Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - Závislost

 

Nádrže » Yoko » Závislost » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.10
Závislost

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: Yoko   Kategorie: Biotop: Ostatní
Zapsáno: 21. 2. 2017   Poslední aktualizace: 4. 8. 2017 Nové fotografie Nový záznam v deníku Změna v základních informacích 
Počet návštěv: 237   Hodnocení: 0 %
Založení: 20. 2. 2017   Oblíbenost: 4 uživatelů
Kategorie: malá akvária   Rozměry: 50 cm x 25 cm x 25 cm
Objem: 31 litrů   Čistý objem: 23 litrů
Fotek a videí: 16+2   Komentářů: 7


Popis: Válelo se mi doma miníčko 12 litrů tak dlouho, až jsem se zase neudržela...

Plánováno jako low-tech, na okně (západní strana bytu v přízemí), bez filtrace a umělého světla s tím, že když to nepůjde, prostě to zas rozeberu.

Zatím jsem osázela nějaké rostlinky, co rostly prakticky vždy a všude - kosokvět, bahnatka, pupečník, růžkatec, a na zkoušku nějaká travička a mech, plus jedno co vypadá jak mrkvová nať. :D Když to půjde, šly by tam krevetky. Nebo ráčci. Nebo nic. Co myslíte, má to šanci?

EDIT
Závislost se stala 31-litrovou standartní nádrží pro vytříděné krevetky a betí párek.

EDIT 2: znovuzaloženo po výskoku beťáka. Přeloveny všechny krevetky z velkého a momentálně též domov pro tři přeživší betí mimina

Biotop: Živý

CO2: Sem tam tekutý uhlík

Dekorace: Jak se tomu řiká... Zkamenělá kůra? :D kořen

Dno: Křemičitý písek 2-4 mm

Filtrace: PAT mini

Osvětlení: Lfl-cl 50

Pozadí: Nabarvený karton

Stojan: Stolešek

Topení: 25w topítko, 27°C

Údržba: Výměna vody

Voda: Mokrá, pokud vím

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

19.06.17 12:03

25.04.17 12:49

25.04.17 12:50

27.02.17 16:28
Sváča
Sváča
13.03.17 10:05
Dva obyvatelé
Dva obyvatelé
11.03.17 21:12
Videa - přístupná pouze přihlášeným uživatelům Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele
NahoruDeníček
4
8.2017
Náhled
Tak jsem se vratila po dvou tydnech z dovolene, a nestacim se divit - predtim jsem nasadila ruzkatec par dalsich kytek, ubrala sviceni a cekela, co bude. Kameny byly cele porostle rasou vcetne koberecku, nevypadalo to dobre. A ted cumim. Veskera rasa lryc, ruzkatec pres cele akvo, mech taky uplne vycistenej, WUT??? coze hop smích tak joooo, to beru.. Krevetky ok, i crystalka si tam spokojene chrousta, tak asi dokoupim dalsi, a tri betky co dali prirozenou selekci pekne vyrostly.
19
6.2017
Náhled
Tak další, a snad poslední předělávka. Proč? Zaprvé, přestalo se dařit kytkám, voda se kazila, zjistila jsem, že na vině je písek. Zadruhé, nádherný žluťásek betty se trefil do mezery v krytu a noc předtím, než jsem jela na dva týdny pryč, vyskočil. Nalezen byl ráno jako sušenka. To mě dost nalomilo, a po těch dvou týdnech jsem přijela k nemocné samičce a polochcíplé nádrži. Holku sem musela uspat, nádrž jsem začla vypouštět. A pak čumím, že tam plave potěr, nějaký už docela velký... Ve dvanáctce sem zřídila provizorní odchovnu, prcky přelovila, zatím rozmyslela co dál, nakoupila nový písek a kytky, vyhrabala jiný filtr, vyčistila kořen, šoupla to tam a za týden prcky zase přelovila zpátky. Měním jim denně vodu, mají teplo, tak si přírodo dělej, co uznáš za vhodný. Jestli něco vyroste, rozdám je, a jestli bude nádrž šlapat, půjdou tam krevetky a hejno borarasek. Tož. Závislost zatracená...
25
4.2017
Náhled
Tak závislost žila se svými obyvateli bez problémů. Nicméně potom, co odešla francisova samotka, jsem se rozhodla překopat co mám, a tak jsem zařídila třicítku na stole vedle společenského. Ta dostala část písku, rostliny a krevetky, kořen ze samotky, topítko, filtr a světlo. Čili tu máme uplně novou Závislost, kde budou vytříděné krevetky, a betí párek, který byl koupen jako dvě samičky pro Francise, ale ukázalo se, že žluťas je short-fin kluk. V tuto chvíli tam čekají dvě mečovky na nový domov spolu se samičkou, kluka přidám až odejdou. Dvanáctku nádrž nechám jako odlovovací a emergency nádrž.
25
3.2017
Výměna vody.
18
3.2017
Výměna vody. Krevetky se drží. palec
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

