tam i poslední nosál a pár babaulti.
3
10.2019
Náhled
Tak včera taky trochu upraveno, vallisnerie vytrhané. A pořízeny dvě bettí holky - byly v akvaristice společně v akváriu, tak soužití snad bude bez problémů. Modro červená žere šneky. Obě o x zv krevety zatím nejeví zájem. Oproti lišce jsou snad tak poloviční.
1
10.2019
STĚHOVÁNÍ DO REGÁLU A ZAS.ANÝ VALLISNERIE
Že teda ty dve 54l akva půjdou z toho nízkýho stolu do regálu. Regál z OBI, 4 police a každá nosnost 175.... Sestavena spodní polovina a evidentně je to výsměch zákazníkům nebo je ta nosnost měřená pro užití na Měsíci s nízkou gravitací.... Tak zůstala jen ta spodní, zdvojily se desky, a využily zbývající vzpěry z horní poloviny. Postaveno na desku lamina, nohy vsazené do železných vinglů a z boku přišroubované desky z lamina ke konstrukci + záda. Prostě jsou stojny přišroubované k samonosné konstrukci z lamina. Když už teda budu vypouštět akvária aby šly přenést, tak že vytrham vallisnerie a sagittarii, protože ve¨Fangornu poměrně dost zdivočely a obsadily akvárium celé. Už jak jsem táhla první vallisnerku a za ní na šlahounu další a další bylo jasný, že je to na totální překopání. To dno bylo prorostlé úplně celé. Vylovila jsem ryby, vypustila a celé dno prohrabané a snad jsem vyškubala všechno. Nevýhoda zásobního substrátu je v tomhle jasná. Odebrala jsem polovinu směsi, co vznikla promícháním s vrchní vrstvou písku a Unisoilu. Na to jsem pak dala novou vrstvu Písku a JBL Manada Na místě zůstala jediná kytka a to ten velkej echináč. Ten jsem nevyndavala, má kořeny taky všude. přišly kytky z Rostlinných akvárií a ještě jsem koupila jednu v místní akvaristice. Takže než to zapomenu, je tam Pogostemon octopusLudvigia repens, cryptocoryne wendtii green, Cryptocoryne wenddtii "kompakt" (in vitro), Hydrocotyle tripartita sp. Japan a Hygrophila corymbasa dwarf mini. Z původních jsou tam 4 rostliny a větší trs nějaké mé původní obyč cryptocoryny rozdělený na dva a ještě jedna náhodně objevená odnož z leknínu. Část vody z druhého akva - tady se nějak rozmohla sinice... (pokusy s hnojenim nesly své tmavě zelené "ovoce") Ale nějak jsem nedrhla steny akvária a čerpací hlavy jsem taky nečistila, tak jestli to bude mít podmínky, udělá se mrcha znovu. Takže akva jsou na regálu, zatím tak pracovně voda do tří čtvrtin, co to udělá a plná zátěž kdyžtak později. Ryby jsou v počtech 13 ks razborka trpasličí, 11 ks razborka skvrnoocasá a 9x neonka modrá, což je hodně slušný stav. Liška se zabydlela rychle a je to bez toho valisneriího pralesa zas takové "přehlednější" Asi tam pak ještě zkusim dát marsileu, to by snad mohlo i s těma obr piskořkama vydržet.Zkulturnění Rlyehu nechám na zítra a ještě zkusím něco udělat s Molokai, kde je teď pro změnu zas Cladophora. (už mi chybí Spirogyra a a už jsem měla v akváriích všechny :-D ) Nad všema se zvítězilo, tak tady to půjde taky. Bohužel krevetinec Isla Nublar těžce dokrevetil. Bloody mary krom parazitů měly ještě asi nějaký problém a už tam asi neni ani jedna. Začaly padat i babaulti a red nose, taky trága. Kašlu na to, trochu to přeosázim a dam tam pak třeba rybí potěr.
