Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Na názvu se pracuje :)

 

Nádrže » Anyr » Na názvu se pracuje :) » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.8
Na názvu se pracuje :)
*
*
*
*

Majitel: Anyr   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 23. 2. 2018   Poslední aktualizace: 14. 10. 2019 Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 1962   Hodnocení zakázáno
Založení: 26. 2. 2018   Oblíbenost: 33 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 120 cm x 50 cm x 60 cm
Objem: 360 litrů   Čistý objem: 270 litrů
Tloušťka skla: 10 mm   Objem bez skla: 335 litrů
Fotek a videí: 47+0   Komentářů: 173


Popis: Mé první velké akvárium. Nepůjde o nic nějak zvlášť esteticky tvořeného, jde hlavně o funkčnost nádrže a spokojenost ryb, rostlin, šneků, bakterií a všeho dalšího živého v ní. :)
Mým cílem je vytvoření co nejméně náročného akvária, do kterého je třeba sahat jen minimálně. Taktéž nechci používat zbytečně moc techniky, snažím se zůstat pouze u osvětlení, topného tělesa a filtrace. :)
Původně jsem ani nechtěl hnojit - ale to jsem vzdal :D Rostliny mám rád a chci je udržovat v dobré kondici, a to moje ryby bez dalšího hnojení nezajistí. :)

CO2: Tekutý uhlík, nepravidelně.

Dekorace: Napsal bych že kořeny - ale ty tam jsou hlavně kvůli jiným věcem než jako dekorace. :D

Dno: Staré dno od Rataje jako zásobní substrát (asi 1 cm), jako dno jsem použil Rataj Profi Soil.

Filtrace: Tetra Tec EX 1200 Plus (kapacita filtru je 12 litrů, výkon 1200 litrů za hodinu).

Hnojení: Bioflor + extra hořčík.

Chemie: Žádná, občas přidám Torben.

Krmení: Tetra Pro Menu, TetraMin Granules, mražené patentky, koretry, řasy.

Osvětlení: LED osvětlení LFL-CL-1200 36 W bílá

Svítím zhruba 10 hodin denně.

Pozadí: Černá tapeta.

Stojan: Skříňka z lamina, 18 mm desky, provedení přírodní dub, 120x50x70 cm.
Dle výrobce unese s jistotou 1000 kg.

Topení: Tetra HT 300 - 25°C. Přes léto (cca červen až září) vypnuté.

Údržba: Jednou týdně výměna zhruba 70 litrů vody, odkalení dna.
Řasy odstraňuji jen na předním skle.
Rostliny redukuji dle potřeby, plovoucí obvykle jednou týdně.

Voda: Vodovodní Hradec Králové.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

15.11.18
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Sevelie na svém nej místě. :)
Ryby
07.08.19
Malá sevelie.
Ryby
22.06.19
Čerstvě dokončená přestavba :)
Akvárium
19.03.19
Probíhající přestavba - verze 3.2 :D - 14.3.2019
Akvárium
14.03.19
Malé rostliny E. bleherae.
Rostliny
23.02.19
Malé rostliny E. schlueteri.
Rostliny
23.02.19
NahoruDeníček
14
10.2019
Velká údržba - výměna poloviny vody, odkalení, Torben, hnojení, očištění předního skla, odstranění určitých rostlin a generální údržba rozstřikovací rampy. :-D
Uvažoval jsem ještě o vyčištění filtru, ale raději to ještě odložím - voda beztak krásně proudí, a raději nebudu dělat příliš zásahů najednou. :-)
16
9.2019
Malá údržba - jen výměna vody a čištění předního skla.
4
9.2019
Větší údržba.
Novinky žádné.
Je to nuda. :-D

Ale začínám přemýšlet nad budoucností akvárka. Takže nějaké změny budou v brzku určitě. :)
19
8.2019
Velká údržba - výměna poloviny vody, odkalení, umytí předního skla, redukce rostlin.

