Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Balzám na nervy

 

Nádrže » mimosa » Balzám na nervy » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.11
Balzám na nervy
*
*
*
*

Majitel: mimosa   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 20. 2. 2018   Poslední aktualizace: 18. 1. 2019 Nový záznam v deníku Změna v seznamu rostlin 
Počet návštěv: 115   Hodnocení: 100 %
Založení: 10. 2. 2018   Oblíbenost: 1 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 70 cm x 40 cm x 40 cm
Objem: 112 litrů   Čistý objem: 84 litrů
Fotek a videí: 25+0   Komentářů: 11


Popis: Kousek vodního světa s rybičkami a rostlinami.

Dekorace: Kameny a kořeny

Dno: Byl toho nějaký pytel z akvaristiky :-)

Filtrace: Eheim Aquaball

Hnojení: Tekuté hnojivo a uhlík

Krmení: Vločky, granulky

Osvětlení: Zářivka pro akvária, ale vím já, jaká?

Pozadí: Karton polepený tmavěmodrou látkou

Stojan: Bar, rozuměj domácí :-)

Topení: Aquael Comfort Zone Gold 75

Údržba: Jednou týdně výměna 1/3 vody, odkalování

Voda: Z pražského kohoutku

Vzduchování: Přes filtr

Poznámka: Jsem naprostá začátečnice, budu vděčná za rady a připomínky. Zatím je to holejší, bílé kameny asi vyndám, zatím fungují coby držáky kytek.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

