Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Modrá zóna

 

Nádrže » Yoko » Modrá zóna » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.10
Modrá zóna
*
*
*
*

Majitel: Yoko   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 4. 1. 2018   Poslední aktualizace: 8. 11. 2018 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v seznamu ryb Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 251   Hodnocení: 100 %
Založení: 4. 1. 2018   Oblíbenost: 3 uživatelů
Kategorie: střední akvária   Rozměry: 85 cm x 35 cm x 40 cm
Objem: 119 litrů   Čistý objem: 89 litrů
Fotek a videí: 14+2   Komentářů: 11


Popis: Akvárium založené k novému roku, částečně set Diversa 112.

Biotop: Smíšený

CO2: Ne

Dekorace: Břidlice, kořeny

Dno: Černý písek flexiobklady

Filtrace: Vnější Aquael ASAP 800

Hnojení: Jen rybí bobky

Chemie: Ne

Krmení: Vločkové, granulky, sušené

Osvětlení: Led pásky spektrum bílá, červená a modrá (diversa color) + pásek neutrální bílá

Pozadí: Černá tapeta

Stojan: Juwel Rio skříňka

Topení: Topítko, 25-26 stupňů

Údržba: Výměny vody, občas otření skel a vymáchání molitanu u nasávání filtru.

Voda: Pražské vodárny

Vzduchování: Ne

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Z dnešní údržby
Z dnešní údržby
08.11.18

15.08.18

19.08.18

12.03.18

12.08.18

12.08.18
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
8
11.2018
Tak update osádky. Dostaly se ke mě čtyři mladičké skaláry. A jen proto, že známí od známých byli v akvaristice, kde jim do jejich sotva 60 litrů tyhle ryby prodali. ne
Je mi jasné, že moje nádrž je na ně taky malá. Momentálně mi ale přišlo lepší jim nabídnou azyl u mě a až povyrostou, poslat je dál. Naštěstí vypadají docela dobře, jen největší mramorová má trochu otřepanou hřbetní ploutev, tak uvidím, co to bude dělat. Výhledově pokud by pro ně měl někdo místo v adekvátní nádrži, budu ráda. ano
6
11.2018
Údržba probíhá, další ztráty po mollách nezaznamenány. Ale Hornbqchu přestávám věřit - známá vzala dvě mladé skaláry, jedna odešla za tři dny, druhá za další dva. Děsila se, jestli jí nezavlekly nějakou nemoc nebo parazita, ale ostatních ryb se to nedoklo. Podobné co já - ryba bez známek nemocí, jen jedna z nich prý měla světlé výkaly, ale žádné jiné příznaky. nějaké zkušenosti? Nebo jen slabší jedinci nedaly změnu prostředí?
Jinak má nádrž se teď drží zcela bez řas, úžasný! Zažívám poprvé :-D ale dělá se mi pořád trochu film na hladině. Jeden den ho seberu do petky, a druhý den je zpět. Asi ničemu nevadí. Ale moudrá z toho nejsem. Inu, ale jinak ok, tak snad je to v mezích normy :-)
13
10.2018
Dnes opět výměna vody.
Odešly mi dvě ze tří moll. Nejdřív jedna, žádné stopy nemoci, krvavé žábry, nafouknutí, plíseň, paraziti, nic viditelného. Ráno jsem koukala, že prostě plave u hladiny mrtvolka. Spíš mám z toho pocit, že to byla stará ryba (z Hornbachu). Druhá se pak začala chovat divně - ta mi přišla ale divná už od úplného počátku, byla poměrně hubená a dispropoční. Začala druhý den divně plavat, pak už jen apaticky postávala na místě, no zkrátka, raději jsem ji poslala na druhý břeh. Třetí mola ani jiné ryby nemají žádné problémy, tak kromě stáří netuším, co to mohlo být. U neonek jsem dosud nezaznamenala jediný úhyn, i parmičky jsou v pohodě. Každopádně třetí mollu asi daruji někam do hejna, ať tam nelítá osamocená.
7
10.2018
Náhled
Výměna vody. Trochu budu protrhávat kryptokorynu a rozesazovat kytku z pravého rohu, ale to až asi v týdnu :-)
20
9.2018
Dnes větší údržba, odkalení části kam se dá dostat (kryptokoryny zarostlý celý předek, tak tam to už nemá cenu :-D ) a vyprání molitanu u nasávání filtru. Trochu přemýšlím, že nějak přihnojím, ale nejsem si jistá jak a čím. V podstatě ty kryptošky, anubiasy a ta velká divná kytka, u které netuším co je zač, jedou parádně. Ostatním trochu děraví listy a ty jemnolisté věci prostě nejdou. Jinak ale prakticky žádná řasa, krásná čistá voda, všechno je v cajku, tak to zas nechci neodborným zásahem rozhasit..
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit nádrž Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 100 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Yoko
6.11.18 20:07
Přemýšlela jsem že tam rozesadím tu co mám v pravém rohu. Ta docela drží a rozrostla se mi po hladině takže ji stejně musím zkrátit. Zatím ani limnophila ani ludwigia nedržely q chcíply... Ty kryptošky sama nechápu, z asi pěti rostlinek se udělal prales :-D v minulém akváriu - stejná voda, stejně bez hnojení a chemie, zas bujely veškerý stonkovky a zelená řasa. Tady se daří spíš bytelnějším kytkám, ale zase jsem po menších a občasných vlasech teď naprosto bez řas *ťuk na dřevo*, čím přesně to je nemám tucha ne :-D
NHKG
6.11.18 19:56
Máš to pěkné. Líbí se mi ty Kryptošky ve předu. Taky jsem se o něco podobného snažil, ale u mě se moc kryptoškám nedaří. Neuvažuješ o nějaké vyšší kytce doprostřed dozadu? Nejlépe nějakou stonkovku, které neopadávají spodní listy a neroste moc rychle, což u mě je Limnophila aromatica a Ludwigia palustris.
226361900
30.8.18 8:40
Nádherný, at se daří
Yoko
15.1.18 23:32
Děkujuu, snad všechno půjde dobře ano
Janooo
14.1.18 13:05
Už sa teším na poriadnu džungľu! Sľubný začiatok palec
Anthrax
8.1.18 14:03
Už se těším, až se kytky rozrostou. Vypadá to velmi hezky a slibně palec
Yoko
4.1.18 16:00
112 litrů je nádrž psaná u výrobce, čistý objem je na hraně, to je pravda.. tak uvidím, kdyžtak dám ty zakrslé.
Anthrax
4.1.18 15:05
Otázka je kolik tam bude ve skutečnosti vody a jak ta nádrž bude vypadat a taky jaké ty konkrétní ryby budou. Na fóru jsi psala, že nádrž bude mít 112 litrů, v reálu tam ale máš cca 90 litrů, to už je rozdíl přes 20 l. Možná proto ti to asi nikdo nerozmlouval. Je to na tobě buďto to riskneš nebo se koukni po menších rybách. Tyhle čichavci nejsou žádný čudly.
NHKG
4.1.18 14:56
Ve 100l jsou ti čichavci loterie. Můžou být naprosto bezproblémoví, ale taky můžou napadat ostatní ryby nebo se bít mezi sebou.
Jája
4.1.18 14:24
Jestli máš na mysli tohoto čichavce rybicky.net/atlasryb/cichavec_modry , tak ten potřebuje daleko větší AQ. Když čichavce, tak spíš zvol zakrslého.
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/28031-modra-zona