Vše v nádrži v pořádku. :-)
7
8.2019
Náhled
Jedna rychlofotka z krmení. :-D Jak ve vodě pancéřníčci a sevelie ucítí "živé-mražené", tak jsou jak utržení ze řetězu. :-)
NahoruHodnocení návštěvníků

Uživatel zakázal hodnocení své nádrže

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Roger Re
14.10.19 23:22
Hele já měl v Razboralandu a Kalimantanu 50mg NO3 :) ulétla mi párkrát ruka ee sanytrem a dobrý, žádný řasy, kytky ale nerostly tak rychle jako při 20-25mg :) jj, když máš kytky rychle rostoucí tak ti na to pomůže leda akbo plné gupek, razborky a Danie to neuživí :-)
Anyr Re
14.10.19 18:37
Pro Roger: Já jsem to v minulosti dělal podobně - ale fakt se mi potvrdilo, že plovoučky reagují na dusík nejrychleji. Ale zase se mi zdá, že železo se nejlépe pozná právě na stonkovkách a polysperma je na to skvělá. :-)
Taky mám - de facto jsem měl - problém s dusíkem, protože ten můj prales ho likvidoval velmi rychle. Jednou jsem to i mírně přehnal s jeho dodáním, a to bylo panečku řas. :-D
Ale jak jsem teď vyházel spoustu kytek, tak hádám, že to bude už v pohodě. :-) Ryby budou mít kde plavat, kytky budou mít dost živin, je vidět voda, dokonce i světlo jsem hodně zredukoval (konečně) - prostě ideál. :)
Jen kdyby tu v tom Hradci nebyla tak blbá voda... tone
Roger Re
14.10.19 16:41
No já to poznám na stonkových rostlinách, například sessiliflora, nebo polysperma to spolehlivě ukazují, abych udržel plovoučky při životě a ostatní kytky rostli taky tak bych musel lejt no3 asi po litrech smích smích takhle je to jednodušší, asi to moje skladby ryb moc neumí plus že květenu mívám dost bohatou a o to nenažranější :-)
Anyr Re
14.10.19 16:20
Pro Roger: To jsi sehnal asi nějaká pralesní, a já měl nějaká ze savany. :-D
O tom dusíku ani nemluv - přesně jak píšeš. Co jsem se natrápil, než jsem tak nějak vychytal jeho množství v nádrži. :-D
Je ale fakt, že na plovoučkách člověk pozná nejlépe, jak je na tom právě s dusíkem, a víceméně i s dalšími živinami, takže je dobré jich pár mít, jako takový "ekotest" vody. Jakmile je voda "čistá", tak hned začnou odcházet. :-D
Roger Re
14.10.19 13:30
Pruhovaná jsem měl taky a plavání mezi květenou jim dělala dobře, pošťuchují se a pak se honí mezi stonky :-) já plovoučky nelikviduji, to zvládají sami, taky se mi líbí, nicméně se po čase rozpadnou většinou na nedostatek NO3 kterým musím dopovat všechna svá akvária. A když zrovna rostou tak seberou vše kytkám dole a stagnují oni, takže se o ně nepokouším. Od té doby rostou všechny kytky, za mého vydatného dopování NO3 :)
Anyr Re
14.10.19 12:19
Pro Roger: Já měl dánia malabarská a pruhovaná. :-)
S plovoučkami stále úplně nevím. Zredukoval jsem je na minimum, pouze pár kusů od všech druhů co mám v nádrži, ale s úplnou likvidací nevím. Když mně se líbí jejich kořeny a takové zelené přítmé, co umí udělat. hmm :-D
No a v zásadě souhlasím, nicméně ono je někdy velmi velmi těžké, ty kytky udržet. :-D Ale vyřešil jsem to tak, že jsem se opět zbavil stonkovek, to hodně pomohlo, a ostatní kytky nemají tendenci tak hodně zarůstat prostor (snad až na k. kalatkolistou, ta dokáže udělat velkou odnož metr od místa kde roste. XD).
Roger Re
14.10.19 6:19
Tak ono v přírodě to zase tak zarostlé nemají, ale je tam neustále okysličená voda, nespočet úkrytů a větší hloubky apod.. nějaká improvizace musí být :-) nevím o jakých Daniích mluvíš, ale ty co jsem měl já neřešili jestli jsou v džungli nebo ve volné vodě, rádi se honí i mezi kytkami. plovoučky jsem odboural už dávno jelikož u mě se jim nedaří, a když se jim daří tak zase ostatním kytkám ne :) ale myslím si, že porost by měl být po obvodu akvária, ne všude, alespoň většinou :-)
Anyr Re
13.10.19 23:26
Pro Roger: Krill jsem nezkoušel, díky za tip. :-)
No, abych řekl pravdu: já jsem si toho začal všímat už dávno, že ryby - minimálně ty mé, a že jsem jich už měl - prostě nemají rády zarostlé nádrže. A je úplně jedno jestli to byly neonky, čichavci, akary, živorodky, pancéřníčci nebo skaláry. Jakmile ryby byly v opravdu zarostlé nádrži - laik, vášnivý "akvarista" nebo estét by to označil za ideál - tak se přestaly chovat přirozeně, byly takové poplašené, vybledlejší barvy, prostě nic moc. Ale jakmile mají rostlin málo, až bych řekl minimum, tak se jakoby zázrakem začaly chovat skvěle a krásně se vybarvily. Pancéřníčci v hejnu ve vodním sloupci, čichavci se vykašlali na vůbec-ne-nutné plovoucí rostliny a začali se předvádět, neonky v prostřed nádrže a živorodky byly jednoduše všude, jen ne v rostlinách. :-D Dokonce i dánia, o kterých píšeš, se chovala mnohem pohodověji ve volné vodě s jen málem kytek.
Takže jsem rezignoval a teď začínám rybám uvolňovat prostor pro plavání. Jen nevím, kdo vymyslel zarostlá akvária jako ideál pro ryby, nebo jako kouzlo pro "čistou vodu" (což mám taky praxí vyvráceno)... :-D
Roger Re
13.10.19 22:31
Jj, s patentky jsem si toho všiml taky, co jim výborně chutná je krill, se můžou utlouct smích v Razboralandu jsem ač nerad musel taky kosit, rasbory byli nešťastný, stáli pořád na místě, mají rádi volnou hladinu, proplétání mezi kytkami na rozdíl od Danii moc nemusí :-)
Anyr Re
13.10.19 21:48
Pro Kaira: :-D Já pomalinku přestavuju (no, ono jde spíš o vyhazování věcí a kytek z akvária), tak se pokusím něco vyfotit, až s tím budu hotový. A až umyju přední sklo. :-D
Zatím se měj fajn a užívej asi poslední letošní teplé dny. :-)
Kaira Re
4.10.19 9:05
A co hodit nějakou aktuální fotku? ;-) ahoj
Efka Re
16.9.19 19:09
ahoj :-)
Anyr Re
8.9.19 20:40
Pro Roger: Ono záleží na velikosti. Když do nádrže hážu velké, tak to sedí: sevelie je spíš tak okoušou, a ve finále to vzdají. :-D Ale když mají ty menší, tak to jde moc dobře a za chvilku jsou pryč.