15.12.18

15.12.18
Po sestřihu
Po sestřihu
12.11.18

31.10.18

31.10.18

10.06.18
NahoruDeníček
18
1.2019
Probrala jsem kytky - ludwigia a mayaca vypadaly sešle, tak jsem je raději odebrala (už stejně nebylo skoro co). Egerii jsem přemístíla k žábám, tam je chladnější voda a tak se jí tam daří lépe. Pistie roste jak ďas, musím třídit. Zato leknín pořád nic...
19
11.2018
Jedno dánio si zahrálo na létající rybu. Krycí sklo mám jenom do poloviny, vodu nedolévám až nahoru a v sobotu jsem objevila rybku pod akvárkem, v psím pelíšku... Přestože spadl z výšky, byl na vzduchu a je velká pravděpodobnost, že si s ním pejsek pohrál, tak dýchal a já ho vrátila do akvárka. Ploutve měl připlácnuté, jenom ho nesl proud. Po chvilce se začal probírat a do hodinky byl zase jako rybička :-)
12
11.2018
Protože se stále učím, tak ráda čtu postřehy a nápady jiných. A někde jsem se právě dozvěděla, že s čištěním a odkalováním by se to nemělo přehánět, někdo pouze dolévá odpar. Zkusila jsem, co to udělá. Dva měsíce jsem nečistila ani neodkalovala, pouze téměř denně dolévala vodu. Po celou dobu byla voda čistá, nezakalená, sklo nezařasené (pouze na pár kytkách je trochu ruducha, ale ta tam byla i předtím). Pak už jsem to nervově nevydržela a vyměnila třetinu vody, trošku ošmudlala sklo (spíš aby se neřeklo, bylo opravdu čisté) a trošku odkalila. Ryby i kytky prosperovaly. Kdybych viděla nějaký problém, akvárko bych vyčistila dřív. Při údržbě jsem rovnou zastřihla kytky (možná až moc).
9
8.2018
Tak jsem to zakřikla. Za pár dní jsem začala postrádat krunýřovce, jednoho jsem objevila na dně mrtvého, celého bílého. Další dva jsem neobjevila vůbec a u zbylých dvou jsem si všimla, že mají parazity. Ostatní ryby byly zdravé. Koupila jsem eSHa-ndx a nemocné krunýřovce přemístila do karantény do malé rostlinné nádrže rybicky.net/nadrze/28869, kterou jsem musela vyčistit a protrhat. Nechtěla jsem totiž zbytečně lít chemii do celého akvárka.
Než dorazil lék, jeden krunýřovec umřel a váhala jsem, jestli nemám utratit zbývajícího chudinku. Někdo si asi řekne, že se lék finančně nevyplatí na jednu malou potvůrku (a má pravdu), ale vždyť jsou to jenom peníze... Měla jsem radost, že lék okamžitě zabral, dávkovala jsem dle návodu a pro jistotu po léčbě dostal eSHa 2000. Zcela se uzdravil a už je zpátky "doma", akorát mu musím ještě koupit kamarády :-)
11
6.2018
Akvárium funguje již čtyři měsíce, rostlinky se krásně rozrostly. Některé zahynuly, s tím jsem počítala a proto jsem koupila víc druhů. Většina se jich ale ujala, stříhám je a zasazuji. Už ale není kam.
Mám ohromnou radost, že mi neuhynula žádná rybka (ťuk, ťuk), tak snad se jim u mne líbí. Žádnou výraznou stížnost jsem nezaznamenala, pouze beťák Hugo se občas demonstrativně nalepí na topítko, chtěje mi asi naznačit, že je mu zima. Kecá, má tam 29 stupňů.
Šnekům se u mne líbí enormně, měchýřovka je spíše malý buldozer a levatky s okružáky se drze nakvartýrovaly společně s kytkami.
Nevěřila bych, že za tak relativně krátkou dobu se stane z "holobytového" akvárka, tak útulně zarostlá džunglička :-)
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Morticia
6.1.19 23:41
Nevypadá vůbec špatně. Navíc má oblíbená Dania. potlesk
wolavka
21.12.18 13:54
Zdar Hugo, tak jsem očíhnul ty žabuchy a řeknu ti, kouká z toho hustej příbytek. Ale to osazenstvo nic pro nás fešáky X-) a ty prej naděláš hodně parády palec . Hele a dostal jsi list? Já teď čekám, až mi vybere něco nového na hladinu, abych mohl znovu pěnit :-) Gill zdraví od topítka a Bárt na sobě furt maká, aby prý tě dorost, najiva. Přejeme hezké svátky. ahoj
wolavka
10.11.18 11:24
Nazdárek Hugo :-) díky za návštěvu ;-) ta moje akvamáma mi přihodila nový kytky a jsem z nich tak vodvařenej, že jsem si začal stavět hnízdo. Ruda je kapku trop na nervy ze šneka a Márv je nemocen. Místo aby si užíval novou květenu, jen se drbe a ošívá. Doufám, že mi to ta moje amaterská veterinářka nezavleče do bejváku. no Zdravím, fandím a těším se na další zprávy o tom, jak se ti daří. X-) Gill
mimosa
8.11.18 16:41
Wolavka: uvažuji :-) Do nového akvárka :-)
wolavka
31.10.18 12:14
Paráda! Inspirativní palec Neuvažuješ o krevetkách?
mimosa
21.2.18 14:22
No prosím, to jsem vůbec netušila a to od Vánoc studuji jak divá :-)
Anthrax
21.2.18 11:58
Situace bývá v akváriu nejkritičtější zhruba třetí, čtvrtý týden po spuštění filtru. Proto ta rada s výměnou vody. ;-)
mimosa
21.2.18 11:24
Ještě jednou děkuji. Teď jsem si všimla, že jsem napsala špatně datum založení, resp. jsem napsala, kdy bylo osázeno, ale filtr už běžel týden předtím. A dneska jdu pro topítko :-)
Anthrax
21.2.18 3:39
Provzdušňování není potřeba, staci když filtr bude čeřit hladinu a voda bude okysličena dost. Vzduchování často podporuje vznik řas.
mimosa
20.2.18 22:02
Děkuji za připomínky, topítko dokoupím. Rostliny v každém případě budu další! :-) Vzduchování je součástí filtru, mám to nastavit tak, aby voda jenom protékala?
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28383