Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Prezentace - dno

 

Nádrže » Hajle » dno » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
1.3
dno

NEAKTUALIZOVANÁ PREZENTACE

*
*
*
*

Majitel: Hajle   Kategorie: Společenské akvárium
Zapsáno: 16. 1. 2017   Poslední aktualizace: 20. 11. 2017 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 300   Hodnocení: 100 %
Založení: 16. 1. 2017   Oblíbenost: 3 uživatelů
Kategorie: velká akvária   Rozměry: 100 cm x 48 cm x 70 cm
Objem: 336 litrů   Čistý objem: 252 litrů
Fotek a videí: 8+0   Komentářů: 19


Popis: akvárimu vybudované v prostoru po zazděném průchodu mezi dvěma místnostmi tvořící průhled

Biotop: spíš pro méně náročné rybky z Ameriky, ne moc kytek a skalka z Lipoltické břidlice z Železných hor

Dekorace: břidlice z bývalého lomu na stavební materiál severně od Lipoltic v Železných horách, akvarijní transparentní silikon

Dno: bílý křemičitý písek nano flexiobklady 1-2mm 10l, černý písek 2-4 mmm flexiobklady,

Filtrace: Aqua nova NCF 1200 vnější, náplně: Siporax, substrát pro, biomolitany, keramické kroužky a plastový ježci

Osvětlení: 3 x led pásek z ledky.net, 1x 20w studená bíla 2100lm, 1x studená bílá 12w 1100lm a 1x teplá bílá 12w 1000 lm

Stojan: zazděné kovové jekly, podezdívka

Topení: 150 W Jäger

Údržba: pravidelná výměna vody

Voda: z řadu, poměrně měkká

Vzduchování: ne

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
nářadí
nářadí
17.02.17

16.01.17

04.02.17
rampa ze spodu
rampa ze spodu
30.01.17
osvětlení
osvětlení
30.01.17
osvětlovací rampa z z T a U profilů
osvětlovací rampa z z T a U profilů
23.01.17
NahoruDeníček
20
11.2017
Momentálně předělávám filtraci a akvárko je vypuštěné. Ze starého 50 l akvárka jsem is udělal komorový filtr s biomolitanem s topením poháneným čerpadlem jebao jecod DCS 2000 l/h. Momentálně řeším kam ho umístít jestli nad akvárium nebo pod něj. Půjde asi dolu, protože nahoře se mi to nedařilo poštelovat a čerpadlo by muselo být v akváriu. Nevýhoda umístění pod akvárkem je že bude ze strany v obýváku na parketách. Sháním teď maltovník do kterého ho raději dám pro případ přetečení a ještě budu muset provrtat otvory pro trubky a moc se mi do toho nechce.
17
2.2017
Dneska dorazilo nové nářadí, které je v galerii. Vyšlo to na 280 korun vše, tak uvidíme co to vydrží. Už jsem ho zkoušel v jiné nádrž a nechápu jak jsem doteď mohl být bez něj! :-D Nádrž jinak pořád jede bez ryb a s pár kytkama. Ve středu si zajedu do Brna pro další písek a topení. Pak jsou v plánu nějaké kytky asi od rataje.
13
2.2017
Včera jsem navštívil burzu v Mechově. Lídí tam bylo mraky a ve frontě do vnitř jsem stál snad 20 minut. Uvnitř docela zklamání. Teraristiky tam bylo hodně, ale akvaristika slabota. Chtěl jsem hlavně rostliny a prodejci byly jen dva a výběr skoro žádný. Ryb pár druhů. Když to ještě fungovalo v Pardubicích, kde to skomíralo, tak i tam to bylo pestřejší. Kytky tak objednám na internetu. Jinak akvárko beží. Zhruba jednou za 5 dní vyměním polovinu vody.
4
2.2017
V týdnu jsem napustil vodu a přidal pár kytek z pletí a nechávám akvárko zajet. Příští týden je burza v Mechově, tak uvidíme co přivezu. Chtěl bych hlavně nějaké kytky a dát tomu nějaký tvar. Tohle je spíš provizorium. Ryby uvidíme. Už by asi taky mohli do akvárka, protože filtr je zajetý, ale nespěchám na to.
30
1.2017
Včera jsem vyplel jinou nádrž a chtěl jsem přebytky osadit i nové akvárko. Trochu jsem, ale přecenil své síly, takže kytky čekají v kýblu. 12. března má být burza v Hradci, kde bych chtěl nakoupit nějaké kytky, tak do té doby to snad dodělám. Nějaký zbytek ryb taky mám, ale přemýšlím o modrých a černých neonkách a žhavých tetrách. Na dno rozhodně leporadí pancéřníčky. Pro ryby bych si zajel do Dříteče k Papíkovi. Je to tam fakt super a seženete skoro všechno.
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