Jinak k těm změnám - v realitě je hezčí. :-P :-D Ale vážně. Je prostě moc zarostlé, jedna kytka přes druhou, dost neuspořádané, a když opravdu často neredukuji množství rostlin, tak jsou ryby viditelně nešťastné, protože nemohou kde pořádně plavat.
Takže v plánu mám asi opět celkovou přestavbu, redukci druhů rostlin, určitě vytáhnu i nejmasivnější kořen (on je de facto opravdu jen masivní, nijak hezký, a stejně není vidět), nechám víc prostoru pro plavání a přidám víc kamenů seveliím.
Ale stejně uvidím, kdy a jak to nakonec dopadne. :)
Roger Re
5.9.19 6:23
By mě zajímalo jaké změny plánuješ. Akvárko máš krásný :-)
Roger Re
3.9.19 15:03
No u mě jim patentky moc nejedou, teda jako hrnou se k nim, mají ji pod sebou ale pak to nechají být, asi jsou na ně velké, jinak taky rády asi vše. A přesně jak píšeš, mladý jsou raději na skle, kamenu či kořenu. Buď rád že stříháš ;-)
Anyr Re
3.9.19 14:48
Pro Roger: Když já nemám žádné novinky k napsání. :-D Leda tak psát o tom, jak obtýden stříhám rostliny - což mě vede k úvaze, že už nikdy žádné stonkovky ani plovoučky. :-D

