Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - RAMkárium dočasné

 

Nádrže » Dalkan » RAMkárium dočasné » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.11
RAMkárium dočasné

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: Dalkan   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 9. 11. 2017   Poslední aktualizace: 17. 11. 2017 Nová videa Nové fotografie 
Počet návštěv: 66   Hodnocení: 0 %
Založení: 9. 11. 2017   Oblíbenost: 0 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 30 cm x 30 cm x 35 cm
Objem: 32 litrů   Čistý objem: 27 litrů
Fotek a videí: 5+3   Komentářů: 3


Popis: Po dlouhé době jsem opět propadl akvaristice a rozhodl se, že to zkusím s Mikrogeophagus ramirezi - Cichlidkou remirezovou

Po nastudování článků a pročtení různých diskusních fór jsem se rozhodl, že už je čas pokročit z teoretické fáze do praktické a 3.11. jsem si zakoupil dvě rybky M. ramirezi s tím, že se jedná o pár (můj odhad). rybicky.net/forum/7309-cichlidka-ramirezova-pohlavi… Na základě fotografií z různých úhlů a sáhodlouhé diskuse tady na foru jste určili, že se však jedná o dvě samičky (bohužel pro mě). Jedna z nich (krátkoploutvá) mě o svém pohlaví přesvědčila už 7. 11. kdy nakladla jikry. Bohužel se v akváriu ještě nenacházel žádný samec a tak z jiker nic nebylo a nebude.

Trápil jsem se myšlenkou že samička si dalal takovou práci naklást jikry a nic z toho. Při představě jejich "porodních bolestí" jsem tiše trpěl s ní. Mrzelo mě, že jsem se již mohl kochat pohledem na oplodněné jikry a těšit se na plavající potěr. Toto mě tak sžíralo, že jsem nevydržel a musel zajet pořídit samce. Cestou z práce jsem udělal "mezipřistání" v obchodě a jednoho pořídil. Dnes přivezené (včera tam ještě nebyli). Ten hned putoval do batohu a já s dobrým pocitem, že jsem ho sehnal se vydal ke dveřím. Byl jsem tak rád, že jsem málem zapomněl za něj zaplatit. :) Tím začala jeho 15ti-minutová strastiplná cesta, v naprosté tmě, tramvají do nového domova.

Byl jsem tak šťastný, že ho mám, že jsem ještě v botech a bundě přiběhl k akvárku a (a teď mě neukamenujte) bez jakékoli aklimatizace vpustil k samicím. Takouvou reakci, jako nastala jsem však nečekal.
To co se začalo dít se nevidí ani v akčních filmech s Chuckem Norrisem. Samice o něj začaly tak soupeřit, až jsem očekával to nejhorší. Chytřejší však ustoupí a po chvíli to byla krátkoploutvá samička, která již byla prázdná a bez vajíček. Zato dlouhoploutvá samice se před samcem naparovala čím dál více. A vyplatilo se. Zaujala ho a po 15 minutách, co byl samec v akva, už to vypadalo www.dalkan.cz/… . Teď se schovávají v jiném rohu - tam, kde krátkoploutvá nakladla jikry před pár dny.

Tentokrát toto místo čistí už i samec a samička mu pomáhá. Na to jak je drobná má neskutečnou sílu. Zatlačila konec mandlového listu do subststrátu, zřejmě aby ho zajistila před posunutím. Spokojený páreček teď krouží nad listem a stále ho čistí.

Co bude dál?

To nechám na Vaší fantazii a nebo se o to podělím v pokračování článku.

Dno: Dennerle

Filtrace: Dennerle eckefilter

Hnojení: občas Dennerle tagesdunger

Chemie: k čemu to je?

Krmení: co dům dal

Osvětlení: modré, zelené, červené, bílé. :)

Topení: termofolie 7w (pod akvárkem)

Údržba: jako každé akvárko

Voda: vodovodní mix destilka

Vzduchování: žádné

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
potěr
potěr
17.11.17
Potěr
Potěr
17.11.17
potěr
potěr
14.11.17
potěr
potěr
14.11.17
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Afropithecus
14.11.17 18:04
Tak už prckové . Parádní rybí školka vlastně jesle . To vypadá že podmínky jsou akorátní . ahoj
Anthrax
10.11.17 8:16
Souhlas. V tom se bude blbě udržovat rovnováha. Zvlášť u ramek, které vyžadují pravidelné krmení živým nebo mraženým. hmm
MaraG
9.11.17 21:15
No nevím ,co ta velikost nádrže pro tak citlivé rybky . Jak dlouho to asi vydrží ? Za mě palec dolů no Sorry .
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/27775