Hajle
22.11.17 10:15
Akvárko přestalo fungovat, protože jsem měl bohužel hodně práce a zanedbal jsem ho a tak ani fotky nejsou. Tím že je tak vysoké, tak tam byl problém s prouděním a přidaly se i další věci, tak jsem to raději zrušil. Lepidlo povolilo, ale měl jsem to sesazené že to drželo i bez něj. Možná kdyby s sehnala břidlice přímo z vody tak by to drželo a nemastila a nerozpozuštěla se jako ta z povrchu.
NHKG
20.11.17 16:57
Nebylo by foto před vypuštěním? Docela by mě zajímalo, kam jak to akvárium vypadalo plně zaběhlé.
A jak ti drží břidlice? Já jsem ji lepil taky akvarijním silikonem a vůbec to nedrží, silikon se postupně odlupuje.
Filip666
1.3.17 17:09
Paráda palec potlesk
Maximální nasazení a domácí práce DODO je nejlepší potlesk
Poustevník
17.2.17 17:15
A mě se to líbí. Taková zahrádka, kterou jsme v dětství stavěli v lese ze šišek a kamenů pro skřítky smích Rostlinky ať jsou bokem a je místo pro odkalování, že jo. ano Budu se v budoucnu inspirovat, jen bílého písku se vyvaruji.
Rejdy
30.1.17 15:39
Aspon ze se o mem obkladu povida potlesk palec jinak aq pekne palec
Morticia
30.1.17 11:17
Vypadá to hezky, ale také myslím, že se to smíchá. Známto i ze zahrad, kde chcou lidi kombinovat kůru s oblázky a pak jsou překvapení, že se to stěhuje, kam nemá.
Hajle
30.1.17 11:06
NHKG:Lepím to průhledným akvarijním silikonem. Ve spodu je jeden velký plochý placák, který nebude vidět a na něm to stojí. Není to slepené uplně k sobě, ale jen tak aby to drželo. V tom horním patře zezadu prázdný prostor je, ale torchu se obávám, že to bude spíš past, než skrýš. Možná to zasypu. A odkud ten kamarád má tu břidlic. Mě se dlouho nedařilo tady najít něco co by mi padlo do oka. Pak jsem jel do Vápennéhe Podola mrknout na skládku břidlice z Parchovic a našel jsem tam výstavku různých hornin z oblasti a nejvíc mi padla právě do oka právě ta Litošická.břidlice. Na ty písky jsem taky zvědavý. Ale chybama se člověk učí! :-D
Angus68: V tý nadrži se mi to nedaří poskládat nijak líp bohužel. To už by pak chtělo flexu a hodiny práce a výsledek by asi stejně nestál za moc. Taky nemám uplně vhodný materiála a nemám ho ani dost. Konejším se tim, že tohle co tam je se i může stát.
Angus68
29.1.17 22:43
Tak tady padly nějaké názory a sem zvědav na tvoje další počínání ;-) V tom odkazu je to vážně obkladačská sebevražda :-D
Jen se divím,že to víš a dáš ho tam hmm
NHKG
18.1.17 13:26
Mi se to na výšku líbí. Akorát mi přijde, že ta břidlice netvoří jeskyňky, takže tam nebudou moc úkryty pro ryby.
Kamarád mi slíbil břidlici z Železných hor, tak v létě z ní chci udělat úkryty pro ryby (sevelie) a asi ji dám i na výšku, abych nasměřoval vodu z filtru. Lepil jsi to tím průhledným silikonem?
S těmi písky bude problém. Smíchají se a bude to vypadat blbě.
Hajle
18.1.17 12:52
RobertB: Dát to doprostřed by přeci popřelo smysl průhledového akvária ne? A dávat věci doprostřed je podle mě a i různých teoríí (zlatým řezem počínaje) uplně mimo. Při té výšce 70 cm by se to navíc i rozlezlo do stran a zrušilo by to ten průhled, nemyslíš?
pupa: Tak nějak to tuším! Ale mám v záloze nějaké fígle. Teď čekám, že by mohla pomoct i rozdílnost frakcí písků.
Angus68: Něchám to na štorc. Viděl jsem to tak i venku. Naležato by se to v těch rozměrech hodně špatně skládalo a chtělo by to i flexu a to už je zbytěčně složité. Slínovec si myslím, že do akvárka vůbec nepatří. Je to v podstatě písek s vápnem a mění vlastnosti vody. A když pak vidím i některé koumáky tady jak si pořídí obklad imitující sedimentární horniny a jsou schopní ho skládat kolmo na sebe ( zde rybicky.net/fotogalerie.php… ), tak si nepřipadám zas tak hrozný barbar a snad mi to prominete stydim :)

Dík za postřehy.
 
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/nadrze/26467-dno