Co mají sevelky nejraději? Já ti nevím chlapče... u mě je to tak, že jakmile vevodě ucítí krmení, a je téměř jedno jaké, tak se hrnou k němu a na nic se neohlíží. :) Nejvíc ale asi vážně obyčejné patentky, a taky jim hodně chutnají tablety pro ryby dna, garnátové a se spirulinou. :-) Ovšem co se týče mladých rybek, tak ty opravdu obírají spíš sklo, kameny a kořeny - řekl bych, že větší potravu "nepokoušou". :-D Proto občas rozdrtím vločkové krmivo úplně na prášek a tak nějak to rozházím po hladině, proud to rychle strhne dolu, a snad z toho něco mají. A pokud je jim to jedno, tak si pošmáknou alespoň šneci. :)
Roger Re
2.9.19 22:03
Koukej dát nějaký nový info ;-) co ty Sevelky z mraženého mají nejraději?, U mě jak ucítí cycklop tak už jedou. Až na ty tři mrňata, ty na to kašlou a jezdí si pořád po listech a sklu, asi potřebují tuto složku víc, ty starší jsou pohodlnější :) a jak se pokusí zobat ze dna Danie tak Sevelky si to spolehlivě ohlidají smích
Anyr Re
9.8.19 8:23
Pro Roger: Tak jsem koukal - moc hezké to máš mimochodem - a tomu říkám rozbor vody. :-D Nicméně, já tomu nerozumím tolik, jak si myslíš. :-) Co jsem vykoumal je, že máš celkem měkkou vodu, ale našel jsem jen hodnoty vápníku, nikoliv hořčíku, a to pak těžko radit... :-( Každopádně je dobře hlídat jejich poměr, ideálně má být 1:2 až 1:3 ve prospěch vápníku. Spousta akvaristů má ale tvrdou vodu s velkým obsahem právě Ca a nízkým obsahem Mg (patřím mezi ně, ve vstupní vodě mám poměr 1:11 :-D), a rostliny potom nemohou dobře vstřebávat právě hořčík.
Ale vůbec netuším, jestli se tě to týká, k tomu bych potřeboval hodnotu Mg ve vstupní vodě. :-)

Hele u mě tohle dělají čichavci. :-D Ti se dostanou všude a taky jdou po všem. Naštěstí si to ryby dole docela hlídají. :-D
Taky jsem se kdysi bál krmit víc, kvůli vodě, ale časem jsem to vyladil a jde to. U tebe to bude určitě podobné. :-)
Roger Re
8.8.19 14:05
Mrkni prosím ke mně do Malýho bazénu, je tam složka hodnoty SČVK a mrkni se na ně, třeba mi poradíš co se týká hořčíku apod.. ja tomu moc nerozumím co je dost a co ne a ty evidentně ano :-)
Roger Re
8.8.19 14:03
No když jsem měl ještě danie pruhovaný tak žrali i ze dna tablety, byli jak pijavice :) fakt je že asi nekrmím tolik jako jsem třeba viděl u Anguse68 tak jsem se raději nad sebou zamyslel :)
Anyr Re
8.8.19 11:42
Pro Roger: Selský rozum umí být super věc, to ti schvaluji. :)
K tomu krmení - myslím že to byla zrovna klasika, patentky, jen mírně silnější verze. Krom nich krmím vším, co tak na trhu je - ovšem zrovna sevelie a pancíci mají k dispozici pouze to, co umí dopadnout na dno, a třeba koretry zůstávají povětšinou jen čichavcům a neonkám. :-)
Jinak já u sebe nijak nepozoruju, že by jedna ryba nenechala druhé. Ale je fakt, že já krmím - uznávám - až dost. :-D Ale taky nechávám dva, tři dny v týdnu úplný půst.

Pro Efka: Vůbec nemáš zač - hořčík je vážně fajn. :-) A co tak nějak vím, většina akvaristů ho ve vstupní vodě má opravdu málo, nebo ve špatném poměru k vápníku, a to pak jeho přidávání opravdu dělá divy. :-)

Pro lenkalor: To je fakt. :-D Oni třeba pancéřníčci, když se jim chce, jsou v získávání potravy značně agilnější a přizpůsobivější a někdy i něco sezobnou přímo z hladiny. Ale když chci, aby se dobře najedly všechny ryby dna, s nimi i jejich potomstvo, tak je různé mražené krmení, za mě, nejlepší volba.
Roger Re
7.8.19 23:07
Co jsi jim dal za mražený? Taky bych jim mohl něco hodit na dno ale až tak v 3h ráno, ve 2:30 chodí Danie spát a to jsou pěkný mršky, i když na Sevilky si asi netroufnou, umí si ochránit svoje smích
Roger Re
7.8.19 22:07
Jj, rozumím ti, vím, a s mozkem se to snažím nepřehánět, spíše selský rozum smích akvária mám 3 tak mám co zkoušet :)
Efka Re
7.8.19 21:58
Zdravím a musím jen souhlasit se vším co píšeš ten hořčík je jako elixír alespoň u mě díky za to že jsi mi to před časem poradil ahoj
lenkalor Re
7.8.19 21:46
:-) Alespoň to živé-mražené jim nemá šanci utéct. :) X-)

 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28399-na-nazvu-se-pracuje-: