Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Valisnerie

 

Nádrže » Acomys » Valisnerie » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.1
Valisnerie
*
*
*
*

Majitel: Acomys   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 30. 12. 2018   Poslední aktualizace: 15. 1. 2019 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 127   Hodnocení: 55 %
Založení: 29. 12. 2018   Oblíbenost: 0 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 51 cm x 26 cm x 28 cm
Objem: 37 litrů   Čistý objem: 28 litrů
Tloušťka skla: 3 mm   Objem bez skla: 35 litrů
Fotek a videí: 18+2   Komentářů: 10


Popis: Původně box s valisnerií na střeše, fungoval úplně sám, jen poslední dobou je venku zima a voda dlouhodobě pod 8°C, valisnerie začaly chřadnout, tak jsem se rozhodla je přesunout dovnitř.

Biotop: Mix

Dekorace: Dvě větve z akácie

Dno: Štěrk z potoka

Hnojení: šneci

Krmení: Zatím nic, občas něco zeleného pro šneky

Osvětlení: Okno na jihovýchod

Pozadí: Zatím žádné

Údržba: Výměny vody, zatím bez odkalování

Voda: Vodovodní, tvrdá

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

15.01.19

15.01.19

15.01.19

15.01.19

11.01.19

11.01.19
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
15
1.2019
Zákal je pryč, co jsem zapnula filtr se mi zdá že ubývá planktonu. Koupila jsem nový plevel (h.siamensis) a pár stonků Egerie pro karanténu, ale všechny se tam nevešly. Z najas jsem nechala jen tu co se válí po dně, co plavalo šlo pryč. Ryby vypadají čile, trochu hubený, a pořád něco oďobávají, hlavně u dna. Trochu je krmím, vločky a sušené patentky. Krupička už vidět není.
Vrátila jsem asi deset okružáků a pár levatek z mini.
11
1.2019
Náhled
Ráno bylo akvárium plné drobných červíků, 1-2mm max, hlístice? Odpoledne to bylo všechno pryč. Vyměnila jsem 20% vody a přidala primitivní filtr - molitan, kamínky a bublifuk, funkčnost pochybná, hlučnost příšerná, ale zatím jsem nenašla vnitřní filtr co by z tak malého akvária neudělal vířivku.
V karanténě se léčí tři budoucí (doufám) obyvatelé z krupičky a plísně z obchodu - dvě samičky a samec poeciliopsis gracilis. Jedna samice je celkem hubená a má slepenou ocasní ploutev, ti druzí dva vypadají lépe i když taky mají náznaky plísně a krupičky. Uvidí se jestli to dají.
9
1.2019
Výměna 10% vody, klacky zbaveny kůry, odloveno trochu planktonu do mini. Po minulé výměně vody se objevil bílý zákal.
6
1.2019
Náhled
Výměna 15% vody, odloveno trochu planktonu a dvě lasturnatky pro živorodky. Zákal mizí velmi pomalu.
3
1.2019
Oba klacky klesly na dno, takže zůstávají. Všechny valisnerie vyplavaly - původního štěrku bylo moc málo, tak jsem to včera zasypala štěrkem z vyschlé části strouhy - nebyl vypraný úplně do čista, tudíž opět zákal, a ještě slepá hladina. Přidala jsem trochu najas ze zásob, to je ta co plave pod hladinou, najas i ceratophyllum co tam bylo původně se obojí válí po dně.
Zelenec tam je přidaný od živorodek, nějak se mu to vodní pěstování nelíbí, listy strašně vybledly, ty nové jsou skoro bílé. A to má být tmavě zelený. Ještě mu zkusím uštípnout ty tlusté zásobní kořeny, a jestli to nepomůže půjde ven.
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 55 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

tramtra
15.1.19 17:22
Jo, živorodky jsou podle mě na tohle zobání ti největší machři. Zkus si ty breberky naočkovat i do mini mini, tam se jim bude dařit a nic je nesežere.
Acomys
15.1.19 16:44
No právě že těm rybám budou chutnat, a budu mít po breberkách. Živorodkám jsem tuhle nasypala asi třicet lasturnatek a vyzobali to během dne.
tramtra
15.1.19 9:30
:-D se všemi těmi breberušemi je to tak nějak přirozenější (taky nějaké mám :-)), jako sedět na břehu nějakého rybníčku. palec Navíc rybám budou nejspíš chutnat.
Acomys
15.1.19 4:41
Tak to me těší, že se to aspoň někomu líbí. :-) já se přiznám že se snad radši dívám na všechnu tuhle bezobratlou havěť než na ryby, skoro se mi je tam nechce dávat, ale když už jsem je koupila... :-D
tramtra
11.1.19 23:10
Tak tady to žije palec Na fotce jsou asi buchanky a na videu nitěnky, odhaduji podle pohybu... :-) Mám ráda akvária, kde je co pozorovat. palec
Planorbella
9.1.19 20:00
Mně se to líbí palec
Acomys
3.1.19 20:56
Planorbella - dík, já to taky budu sledovat, co se z toho vyklube :-D Nejsem si úplně jistá vhodností toho štěrku, je to takový divný, lehký. Ale ve vodě se to nerozpustilo, nešumělo v octě, tak se uvidí. Holt experiment. ahoj
Acomys
3.1.19 19:52
Veřejný i neveřejný to bude zabírat stejně místa, a nikdo se na to koukat nemusí, ani když to je veřejný. To je asi tak ta logika proč jsem tomu nahrála hlavní fotku. Nemyslím si, že by ani jedna moje prezentace byla v něčem moc užitečná. A třeba jo, třeba se na to koukněte nějaký začátečník a řekne si, že takhle blbě teda jeho akvárium hodinu po napuštění v žádném případě vypadat nebude. smích Odstrašující příklad, to vlastně užitečný je. :-D
Že se tolik lidí koukne na prezentaci, co má na hlavní fotce dva klacky plavající ve špinavé vodě, jsem nečekala, to uznávám.
PS: jo a zkoumat v tom budu nejspíš nějaký živorodky. Do té doby to bude jen zásobárna planktonu.
Planorbella
3.1.19 19:42
Pěkný experiment budu sledovat potlesk
bobikcz ®
30.12.18 16:43
Má toto smysl veřejně prezentovat? Já bych si to doma dělal pro radost a nikomu to neukazoval ano :-P Co tam budeš zkoumat?
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/29628