29
9.2019
Potěři: 20+ teter aguarayských + 4x danio perlové + konečně i nějaké nesežrané jikry k vykulení :)
19
9.2019
Náhled
náhodně nalezena další malá tetra a dvě jikry. Tak zatím cca 10 ks mikrorybek stále na živu.
Na Sorně nalezen jedno nové danio perlové, odhaduji čerstvě vykulené. Tak druhá domácí generace je snad na cestě :)
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

rossolio Re
30.9.19 13:33
palec palec potlesk
Roger Re
5.8.19 6:35
Krásný foto X-)
attiona Re
4.8.19 10:47
Super prezentace, moc zajímavá. Držím palce ať se daří! palec ahoj
ibiska Re
1.8.19 7:25
Super foto!
Akvárium hezky zarostlé palec
Líbí se mi i prezentace. Držím palec , ať se další nepříjemnosti vyhýbají. potlesk
paní Cthulhuová Re
3.7.19 0:19
Hele ony jsou to pidiryby, hlavně ty skvrnoocasé a trpasličí. Na horka jsem dala do akvárií zpět čerpací hlavy aby honily vodu. Po přeléčení je to už OK. Barmské jsou přestěhované... Nevim no, vzhledem k tomu, jak jsou to prťavé ryby mi to nějak extrémně přerybněné nepřijde i když i bez těch barmských je to celkem strašidelné číslo, ty ryby skoro nejsou vidět :) Třeba teď koukam a vidim jich 7. To vypadá na pohled Rlyeh plnější a tam je to bez úhynu. Zbytek těch barmských je už OK, vzhledem k tomu, jak vypadaly, si fakt myslim, že prostě nebyly v dobrym stavu. Ale kdo ví. Stejně tak ty Dania perlová byly taková mizerná, ale nová generace dorůstá v plném počtu :)
GabrielaS Re
23.6.19 8:10
No já nechci rýpat, Akvárium od táty mám přerybněno k prasknutí, ale přírůstek 37 razborek do Fangornu, který má 41 litrů a nemá vlastně filtr... ne Jako jinak nádrže vypadají moc pěkně, za to u mne palec , ale dle mého názoru jsou s tím masivním doplňováním a různým "preventivním léčením" spojené ty úbytky...
Afropithecus Re
20.6.19 4:12
Ahoj zarostlé je to tedy parádně . Jen ať se zelená , co je zelený to je dobrý ( pátý element ) ano ahoj
Guppy Re
7.6.19 8:08
Akvárko vypadá čím dál lepe, nádhera. palec
Roger Re
31.5.19 22:17
Krásně se na to kouká a ještě se u toho člověk zasměje, pecka :)
paní Cthulhuová Re
31.5.19 21:11
Díky za pochvalu :) Když jsem koukla na vaše nádrže...klobouk dolu. Je to trochu vysoká laťka a i když pro bezbombáře asi trochu nedostižná, přecejen inspirativní :) ...a ta koule je boží :-D
drvi Re
31.5.19 15:37
Esteticky zdařilá a zajímavá akvárka palec a hlavne super vtipné poznámky v deníčku potlesk , to vypadá jako moje gusto :)
paní Cthulhuová Re
5.5.19 16:13
jo, fotka je ze včerejška :) Je fakt, že se čtení a hledání informací věnuju denně - je to i forma čištění hlavy od pracovních věcí :) ne vždy funguje vše, jak má, ale zas nutnost hledat řešení problému vede k novým informacím. Někdy naopak něco zas překvapí tím, jak to dlouho nešlo a najednou samo z ničeho nic začne fungovat/růst/množit se :)
Efka Re
5.5.19 15:22
Tak jestli to akvárko vypadá tak jako na té profilové fotce, tak se učíte velice rychle,kéž by takových byla většina palec Držím palečky s beťáčkem,ať se srovná a dělá vám jen radost ahoj
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29703-maly-r'lyeh