drvi
25.4.17 14:56
Ta třicítka pro betty se mi moc líbí potlesk . Jinak nejsem příznivcem těch superlowtech miníček na okně, bez filtru a světla, topítka atd, takže to ne. Jako emergency nádrž možná.
Ale tahle třicítka je parádní palec
Eliss
13.3.17 10:44
Mám stejně velké, teď už také bez filtru a frčí to pěkně, všemu se daří, krevetky se množí. Je to bezproblémovější než větší 70 l.
Ať se daří ;-)
protiprirodedko
28.2.17 11:53
V lete mám všetky akva osvetlené jedine slnkom. Endlerky a kedysi bojovnica mi prežili aj 32 stupňovú vodu počas horúčav úplne v pohode. A v malých iba rastlinných 3-litrovkách som mal už aj 35 stupňov a možno viac. Boli tam slimáky a prežili. Ak rastliny stíhajú produkovať kyslík tak to ide. Len treba správne druhy na to. :-)
Yoko
24.2.17 12:27
Díky za komentáře. ano jak říkám, uvidím, co to bude dělat. Rozhodně se to myslím nebude přehřívat, v létě slunce skrz okno prakticky nesvítí, a kdyby náhodou, tak to přestěhuju a přisvítím lampičkou :-) zatím chci hlavně vidět co to bude dělat, zda to nějak poroste a tak... Jinak jiné akvo bez filtrace mi frčí krásně, mám v něm beťáka a až zírám, jak se tam tomu zatím daří smích tam je teda světlo a topítko. Tož. Co bude, bude.
JirkaŠčobák
23.2.17 13:27
Brnkačka. Máš tam životaschopné ceratophyllum, sagitarii, mech ... západní okno ... ok. Jen bych ještě trochu povytáhl roletu (a pro jistotu umyl okno).
Před chvílí jsem dal fotku sagitarie: https://rybicky.net/fotogalerie.php?sekce=nadrz&c=25427&s=9&sl= 0 Taky západní strana. A to je teď míň světla, než bude za pár měsíců!

P.S. Krevetky žijí v mém mobilním akváriu 8 měsíců. Dorazily jako malé, rozmnožily se.
Petr37
23.2.17 12:57
Podle mých zkušeností žádné akvárium bez filtrace a osvětlení nemá šanci. I s těmito vymoženostmi není jednoduché nastolit rovnováhu. Bez nich už vůbec ne. Ale uvidíš, třeba se podaří. :-)
protiprirodedko
21.2.17 16:14
Určite to má šancu. Do takto malých akva na okne treba dávať rastliny čo znášajú vysoké teploty, lebo v lete sa takéto zvyknú aj za žalúziou silno prehrievať. Tie čo tam sú sú vhodné. Zo zvierat by som tam dal slimáky, maximálne poter endleriek ak bude teplota nad 24 stupňov, než vyrastú, potom do väčšieho. Raci a krevetky sú náročnejšie na kvalitu vody a vyššie teploty. Aj keď niektorým sa red cherry množia aj v zaváracom pohári. Inak ak by tam chýbal pohyb a nebol by čas na výmeny vody, tak levatky sa vedia plaziť po hladine podobne rýchlo ako pomalšia rybka. :-D
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/26729-zavislost